Reklama

pátek 13. října 2017

Dělá si z nás ČSSD legraci? Za pár hodin uvidíme

Radim Valenčík
13. 10. 2017     RadimValenčíkPíše
Memorandum o lithiu prý není závazné, tvrdí ČSSD na speciálně vyrobené stránce doprovázené vystoupením několika prý odborníků.
Výborně! Pokud je tomu tak, proč to takto není formulované ani v usnesení Vlády ani v usnesení Senátu ke kauze LITHIUM?!
Třeba se Sněmovna v tomto směru polepší a sociální demokraté tam v pondělí tuto formulaci prosadí. Usnesení Sněmovny může obsahovat třeba tuto formulaci:


"Sněmovna Parlamentu ČR prohlašuje, že memorandum podepsané ministrem Havlíčkem se společností European Metals Holdings není pro Českou republiku právně závazné a odvolání se na Dohodu o podpoře a vzájemné ochraně investic mezi ČR a Austrálií podepsané v Canbeře 30. září 1993 a další mezinárodně uznávané smlouvy o ochraně investic, které je v memorandum uvedeno, se právní závaznosti memoranda pro Českou republiku v případných arbitrážních sporech netýká."

V této souvislosti uvádám odkaz na plný text memoranda: ZDE

Pro minimalizaci škod je to, aby usnesení Sněmovny výslovně tuto část obsahovalo, naprosto zásadní. Mohou současně být uvedeny důvody, proč Sněmovna nepovažuje memorandum za právně závazné pro ČR z hlediska případných arbitrážních sporů.

Tak už zanedlouho a dostatečně dlouho před volbami uvidíme, zda budeme moci být více klidní, nebo zda si z nás současné vedení ČSSD dělá legraci.
Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5077-dela-si-z-nas-cssd-legraci-za-par-hodin-uvidime.html

51 komentářů :

 1. Jo, jo, připravme se na megaarbitráž s nedůvěryhodnou společností, která má sídlo na Panenských ostrovech.Kalousek a spol.mohou co nejdříve zavést rotační měnu Ojro a rovnou si ty biliony přepočítat v kursu a další obrovské částky na sanace zkrachovalého Řecka do Eurovalu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro osvěžení paměti:
   https://www.email.cz/web-office/X6ajxLYRvcm1J9C3ZkJR6kt9O-amhVPVn56H0JZ4LJ39xdNDzIro1iF0Kz6tgLdKCIxDEjQ/Bilancovani.pps

   Smazat
 2. Mohu Radimovi prozradit,
  že představitelé ČSSD si z lidí a také spolučenů legraci nedělají.
  Budou s vážnou tváří tvrdit různé věci, třeba jak NATO nás chrání před Putinem, Operaci Gladio v Italii si vymysleli komunisté a revize církevních restitucí byl v programu ČSSD okrajový bod

  OdpovědětSmazat
 3. Podle všech dostupných informací se zdá, že ono lithium je už jasně v rukách Australanů. Pokud to někdo od nás nabourá, budeme platit možná až stovky miliard USD. Do této situace nás dovedli zástupci ODS, ANO a ČSSD v pořadí, jak je psáno. ČSSD je až na třetím místě a vlastně už jen hasí to, co udělali její předchůdci. Ono je totiž logické, že průzkum není zadarmo a pokud ho někdo dělá, chce z toho cosi mít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kdeže Australanů. Tady máte vlastníky vlastníků vlastníků...
   https://aeronet.cz/news/exkluzivne-stopy-vlastnickych-struktur-firmy-ktera-ma-tezit-lithium-na-cinovci-konci-u-rodinneho-klanu-se-zlatymi-doly-v-rusku-a-u-lidi-v-trumpove-administrative-blackrock-group-evy-hambro/

   Smazat
  2. Re (21:02):
   A že ČSSD v kauze "Li" cos hasí!???
   To pak ovšem k "hašení" používá obzvlášť neotřelé hasivo. Cosi jako benzín či samozápalný fosfor.
   Ostatně, mám za to, že naše politiky snad volíme a "vydržujeme" nikoliv proto, aby tito měli více pochopení pro to, že kdosi zpoza oceánů chce z něčeho něco mít, ale proto, aby využívali existující národní kapacity (a ty zde jsou!) k obhajobě nár. zájmů a rozhojňování nár. majetku.
   Jinak nám svým konáním (vele)jemně vzkazují, že jim za to nestojíme ...

