Reklama

pondělí 30. října 2017

Drzé (Sobotkovo) čelo lepší poplužního dvora

Jiří B a ť a
30. 10. 2017
Při pohledu na tuto svým způsobem slavnostní fotografii, ale především při pohledu na člověka a při vědomí všech jeho dosavadních nedostatků, kauz, chyb, omylů, po zkušenostech, jak vědomě, prospěchářsky a zrádně jedná s představiteli EU, západními politiky včetně představitelů NATO, jak namyšleně mluví o úspěšné vládě pod vedením ČSSD, ve které jako předseda strany shořel jak papírový čert (a potažmo ve volbách celá ČSSD). 

Jak veškerá jeho činnost a jednání jako premiéra vlády rafinovaně, pokrytecky a vlastizrádně konal v neprospěch České republiky a jejich občanů, se nemohu zbavit dojmu, neřku-li přesvědčení, že pan Bohuslav Sobotka, ještě pořád coby premiér České vlády, do tohoto významného prostředí tradičního ceremoniálu státního svátku k 99. výročí vzniku Československa nepatří a svou účastí všechny poctivé české občany, vlastence a bojovníky za samostatnost a svobodu hrubě uráží.

Lze sice pochopit, že jako vrcholný politik, resp. jako představitel vlády má jisté protokolární povinnosti, ale i ty je možné diplomaticky obejít, je-li k tomu vážný důvod. A v případě B. Sobotky těch důvodů je víc než dost, neboť (ne)jen v poslední době jeho osoba hraje významnou roli v několika velmi závažných trestuhodných případech či kauzách, ve které jen díky zákulisním hrám a poslanecké imunitě byly, resp. jsou dlouhodbě protekčně a korupčně tutlány a tento člověk uniká zaslouženému trestnímu stíhání a trestu.

Rovněž účast, resp. sama přítomnost osob, jako jsou B. Sobotka, ministr obrany Martin Stropnický, ale hlavně proradný ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) lze ve smyslu a odkazu 28. října 1918 považovat za provokaci když zvážíme, že ministr Stropnický zastává a podporuje prozápadní expanzivní militaristickou politiku a tím upírá právo na samostatnost České republiky a ministr Herman, který stejně provokativně a hanebně „utužuje“ spolupráci s „milými krajany“ a utužuje přátelské vztahy s německým Landsmančaftem, což lze považovat za morální facku všem vlastencům, kteří spolu s T.G. Masarykem usilovali o vytvoření samostatného státu Československého, jehož 99. výročí je dnes vzpomínáno.Myslím, že nejsem v tomo pohledu na B. Sobotku osamocen.

48 komentářů :

 1. Mno, Sobotkou řízená vláda nebyla zdaleka tak neúspěšná, jako řada vlád předchozích. V tuto chvíli si nejsem zdaleka jist, zda všechno, co je B. Sobotkovi přičítáno je důsledkem jeho osobních chyb nebo zištných úmyslů. Jisté je, že co do řízení ČSSD selhal a konkurenční souboj s ANO nejen nezvládnul, ale s jistou dopomocí prezidenta ČR Miloše Zemana dokonale zbabral. Na příliš strmé až emotivní odsudky s lámáním personálií oficialit, mi dnešek připadá až příliš brzo, pane Baťo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kriminální minulost celé ČSSD je nezpochybnitelná

   Smazat
  2. Kamaráde, ty hodně málo víš, podívej se na tento odkaz, to je další tunél ČSSD (dvojice Ungermann- poradce Babiše a Havlíček) https://ekonomika.idnes.cz/turecko-elektrarna-vitkovice-ceska-exportni-banka-egap-piq-/ekonomika.aspx?c=A170606_2330715_ekonomika_rts
   12 miliard padne na konto úplatku od rakouské firmy Andritz pro ČSSD, odsere to český dańový poplatník. Za 14 dní nastane tanec kolem tohoto případu, špatně vyprojektovaný kotel od rakouské firmy Andritz podložený úplatky do politické sféry, a výsledek? Další česká firma šla do kytek.

   Smazat
  3. Vezeni ctenari by si meli uvedomit, ze podporovatel NATO Stropnicky je v teto vlade za vseobecne oblibene hnuti ANO a nikoli za CSSD nebo KDU-CSL. Z cehoz vyplyva, ze zlociny NATO podporuje Babis a nikoliv Sobotka.

   Smazat
  4. Sobotka je zodpovědný za celou vládu. Tedy i za schvalování a podporu zločinné činnosti NATO!

