Reklama

úterý 24. října 2017

Die Welt: německý prezident jede do Ruska s "choulostivým úkolem"

24. 10. 2017     zdroj a zdroj
Ve středu přicestuje do Moskvy prezident SRN Frank-Walter Steinmeier s poněkud "choulostivým úkolem", píše Die Welt. V hlavním městě Ruské federace se setká s hlavou Kremlu Vladimírem Putinem, "aby zjistil, zda je Rusko ochotno obnovit důvěru k Západu", poznamenává německý deník. Ve středu, poprvé od začátku krize na Ukrajině, přicestuje prezident Německa do Ruska na pracovní návštěvu. Cesta do Moskvy bude "premiérou" pro Franka-Waltera Steinmeiera na postu prezidenta SRN, píše Die Welt.


Oficiální důvod není "podstatný", pokračuje německý list. Bývalý ministr zahraničních věcí Německa bude přítomen při formálním předání moskevské katedrály svatých apoštolů Petra a Pavla luteránské evangelické církvi v Rusku a setká se s bývalým prezidentem SSSR Michailem Gorbačovem.

Tím se návštěva německého prezidenta, samozřejmě, neomezí, zdůrazňuje Die Welt. Steinmeier letí do Moskvy s "choulostivým úkolem". V hlavním městě Ruské federace se také setká s hlavou Kremlu Vladimírem Putinem, "aby zjistil, zda je Rusko ochotno obnovit důvěru k Západu".

Jak list poznamenává, v Německu vkládají do návštěvy prezidenta SRN v Moskvě velké naděje představitelé politiky, obchodu i nevládních organizací.

Cesta Franka-Waltera Steinmeiera do Ruska je "důležitý politický signál", řekl v rozhovoru pro Die Welt expert pro zahraničněpolitické otázky frakce Sociálně demokratické strany Německa v Bundestagu Niels Annen. Podle něj je vzhledem k růstu napětí v Evropě dávání vztahů s Moskvou do pořádku "ústředním zájmem německé politiky". Současný prezident Německa jako nikdo jiný pro tato jednání vyhovuje, je přesvědčen Annen.

Na Steinmeiera sázejí i němečtí podnikatelé, konstatuje list. Ve Východním výboru německého hospodářství je také považována návštěva německého prezidenta v Moskvě za "dobrý signál". Německé podniky doufají, že "v průběhu příštích sedmi let se Německo, EU a Rusko zaměří na společné zájmy a problémy se budou řešit prostřednictvím dialogu", prohlásil předseda výboru Wolfgang Büchele.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

57 komentářů :

 1. Nevládní organizace si dělají velké naděje...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky mně zatrnulo, to by se jim hodilo, aby jim Putin zase uvolnil arénu, ale on není tak hloupý. Barevné revoluce řádí všude okolo, takže Rusko nemá zájem, aby si hřálo hady na prsou. Jen neziskoviky nechte, Putine, pořád v tom režimu zahraničních špionů, to jim sluší a tak je to správné.

   Smazat
  2. Důvěřujte nám pane medvěde Míšo... pusťte si zase do kožichu naše blechy, vši a štěnice... My vám za to zpřísníme sankce. Tím si můžete být jist... že naše škodná je prvotřídní - a nesmí se střílet! Vaše EU, Děvka starozákonní, biblická.

   Smazat
  3. Teď,když tanky Wehrmachtu stojí pár kilometrů od Moskvy tam za fujerku přijel její zástupce dohodnout nový pakt Ribentrop Stalin!

   Smazat
 2. S jakou nabídkou Frank-Walter pojede ? Rusové jsou už asi od důvěry k "Západu" vyléčeni napořád.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vraťte Petru Petrovičovi Krym, stáhněte ty statisíce vojáků z Donbasu, odvolejte zákazy dovozu a my vám dovolíme, abyste Ukrajinu postavil zase na nohy. A pak možná popřemýšlíme o nějakém zmírnění sankcí.

   Smazat
  2. Taky nějak nemohu pochopit, proč by Rusové měli opětovně široce ekonomicky spolupracovat se Západem, když od něj mohou kdykoliv očekávat uvalení dalších sankcí. Byli by blázni. Vždyť Západ, pod vedením USA, nezná při jednání s jinými zeměmi jiné slůvko než sankce (Kuba, Irán, Venezuela, KLDR, Rusko), případně dané země vojensky napadne a vyvolá v nich občanské války (Afghánistán, Libye, Sýrie, Irák).

