Reklama

pondělí 23. října 2017

Dosavadní vedení ČSSD: Nic nezapomněli, něčemu novému se nenaučili


Oleg Rybnikář
23.10.2017
Takže hlavní příčinou volebního debaklu je nejednota uvnitř ČSSD, dozvěděli jsme se od jejího úřadujícího statutárního místopředsedy. Můj ty bože, má nás všechny za blbce? Asi ano! Kam se poděla pluralita názorů, jako jedna z nejdůležitějších (evropských) hodnot demokracie? Jednota je pochopitelně fajn, ale pouze za předpokladu, že se jedná o jednotu autenticky spontánní, v rámci svobodného prostoru, a nikoliv o hřbitovní jednotu mrtvolného puchu, vznášejícího se nad bojištěm, posetým mrtvolami. Jednota politické strany, dosažená umlčením či vypuzením všech názorových oponentů, je cestou k politické bezvýznamnosti. Což v případě ČSSD právě vidíme v přímém přenosu.

Obchodně politické mafiánské struktury uvnitř ČSSD ji prožraly zevnitř jako síť rakovinných metastáz. Exemplárním a signifikantním příkladem je situace v Praze, která dospěla až do stádia civilně soudního projednávání, a to před obvodním soudem pro Prahu 1. Tam bude, po dvouletém líném prodlévání soudu, projednávaná v lednu 2018. Soud bude konečně rozhodovat o žalobě, která se domáhá zrušení řady svévolných rozhodnutí Krajského výkonného výboru ČSSD v Praze, která odhlasovali devótně poslušní členové tohoto orgánu pod dirigentskou taktovkou Karla Březiny, a to přesto, že byly v hrubém a evidentním rozporu nejen s demokratickými pravidly, ale i s ustanovením samotných Stanov této politické strany. Cílem těchto neoprávněných a nehorázných rozhodnutí KVV ČSSD Praha bylo zbavit se „neposlušných“ funkcionářů a členů strany před volbami, a ostatní disciplinovat, a tím si zajistit svoje jména na kandidátkách a pokračující absolutní loajalitu všech ostatních. Což se podařilo.

Obdobné procesy probíhaly i v dalších krajích. Namátkou jmenujme Jihočeský a Jihomoravský, případně i Severomoravský. Jména dalších odstavených, jako je Zimola, Tejc, Škromach, Hašek, Benešová ….zábavná je epizoda s nepřipuštěním návratu druhého nejúspěšnějšího minulého předsedy ČSSD zpátky do lůna strany, představuji řadu příběhů, který každý sám o sobě je hanebný, nedemokratický a odsouzeníhodný, a ve svém souhrnu jsou výrazem prohnilosti dnešní ČSSD jako institucionální organizace. A tuto prohnilost obecná veřejnost vnímá, neboť to páchne. A k tomu připočtěme bezduché, obsahově prázdné, šroubované fráze při jednání s lidmi, arogantní jednání ve věci svých dluhů, mám na mysli především případ Altner, dále řiťolezectví vůči nedůvěryhodným nadnárodním strukturám, bruselsko-atlanticky dvojí metr při posuzování a hodnocení zahraničních problémů, tunelování státu, exemplárním příkladem je kauza lithium, a další způsoby jednání, které fakt nejsou „sexy“. A oni nám nakonec řeknou: „oni nás nevolí proto, že jsme jim nedokázali vysvětlit, jak jsme dobří „(!!!). To je totální nedostatek sebereflexe, je to totální pokrytecká výmluva. Je to absolutní neochota a/nebo neschopnost konfrontovat svoje názory a stanoviska s realitou.

Jedinou případnou šancí ČSSD, jakožto instituce a organizovaného subjektu, je poslat tyto nes(t)oudné své představitele, kteří naprosto zklamali, do …. politické bezvýznamnosti a pověřit odpovědnosti nové tváře, a to zcela nové tváře. Nejlépe najít nějakého českého Corbyna či Sanderse. S tímto hledáním by neměli zbytečně otálet. Svolávat sjezd až na duben 2018, to znamená s půlroční prodlevou, to je merkelovská snaha problém nechat vyhnít, stejně jako to udělali po předchozích volbách, při násilném autoritativním potlačení pokusu o oprávněný ozdravný proces, falešně označeného jako (tzv.lánský) puč. Lživé tvrzení, že svolat a uskutečnit sjezd dřív objektivně nejde, je dalším novým příkladem snahy všechny oblbovat. Lžou ráno, lžou v poledne, lžou večer. V pondělí (když ne v neděli či v sobotu večer) se klidně může sejít grémium a vyzvat všechny MO, OVV a KVV, aby se do konce týdne sešly a rozhodly o svolání členských schůzí a konferencí. Do 6.11. mohou zvolit delegáty v ČS MO, do 15.11. mohou proběhnout obvodní konference, do 30.11. krajské konference, a sjezd může být kolem poloviny prosince t.r. a to i s termínovou rezervou. Na Vánoce 2017 může mít ČSSD jako dárek zbrusu nové vedení (mj. kompetentní k jednání a rozhodování o případné vládní ne/účasti)…kdyby ovšem chtěla. Ona ale zřejmě nechce. Ani na Vánoce, ani na jaře. A podle toho i dopadá. Je to strana, zralá na zrušení soudem, a jak prezident, tak (nová) vláda, kteří jsou jediní oprávnění tento návrh soudu podat, by o tom měli vážně uvažovat. Neboť ČSSD, ve své současné situaci, a to nejen té viditelné, ale zejména té podhladinové, není nositelkou sociálního a demokratického étosu, ale jeho potlačovatelem, což je to, co skutečně ohrožuje demokracii v tomto státě.