   Smazat
  5. Sobotka je neschopný i ve výběru svých poradců, bez kterých nejde ani na toaletu. Je mi smutno, že tato individua a jemu podobná nás už léta reprezentují a táhnou do řiti. Dokud nebude opravdu zle, nic se měnit nebude. Ale ono to bohužel přijde, blížíme se tomu každým dnem... Ale do té doby si budeme namlouvat, jak se nám daří, jak vzkvétáme a jakou máme demokracii.

   Smazat
  6. Sobotka? To je stokrát přeškrtnutá nula, nýmand, totální třasořiťka, neschopný šéf. Navíc křivák, zloděj a morální gauner.... Ten by měl skončit v base.

   Smazat
  7. Revize církevního tunelu také myslím neprošla hlavně kvůli ANO a KDU. Nějak moc se to začíná navážet do ČSSD. Asi to nějaké straně vyhovuje.....

   Smazat
  8. 4:59 Kozino, jsi to ty ? Jak jsem tě chválil, tak tady se mi nelíbíš. Sobotka se Stropnickým jedno tělo jsou. Jedna hlava, jedna mysl, jedna řiť k zalezení. Ten byl jeden z mála, na kterého socani nepokřikovali.

   Smazat
  9. Pane Baťa, je po volbách, do Sobotky již netřeba kopat, Zemanovi s Babišem se podařilo jej zlikvidoval neslýchanými urážkami Zemana, i organizovanou soustavnou mediální kampaní na Sobotkovu diskreditaci, ke které jste sám přispěl, takže můžete být spokojen.
   Nechápu, proč by měl přijímat Sobotka jakékoliv pozvání Zemana, která je nazval veřejně sviní když právě jednal s francouzským prezidentem, charizmatem jak láhev od okurek a pod. Prezident o předsedovi vlády!

   Smazat
  10. Ano jsem to já. Ale já jsem nechtěl hájit Sobotku, ale zdůraznit že Stropnický - lezprdelka NATO je kůň opěvovaného pana Babiše. Kdy už si lidé uvědomí že Babiš je Oportunista, demagog a lhář.

   Smazat
  11. U socanů si to uvědomili. U Babiše je to teprve čeká. Bohužel to lidem často trvá trochu déle.

   Smazat
 2. jasné a přesné.
  děkuji

  OdpovědětSmazat
 3. Sobotka se zapíše do historie. Zlikvidoval stranu, která mívala 25-27% sílu v parlamentu a která nechtěla (dle požadavku téhož) platit dluhy, takže zbankrotovala.
  Možná byl jen nasazeným agentem TOPky pokud to není jen konspirační teorie ...

  OdpovědětSmazat
 4. Neda se ale mu uprit jeho klasicky predklon ,typ zaviraci nuz -vreckovy nozik pootevreny.Tento jeho predklon zjevne dlouho procvicovany mne pripomina jisteho senatora Franka jez jej v mladsim veku pred ztloustnutim uzivalk k uspokojovani svych potreb ve sklepe senatu na jeho mladsich slouzicich tzv.asistentu k ruce

  OdpovědětSmazat
 5. 1:56, 1:58 dnes není problém skandalizovat kohokoli. Zvlášť, když na to jsou prostředky,například peníze. Proto nevěřím, musím být přesvědčen. Ať už se mi to líbí, hodí, vyhovuje, nebo ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2:39 Když si porovnám, jak je po celou dobu skandalizován Babiš, tak "skandalizace" ČSSD je zanedbatelná. Důvodem pádu Sobotky a ČSSD není "zaplacená skandalizace" jak naznačujete, ale nesouhlas lidí s jejich skutečnými činy. Za sebe mohu říci, že od Lánského puče, přes postoje k Ukrajině a Sýrii, tolerování Hermana, souznění s pražskou kavárnou, demisi/nedemisi až po lithium, u mně celá ČSSD jen a jen ztrácela. Vždyť už byla k nerozeznání od TOPky a ODS. Hesla jiná, ale chování stejné.

   Smazat
  2. Souhlas. Také jsem je přestal volit.

   Smazat
  3. "3:08 Když si porovnám, jak je po celou dobu skandalizován Babišá" - Nejzákeřnější skandalizátoři se neštítili ani takové podlosti, jako připomínat přísloví! Třeba: KDO LŽE, TEN KRADE! (A Andrej ze sebe chrlí jednu lež za druhou už jenom proto, aby nepustil pravdu ke slovu.) sck

   Smazat
 6. poslední zhasne a zamkne, řekl kdysi Kalousek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zamykat netreba, vse je jiz rozkradene

   Smazat
 7. myslím, že jsme v největší krizi od nevim kdy

  za okny se prohání přízrak ANO, česká politika v ruinách, prezident lunetik ... ještě se tak moct na pár let zdekovat někam do subtrop, to by bylo ideální

  OdpovědětSmazat
 8. Ti, kteří se podíleli na rozpadu republiky a pošlapali tak odkaz Masaryka a Štefánika - Samostatnou Československou republiku, ti oslavují vznik Československé republiky. Existuje snad větší příklad pokrytectví politiků?