   Smazat
  3. 21:22 nevím jestli memorandum bylo taky napsané v tomto pořadí.

   Smazat
 4. Jsme kolonií,rozvojovou zemičkou s velmi levnou pracovní silou!Kolonisté mají právo si vzít vše,mají právo vyrabovat vápenec ,štěrkopísky...a také to po Hadráku STB dělají,jen se o tom nemluví tak jako dnes o lithiu!
  Prrrravda a lááááska zvítězila!Již nemusíte žít v panelááákových krrráálíkáárnáách a jíst jedovaté potrrrrraviny!

  Migraci , rabování a otročení zdar!
  Váš HAVLOID!

  OdpovědětSmazat
 5. CSSD pod vedenim pana Sobotky, jsou CESTNA strana!!! Vzpomenme na minule volby a jejich slib, ze zdani a napravi CIRKEVNI RESTITUCE! Nebo byty OKD,poctive zaplaceny dluh panu Alltnerovi!! Prikladu je vice!! CSSD-Vzor ctnosti a pravdomluvnosti!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevšiml jsem si, že by lidem zlodějna církevní restituce nějak vadila v době, kdy ji pravicová vláda schvalovala. Konaly se snad někde nějaké stotisícové demonstrace proti Nečasové vládě na protest proti církevním restitucím?? Protestovali "uvědomělí" "zodpovědní" voliči ODS, TOP 09 KDU-ČSL, kteří tím, že těmto stranám dali hlas ve volbách, umožnili realizovat tuto zlodějnu?? A teď se předhazuje ČSSD, že s tím něco neudělala a vytváří se dojem jako by ČSSD mohla za to, že se stala tato zlodějna.

   Smazat
  2. 21:21
   Kalousek to protlačil těsně před volbama, všichni na to koukali s otevřenou hubou a čekali, že s tím něco ČSSD po volbách udělá. Neudělala vůbec nic! Vůbec nic. A že nebyly prostesty? Byly.

   Smazat
  3. Protestovali "uvědomělí" "zodpovědní" voliči ODS, TOP 09 KDU-ČSL, kteří tím, že těmto stranám dali hlas ve volbách, umožnili realizovat tuto zlodějnu??????

   No a ne???? Podívejte se na jejich současné preference ...a zítřejší volební výsledky...

   Smazat
 6. Když ministr nemá v pravomocích a kompetencích rozhodnout samostatně, tak sepíše cint, o neurčité budoucí spolupráci, o kterém si "v dobré víře" může myslet kdo chce co chce, a tuhle svojí "dobrou víru" uplatňovat u arbitra. Je to diletantismus nejtěžšího kalibru, a státní ostuda. Memorandum není právně závazné a je indicií korupce a nepotismu. Memorandum nemůže být právně závazné, jelikož z něj nevyplývají žádné konkrétní závazky, které je možno sjednat jen zcela jinými postupy, a jejichž sjednání tímto způsobem obchází platné zákony. Je to zjevný pokus o poskytnutí výhody konkrétnímu subjektu, před subjekty dalšími, které by v případném rozhodování o těžbě byly předem znevýhodněny jakýmsi neurčitým závazkem. Memorandum nemá žádnou konkrétní právní závaznost, může však být zneužito pro vytváření nátlaku na Českou republiku. Právní úkony musí být jasné a srozumitelné, tato jasnost a srozumitelnost vůle zde absentuje. Není zde jasně vyjádřeno, co "lze" z nepřímých formulací dovozovat a odvozovat. Je to právní trojský kůň, který obsahuje zdánlivě závazná ujednání v podobě nepřímých formulací. Takové nepřímé "hackování" právního řádu, legálních postupů při udělování těžebních licencí, svědčí o nekalém úmyslu smluvních stran. Memorandum nebylo projednáno Vládou, která je v těchto případech kompetentním orgánem rozhodnout.