   Smazat
  3. 8,38
   Proč by měl Putin nějakýmu lžidovi něco vracet,když to Banderovcům NIKDY NEPATŘILO!!!??
   Mimochodem,kdyby ty ussácký okupunti měli vrátit VŠECHNY NAKRADENÁ ÚZEMÍ SKONČILI BY NĚKDY VE VZDUCHOPRÁZDNU TY VYMLETÁ KEDLUBNO!!!!!.-D

   Smazat
 3. Důvěru k západu??Si dělají prdel?Vypakujte amíky ze základen v SRN a vůbec z Evropy, stáhněte vojáky z Polska pobaltských republik, Bulharska, Ukrajiny, zrušte sankce, změňte rétoriku, a pak se dá mluvit o nějakém urovnávání vztahů a rovnému přístupu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pacifista a mírotvůrce24. října 2017 22:11

   Německo, které rozpoutalo 1.sv.válku i 2.sv. válku, které prohrál, chce být lídrem Evropy. K tomu potřebuje i důvěru Ruska.
   Můj názor: Němcům nevěřit, nevěřit a zase nevěřit!!! Jen blbec 2x-3x vstoupí do té jisté vody!

   Smazat
  2. Tady jde o vyšší hru, vyšachovat amíky, kteří naopak využívají a zneužívají EU ve své snaze
   zničit Rusko.
   Tady je třeba si vybrat, co je pro Evropu lepší.
   Já soudím, že Rusové jsou Evropané, takže by měla zvítězit spolupráce EU a Ruska, nad snahou USA poštvat EU proti Rusku.
   Jednoznačně, spolupráce EU a Ruska na všech frontách.
   USA jsou celosvětové zlo.

   Smazat
  3. 22:58

   To je fajn, že jste nám to vysvětlil. Teď už jenom zničíme USA a na zeměkouli zavládne mír a štěstí pro všechny.

   Kokotko

   Smazat
  4. 23:07
   Není třeba ničit USA, nejsme přece jako oni. Spolupráce BRD s Ruskem je pro ně smrtící kokteil sám o sobě.

   Smazat
  5. 23:07 Kokotko zmínil o čem není řeč. Zřejmě jen proto, aby nemlčel.

   Smazat
  6. 22:58 Není třeba nikoho ničit. Jak dlouho bude "procházet" tisk žabích kůží? Amici si dali stejnou medicínu, co dal Regan Rusům v 80.létech. Pak přijdou na řadu ty plastové rakve, co mají skladem pro polovinu národa.

   Smazat
  7. Anonymní24. října 2017 23:38
   „Spolupráce BRD s Ruskem je pro ně smrtící kokteil ..“
   A pro Evropany minimálně hořká pilulka, vzestupu Německa na úkor zbytku EU.

   Smazat
 4. To si mohl tenhle křivák (podepsal dohodu s Janukovičem a hned podpořil Majdan)ušetřit cestu. Mohl zavolat Putinovi: "Vydáš nám Rusko i s jeho bohatstvím?" Putin by řek (protože je slušný) "Ne" a bylo by vymalováno.

  OdpovědětSmazat
 5. Drzé. Na Ruských hranicích se prohánějí německé tanky a on jede jednat o důvěře Ruska k Německu. A nejspíš bude říkat, že když Rusko vrátí Krym, tak budou kámoši. Nejprve by měl stáhnout své vojáky, vyhnat USA z Německa a pak by se s ním asi Putin bavil. Neslýchaná drzost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se plašíte ?

   Německý prezident se setká s Putinem.
   Němečtí novináři jsou stejné presstitutky, jaké máme u nás,
   takže nějaké kecy o obnovení důvěry neřekl
   jejich prezident, ale oni.
   (Domněnky - pomněnky)

   Smazat
  2. Mrchel Podrztaska..

   Smazat
  3. President prostitutka.

   Smazat
 6. Putin je pán politik . Zapad nemá politika , jenom takové nicki jako Nuland atd .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejně jak před 80-ti lety, kdy Putlerův předobraz po podpisu dohody v Mnichově pronesl větičku: "Mám před sebou samé nuly ...."

   Smazat
  2. 0:52 - ty se jednou z toho svýho Putlera nadobro posereš, že?!

   Smazat
 7. Obnovit důvěru k Západu? To si snad myslí, že Rusko postihla nemoc šílených krav?

  OdpovědětSmazat
 8. Putin si je pěkně povodí na vodítku, přijeli škemrat - tak to jim volby dopadly dost blbě. Putin není blbej - bude chtít záruky a hlavně činy od EU-Reich

  OdpovědětSmazat
 9. O obsahu tý návštěvy nikdo nic neví, ale všichni to komentujou, super.

  OdpovědětSmazat
 10. Vypada to ze Evropa se pokousi o kontakty s Ruskem proti hegemonii USA musim se smat duvera vuci zapadu nikdy !!!

