Reklama

sobota 14. října 2017

Dopis Andreje Babiše ministrovi průmyslu a obchodu za ČSSD Jiřímu Havlíčkovi

14.10.2017   Rukojmí
Vážený pane ministře, dovolte mi obrátit se na Vás ohledně Memoranda o porozumění mezi MPO ČR a australskou společností EMH, které jste podepsal dne 02. 10. 2017.
Podpis takového Memoranda považuji za zcela skandální krok, o to víc, že jste tak učinil bez souhlasu vlády České republiky, bez projednání v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a bez otevřené veřejné diskuse. A to vše pouhé dva týdny před volbami. Tímto Memorandem jste uvalil na Českou republiku a jeho daňové poplatníky případné mnohamiliardové závazky, které mohou hrozit v arbitráži.

Co je však nejskandálnější, je fakt, že majetková struktura společnosti EHM, se kterou jste Memorandum podepsal, vede opět ke Zdeňku Bakalovi. K člověku, který s podporou současného premiéra za ČSSD a jeho kmotra právníka Pokorného bezskrupulózně vytuneloval společnost OKD, 43 tisíc občanů připravil o jejich byty a daňové poplatníky o desítky miliard korun a zničil celý Moravskoslezský region.
Tímto Memorandem jste vložil do rukou jednoho z největších korupčníků naší země české bohatství, o které jste tím nás všechny připravil. Věřte mi, že udělám vše pro to, aby byl tento skandální dokument zneplatněn.

Zároveň Vám posílám 16 otázek a žádám Vás o jejich zodpovězení, a to do pondělí 16.10.2017, před uskutečněním mimořádné schůze PSP k tomuto tématu, které jsme spolu s poslaneckým klubem KSČM a SPD podpořili.

Zde je 16 otázek, o jejichž zodpovězení Vás, pane ministře, žádám.1. Proč jste Memorandum o lithiu podepsal dva týdny před volbami potichu a bez svolení vlády? Bez diskuse v poslanecké sněmovně? Bez otevřené debaty s odborníky a veřejností?


2. Proč jste Memorandum podepsal právě s australskou firmou European Metals Holding?


3. Proč jste Memorandum podepsal jen s firmou EMH, když na průzkum lithia mají v naší zemi licence ještě další 4 firmy?


4. Proč jste dovolil, aby se Memorandum odkazovalo na smlouvy mezi Českou republikou a Austrálií, které zavazují k ochraně investic? Uvědomujete si, že právě tato formulace může v arbitráži naši zemi připravit o miliardy korun podobně jako u Diag Human?


5. Proč jste průzkumem lithia nepověřil státní podnik Diamo, které takové práce dělá? Proč jste bez vědomí všech svěřil českou surovinu do rukou soukromé firmy?


6. Jak prokážete podezření, které na vás padá, že takto závažnou věc jste neudělal proto, abyste z ní získal výkupné pro svou stranu ČSSD ještě těsně před volbami?


7. Víte, že největším spoluvlastníkem EMH je Cadance minerals, viděl jste před podepsáním jejich vlastnickou strukturu?


8. Víte, že firma Cadence minerals je vlastníkem Bakanora minerals, kde dalším investorem je MNG investments managment limited?


9. A víte, že MNG investments managment limited je firma, které Bakala odevzdal vytunelované OKD


10. Je náhoda, že akcionářem Bakanora je skupina Black rock?


11. Zjistil jste si před podpisem memoranda, že jde o tutéž skupinu, která má zajištěné dluhopisy v OKD 320 mil. korun a nezajištěné dluhopisy ve výši 452 mil. korun?


12. Nevěřím, že jste tato fakta nevěděl, protože to byste musel být úplný amatér. Proč jste tato fakta zamlčel při podpisu Memoranda a nepřiznáváte se k nim ani dnes?


13. Proč jste veřejnost neinformoval, že šéfem dceřiné firmy EMH – společnosti Geomet, která má průzkum provádět, je Richard Pavlík - bývalý manažer firmy OKD, kterou vaše strana pomohla vytunelovat a stát tak připravila o stovky miliard?


14. Víte o tom, že pan Pavlík odešel z OKD teprve letos? A najednou je v čele firmy, se kterou podepisujete závazné Memorandum? Jak nám to vysvětlíte?


15. Jak prokážete podezření, že se pořád jedná o tu samou partu, se kterou ČSSD spolupracuje už léta, tedy o partu kolem zloděje Bakaly a spol.?


16. Co uděláte proto, abyste toto skandální a pro Českou republiku naprosto nevýhodné Memorandum zrušil a vyhnuli jsme se tak budoucímu placení miliard z našeho rozpočtu?


V úctě,
Andrej Babiš
Předseda hnutí ANO

19 komentářů :

 1. Vlastizrádce!Zastřelit, před tím mučit a zabavit majetek celé rodině!!!! Ta by se to dělalo dřív. Dnes se nám bude tlemit to hovado do ksichtu!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Vlastizrádce!Zastřelit, před tím mučit,..." - Typická fašounova reakce na vtipný výkon politického protivníka, který mu "vyfoukl hoblík". Jenže - už jenom pokus o vysvětlení tohoto lidového rčení některým jedincům je marný, je marný, je to marný.

   Smazat
  2. Babiš oslovuje a úspěchy nachází pouze u takovýchto promoitivů, jichž je, bohužel, v naší zemi množství větší než malé.