  Společnost Eurometal ve svém prohlášení uvádí, že - vlastní 100% ložiska Cínovec - kde je v Memorandu nějaký výslovný převod vlastnického práva? Není tam, nenajdete žádnou takovou konkrétní formulaci, vše je zahaleno do trojského koně nepřímých formulací, které je možno považovat za jakýsi právní jed s dlouhým poločasem působení. Je to z hlediska právní etiky zcela nepřijatelný způsob sjednávání závazků, které musí být srozumitelné, jasné, zřejmé, v opačném případě jsou absolutně neplatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíš, že se arbitrážní soudy na západě zabývají takovýma prkotinama? I kdyby se ten šulin podepsal na pytlík od svačiny tak z nás ty miliardy vytřískaj!

   Smazat
  2. Ať vytřískají.

   Smazat
  3. Memorandum zastírá, že jde o smluvní vztah obdobný prodeji a podle tohoto obsahu se bude posuzovat. Jinými slovy, mohlo Memorandem dojít k prodeji, respektive, k poskytnutí práva těžby, které je analogické.

   Smlouva o smlouvě budoucí, která je skutečným zastíraným úkonem, musí obsah budoucí smlouvy vymezovat alespoň obecně, tj. musí mít všechny náležitosti alespoň v obecné rovině, to zaprvé.

   Každá smlouva budoucí musí rovněž obsahovat ujednání o době, v níž musí být zavázaná strana vyzvána k uzavření smlouvy, jinak závazek povinné strany uzavřít smlouvu vlastní zaniká. V Memorandu tento konkrétní termín není, čímž memorandum trpní neurčitostí a neúplností, aby mohlo být považováno právní úkon, který zastírá. Absence sjednání doby, do které by simulovaná budoucí smlouva měla být uzavřena povinnost tuto smlouvu zaniká, respektive nemohla vzniknout, protože memorandum je v tomto ohledu neúplné.

   Smazat
 7. Toz Bohos Kudrnác je na konci bod otece a nebo skoncí jako Duce...........slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty skončíš ještě hůř ty trapácká karikaturo hanáka.Že tě to nesere ty hovado "slonce" Už toho bylo dost - nemyslíš? Už by to mohlo stačit.

   Smazat
 8. Je to vybroušený paklíč ke státní nerostné pokladnici. Tak se s tím nějak poperte.

  OdpovědětSmazat
 9. To, že to provedli bez skrupulí před volbama značí, že jim profit z toho bohatě překryje obrovskou ztrátu voličů, protože lidi nejsou až zase tak hloupí, jak si socdem myslí. Takže by šlo snadno vypočítat, o kolik státního příspěvku přišli, vynásobit to 10x a jsme doma.

  OdpovědětSmazat
 10. vyberte si odpověď co se hodí: nic jsme nepodepsali/zachránili jsme lithium/může za to ODS+ANO/podepsali jsme to omylem/Je to babišova hra/O nic nejde *kolik variant bude do voleb orangutani?

  OdpovědětSmazat
 11. European Metal Holdings Limited je registrovaná v Austrálii, kde má pouze statut takzvané zahraniční společnosti s omezenou právní způsobilostí.
  Australská společnost je podle něj pouze odštěpným závodem neaustralské firmy European Metal Holdings Limited BVI, která má sídlo na Britských Panenských ostrovech.
  Je absurdní, že se současní politici snaží o formalizovanou spolupráci v takto zásadním projektu se společností se sídlem zapsaným v daňovém ráji, u které nevíme, s výjimkou několika manažerů s drobnými podíly , kdo jsou její skuteční majitelé.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní13. října 2017 22:19
   „Je absurdní, že se současní politici snaží o formalizovanou spolupráci v takto zásadním projektu se společností se sídlem zapsaným v daňovém ráji, u které nevíme, s výjimkou několika manažerů s drobnými podíly , kdo jsou její skuteční majitelé.“
   Předpokládám, že ti politici to vědí. Možná jsou i nějakým procentíčkem zaháčkovaní. P.K.