  OdpovědětSmazat
 9. Vedení ČSSD v posledních letech zachraňovalo (a nezachránilo) Sobotku, ale současně díky tomu úspěšně zlikvidovalo nejstarší českou levicovou stranu. A ještě ji vytunelovali a opouštějí ji s astronomickým dluhem. Nic neudělali s řáděním exekutorů v této zemi a sami nadělali do svého hnízda v kauze Altner, kde mají platit mnohaprocentní násobek původního dluhu (jako milión občanů této země v běžných exekucích). Blahopřejeme, přátelé a přítelkyně, bratři a sestry, to se musí umět! Sobotka, vivat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. David Rath to popsal zcela věcně: http://www.eportal.cz/Articles/9559-david-rath-se-opet-ozval-nektere-z-vas-asi-hodne-potesi.aspx

   Smazat
  2. Chudák Sobotka, musel poslouchat manželku, Brusel i Berlín. Chtěl bych vás vidět, jak byste to stíhal. Proto se musel zbavit alespoň manželky, aby to zvládal.

   Smazat
  3. 8:52 neoslovují se náhodou soudruhu, soudružko ?

   Smazat
 10. Nikdy jsem nepochopil, že se může stát předsedou "socialistické" strany, které někteří říkají dokonce levicová, člověk jako je Sobotka. V podstatě maloburžoa, věřící katolík, cucák bez těžších životních zkušeností, totální nepřítel levice, slovanského Ruska, kterému skutečně vděčí za život a naopak velký přítel germánů a zrádného západu, který nás prodal Hitlerovi.

  OdpovědětSmazat
 11. Co chtít od slouhy západu a další jmenovaní v článku jsou to samé.

  OdpovědětSmazat
 12. Vztekle hysterické texty mluvčího "všech poctivých české občanů, vlastenců a bojovníků za samostatnost a svobodu", pana Jiřího Bati, jsou skutečným obohacením iniciativy proti hospodářskému a sociálnímu marasmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato váš text mně zcela nějak uniká...Karel z Plzně

   Smazat
  2. Pán je elitní nadstranický komentátor, který tady tříbí plebejské výrazy do luxusních intelektuálních mnohosmyslů.

   Smazat
 13. Sobotka, Herman a Stropnický, tak to jsou "osobnosti", které doufám již brzy zmizí z naší vlády. Vyjmenovávat jejich klady neze, nejsou, avšak jmenovat jejich negativní dopad působení ve vládách, od Sobotkovo "darování" OKD, včetně domů a bytů, přes církevní "restituce" až po memorandum s firmou, vlastnící v Austrálii pouze jeden pokoj v baráku a která neví nic ani o těžbě písku natož lithia, tak škody naší zemi těmto šaškům dokládat lze. A tito šášové, dnes naštěstí již na odpis, mají tu drzost se, těsně před koncem jejich "slavného" působení ve vládě, producírovat na veřejnosti. Fuj a hanba. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nestačí zmizet,...je to stejné,jako byste řekl pojďte si nakrást a běžte!!!!

   Smazat
  2. Sobotka a Herman odejdou, ale pan NATO Stropnický bude za Babiše ministrem Zahraničních věcí. Uvědomujete si že Babiš vlastní těch eurohujerů přehršel? Co třeba Charanzová, Zlatuška, Telička? Babiš zároveň pěkně potichoučku odstraňuje ty, kteří kopali proti diktátu EU, proti migrantům a proti neprátelství k Rusku. Kde je teď paní Lorencová, Soukup, Chalupa? Babiš totiž EU potřebuje víc než si myslíte, protože jemu z EU přitékají miliardy. Uvidíte jak to dopadne s referendem, zákazem kvót a odvoláním protiruských sankcí. Ale nebojte babiš vám vysvětlí že to co děla je pro vás nejlepší... Fuj chraň nás před takovým bůh...

   Smazat
  3. 11:56 Kozino, opět pravdu díš. Tupci co volili Velkou Koblihu, si v návalu emocí nevšimli, co ti kobliháři mají mezi sebou za grázly.
   Radost hloupých socek z EET, jako toho hlavního z programu, bude brzy důvod pro zkyselení.
   EET nepřinese lidem dole nic. O co ty "podnikatele" obere koblih, o to víc si urvou na nás, aby si to vynahradili i s úroky.
   Neříkám že EET je špatný nápad, ale ne v kapitalismu. V socíku by zase neměl opodstatnění, jelikož ceny byly všude stejné.
   Takže vlastně EET na dvě věci, na hovno a na nic.
   Ale přece jen něco. Pro Koblihovu slávu !