87 komentářů :

 1. praktikujici katolik sralbotka a člen vatikanske pate kolony z te oranžady udělal pachnouci xrement je otazkou zda dobrovolně nebo pod natlakem což vypada nejpravděpodobněji a vše co dělal mu dobrovolně schvali jeho genose partai kameraden jen par odvažlivcu se stavělo na zadni ale ti byli hrdě a tvrdě medialně smeteni že po nich ani čubka neštěkne jen zelinař marxista a ministran zustali ani zvyšeni platu statnim zaměstnancum a netahlum nepomohlo sralbotkovi k nějake remize ale ke slušnemu debaklu kdy většina na a něj hodila pověstny bobek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tři důvody propadu sociální demokracie ve volbách:
   1. vyštvání Andreje Babiše z vlády
   2. nabubřelé a bezobsažné předvolební sliby a žvásty Sobotky a Zaorálka
   3. kauza lithium (a OKD + Altner)

   Smazat
  2. Spíš než to je to zrada prostých lidí, jejichž zájmy měla ČSSD hájit. Jen ústup od zrušení církevních restitucí, neschopnost hájit národní zájmy v Bruselu, podpora fašistů na Ukrajině, oloupení Čechů Českou (nad)národní bankou i zvyšování platů poslanců ve zrychleném podání jsou hřebíky do rakve této "levicové" strany.

   Smazat
 2. Klika všehoschopných neschopných tuto stranu zlikvidovala.

  Když jsem před dvěma lety z této strany demonstrativně odcházel, bylo už těch indicií, kam že to stranu vedou, víc než dost. Já jsem tehdy v stručnosti po bodech sepsal jen ty nejdůležitější a nejfatálnější ubohosti, které z této strany udělaly něco úplně jiného, než by pravověrný sociální demokrat mohl chtít a očekávat, přesto jich bylo víc než dost.

  Potom už v posledních měsících bylo vidět, že nejužší vedení je čím dál víc paralyzované, zřejmě kamkoliv by šlápli, síly v pozadí by jim to spočítaly.
  Anebo byli prostě jenom totálně neschopní.
  Anebo, nejspíš, obojí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voni komančové
   na tom nejsou o moc líp
   jen nemohli poslední čtyři roky nasekat tolik škody

   Smazat
  2. Proč jste do strany lezl?

   Smazat
 3. To jak dopadla sociální demokracie je jen důsledek toho co jsme viděli v přímém přenosu když Sobotka podával na hradě demisi. Ten člověk se snad ani neměl narodit.No a vydatně mu v demolici strany pomáhali jak Zaorálek tak Chovanec a v pozadí Špidla. Když člověk myslí jen na sebe, své blaho nemůže to dopadnout jinak. Ti čtyři ale budou straně škodit dále a pokud se s nimi strana hodně rychle nerozloučí jejich image zcela rychle zmizí a za pár let už lidé nebudou vědět co to sociální demokracie byla. A přitom stačilo tak málo, alespoň číst co o nich lidé píši a co si myslí. Ti čtyři zradili Zemana a klidně zradí kohokoliv dále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sociální demokracie už od Rakousko-Uherska zrazuje své voliče PRAVIDELNĚ, IHNED PO UZAVŘENÍ VOLEBNÍCH MÍSTNOSTÍ.

   Je dobře, že je voliči prohlédli a jejich TRŽNÍ POTENCIÁL ZRADY významně omezili. Katolíci mohou volit své strany, dávají-li přednost dobrému bydlu až po smrti před reálným životem. Židé mají svoje zájmy bezpečně ložené, jako obvykle, ve všech volitelných stranách, takže jsou na svém, ať volby dopadají jakkoliv... A s dnešní KSČM, která se ideologicky zesocdemákovala, sklidili co zaseli.

   Jó, když "levice" jenom levicově žvaní před volbama, ale dělá soustavně reálnou pravicovou politiku, uvidí to nakonec každý myslící dělník. A když pro něho nějako oligarcha, třeba Babiš, udělá reálně víc...