  OdpovědětSmazat
 11. Proč máte na fotce ministra Hermana s tupé?:)))) Opravdu nikdo nechápe, oč tu běží? Dal jsem si v hospodě tři desítky a musel jsem odejít, jak tam nadávali na Babiše. Obyčejní lidé a já jsem se přistihnul při myšlence, proč by se měli pitomci rozmnožovat. Mají to vymyšlené dobře. Bojovníky IS použijí v Evropě k likvidaci evropského obyvatelstva a potom je naloží do letadla a vysypou do pouště.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná i ty tři desítky byly na tebe trochu moc.

   Smazat
 12. Pozitivní článek to je a president Putin není hlupák. Uvidíme co dojednají.

  OdpovědětSmazat
 13. Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes.... a to vadi kongresu juesej,dementum,jako Mc Cain,ten,ktery odpalil raketu na letadlove lodi a tim zabil desitky namorniku...je to posuk!

  OdpovědětSmazat
 14. Zůstat v izolaci není dobré pro Rusy, pro západ, ani pro nás osobně. Jenom doufám, že si Rusové vzali ponaučení a pomyslné dveře pootevřou s rozmyslem. Rozhodně bych za nimi nechal stát "nevládní organizace". Vzhledem k tomu, že embarga kladně zapůsobila na ruské zemědělství a některá průmyslová odvětví, byl bych velmi opatrný i v těchto otázkách.
  V západu je dobrého, jak v prdeli medu. A s tímto vědomím bych začal navazovat budoucí možnou spolupráci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si,že by Rusové byli v izolaci.Do Německé řiti v žádném případě nepolezou.

   Smazat
  2. 18,40
   Jenomže zpřetrhání ekonomických vazeb je předehrou pro zpřetrhání politických vazeb. A pokud nemají země společné ekonomické zájmy, je to jenom krok k otevřenému nepřátelství. Nezapomeňte, proč bylo založeno Společenství uhlí a oceli, předchůdce dnešní EU. Mělo být pojistkou proti nepřátelství Německa a Francie. Válku nikdy nevyhlašovali chudí. Kdysi je vyhlašovali monarchové, později kapitalisté a bankéři. Propojení ekonomiky a kapitálu dávalo předpoklad toho, že proti sobě nepůjdou finanční a ekonomické špičky.

   Smazat
 15. A Korouhvičkostán s hlavním městem Praha, z něhož se v máji 45.roku ozývaly prosby v ruštině a jeho obyvatelstvo bude muset rychle změnit rétoriku. Jako hlavní bude proklamace o nikdy nepřerušeném přátelství k velkému tomu tam dubisku na východě, k velkému ruskému národu..

  OdpovědětSmazat
 16. Jednat a spolu mluvit pořád lepší než...a nebo ne? M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ale poslat do Kremlu faktického spoluautora Banderostánu (viz 21:24), to je opravdu gól do vlastní branky

   Smazat
  2. P.S.: v Německu mají problém s kádry, proto také musí Frau Merkel pokračovat, není prý za ni náhrada a Putin ji naprosto nesnáší, kdežto Steinmeier je mu pouze ukradený :-)

   Smazat
 17. Steinmeier jede do Ruska žebrat o dodávky potravin pro EU. Bruselu už chybí i máslo na vánočky.

  OdpovědětSmazat
 18. A plán Barbarossa II už zrušili? Německé tanky na západní hranici s RF jsou už doma? No němečtí podnikatelé potřebují pořádek a klid. Inženýři z Iráku a severu Afriky neskýtají záruky? Nebo jsou snad Izrael a Západ díky islámu pro majitele firem příliš riskantní? Po letech štvaní a provokací mají Rusové opět zachraňovat Evropu ? Tu pravou Evropu ? Směšné.

  OdpovědětSmazat
 19. Trochu odjinud- nedávno se vyjádřil jakýsi herec Brousek, že pokud vyhraje volby Babiš, odchází na Valašsko. Prý bude chodit jako lesník s flintou do lesa a popíjet s místními. Že by se i německý prezident chystal požádat toho ruského o občanství RF ?

  OdpovědětSmazat
 20. Ribbentrop-Molotov pakt II by nebyl špatný výsledek..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu, kdyby ten pakt Hitler nezničil, mohla BÝT EU O NĚKOLIK DESETILETÍ DŘÍVE - rovněž pod německým vedením... A Americko by zůstalo na v izolaci na ocet. Možná by prvním kosmonautem na Měsíci byl Hans HART...

   Smazat
  2. To vše ještě může být.Jenom trouba věří, že tam byl ušák.

