Reklama

sobota 28. října 2017

Demokracie a efektivita

Jaroslav Loudil
28. 10. 2017
Nemůžu se zbavit dojmu, že efektivita demokratických politických systémů, tedy jejich "výkonnost" - je nízká a navíc stále klesá. V Číně právě skončil 19.sjezd tamní KSČ. Navenek bez hádek, rozbrojů, podrazů. Byly vyhlášeny ambiciozní cíle pro Čínu do roku 2050 a jakými prostředky jich bude dosaženo. Nové vedení země je známo . A jak u nás v demokracii ?? po volbách ? Babiš nepůjde do vlády s Okamurou a komunisty ,všichni ostatní zase nepůjdou do vlády s Babišem. Řešení v nedohlednu. Babiš vytvoří menšinovou vládu, ta ale nedostane podporu. 


V ČR tak bude rok vládnout vláda v demisi. Všeobecné hádky, podrazy, urážky, trestní oznámení politiků na politiky budou pokračovat. Podstatné věci a zákony se budou odkládat na pozdější dobu. Možná přijdou i mimořádné volby = další stamiliony vyhozených Kč z okna.

Oblíbenou věcí v demokraciích je rušení zákonů a projektů z období vlády předchozí strany. V USA republikán G.W.Bush stanovil pro USA národní cíl : "Znovudosažení Měsíce člověkem do roku 2020". Do vývoje měsíční superrakety Ares byly napumpovány miliardy Dolarů. Pak ve volbách zvítězil demokrat Obama a projekt zrušil jako zbytečný. Obama rovněž "sepsul" Bushovy invaze do Iráku a Afganistánu a stáhl vojáky /až na dílčí kontingent v Afganistánu/. Trump nyní zase ruší Obamovu Obamacare atd. Trumpův nástupce zase nechá zbourat plot na hranici s Mexikem. atd, atd.

Pravicová vláda u nás zavedla po velké námaze :"Druhý pilíř penzijního spoření", který zvýhodňoval bohaté. Vlády se pak ale chopila ČSSD a tuto "vymoženost" okamžitě zrušila. Před nynějšími volbami zase TOP-09 a ODS dávaly na vědomí, že pokud sestaví vládu, tak ihned zruší Babišovu EET, která prý poškozuje podnikatele.

P.S. V demokraciích se pracuje v horizontu 4 roky ,pak se zase všechno vytvořené během těchto 4 let zruší či minimálně nějak změní. A tak stále dokola. Zuří podnikatelé, zuří řadoví občané. Vše se stále mění, nikdo se už v ničem neorientuje. Stále noví lidé, stále nová pravidla. Často horší , než ta dosavadní. Nejvyšší politici, včetně ministrů a premiérů si nadávají do hajzlů, agentů STB, lhářů, korupčníků a podvodníků. Morálka v nejvyšších patrech vedení státu klesla na NULU.

20 komentářů :

 1. Proboha, pane Loudile, co svým článkem chcete čtenářovi sdělit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:42-že i těm čínským diktátorům to myslí lépe než našim demokratům.

   Smazat
  2. Když jste to nepochopil, tak vám není pomoci.

   Smazat
  3. Pane Marku, když jsem to nepochopil, tak mi to vysvětlete, prosím, děkuji.

   Smazat
  4. 19:42 berte to tak, že tím je řečeno, co je řečeno. Nestěžujte si, že nejste schopen tak, ani jinak řečené domyslet. Nebo se s obdařenějšími poraďte.

   Smazat
  5. 23:04 Psát prázdný fráze by ti šlo náramně.

   Smazat
 2. Třeba, že někoho napadne porovnat růst ekonomiky Ćeské republiky a komunistické Číny řekněme od roku 1990 do současnosti aby bylo názorně kam se dostala od roku 1990 komunistická Čína a kam Česká republika :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že se už nepíše o tom, jakými prostředky a za jakých podmínek se kdo kam dostal.

   Smazat
  2. ta srovnání bych zrovna nevytahoval. šíbři tuzemské mediální a ekonomické scény jsou schopní takových stupidit, že by se i Josef Švejk divil.
   V přímém vysílání dokáží tvrdit, že naším ekonom. vzorem je Polsko, neboť růst jeho HDP je o dvě procenta vyšší než ten náš. Přitom ignorují skutečnost, že HDP Polska je o třetinu nižší než naše a Pšonci dosáhnou při současném růstu HDP naší úrovně asi tak za třicet roků. Tedy pokud jich nebude třetina dřít na polích a přestanou orat mlíkem!!!
   A feudálně-komunistické ideály ČLR si strčte za klobouk.