   Smazat
  2. 11:57

   Píšete Babiš "udělá..." - takže zatím ještě neudělal? A kdo mu v tom bránil? - Mohl byste dát nějaký pěkný konkrétní příklad, jak Babiš udělá pro "myslícího dělníka" "víc"? Jako třeba, že se v jeho podnicích teď začne dodržovat zákoník práce?

   Smazat
  3. 7:26 Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Tady platí na 100%.

   Smazat
  4. 12.08 Vy "hákujete" v nějakém Babišově podniku, nebo kontrolujete dodržování zákoníku práce pro (ještě) ministryni Marxovou? Pokud ano, tak v prvním případě - proč raději nepracujete pro někoho z TOPky? Ve druhém případě - co jste s tím udělal vy?

   Smazat
  5. Naprostý souhlas s 11:57, tyto volby si ti nejvíce potřební projeli sami(když nechtěli volit KSČM nebo nakonec i tu zrádnou ČSSD, tak měli zůstat doma)A teď jim to Babiš osladí (více než ty svoje koblihy),až se spojí s ODS

   Smazat
 4. Dle mého soudu KSČ po únorovém vítězství 1948 měla vážní důvody k upozadění soc.dem. strany. Ta už za 1. čs. republiky i později kolaborovala s kapitalisty a zradila dělnickou třídu a malorolníky! Svou pasivitou a oportunismem umožnila vznik 1. sv. války! Taková partaj už v době 1. ČSR neměla právo se nazývat levicová a demokratická! Byla to jen pravicová a nedemokratická Slibotechna!

  OdpovědětSmazat
 5. Co ktomu dodat. Ryba smrdí od hlavy.

  OdpovědětSmazat
 6. Dle mého názoru hrála největší roli při propadu levicových stran ČSSD, které se „podařilo“ v průběhu volební kampaně a i ve vládě vyrobit několik hrubých chyb. Já se domnívám, že se zejména jedná o tyto:
  V zahraniční politice
  1) Veletoč L. Zaorálka v případě radaru v Brdech a podpora útoku na Rusko (posilování „obrany“ Pobaltí).
  2) Podpora Majdanu a ukrajinských fašistů spolu se Schwarzenbergerem.
  3) Nevyslovení odmítnutí oficiálních KDU-ČSL delegací na sjezdu Landsmanschaftu vládou a celou ČSSD.
  V domácí politice
  4) Zametení církevních restitucí pod stůl.
  5) Roztržka s levicovým prezidentem a demise/nedemise vlády.
  6) Kauza OKD.
  7) Kauza lithium, která jasně ukázala na klientelismus ve vládě.
  8) Kauza Altner a nevyplacení smluvní odměny.
  PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. B.P.

   Smazat
  2. Ano,
   to jsou ty nejviditelnější protistátní skutky,
   podvody a machinace,
   Je toho mnohem více, např. bývalý ministr Mládek a smlouva s operátory...
   To však ukáže až čas a soudy*

   Smazat
 7. Zlikvidovali Zimolu, Škromacha, Haška a Onderka jim přišel směšný a už ho tam mají, oni věděli, že ti tři nahoře by přeskákali všechny a to nechtěli dopustit. Bude zajímavé sledovat, kam se upíchne Sobotka, který měl určitě ambice ve svém mladém ještě věku si zajistit nějaký dobře placený job v EU, i když jazyk neovládá. To teď nepadá v úvahu, takže jediný, kdo se směje nakonec je důchodce Špidla, který rozzmydlil všechno, úplně všechno a získal za to doživotní rentu 100 tisíc, takže může snad už konečně odejít do ústraní a škodit jenom vlastní rodině. A Zaorálek a Chovanec, to bude taky dost problém pro oba, kam se upíchnou. No, nechtěl bych být v Lidovém domě muškou, to budou bratrovražedné boje o poslední kosti. Jak si to oni vlastně říkali? Přítel? Už to od posledních voleb nebylo vůbec slyšet. Signifikantní.

  OdpovědětSmazat
 8. Kdyby, ale opravdu jen kdyby, se všech sedm potažmo osm trpaslíků umělo a dokázalo domluvit...

  Fňukají, že nemají víc hlasů... čím si je kdo zasloužil???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechci domluvu žádných trpaslíků, neb jsou mezi nimi DVA zcela NEPŘIJATELNÍ!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. 11.02: Myslíte jistě KDU-ČSL a TOP 09...

   Smazat
 9. Jediné pozitivum voleb - destrukce ČSSD. Bude vládnout Babiš, Okamura s podporou KSČM. Pro ODS a Piráty by byla spolupráce s babišem sebevraždou, takže jim se to nevyplatí. Voličům Okamury to vadit nebude.

  http://www.epshark.cz/clanek/169/vitezstvi-pyrrhy-vsichni-proti-babisovi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:08 Jako volič SPD souhlasím.