   Smazat
 2. Ale tenhle člověk by vládl s čssd ods kdu s komunisty a SPD ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O lithiu poprvé informovala akternativa, AE news a Svobodné rádio, načež se o tuto kauzu začalo zajímat SPD. Iniciativu o navržení zákona proti memorandu zahájili komunisté návrhem p. Skály a domluvili to společně s SPD. Babiš se k nim následně přidal, aby si přihřál vlastní polívčičku před volbami. Nebýt voleb, neudělal by nic...

   Smazat
 3. Na některé otázky bude zřejmě muset dát odpovědi informační služba, která se stará o bezpečnost a prosperitu státu. Tedy jestli její činností není něco jiného.

  OdpovědětSmazat
 4. Andreji, výborně, z ČSSS je mi na zvracení. Já mám ještě jednu korupční bombu proti ČSSD, ale ta uzraje až tak za měsíc, a to už doufám nebude ČSSD u vlády, aby to zamazala.Sobotka + Havlíček do tepláků. Budu sice ve volbách volit Okamuru, ale vláda Babiš + Okamura+ KSČM, to by v současnosti byla nejlepší volba. "Česká pole do českých rukou", jak psal Šimek v Besídce zvláští školy kdysi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. včera na denik.cz se babiš nechal slyšet ,že do koalice s ksčm a spd nepůjde,takže se voliči mají vskutku na co těšit.

   Smazat
  2. Nenechejte se oklamat Babišovým lhaním. Po volbách nic z toho, co slibuje, nebude platit. Navíc je snadno zkorumpovatelným objektem vzhledem k jeho minulosti, i jdyby svá tvrzení skutečně myslel vážně. EU si ho namaže na chleba. Viz Fico na Slovensku.

   Smazat
  3. "...mám ještě jednu korupční bombu proti ČSSD..." - a já pořád, kde jsou ti udavači, na které si podnikatelé stále stěžují. A helemesekoukejmese, jeden hajzlík je tady jako živej, ... hajzlík jeden (jak že se to jmenuje ten novinář, co donášel Babišovi?)! Tak sem s tím, vybal na nás ty své odposlechy! sck

   Smazat
 5. Kéž by dopis napomohl řešení, a ne jen ke zviditelňování pisatele před volbami.
  Jeho závěr mě dorazil. A že "V úctě, Andrej Babiš - Předseda hnutí ANO"!! ..
  ----
  Uniká mi, jakou úctu ještě může tento Babiš i dnes pociťovat k politikovi, který svým vědomým konáním směřuje k tomu, aby republiku potenciálně připravil o miliardy korun. Ať již na uniklém zisku z těžby a zpracování lithia (státními podniky) či na "projetých" arbitrážních sporech.
  Pokud by Havlíček event. konal nevědomé, bylo by to ještě horší. Totiž, úplná katastrofa. Ne jeho, ale celé vlády, soc.-dem. partaje i s jejími "hodnotami", a také i nás voličů, kteří jsme jí kdy svěřili své volební hlasy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Kéž by dopis napomohl řešení" - Další, co má zasviněněj hoblík! Je jich tady jak nas... (naseto) že až něurekom!

   Smazat
  2. "Uniká mi, jakou úctu ještě může tento Babiš" - Vám toho uniká, sire! Až vy na to na všechno jednou přijdete,...! (Asi těééžko!) Kolik já těch lidí znám, co jim musíte vysvětlovat pointu, jinak se nezasmějou a nezasmějou. A když se zasmějou, tak něčemu jinýmu.

   Smazat
 6. ČSSD se chová hůře než ODS, mnozí z nás si mysleli, že to už ani není možno. Kdo bude volit tuto stranu, tak je stejný jako by volil ODS, TOP nebo KDU! 2 týdny před volbami podepsat toto memorandum, navíc s firmou, která má akcie na anonymní vlastníky a podepisují za ní memorandum nám známé "dobré" tváře, je krok podobný vlastizradě a všechny aktéry této obludné akce by měla šetřit policie! Ato včetně celé ČSSD, neboť zde by mohly jako "všimné" létat takové peníze, že celkový dluh ČSSD je proti nim jenom kapka v louži. Jinak jsem moc zvědav na slova pana Babiše - udělám vše pro to, aby byl tento skandální dokument zneplatněn - , tak na to vše jsem tedy moc a moc zvědav a budu mu to připomínat do konce života! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 7. "Budu mu to připomínat do konce života!" - Babišova, nebo svého? Vy jste neviděl ten film? Přísloví o provaze v domě oběšencově neznáte?

  OdpovědětSmazat
 8. Všechno jsou to jen předvolební hrátky, ale kdo slí-že smetanu? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 9. lide český máš pocit že stát a jeho pohůnky zajímáš?Nezajímáš,mají tě totálně na háku.Lide český máš pocit že zajímáš justici?Nezajímáš má tě na háku.Lide český máš pocit že politici tě mají za blbce? Ano mají a za velkého.Změň to a jdi k volbám a vol z rozumem ale ne jako vůl.

  OdpovědětSmazat
 10. Jedna věc je, že celá vláda je banda pasená CIA. Druhá věc ovšem je, že Babiš se od nich vůbec ničím neliší. Jeho bláboly o zlodějnách ve skutečnosti znamenají: "Nikdo nesmí krást, aby všechno zůstalo k rozkradení pro mě."

  OdpovědětSmazat
 11. Jo lidi,jsme v hajzlu.
  Slávek

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.