Reklama

úterý 24. října 2017

Der Spiegel: Útok Ruska NATO neodrazí! Opravdu? Nebo se Evropany snaží jednoduše vystrašit „ruskou invazi“, aby konečně dostalo příležitost zvýšit počet lidí a rozpočet „západního vojenského aparátu“, vysvětluje autor Marco Maier.


24.10. 2017   První zprávy
Tajná zpráva NATO SECRET prý „bezohledně" vrhá světlo na slabiny západního obranného bloku, tvrdí Der Spiegel.Jak uvedl německý časopis autoři zprávy došli v závěru se zklamáním: po skončení studené války, „atrofovaly schopnosti NATO provádět rychlé logistické posílení“ s tím výsledkem, že Aliance nebude moci odrazit útok Ruska.
Ovšem zpráva plná silných slov v podání Spieglu spíše, než cokoli jiného, vypadá jako typický propagandistický materiál NATO.

Podle tajné zprávy NATO SECRET nebude mít Severoatlantická aliance dost sil odrazit ruský útok, napsal Der Spiegel. Jak německý deník konstatuje, tato zpráva, která je určená pro interní použití, vrhá „nemilosrdně" světlo na slabiny obranného bloku.

Autoři studie dospěli se „zklamáním“ k závěru: „Po skončení studené války atrofovaly schopnosti NATO provádět rychlé logistické akce na podstatně posílení území svěřené vrchnímu veliteli sil v Evropě.“

Severoatlantická aliance nemá především k dipozici dostatek moderních mostů, speciálních přívěsů a železničních vlaků pro přepravu těžkých zařízení, pokračuje Der Spiegel. „Jaké je použití šíleně drahých bojových systémů, pokud je není možné dodat na místa, kde jsou zapotřebí?" položila publikace otázku.

Podle autorů tajné zprávy se Severoatlantická aliance nemůže spoléhat na své síly rychlé reakce. „Není dostatečná záruka, že i jednotky rychlé reakce NATO budou schopny reagovat rychle a v případě potřeby i dlouhodobě," cituje Der Spiegel dokument.


Americký generál: Evropa musí být připravena na válku s Ruskem!


Z tajné zprávy NATO vyplývá, že Severoatlantická aliance „nebude schopna odrazit útok Ruska", zdůraznilo německé vydání. „Protože nemůže včas zaslat své vojáky na pozice. Protože v jeho štábech je příliš málo důstojníků. Protože zásobování nefunguje kvůli Atlantiku."

A to navzdory skutečnosti, že západní obranné jednotky jsou „podstatně lepší než (pravděpodobně) vojenské a (nepochybně) ekonomická síla autokratického režimu Vladimira Putina,“ poznamenal Der Spiegel.

To je "dezinformace" NATO a Spiegelu!


„Tajná" zpráva NATO, kterou „předhodil" německý časopis Der Spiegel - není nic jiného než dezinformace a demonstrace „předstíraného strachu z Ruska", reagoval časopis Contra Magazin. Evropany se snaží jednoduše vystrašit „ruskou invazi“, aby konečně dostalo příležitost zvýšit počet lidí a rozpočet „západního vojenského aparátu“, vysvětluje autor Marco Maier.

Navzdory skutečnosti, že Moskva neustále demonstruje připravenost k partnerství, Severoatlantická aliance nadále vidí v Ruské federaci nepřítele, uvedlo německé vydání Contra Magazin.

„Zástupci studené války" nadále určují západní politiku. Koneckonců není náhodou, že německý časopis Der Spiegel předhodil údajně „tajnou" zprávu NATO“, je přesvědčen autor článku Marco Maier.


Evropany se jednoduše snaží vyděsit „ruskou invazí", aby získali příležitost ke zvýšení personálu a rozpočtu „západního vojenského aparátu", vysvětlil autor.

Přičemž útok na jednu z členských zemí NATO je tou „poslední věcí, která může Moskvě přicházet na mysl". Naopak, Kreml neopouští pokusy o navázání vztahů se státy Evropy. „Západ však odmítl všechny nabídky ruské spolupráce, protože se Moskva nechtěla vzdát své suverenity (jinými slovy - vyhovět zcela západním elitám),“ zdůraznil Marco Maier.

25 komentářů :

 1. Štvaví kreténi. Jako vždycky, je to už historicky dáno, od fultonského projevu válečného štváče Churchilla, inspirovaného Goebbelsem.
  Sovětská rozpínavost, nyní Ruská rozpínavost, ohrožování Evropy, tyhle všechny kecy zní už od roku 1946.
  Pořád stejné a pořád na to novináři i občané naskakují.
  Kdo nezná historii, ten spěje k tomu si ji zopakovat naživo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:51 Přesně tak. Děda.

   Smazat
  2. Pokud nato nemá dost mostů, pak doporučil nechat rusko zaútočit, lstivě počkat až mosty postaví a pak ho porazit.