   Smazat
  2. Pro KSČM do bude cesta po 5% hranici v příštích volbách. Komunistická program znárodňování mít nemohou - musí jít cestou soc.dem a nezrazovat voliče a tím se odlišit. do programu si musí dát zestátnění strategických surovin( nerostné bohatství , voda, elektřina a distribuce plynu atd), pak by mohli nalákat zpět levicové voliče.

   Smazat
 10. Oni budou měsíce analyzovat příčiny neúspěchu.Přitom je to tak jednoduché:
  -reforma/zničení/policie
  -demise-nedemise Sobotky
  -vykopnutí Babiše z vlády
  -nezaplacení Altnerovi
  -memorandum Lithia
  to jsou jen ty nejviditelnější kauzy.Nad čím ti hloupí vedoucí šašci z ČSSD chtějí dumat ?

  OdpovědětSmazat
 11. Ještě věříte, že Sobotka nemněl prsty v kauze OKD?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde o to věřit nebo nevěřit. Ostatně jakápak "kauza", dokud se nic nevyšetřuje a nestíhá!

   Jde o to, zda někdo bude za tento veleúspěšný "podnikatelský záměr" obviněn. Snad Bakala ve Švýcarsku ..... ?! To by byla pro Knihovnu Václava Havla docela pohroma muset se také odstěhovat do Švýcar. Kdo by tam ty hrdiny odboje pak chodil obdivovat?!

   Kokotko

   Smazat
  2. ".. .prsty v kauze OKD?" - Že vy máte na mysli otázku prodeje AKCIÍ a.s.OKD? To máte jako s holínkama a hodinkama. Sice se obojí natahujou, ale jistý rozdíl mezi nima je, to snad chápete. U ceny akcií je to obdobné, ale přeci jen o něco složitější, to byste možná pochopil až po delší době studia. Ti soudci, kteří shledali Sobotkovo počínání v dané kauze na výši, taky pár roků studovali. Tušíte aspoň kolik?

   Smazat
  3. Ad 15:49
   říkáte: "náš právní a politický systém výkonu veřejné moci je dokonalý a bezchybný". Tak to jsem si oddychl.

   Hňupů, kteří tohle tvrdí, každý jinými slovy, pro pokaždé jiný konkrétní případ, stejně jako vy, jsem už slyšel opravdu hodně.
   Takže vás můžu utěšit, že žádný extraidiot nejspíš nejste.

   Smazat
 12. ČSSD jsou strana v komatu. Spočítají si, že potřebují být viditelní a půjdou ANO na ruku a budou se vtírat do vlády. Tím padne možnost sedmikoalice a Andrej si začne vybírat. Další neodolají pokušení být ve vládě Piráti, kteří si budou chtít zachovat momentum. Takže ANO-Piráti a ČSSD. Nebude to trvat dlouho a u dveří ANO bude pranice mezi nafrněnými znepřátelenými trpaslíky, kteří udělají všechno proto, aby nebyli v opozici a nemuseli se mezi sebou domlouvat na vládě sedmi stran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadá to, že hlasy, které obdrželi, byly jen od těch,
   co mohli dojit republiku pod socdem vedením

   Smazat
 13. Jenom si to tady tak odložím: Včera se sešel Babiš se Švejnarem a hnedka různé fámy, že bude Švejnar předseda vlády, blablabla. A přitom je to tak jasné. Babiš jde dnes za Zemanem a tam mu řekne, že jestli bude dělat brikule, tak ANO nominuje Švejnara na prezidenta. A to bude podle mínění naivního Babiše návrh, který se neodmítá. Ale on se plete v jednom, ani jeho by lidi nevolili za prezidenta, natož Švejnara. Stejně jako nezvolili Slováci Fica. No nic. Jenom aby to taky zaznělo, že Babiš má ze Zemana hrůzu. A že Zeman má nějaké páky na něj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeman dal Babišovi bianco šek na abolici a sestavení vlády. Babiš je kůň na kterého Zeman vsadil a Zeman neprohrává. Sedm trpaslíků má jedinou možnost, domluvit se na sedmikoalici a dokázat Zemanovi, že nejsou jen podržtažky ANO.

   Smazat
  2. Schůzka babiše se Švejnarem byla ve skutečnosti schůzkou Švejnara s Babišem. Elitáři globálně parazitující na Zemi nemají zájem na omezení emise vládních dluhopisů, na cenové regulaci monopolů a oligopolů a na její kontrole a předevší nemají zájem na někom, kdo má problémy se jim podřídit. V tom jsou cenné silné osobnosti v řízení státu, jakkoli nejsou andělé ani lilia. Švejnar přišel Babišovi sdělit podmínky, za nichž bude Babiš akceptován. Švejnar není hloupý, pouze kope za špatnou stranu...