   Smazat
  2. https://drive.google.com/file/d/0B3OUOQMVtOnTcGxWZGtiMHpTNzg/view?usp=sharing

   Smazat
 12. Já jenom nechápu, jak chtěj dál existovat v tomhle státě? To chtěj do smrti chodit kanálama?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:39 - A odkud jsi vzal, že chtějí dál existovat v tomhle státě. S tím balíkem peněz můžou doživotně žít i s rodinou kdekoliv na této Země. A taková Ozubená pleš má možná našlápnuto do Bruselu mezi euroelitu. Vždyť německá mutter Merkel, v které v zadnici má zastrčenou svou plešatou hlavu, se už postará o jeho židli!

   Smazat
  2. Vystoupit z EU!!!!
   Pak tam Ozubená pleš může zastupovat tak sama sebe.
   Takového génia, co neumí kváknout jinak než česky (a to ještě hodiny kecá o ničem), tam vskutku potřebují, mezi ty duševní giganty tam zapadne jedna radost.

   Smazat
 13. Počítají s tím, že lidé mají krátkou paměť. A vcelku se ani moc nemýlí. Stačí se podívat na ODS či TOP 09. Obě tyto strany by za svoje předchozí činy měly mít distanc od politiky po dobu, než po nich tu škodu někdo napraví. (přes tuto vládu a zejména ČSSD s lidovci k tomu ovšem cesta nevede).

  OdpovědětSmazat
 14. ČSSD je odporný hnus, který by měl být nejen vymeten ze sněmovny, ale jeho vedoucí osobnosti by měly shnít v base (a pořádné, ne v těch našich fešáckých). Ale nejsou v tom sami, tato zlodějina byla na 100% provedena se souhlasem a spoluprací ODS, TOP a černoprdů, protože tyto "zavedené" strany spolupracují, dělí se o zisky a koryta a bez ustání kují pikle proti své zemi, svému národu a naší republice.
  myslím, že ten kalašnikov by byl velice potřebný, a ve velkém počtu.

  OdpovědětSmazat
 15. Tak by mě zajímalo, kdo si ještě myslí, že politici jsou odborníci a že lidé o záležitostech státu nemůžou sami rozhodovat v referendu. Zde vidíme výsledky těch nezpochybnitelných odborníků.
  Volím SPD – Tomia Okamura a doufám, že zde brzy budeme mít zákon o referendu a o odvolatelnosti a trestní odpovědnosti politiků. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.K Souhlas to je jediná správná cesta na postihnutí velezlodějů.

   Smazat
  2. 0:06 já si samozřejmě myslím, že o odborných otázkách nelze rozhodovat v referendu. Pokud myslíte, že ano, nechte se léčit referendem o svém zdravotním problému. Zároveň nevím, jak chcete řešit trestní odpovědnost za neúspěšné rozhodnutí, když je notoricky známo, že 100% rozhodovací úspěšnost je prakticky i teoreticky vyloučená. Tomio Okamuru, který svým vystupováním, argumenty i některými příběhy z minulosti budí spíš dojem hochštaplera, resp. jeho SPD, rozhodně volit nebudu.

   Smazat
  3. Předpokládám, že ta trestní odpovědnost bude aplikována, a to zejména v případech miliardových tunelů, i zpětně v čase.

   Smazat
  4. Anonymní14. října 2017 2:50
   „0:06 já si samozřejmě myslím, že o odborných otázkách nelze rozhodovat v referendu. Pokud myslíte, že ano, nechte se léčit referendem o svém zdravotním problému.“
   Referendem se řeší věci politické. Odborníci obou stran pro to připraví podklady a ke správnému rozhodnutí, postačuje průměrná inteligence. Možná rozhodne špatně pár lidí podprůměrně inteligentních (nepochopí jádro pudla) a možná rozhodne špatně pár lidí nadprůměrně inteligentních (budou upřednostňovat řešení, které ostatní nechápou a tedy by ho ani nikdo nezrealizoval). Ale většina dá správné řešení.