   Smazat
  3. Přesně tak souhlas historii znám.

   Smazat
  4. Váleční štváči, ta opravdová válka jim asi opravdu chybí! V.J.Horák

   Smazat
  5. Všichni ti váleční štváči v celém světě si už dost dlouho říkají o pořádně přez držku. Tak si myslím, že už by jim to jejich přání měl někdo konečně splnit.

   Smazat
  6. Churchill byl obyčejný váleční lapka a predátor, který zavinil mnoho zla. Je také autorem "železné opory", kterou zavedl proti lidovodemokratickým stranám ve sféře sov. vlivu po válce v podmínkách studený války. Nikdy se nesmířil s tím, že vítězem 2. sv. války byl SSSR. Snažil se reinkarnovat fašistické poražené Německo.
   www.novarepublika.cz/2017/04/mirovy-triumf-cerni-psi-winstona.html#more
   www.novarepublika.cz/2017/04/mirovy-triumf-cerni-psi-winstona.html#more

   Smazat
 2. Asi to není zas tak tajná zpráva,když se to dostalo takto ven,spíš jen strašení lidí.
  Také si myslím,že Putin nemá důvod napadnout kterýkoliv stát NATO,stačí si ještě počkat,utlučem se sami.

  OdpovědětSmazat
 3. 13:11: Perfektně - tak je třeba psát komentář.

  OdpovědětSmazat
 4. Dělat slabého či dokonce mrtvého, patří k taktice i u chytřejších, než jsou ti na západě.

  OdpovědětSmazat
 5. Nemůžu si pomoci, ale musím to tam dát znova i přes odpor oportunistického admina, je totiž potřeba už konečně nazývat věci pravými jmény a ukazovat na ty správné viníky tohoto veskrze zhovadilého stavu světa a ne jen si na to jen zcela korektně politicky v duchu "Strany mírného pokroku v mezích zákona" jen hrát !!!


  Anonymní24. října 2017 12:30
  Je to jen vytváření proválečné psychózy a snaha přinutit debilní vlády s ministry, jako je chazar Stropnický k zvyšování výdajů a kšeftů všech těch vojensko-průmyslově-politických komplexů a komplexíčků, co v NATO jsou, ožebračování obyvatelstva s následným jeho vehnáním do války za světového finančního žida proti Rusku s cílem konečně se zmocnit jeho zdrojů a prodloužit tím agónii finanční židovlády nad světem...skvělá perspektiva.

  Odpovědět

  OdpovědětSmazat
 6. Bez ohledu na to, ze nas oblibeny president Trump jasne rekl ve svych projevech NEKOLIKRAT , ze chce s Ruskem spolupracovat mirove a ekonomicky, tak NWO, Neocons a Globaliste, se stale snazi o zhorseni vztahu s Ruskem, a jsou to stale stejni lide.
  Soros vyzval k "AKCIM" proti Rusku otevrene.
  My stoupenci presidenta Trumpa, chceme s Ruskem mir !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Trump chce spolupracovat mírově s Ruskem, proto uvaluje nové a nové sankce na Rusko a krade ruský majetek v USA. Skutečně velmi mírumilovná politika, jsem si jist že Putin to uznává a je Trumpovi velmi vděčen.

   Smazat
  2. Prd záleží na tom co Přehazovačka NĚKOLIKRÁT prohlásil, záleží na tom co koná, a to je pravý opak toho co blafe

   Smazat
  3. Jak je vidět ten Blonďák s příčeskem je tam doslova jen do počtu, do té trapné komedie o demokracii a přitom tam má rozhodující slovo někdo úplně jiný...USA jsou ve stavu, před kterým kdysi varoval starý "Ike" Eisenhower ještě v r.61 a na který dojel i JFK...USA a jejím obyvatelům už není pomoci a my směřováním to "jádra Evropy", se dostáváme do naprosto stejné situace, odkud nebude úniku, k totalitě NWO v koncentráku nadnárodních korporací...a nejsmutnější na tom je, že tomu tupí ovčani tleskají a dokonce i socanští odboráři, jako je např. ten zkorumpovaný hlupák Středula...

   Smazat
 7. Co existuje lidstvo, vedly se agresivní války pro nějaký zisk, nebo ve jménu náboženství. Zisk území, zisk surovin, šíření křsťanství, nebo islámu, popř. jiné ideologie. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, potenciální ruská agrese postrádá jakýkoliv smysl. Při cca 150 milionech obyvatel a faktu největší země na světě, patří Rusko k nejřidším zalidněným zemím světa. Navíc má obrovské území úrodné půdy. Surovin má tolik, že se jejím vývozem z části živí. Socialismus je v Rusku minulostí a nezaznamenal jsem jediný případ snahy o násilném šíření pravoslavného křesťanství.
  Mohl by mi někdo tedy vysvětlit, proč by mělo Rusko vést jakoukoliv agresivní válku?