   Smazat
  3. 11:03

   Švejnar kope za špatnou stranu? To jako, že nedostává výplatu?

   Smazat
  4. 11.17 Protektorátní státní president i vláda za Hitlera, i jejich úředníci a spolupracovníci, dostávali platy až do osvobození. Podle vás tedy kopali za správnou stranu?

   Smazat
  5. 12:32

   Blbější otázku fakt vymyslet neumíte? -- Buffera mrzí, že Švejnar nekope za něj - ale bohužel nemá na to, aby ho přeplatil.

   Smazat
  6. 12.39 Na blbou otázku blbá odpověď. To vám ještě nikdo nevysvětlil?

   Smazat
  7. " a Zeman neprohrává." - Na své prohry má lidi. "Klause jsem 2x porazil, porazím ho zas." A když to tenkrát posjal, zmizel jako smrad. Takže vlastně pozemanovsku vyhrál.

   Smazat
 14. Dnes se kterýsi ze soc.-dem. bafuňářů k jejich volebnímu debaklu vyjádřil tak, že partaj doplatila na to, že vstoupila do koalice s ANO. Nic víc!!
  Po nějaké sebereflexi ani stopy.
  A tak by si měli sami připomenout ono vládní směřování jich samých, počínajíc podfukem na svých voličích a neplněním svých vlastních slibů (církevní restituce atd.), též připomenout jejich podporu vazalských smluv TTIP a CETA, aktivní podporu operací zločinné aliance NATO zejména na Blízkém - a Středním východě či v severní Africe, podporu kyjevského puče, která vyústila do vzniku banderistánu a vedla k desetitisícům lidských obětí, nestoudné a nekritické nadbíhání byrokratické EU, nesmyslná snaha o přijetí €, oportunně nechutné lavírování s EET ...., až po nestoudně pokrytecký pokus o předvolební podplácení obyč. lidí jejich falešným sloganem "Konec levné práce"). A vrcholem všeho byl jejich majstr-štyk Lithium!!
  Lidem, kteří republiku cíleně vedou do koloniálního chomoutu západních nadnár. korporací a finančních oligarií, militantních politických figurek a kteří dokážou odkývat poškozování nár. zájmů svými loutkovými postoji k řízené imigraci apod. zhovadilostem, tak těm může svůj volební hlas dát jen učiněný pablb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "...tak těm (socanům) může svůj volební hlas dát jen učiněný pablb " - No vidíš, ti pablbové dali svůj hlas Babišovi.

   Smazat
  2. Re (16:02):
   Ano, zdá se, že se jim přece jen podařilo utéct! Z bláta do louže ...

   Smazat
 15. Po roce 1989 obnovená sociální demokracie byla od začátku UKRADENÁ ZNAČKA. Žádný z jejích šéfů (ani "introvertní" liberál Špidla!), snad s výjimkou Jiřího Paroubka, nebyl přesvědčený sociální demokrat (pragmatik Miloš Zeman stranu pouze použil, poté, kdy už na něj v jiných stranách nezbylo vedoucí místo).

  Ze všech stran ostouzený a - ne tak docela právem - vysmívaný Dienstbier Jr. se loutkovodičům hodil právě jen k tomu, aby v Praze pomohl oranžovým mafiánům udržet ohrožené pozice; pak s ním zametli (a jen zdánlivě to bylo směrem nahoru!).

  Nicméně málo se ale bere v potaz, že úpadek sociální demokracie v Evropě, je úpadkem pokusů o reformování kapitalismu. S tím ale má 28 let ČSSD jen poměrně málo společného; její reformistický drajv byl vždycky příliš bázlivý neřkuli "předposraný".

  Vlastně by bylo logické, kdyby se v tuto chvíli Středulovy odbory od ČSSD distancovaly...

  ---

  Spojené Království se, jako historicky vždy, pohybuje po jiných oběžných drahách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vpodstatě ani Paroubek ne, protože ten je ideově spíš národním socialistou.
   Jinak máte určitě pravdu.

   Na druhou stranu, v současný podmínkách vidím perspektivu právě spíš v idejích národně socialistických, než v internacionálně socialistických.
   Teď to vypadá jako předem ztracená bitva, ale čas ČSNS přichází.

   Smazat
  2. Dienstbier Jr.? Iluzemi z něj jse trpěl jen bezvýznamnou chvíli, dokud jsem jako finanční stopař nezjistil, odkud je placen. Deep State USA je rozlezlý jako rakovina.