   Smazat
 14. Dík pane Baťo. Správný pohled na situaci.

  OdpovědětSmazat
 15. Lidi, proč nadáváte? To byly tak krásné volby, nezapomenutelný výraz tváře nejmenovaných politiků po volbách, to byla nádhera. Stačilo, aby přišlo k volbám o trochu víc lidí a KDU s TOP by nebyly v parlamentu, ale tato drobná vada na kráse nezastínila ten nádherný pohled na smutné a zpocené tváře "upřímných politiků" a to slibovali vše, na co si jen lid může pomyslet.
  Zvolení Zaorálka do čela ČSSD, to byla třešnička na dortu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Koukám, že politiku vnímáte jako showbusiness, to bude ale trochu nedorozumění.

   Smazat
 16. Politické strany mají své lepší a horší sezóny, nevidím však důvod přát kterékoliv z nich, aby zahynula. Vytrestaní jsou dost. Lithium přivedlo voliče do nepříčethnosti, to je přirohzené. Buďte rádi, že je tolik úspěšných politických stran, byť jsou malé. Některé zatrest, jiné za odměnu. Všechny dohromady však tvoří podhoubí budoucí politiky. Je na čem růst a z čeho růst, kdyby v PS nebyli vůbec, tak vám tady Babiš lámanou češtinou bude oktrojovat svoje vize, a vám nezbyde než držet kušnu. Takže buďte rádi, že jste rádi a podporujte svoje lidi, protože jiné nemáte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zůstala mě otevřená ústa.....úspěšné politické malé strany jsou podhoubím budoucí politiky.VAU.Ajak toho ti absolutní diletanti toužící jen po prebendách---nedej bože pracovat ve prospěch lidí---na což ani náhodou nemají---by měli dosáhnout.Na hloupost voličů už se dá zaplať pánbů zapomenout.

   Smazat
  2. Osm politických subjektů v rozmezí 5ti až 11ti procent je v evropský unikát a chlouba pluralitní demokracie.

   Smazat
  3. Ten zelenáč Stropnický jun. ukázal, o co jim hlavně běží. Dosáhnout aspoň 1,5 % a tím si zajistit pro sebe a pár kámo dobré bydlo. Když viděl že to padlo, málem sám padl. Pro jistotu se vzdal, aby mohl vstúpit zase někde jinde.

   Smazat
 17. Nebylo by špatné, kdyby Sobotka jako věřící katolík
  přestoupil k lidovcům a zlikvidoval i je. Pokud jde o TOP 09 na jejich likvidaci stačí Kalousek. Jinak pane Baťo, díky za dobrý článek. Morave

  OdpovědětSmazat
 18. Sobotka, Zaorálek, Chovanec....jen loutky jsou. Protože to co dělají se vymyká rozumu jsem přesvědčen, že je někdo "vede" a oni nemají ani sílu se mu vzepřít natož chuť.Už dávno víme, že politici jsou jen nesvéprávní kašpárci a skutečnou moc vykonávají ekonomické subjekty (politika byla koupená), které si vybírají za politiky lidi neschopné, slabé, takzvaně baby.

  OdpovědětSmazat
 19. Zatím to tady nikde nezaznělo, ale socani pošli NE na sociální politiku, i když ta byla mnohdy nedostatečná a v jistém čase i populistická, ale doplatili na svou zahraniční politiku, na řeči svých šéfů Sobotkou počínaje, přes Zaorálka, Hamáčka (kterého chce koblih pověřit nějakou funkcí), pak také jistého Šeďu, či toho podivného faráře Bublana, kteří svou nenávistí k Rusku předčili i mnohé germány, kteří už zapomněli na Stalingrad. Fanatická přítulnost k Německé EU a hlavně k NATO, je pro mnohé, kteří ještě pamatují na Mnichovskou dohodu, Německou okupaci, vraždění čechoslováků nacisty, nepřekonatelná. Spoléhali na to, že protikomunistická propaganda, vypjatá rusofobie zapůsobila už dostatečně na hlupáky a mladé, nezkušené a dokonale zpracované lidi.
  Výsledek je tristní.

  OdpovědětSmazat
 20. Hlavní vinu na nesplněném programu partaje, která pod hlavičkou ČSSD, tady vládla je, že zradila své voliče, kteří té straně dali své hlasy, v okamžiku, kdy odstoupila od revize církevního tunelů. Kdyby se Sobotka netřepal na post předsedy vlády a kdyby to nepodporovala garnitura soustředěna v předsednictvu této partaje, pak by to dnes vypadalo jinak. Je to tlupa, která pouze nosí masku ČSSD.
  Měli úplně vypadnout. Mají špinavé pracky, většina.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.