   „Zároveň nevím, jak chcete řešit trestní odpovědnost za neúspěšné rozhodnutí, když je notoricky známo, že 100% rozhodovací úspěšnost je prakticky i teoreticky vyloučená.“
   Následky za své špatné rozhodnutí, ponesou sami občané. Je to demokratičtější, než když nesou občané následky za špatné rozhodnutí politiků. Přičemž úspěšnost rozhodování politiků (pro společnost, nikoliv pro pár jedinců), se také hodně vzdaluje 100%.

   „Tomio Okamuru, který svým vystupováním, argumenty ..“
   Možná, že i zde to vidíte špatně. Minimálně v tom, že je demokrat a chce prosadit, aby rozhodování politiků (případných hochštaplerů) bylo revidovatelné referendem. P.K.

   Smazat
  5. 11:07 ale jděte, v programu SPD je psáno „Budeme prosazovat uzákonění osobní, hmotné a trestní odpovědnosti politiků, soudců, státních zástupců a exekutivy“ to snad je dáno tím, že nezákonná rozhodnutí jsou trestná a tam, kde vzniká škoda, je věc žalovatelná! Vy píšete: „následky za špatné rozhodnutí , ponesou (za svá rozhodnutí) sami občané“ předpokládáte tedy například, že k zákonem již stanoveným rozhodovacím úrovním bude přiřazeno, která rozhodnutí náleží referendu? Třeba ta, která má dosud v pravomoci zastupitelstvo? K čemu by potom bylo?
   Přímá volba – domníváte se, že třeba přímo zvolený starosta, bez podpory Rady města a Zastupitelstva bude k něčemu? V obcích ani krajích nejde o rozdíl mezi Schwarzembergem a Zemanem.
   Z celého toho programu SPD mám přesvědčivý dojem, že jde o populistický pokřik, který se samozřejmě líbí všem těm, co příliš nepřemýšlí a rádi by, aby bylo postaráno, aniž by chtěli pochopit, že nic nejde samo a že ne každý kdo umí, musí krást a šidit.

   Smazat
  6. Anonymní14. října 2017 17:22
   „následky za špatné rozhodnutí , ponesou (za svá rozhodnutí) sami občané“
   Toto moje tvrzení se vztahuje třeba k takovým situacím, jako je přiznání těžebních práv zahraniční nejasné firmě, která si na reálnou práci bude zřejmě najímat další firmy, které to umí a vše to vyúčtuje, s vlastní přirážkou, našemu státu, který bude zajišťovat navazující zpracování rudy. Přičemž máme státní firmu Diamo, která je specializována na podobnou práci. A zisk by neodtékal ze země.
   Když by byla tato otázka předložena k rozhodnutí referendem, tak by následky nesli občané, na menších, či větších příjmech do rozpočtu.

   „.. která rozhodnutí náleží referendu? Třeba ta, která má dosud v pravomoci zastupitelstvo? K čemu by potom bylo?“
   Občané by měli mít konečné slovo ve všech politických otázkách. V zastupitelské demokracii tyto otázky řeší zastupitelstvo, ale když to řeší ke škodě občanů (např. církevní restituce), měli by mít občané právo k této otázce vyhlásit referendum, které by bylo pro vládu závazné. Takže občané by měli mít revizní právo, nad svými zastupiteli i vládou.

   „Přímá volba – domníváte se, že třeba přímo zvolený starosta, bez podpory Rady města a Zastupitelstva bude k něčemu?“
   Domnívám se, že klíčové bude, jaké pravomoci a povinnosti, bude ten starosta mít. Předpokládám, že zde budou oproti současnému stavu, nějaké úpravy. P.K.