   Smazat
  3. Paroubek není národní socialista, pouze se tak po jistou dobu usilovně tvářil, aby ovládl to, co není jeho ani jeho vodičů z dolarové oblasti. Národní socialisté nejsou intrikáni, svoji misi berou nejen vážně a odpovědně, ale především je nelze ideově ani zviklat ani koupit. Proto by již dnes různí Šulové neměli na vytunelování ideově oligarchům nebezpečné ČSNS nárok. U nás platí jisté zásady nad zákon.

   Smazat
  4. 10:20
   Pane Jene Kopecký jak tak čtu ¨Vaše příspěvky musím se držet abych se k Vám nevyjádřil opravdu drsně.
   Václav

   Smazat
  5. Při prvním čtení Vašeho příspěvku pane Kopecký mi nějak unikl odstavec o Dienstbierovi Jr. Teď jsem si toho odstavce všiml a mám po náladě. Nevím jak reagovat slušně na Vámi vyjádřený soucit s tím bezcharakterním hovadem.
   Ale což, zase jste nepřekvapil pane Kopecký.

   Smazat
  6. 20:55
   Musíte být, Vláďo, nesmírně čestný a charakterní člověk - takoví mají právo soudit přísně druhé. Obvykle to ale nedělají.
   Pan Václav /kolikátý?/ (15:49) je, podobně jako Vy, mistr sebeovládání a ani on se nezdráhal mi to dát vědět.
   Je to tady zkrátka moc fajn společnost.
   S takovými chlapíky naši zemi světlá budoucnost určitě nemine.

   Smazat
  7. :-D Bohužel je nás takových příliš málo pane Kopecký.

   Smazat
 16. Karty nejsou rozdány ideálně, ale pokud Okamura "vezme rozum do hrsti", tak podpoří ANO, neb jen s ním může prosadit referendum, současně může brzdit zbrojní ambice ANO a obě strany mohou svorně naplňovat jak potřeby kapitálové potřebnosti, tak sociální spravedlnosti.
  Bylo by to také dobré spojení proto, že by odešly na delší odpočinek strany, které nám 27 roků pečlivě rozkrádaly i rozvracely stát, naučily továrníky, statkáře a velkoobchodníky neplatit daně, naučily statisíce lidí nepracovat a parazitovat, vytvořily podmínky na vymírání národa.
  Parftajfýreři učili rozlišovat čistou a špinavou práci, nehodnou politických loutek či knechtů a vnucovali i národu, že je pod jeho důstojnost dělat "špinavou práci", na to jsou přece gastarbeitři. Bratřili se s myšlenkou na válku, zabíjení jiných lidí jim nebylo cizí, zato nikdo nikdy neslyšel od těchto šéfiků partají vyslovení touhy po míru. K čertu se stranami, které jsou služkami diktatury kapitálu, ať se zaklínají socanstvím a demokracií, když jejich šéfové jsou lháři a podvodníky z povolání. K čertu i se sluhy Vatikánu, kteří se bratří se sudetoněmeckými nacisty a národu znovu - již pokolikáté? - ukradli majetek za více jak 1/4 bilionu Kč.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ?????!!!!! Cože?
   ANO si k sobě vezme koho bude chtít. A SPD to nebude, smiřme se s tím.
   30% pro ANO prostě je katastrofa.

   Smazat
  2. 10:42

   Katastrofa byli Nečas s Kalouskem, Schwarzenbergem a Karolinou Peake. Myslím, že zůstanou historicky nedostižní.
   1) "Zdraví je zboží, jako každé jiné!" - Julínek
   2) "Co bylo ukradeno, musí být znovu a tentokrát definitivně ukradeno!" - "vyrovnání" s církvemi ve výroční den bitvy na Bílé Hoře 8. listopadu 2012.


   Jen zatím nevidím ministra zahraničí. Nejspíš se bude muset zase obětovat Stropnický.

   A jestli je Okamura opravdu tak slušný, za jakého ho mají jeho voliči a příznivci, nepodpoří paušálně nikoho a půjde si dál svou cestou.

   Narozdíl od převelice inteligentních komentátorů od ČT přes BL až po Deník Referendum soudím, že Babiš není popřením "polistopadové cesty", ale jejím dovršením:

   "Chtěli jste Klausův kapitalismus bez přívlastků? Tož, tady ho máte! A přestaňte už, vy rozumbradové, s ideologií a demokracií!"

   Kokotko

   Smazat
  3. Ministrem zahraničí (nebo vnitra, ale to si bude chtít babiš nechat pro sebe kvůli OKD a lithiu) bude právě Okamura. A Bruselu prasknou všechny žíly!

   Smazat
  4. 10:26 - můžete mi prosím vysvětlit vaše pojetí sociální spravedlnosti? děkuji.