   Smazat
 21. Jako bývalý zpravodajec v NDR Putin ví která bije a není třeba mu radit. V. V. Pjakin říká "Putin umí hrát i se špatnými kartami, ale teď je má velice dobré a zcela přesně ví co má, nebo co nemá dělat. Taky říká "Vše jde tím nejlepším možným způsobem..." Amíci jak dlouhá desetiletí diktovali celému světu, dnes už neumí nic jiného, takže jejich vliv mohutně upadá a za chvíli budou ve světě pro srandu králíkům. A o tom to je.

  OdpovědětSmazat
 22. Nebyli a nejsou zvyklí se Ruska co ptát, ti západní! Jen diktovat.
  Takže se jim něco mezitím pokazilo?
  I tak do Ruska přijíždí, aby se optal Putina, vskutku ten pravý! Vždyť to byla především německá kancléřka Merkelová, kdo jako první (podle pokynů jejích US loutkovodičů) dnešní nedůvěru k Rusku cíleně zasela, a dělá to stále! A nejen těmi nesmyslnými sankcemi.
  A proto jediné, s čím může F.-W. Steinmeier do Ruska přijíždět, je omluva za škody, které (i Německo) ve vztazích k Rusku napáchalo. A požádat tam o odpuštění.

  OdpovědětSmazat
 23. Prezidenti by se měli potkávat, navštěvovat a mluvit spolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Německý prezident je figurka, skutečnou moc má KANCLÉŘka. Takže jde spíše o poslíčka s omezenou pravomocí, ale s honosným titulem - nezávazně slíbit cokoliv, a trhnout co jenom půjde.

   Smazat
 24. Tak toho si Putin namaže na chleba. U toho bych chtěl být, protože s našich médií se o skutečném výsledku nedovíme nic. Putin se pod stolem drží za ruku s Čínou, Turek mu také dal pokoj, úspěšně prosazuje svůj vliv ve válce s islámským státem a to i přes sankce, které na něj EU nasadila. Je to tak trochu zajímavé načasování. Za pár dnů jede Trump do Japonska a do Číny. Proč asi??? To nebude jen o KLDR.

  OdpovědětSmazat
 25. Steinmeyer jede do Moskvy na prikaz Adolfiny Makrelove a bude vyjednavat o severnim proudu 2,ustupcich ozralu Junkera a Tuska az na hranici demise ,otupeni sankci,podnikatelnich prognor pro hlavne nemecke-potazmo europske firmy.cenach ruskeho plynu pro nemecko jakozto EU managera a o otevreni trhu pro nemecky automobilovy prumysl. Do 2 mesicu tam poleti Makrela osobne i s ozralou z bruselu a ozrala odstoupi z postu sefa Bruselske zumpy na jare 2018 ze zdravotnich duvodu.
  Vymenou zato budou zlevnene ruske nerostni komodity a cilena uprava sankci vuciRusku. Do prazdnin odstoupi z postu i buzik Stolltenberg.
  Takove dohody se nemuzou uskutecnit jinou formou nez mezi 4 ocima protoze CIA posloucha!
  Tohle vsechno se stane s pravdepodobnosti 98%...

  OdpovědětSmazat
 26. Anonymní25. října 2017 11:36
  Putin si ho asi mazat nebude, vzájemně se potřebují, vzájemně si můžou zajistit další rozvoj. Německo jako dodavatel technologicky pokročilé produkce a Rusko jako ohromný trh, platící surovinami.
  Slábnutí USA, bude provázeno posilováním Německa. Myšlenka EU, jako brzdy rozmachu Německa na úkor Francie a zbytku Evropy vůbec, přestává fungovat. EU a Euro slouží nejvíce rozvoji Německa. Ostatním jsou zavírána ústa dotacemi. Bohužel, tak hluboko jsme klesly (my evropské státy), že jsme národní hrdost a usilování o prosperitu, nahradily žebráním o dotace. P.K.

  OdpovědětSmazat
 27. Víte kdy se vrátí Krym Ukrajině ? Až Ukrajina vyhlásí válku Rusku a zároveň se vzdá. A víte kdy se vrátí Krym Ukrajině ? Až na Ukrajině bude vyhlášeno referendum o připojení k Rusku.

  OdpovědětSmazat
 28. To určitě zítra M. Zeman okomentuje na Barandově, ale pro naše štváče se nic nezmění. Německý prezident může, Zeman a spol. ale dál zůstanou "ruskými agenty". Však ono jim to "kafe" jednou zhořkne v hubě...

  OdpovědětSmazat
 29. NEZAPOMEŇ NA STALINGRAD !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že Rusové, ale i Němci, na II. sv. válku nezapomínají. Kdo na toto trauma obou zemí zapomíná, resp. ho nebere v úvahu, jsou američtí loutkovodiči.
   Myslím si, že Němci si ještě stále dobře uvědomují, co v Rusku napáchali a děsí je představa, že by jim to jednou mohli Rusové, byť dílčím způsobem vrátit.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.