   Smazat
 16. Huz sem propil vsetko *
  Esta ma projita tebe Litiuminecko

  * Tedy Lithium, vodu, prumysl, neodvislost, pudu, zemedelstvi, svobodu

  Horni Dolni
  svobodnarepublika.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 17. 2:50
  Vol si koho chceš, ale hlavně si přečti program SPD, než tu budeš mlít něco o "příbězích z minulosti", ale nezapomeň, že SPD je jediná strana, která se dlouhodobě a konzistentně staví proti islamizaci naší země. A v těchto volbách jde především o to, zdali budeme existovat jako národ nebo ne. Na rozumování není čas. SPD je jasná volba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:47 tu "islamizaci" umí i jiné politické strany, ovšem věcně, bez humbuku, věrohodně a systematicky. Programy stran čtu pozorně odjakživa, dokonce sleduju hlasování jejich poslanců a senátorů. Dnes je to prostřednictvím volební kalkulačky dokonce snadné. Tu jsem si prověřil. Volím KSČM. Zdravím

   Smazat
 18. Stejná nenávist a hysterie proti ČSSD se děje před každýma volbama. To nemůže být náhoda! Po volbách se sice zjistí, že to bylo všechno jinak, ale to už je pozdě. Pak to dopadá tak, že volby vyhrává mafiánská pravice a všelijací Topolánkové, Nečasové, Kalouskové, kteří rozkradou co se dá, zvýší poplatky a vymyslí další a zanechají po sobě stamiliardové dluhy.
  A proč? Protože si ovce nechají nabulíkovat všechny ty nesmysly a lži o ČSSD od našich "nezávislých" "objektivních" presstitutů, které platí kapitalistická mafie a tudíž píšou na její objednávku s cílem co nejvíc poškodit levicové strany.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už není náhoda, ale úmysl, když při každé té velkrádeži byl Sobotka. V případe tunelu OKD arcizlodějem Bakalou byl Sobotka ministr financí. V současném případe supermegakrádeže českého lithia, kde stopy opět vedou k Bakalovi, je to opět Sobotka ve funkci premiéra české vlády!
   A ty raději dříve uvažuj, než napíšeš úmyslný lživý blábol!

   Smazat
  2. Vlastenče 19:32 mícháte naprosto neinformovaně páté přes deváté. Je možné, že ve věci OKD Sobotka chyboval, ale s lithiem nemá evidentně nic společného. Dokonce v tom valně nejede ani nešťastný Havlíček. Prvotní zhovadilost je v tom, že divné společnosti dal oprávnění k průzkumu ministr ŽP ODS za vlády ODS, aniž by respektoval známé skutečnosti o ložisku a zejména již známou skutečnost, že lithium se stává strategickou surovinou, a proto se vyplatí poskytnout státnímu podniku Diamo prostředky na průzkum tak, aby se stát nezavázal, jak se zavázal. Což ještě přitvrdil ministr ŽP za geniální ANO, který právo na průzkum oné podivné společnosti opakovaně potvrdil. Chyťte se za nos. Voličem ČSSD nejsem, ale podpásovky vůči této straně jsou dlouhodobě evidentní. S rozmyslem, se znalostí všech stranických programů i hlasování dosavadních poslanců, viz https://volebnikalkulacka.cz/cs/inventura-hlasovani-2017/?s=1 , volím KSČM! Informované rozhodnutí ovšem vyžaduje dát si trochu práce a nežrat reklamní aktivity demagogů a těch, které podporuje třeba i cizí kapitál. Mějte se.

   Smazat
 19. Produpčilii jste okd a teď produpčîte Cínovec .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:41 Ten Cínovec produpčil ministr životního prostředí za ODS za vlády ODS a připotvrdil ministr životního prostředí za ANO tím, že oné divné firmě poskytli právo průzkumu, aniž by vzali v úvahu známé skutečnosti o ložisku i to, že lithium se stává strategickou surovinou. Hloupost nebo úmysl?