   Smazat
 17. ČSSD fakticky kopíruje chování KSČ v osmdesátých letech. Lid to vnímá a podle toho se chová. Mezi vyházenými jsou sice i tací, kterých škoda není (Hašek), ale právě Zimola mohl být tím, kdo konečně vymete tu neomarxistickou socanskou kleptokracii. Vyhnali jste jej dveřmi? Vrátí se oknem (možná do poněkud jiného stavení) a s ním dveřmi i zákon. Boží zákon, jako stvořený pro nás, ateisty...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. > Buffer 10:50 <

   K tomu, aby člověk ve spojení s ČSSD použil adjektivum "neomarxistický", musí mít už v hlavě pořádně nasráno (že by pervitin?)!
   S Vašimi intelektuálními schopnostmi byste ale možná udělal kariéru v reklamní branži. A nebo co takhle dát se na novinařinu?

   Kokotko

   Smazat
  2. 11:10 také nechápu, co ti pravičáci mají s tím "neomarxismem".
   Oni sami jsou neofašouni. A aby to tak nevypadalo tak dávají přívlastky jiným.

   Smazat
 18. Víte kluci a holky ,já se vůbec nedivím že se naši tři hrdinové brání odstoupit od koryt. Máte představu co to stálo námahy vyštípat ze strany všechny oponenty. Mají odstoupit po tom co si stranu zprivatizovali a následně založili ČSSD a.s.Jak jednou řekl František Ringo Čech - Sobotka sám nikdy neodejde , toho budou muset z předsednický židle srazit aby se ho zbavili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ".Jak jednou řekl František Ringo Čech" - Franta
   Čech je komediant. Sice dobrej komediant, ale přece jen JENOM KOMEDIANT. Ani na roli králova šaška nemá.

   Smazat
 19. Sebereflexe měla přijít již po minulých volbách, ale Dienstbier spustil se svou partou řvounů šou, zvanou "Lánský puč" a tím překřičeli možnou záchranu socanů.
  Hašek by stranu do těchto exkrementů nikdy neshodil.
  Křikem upostranili sice analýzu neúspěchu, ale umetli cestu k jízdě z kopečka.
  Teď to je na Haškovi, jestli na to bude mít ještě chuť něco zachraňovat, nebo bude povolán ze své "vysočiny" buldok Paroubek.
  Ale co mne obrovsky potěšilo a pozvedlo mé mínění o svých spoluobčanech je fakt, že byť na tom velké procento dnes bývalých voličů ČSSD není nejspíš finančně úžasně, tak se NENECHALI koupit a dali přednost vizi lepší budoucnosti. To ukazuje, že náš národ má v sobě zdravé jádro, nemyslící jen na spotřebu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:14

   Důchodci, rodiny s dětmi i matky-samoživitelky musí Vašim ušlechtilým myšlenkám nadšeně aplaudovat!
   A co teprve bezdomovci - ti mají zdravé jádro!

   Kokotko

   Smazat
  2. Kokotko, napsal jste naprostou pí ..čovinu.
   Současní socani svou tupou sociální politikou by všechny vámi vyjmenované skupiny totálně zlikvidovali.

   Smazat
  3. 12:59- nejen to,tupostí po celou dobu své aktivní moci, tyto skupiny pomáhali "budovat" v souladu s pravicí! Čest jejich památce(ČSSD)! Bude-li KSČM rozumná, pohltí ji tentokrát oprávněně.

   Smazat
 20. Doplňující četba

  - Jeremy CORBYN:
  http://casopisargument.cz/2017/10/23/zbavte-se-neoliberalismu-pak-muzete-znovu-vyhravat-rika-jeremy-corbyn-evropskych-stredolevicovym-stranam/

  a názory uvnitř ČSSD

  - Pavel SMETANA:
  http://casopisargument.cz/2017/10/23/den-pote-aneb-cssd-na-rozcesti/

  - Radim HEJDUK:
  http://a2larm.cz/2017/10/cssd-musi-bojovat-o-zahradkare/

  - Zdeněk KOUDELKA:
  "Vedení ČSSD musí skončit hned. Sobotka, Hamáček, Zaorálek a Chovanec nemají morální právo hovořit za sociální demokracii v rámci povolebního vyjednávání a nesmí pro sebe vyjednávat žádné funkce v Poslanecké sněmovně.

  Mimořádný sjezd je nutné uspíšit. Pokud by skutečně byly mimořádné volby na jaře 2018, jak se o tom občas hovoří, je nemožné, aby do nich šla strana pod vedením těchto pánů. To už by nemusela kandidovat vůbec."
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Koudelka-CSSD-Vedeni-socialni-demokracie-musi-skoncit-509273

  OdpovědětSmazat
 21. Kam se mám obrátit s žádostí o prošetření nespravedlivě vysokého důchodu Špidly? Na který úřad?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ---> Evropská komise

   Smazat
  2. bezva vtip

   Smazat
  3. To je ztracená mise, stačilo by ale, aby nedostával valorizaci jako nějaká babka se 7 tisíci, aby se mu ty statisíce užíraly inflací.