   Smazat
  3. 20:14, 21:10 je hezké, že zniňujete jak se kdo ke své prosperitě prodral, například prostřednictvím kolonií. Jinak se domnívám, že čínské chudině je srdečně fuk, do jaké míry trpí nesvobodou někteří čínští umělci a intelektuálové. Hlavně, že mají už víc, než jenom co jíst.

   Smazat
 3. podle mych zkušenosti to přesně odpovida počtu udavaču a agentu estebe kdy každy třeti udaval a udava sve sousedy a přesně toklik dostal hlasu sudruch eštebak ktery opustil rodnou stranu komunistickou a stal se velkim demokradem ostatně neni určitě sam a neni určitě posledni co tak učinil

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:38 musel jste u té StB být, když máte takové zkušenosti. Já jsem za oněch 40 let nezaznamenal jediný případ udání, ať už na venkově kde jsem trávil víkendy a dovolené, v paneláku se šedesáti byty, ani v šestitisícové fabrice. A to prosím jsem synek z reakcionářské rodiny, jestli vůbec tušíte, co to v padesátých znamenalo. K období protektorátu se mluvit ani neopovažujte, kecale.

   Smazat
 4. Možná by se i u nás mohla pravicová vláda dohodnout na dlouhodobých programech , které jí levice nezruší, sotva se chopí moci po volbách. Není to vyhozená práce vysokoškolsky vzdělaných lidí i vyhozené naše peníze ?? Za ty promrhaný prachy by se mohly stavět domovy důchodců, opravovat školy, opravovat dálnice,....

  OdpovědětSmazat
 5. Jo pan demokrat dostal příkaz z eu udělat proevropskou vládu. A největší euhujeři ho nechtěj.

  OdpovědětSmazat
 6. Rozumí se panstvo, že celá ta hra na demokracii je pro tu obyčejnou většinu neefektivní. Když nic jiného, než že zastírá diktaturu peněz výhodnou pro bohaté, kteří stále bohatnou, zatímco chudí trvale chudnou. Celé ty volby jsou v nelepším případě hrou o to, jaké drobky spadnou z panského stolu pro ty dole. Když to bude nesnesitelně málo, smeťte si prosím ty nastrčené, vyberte si, nebo vám nastrčíme jiné. Funguje to perfektně, že?

  OdpovědětSmazat
 7. Prostě Čína vydnotila výsledky,dosažené od roku 1984 do dneška a extrapolovala je symetricky do roku 2050. U nás vyhodnocujeme kratší intervaly. To třeba v Plzni sliboval jeden kandidát na primátora, že vybuduje tramvajové spojení Plzeň - Dobřany, kde tramvaje budou jezdit po železničních kolejích. V několika městech Německa a Švýcarska to funguje, tak proč by to nemohlo fungovat tady, že? Dokonce uváděl, že to konzultoval s ,,odborníky ze Škodovky" a že to nebude problém...
  Dodneška nic nejezdí. Aby mohla tramvaj na výhybku, musí mít totožný profil kola jako železnice a to splňují tramvaje akorát v Ostravě. Takže sice nic nepostavil, ale vyhrál a o to přeci jde ne?

  OdpovědětSmazat
 8. Loudal je hlupak, nomen omen, pise jednoduse jako zak zakladni skoly

  OdpovědětSmazat
 9. Čím menší krám, tím víc vedoucích. Čili, já chci být předsedou, tak založím stranu, nebo aspoň to pohnutí kousek vedle.
  Když už máme ten kapitalismus na věčné časy a nikdy jinak, tak by se slušelo těmto snahám nastavit tu laťku pro předsedy a tím i "státní" příspěvek, o hodně výš.
  Ta pětka je vhodná jen pro Prahu, kde ji složí pár darebáků s rodinami a "rodinami" a za úplatky bezdomákům.
  Nebudu tady hádat jak velká číslovka by to měla být, každopádně ale minimum by bylo deset procent.
  Tři strany pak až nad hlavu.
  Ne že by to ten kapitalismus s jeho "demokracii" nějak vyléčilo, ale bylo by jasněji.

  OdpovědětSmazat
 10. V celém tzv. Západním světě nevládnou vlády! To je jen iluze pro masy. Minimalizace státu! To bylo to heslo, které způsobilo, že státy jako takové, tahají za ten kratší konec, protože prakticky nic nevlastní a jako pojistka jsou voděny na opratích dluhu! To, co má skutečnou sílu a moc, jsou korporace a banky! U nás to nejvíce pochopili Kelner (zložil si konečně banku... AIRbank) a Babiš maxi korporát, který už zašel dál a rozhodl se uchopit i tu pseudo státní moc do svých rukou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.