   Smazat
 20. Nemyslím si, že by ta společnost skutečně měla v úmyslu jít do arbitráže proti ČR, v případě, že by se ČR rozhodla dále s ní nespolupracovat. Je to vyloženě napsáno aby stoupla hodnota akcií, taková úlitba akcionářům, aby se stabilizoval kurs. Z právního hlediska je to jen víceméně deklaratorní ujednání, nikoliv konstitutivní, které by mezi stranamy ujednávalo nějaké konkrétní vymahatelné závazky. Je to pololaický názor, mohu se mýlit. Můžete to však brát jako předpověď. Ten dokument svědčí o nedostatečné sebejistotě ohledně tak velkého projektu, jakým je lithium na Cínovci. Ta společnost dodnes nemá investiční prostředky, to memorandum pravděpodobně má umožnit jejich získání, zřejmě na jeho základě budou žádat o nějaký větší úvěr, anebo obecně shromažďovat kapitál. V podstatě je to jakýsi bianko šek na jejich soukromé vyjednávání o shánění kapitálu, který nemají, a tudíž nemohou uzavřít nějakou konkrétní dohodu, ze které by byli sami k něčemu zavázaní. To memorandum je jednostranné, povinnosti z něj plynou jen České republice, myslím, že se tomu říká asynalagmatická smlouva, ale to jen tak naokraj. Prostě je to takový dočasný plovoucí ponton, který si vypůjčuje zdání záruky ČR za závazky sjednané touto společností za účelem těžby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud má GEOMET licenci na těžbu, potom je podstatný odstavec odvolávající se na Smlouvu o ochraně investic. Tou investicí je koupě GEOMETU.
   Ivana

   Smazat
  2. Jen přemýšlím nahlas, Ivano, od toho, aby to nějak vyřešili, jsou jiní. Vláda a Prezident, Parlament. Já jen chodím kolem pokrového stolu, u kterého chce každý brát celý bank, dívat se všem do karet a říkat nahlas co si myslím.

   Smazat
 21. Teď s tím memorandem a nepravdivým tvrzením, že "vlastní 100% ložiska Cínovec" budou obíhat banky a sjednávat účelově vázané úvěry, balancujíc na velice ostré hraně úvěrového podvodu, protože nedošlo k nabytí vlastnického práva, a jejich tvrzení je pro banku a investory účelově zkreslené, nebu-li říkat, že přímo lživé. Dobrodružství to bude i pro banku, která by je chtěla financovat, protože oni budou poskytovat úvěr za podmínek spáchání trestného činu úvěrového podvodu, tzn. budou poškozeným v trestněprávním řízení a škodu budou vymáhat na společnosti Eurometals v civilněprávním řízení.

  OdpovědětSmazat
 22. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc od toho chci dát ruce pryč. Abych to shrnul, memorandum nebrání České republice vytvářet nějakou vlastní iniciativu, není to exkluzivita ve prospěch společnosti European metals, ale v případě úspěšných obchodních vyjednávání, iniciativy této společnosti, může být důvodem k budoucí arbitráži. A ještě jinak. Ta společnost si je vědomá, že memorandum sjednala za nestandardních podmínek, bez vědomí Vlády a za vědomí obecného nesouhlasu s takovým ujednáním, takže šlo o porušení dobrých obchodních zvyklostí, tj. významné dohody sjednávat zcela transparentně a bez stínu pochybností. Když se Vláda dozvěděla, co ministr za jejími zády, bez pověření, souhlasu a projednání, se společností podepsal, vyvolalo to bouři nesouhlasu, o kterém se vědělo předem. Bezesporu. Aby se předešlo veřejné kontrole a kontrole Vládou, ujednalo se memorandum v tichosti za zavřenými dveřmi a navzdory vědomí o obecném nesouhlasu s takovým způsobem jednání. V podstatě šlo o vědomé porušení dobrých mravů, nikterak závažné, přesto existující. Pro vztah takového významu je potřeba hrát s otevřenými kartami, a nepokoušet se oblafnout celý stát anebo národ.

  OdpovědětSmazat
 23. https://aeronet.cz/news/exkluzivne-stopy-vlastnickych-struktur-firmy-ktera-ma-tezit-lithium-na-cinovci-konci-u-rodinneho-klanu-se-zlatymi-doly-v-rusku-a-u-lidi-v-trumpove-administrative-blackrock-group-evy-hambro/

  Video s Dr. Hrádelou:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-Certova-kopyta-dohody-s-Australany-o-lithiu-Je-jich-opravdu-hodne-Pravnik-Hradela-prisel-do-studia-s-vykladem-508094

  Podávejme trestní oznámení!
  http://www.nwoo.org/2017/10/07/trestni-oznameni-na-bohuslava-sobotku-a-jiriho-havlicka/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.