   Smazat
  4. Mne by více zajímalo, z kterého rozpočtu jsou tyto důchody vypláceny, zda našeho, z EU nebo jsou našemu rozpočtu EU refundovány(i jen částí)?

   Smazat
 22. Příklad debility z pardubickeho kraje,na kandidátku nasadili odporné slizké prase/i od pohledu/,ing Váňu,který tady na pardubicku má velmi špatnou pověst.Dokonce i v r.2013,kdy cssd vyhrala volby,tohohle dobytka voliči vykroužkovali.Takže,cssd ma jedinou sanci,vyhodit ze strany sobotky,zaoralky,chovance,váni a zacit od nuly.

  OdpovědětSmazat
 23. Volil jsem ČSSD. Lidi jednoduše hodně rychle zapomínají. Až začne ANO dělat čistě svou politiku, tzn. znovuzavádět poplatky ve zdravotnictví, školné na VŠ, zásahy do zákoníku práce, pomoc firmám a ne zaměstnancům, tak si lidé možná zase na čas uvědomí, že klasická levice není zase až tak špatná ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. soudný zastánce klasické levice musel v těchto volbách volit kohokoliv jiného, než ČSSD pod dosavadním vedením ....aby jí pomohl se obrodit...

   Smazat
  2. Nevím, jak dobrá nebo špatná je klasická levice, ale vím, že současná! ČSSD
   1) není levicí
   2) není špatná, je příšerná

   Smazat
  3. Přeji značce a řadovým členům a sympatizantům ČSSD to nejlepší.
   A proto jsem je nevolil.
   A kdokoliv je volil, prokázal jim medvědí službu.

   Současná znásilněná ČSSD by stejně nedělala o moc jinou politiku, než ji bude dělat ANO s ODS.

   Bohužel nic dobrého nás nečeká. Ale na vině je i dosavadní vedení ČSSD.

   Smazat
  4. PRO 12,19 - Ano, jedna věc je ubohost papalášů ČSSD a druhá věc jsou hlasy ČSSD při projednávání sociálních věcí ve Sněmovně. A tam bude soc.dem. chybět.

   Smazat
  5. Anonymní23. října 2017 12:57 - Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění. O tom byly volby.

   Smazat
 24. Pane Dvořák
  je mi to moc líto

  hodnocní nemá chybu

  OdpovědětSmazat
 25. Trochu veseleji:
  http://radimvalencik.pise.cz/5106-lidri-nad-vysledky-voleb.html

  OdpovědětSmazat
 26. Sociální demokraté dělali sociální dělnickou politiku pouze ve svých začátcích v době,kdy se scházeli v hospodě "U kaštanu" v Břevnově.Pak už to byla zrada za zradou dělnické třídy včetně rozkolu (komunisté),nikdy nic neprosadili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. ČSSD je pořád stejná, jen ovčané to zase po mnoha letech "objevili". Vždy jen hrála svou roli hodného policajta ve známé taktice ke zlomení oběti.

   Smazat
 27. Kdyby Sobotka položil vládu vyhozením Hermana, za sudeťácký sjezd minulý rok, mohla ČSSD uhrát s Babišem plichtu nebo i vyhrát v předčasných volbách.
  Ale to neudělal, místo toho vyhodil vlastní ministry.
  A od té doby si socani zatloukali jeden hřebík za druhým do vlastní rakve.
  Poslední hřeb bylo lithium.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:43- souhlas, a jednoznačnější podporu Orbánovi, nebyl by možná "nutný" Okamura.

   Smazat
  2. Také souhlasím, jenže to by nesměl být Sobotka. Ten je na jakékoliv státnické rozhodnutí, na jakýkoliv statečný a rozhodný čin moc tupý a zbabělý, ani jeho 22 poradců mu nikdy neumělo poradit, tohle nemohlo dopadnout jinak, škoda, že někdo tu jeho vládu nepoložil už před 3 lety. Potřebovali bychom premiéra jako je Orbán anebo Putin, to jsou opravdoví lídři svých zemí ... a my tam museli mít takovou zubatou slizkou zrádnou a nekompetentní krysu...

   Smazat
 28. 10:50 - Zimola ? - nadřizený Martina Bláhy. Ten si jako šéf představenstva holdingu Jihočeských nemocnic, který sdružuje 8 jihočeských nemocnic, měsíčně přišel jen 600 tis. Kč. Proto si přivydělával ještě budováním rekreačních objektů pro hlavouny z hejtmanství.Chudinka "podfinancované" zdravotnictví

  OdpovědětSmazat
 29. Nářek nad osudem sociální demokracie je poněkud opožděný. Tato strana si zasloužila odchod na smetiště dějin před 20 léty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:49
   A z jakého důvodu? Protože jste ji nikdy nevolil?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.