  PS
  Jestli má někdo výše uvedené důvody, je to především západ. Suroviny jsou převážně vyčerpané, země přelidněné a do popředí se pomalu dostává agresivní islám v nich.

  OdpovědětSmazat
 8. 14:40 Vaše úvaha je naprosto logická a v tom je právě ten problém. Občané (dav) se většino neřídí logikou, ale tím, co je jim vtloukáno do hlav. Čím jednodušší heslo, tím větší úspěch. Stačí ho vypodložit něčím ušlechtilým: "bezpečí, svoboda, demokracie, lidská práva.." - a můžete tím prosadit sebevětší špinavost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ, ve jménu dobra je nejčastěji pácháno to nejhorší zlo. Nicméně - Západ nemá na to, aby Rusko porazil a přežil. Takže je to jen o přerozdělení peněz od daňových poplatníků do těch správných kapes. Casa, Pandury, padáky, kasárna, modernizace tanků ... - proto se na Západě razí jako jedna z pojistek demogracie to, že ministerem "obrany" musí být civilista. To je totiž zárukou, že ti správní dosadí toho správného idiota, který nebude bránit té jediné správné redistribuce peněz a ještě to bude se zápalem "odborníka" háji a ani se při tom, svině, nezačervená. Poslední pan ministr obrany byl pan generál Vacek. Toho neojeli ani sověti a ani havloidi, tak byl penzionován.

   Smazat
  2. Náhodný chodec.
   ...a to jako já mám být ten "dav" a vy ten neomylný genius?

   Smazat
 9. 15:36 ty nejsi ani tak "dav", ale jen blb.

  OdpovědětSmazat
 10. Rusko nemá zapotřebí ani chuť na někoho útočit či proti někomu vést agresívní válku. Proč by to dělalo, nárokuje si něčí území? Něčí majetek, má pocit, že má málo svých vlastních zdrojů? TO ZDŮVODNĚNÍ, PROČ BY MĚLO RUSKO VÁLČIT nějak chybí v ideologii NATO. NA DRUHÉ STRANĚ NEVÍM, JAK BY CHTĚLO NATO UCHRÁNIT HRANICE SVÝCH ČLENŮ, KDYŽ ČESKÁ ARMÁDA, JAK PSALI V NOVINÁCH, NEMÁ SCHOPNOST OCHRÁNIT ČESKÉ HRANICE ANI PROTI ILEGÁLNÍM IMIGRANTŮM, KTEŘÍ VĚTŠINOU NEJSOU ANI OZBROJENI? MÁ PRÝ K TOMU PŘIPRAVENU ANI NE DESETINU Z CELKOVÉHO POČTU VOJÁKŮ. ASI TO JE DŮVOD, PROČ SE MUSÍ ZVYŠOVAT VÝDAJE NA VÁLČENÍ "MÍROVÝCH MISÍ". ZLATÁ DOBA POHRANIČNÍ STRÁŽE, TO BYLI BORCI. ASI BY SE NÁŠ ŠTÁB MĚL JÍT UČIT DO MAĎARSKA. TAK JE MI DOST STYDNO Z NAŠÍ ARMÁDY, NEVÍM, ZDA TO DĚLÁ ŽOLDÁCKÝ STAV, ČI CO?

  OdpovědětSmazat
 11. Celkem jednoduchá úvaha, kdo chce válku, nepřítele si vždy najde a z historie víme,že prvním krokem vždy bývá, označit jej cejchem agresora. Tak to začíná a z historie také víme, jak to končí. Masakrem nevinných lidí. Bohužel historie nedává jednoznačnou odpověď, že vždy byli válečníci "po zásluze potrestáni"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, ti opravdoví a praví zosnovatelé všech velkých i malých válek v posleních aspoň 300 let nikdy potrestání nebyli, ale naopak vždy velmi vydělali...a to pokračuje i nadále...

   Smazat
  2. Re (20:21):
   Musím vám dát za pravdu! Bohužel to tak je ...

   Smazat
 12. Jsou tito západní militanti a jejich propagandistická mašinerie jako ten kafemlejnek.
  Z něhož se pořád sypou jen ty "ruské hrozby a ruské agrese". Zatímco skutečné agrese již dnes (a poblíž Ruska) vidíme a vede Západ! A je to ten samý Západ, který se na otevřenou agresi proti Rusku i chystá.
  To, co dnes a denně slyšíme, je psychologická příprava lidí na Západě kombinovaná i se snahou vojensko-prům. komplexu vydobýt si co největší peníze na roztáčení dalších a dalších zbrojních výdajových spirál.
  A nic jim nevadí, že lidi dobře vědí, že Rusko není jejich nepřítelem a že jeho bytostným zájmem není válčení, ale spolupráce. Jako rovného s rovným, ovšem.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.