Reklama

.

.

středa 4. října 2017

Důvěra lidí v prezidenta Zemana vzrostla k nadpoloviční většině

4.10.2017   PL
Důvěra v prezidenta se v září po předchozím růstu opět mírně zvýšila, a z velké části tak smazala svou květnovou ztrátu. Nyní hlavě státu důvěřuje 51 procent lidí. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Podle něj si od června mírně polepšila i vláda, naopak sněmovna a zejména senát ztratily. Tradičně nejvíce občanů nadále důvěřuje starostům a obecním zastupitelstvům.

Miloši Zemanovi v září důvěřovalo o tři procentní body více lidí než v červnu a o deset bodů více než v květnu, kdy důvěra v něj klesla meziměsíčně z 55 procent na 41 procent. Tento propad důvěry v prezidenta souvisel s tehdejší vládní krizí a událostmi, které ji doprovázely.

„V porovnání s květnem mírný pozitivní posun můžeme vidět i u vlády, i když v tomto případě úroveň důvěry a nedůvěry zůstává stále výrazně horší, než byla před květnovým propadem vyvolaným zmiňovanou vládní krizí,“ uvedli autoři průzkumu. V září kabinetu důvěřovalo 28 procent lidí, to je o dva procentní body více než v červnu.

Kromě toho důvěra v senát klesla od června o pět procentních bodů na 25 procent a sněmovna si pohoršila o dva body na 21 procent. Změny u ostatních ústavních institucí nepřekročily rámec statistické chyby. Starostové a obecní zastupitelstva se nadále těší důvěře tří pětin dotázaných a hejtmanům a krajským zastupitelstvům věří dvě pětiny občanů.

V porovnání s loňským zářím je podle CVVM ale důvěra ve vládu, Poslaneckou sněmovnu, prezidenta i senát výrazně nižší, mírné meziroční zhoršení zaznamenala i obecní zastupitelstva. Naopak lépe než před rokem jsou nyní vnímáni krajští hejtmani, kterým tehdy zvolna končilo funkční období.

S politickou situací bylo letos v září podle CVVM spokojeno 13 procent lidí. Proti květnu s nejhorším výsledkem od konce roku 2013, kdy se po předčasných volbách do sněmovny teprve formoval nynější kabinet, je to nárůst o tři procentní body. Podíl lidí, kteří nejsou s politickou situací spokojeni, klesl od té doby o 12 bodů na 55 procent.

30 komentářů :

 1. Proč ne? Prezident hovoří zřetelně a lidé mu rozumí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ono taky mezi těmi opálenými není koho volit. navíc sklony k homo nebo pedo u Českého kandidáta na prezidenta nebude ta pravá kvalifikace. I když se honosí akademickými tituly.

   Vymazat
 2. PRAVDA VÍTĚZÍ ! M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda nevítězí! Takové bláboly už tady byly. Vítězí silný/silní. Jestli to bude lid nevím. Zatím to vypadá, že asi zase ne. Pokud nebude lid bojovat o moc, o moc přijde.

   Vymazat
  2. Především vítězí - krátká paměť lidu obecného...

   Vždyť kdo si ještě pamatuje,
   jak současný prezident v roli předsedy vlády
   horoval pro zahraniční investory, daňové prázdniny a další výhody o kterých si domácí
   výrobci mohli jenom nechat zdát ?!
   A dnes se jeho strana pokrytecky rozhořčuje nad tím, že z ČR odtékají miliardy Kč, aniž
   z toho má stát nějaký užitek ?!
   Vzpomene si ještě někdo na investici firmy Philips v Hranicích na Moravě a na nátlak
   a osočování té nebohé kadeřnice, která nechtěla ten kousek pozemku prodat za nabízený pytlík buráků a komentáře
   Zemana k její osobě ?!

   A nebo na Matiční ulici v Ústí a postoj Zemana k majitelům rodinných domků, jejichž nemovitosti ztratily na ceně, víme proč...!
   Nebo na okázalé vyvěšení praporu EU
   na symbolu české státnosti - Pražském hradu ?!
   Ani za Protektorátu
   tam nevisela vlajka s hákenkrajcem... (prý)
   Nebo při návštěvě královny Anglie,
   kdy se zmínil o své dobrém příteli T. Blairovi,
   zločinci, který aktivně podpořil zničení
   tehdejší Jugoslávie ?!

   A s tou krátkou pamětí politici počítají,
   proto nelezou kanály, ale objíždějí republiku
   s předvolebními pohádkami...

   Vymazat
  3. Všecko pravda a dalo by se toho napsat ještě víc.Ale někoho volit musíme a Zeman je přece jen to nejmenší zlo.
   Možná ani ne zlo.To že tak dráždí ty největší nepřátele národa, zaprodance cizí moci,tu tak zvanou "Pražskou kavárnu" to je v každém případě dobré.
   Ex-nemo

   Vymazat
  4. 20:35 obsáhlý, ne zcela přesný seznam z historie postojů a rozhodování M. Zemana. Jak jinak, než bez dobových souvislostí i samozřejmého faktu, že s novou situaci i poznatky postoje i názory měníme. Takže takový pohled 20:53, který dokonce Britskou královnu nazve královnou Anglickou, je značně primitivní. Tuším, že i on se svého času učil chodit na nočník. Což mu, rozumí se, nijak nevyčítám. Když dělal jen co mohl a musel.

   Vymazat
  5. Byla rozhodně jiná doba a o všem co je výše zmíněno nerozhodoval jen Miloš Zeman sám. Měl pouze jeden hlas z mnoha. Dnes když je prezidentem, tak si může rozhodně dovolit více než tenkrát a taky to dělá. Z těch všech rádoby kandidátů na prezidenta je on jediný volitelný, všichni ostatní jsou ztracené existence a nebo prospěcháři.

   Vymazat
 3. nikdo lepsi z kandidatu stejne neni a od milouse vime jiz co cekat! takze zustan na hrade mildo!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Na Aeronete je zaujímavý článok o Zemanovi v Usa. Rečnil a dostal cenu na Svetovom kongrese Židov s Lauderom. Zapnite si titulky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. neni treba titulku! zidum lize prdel nechapu proc? asi je taky obrezany

   Vymazat
 5. Zeman je asi jediný, kdo má rozum i srdce. Největší nebezpečí pro demokracii je člověk, kterému nevadí totalitní islámská ideologie, kde stát musí jednat v souladu s náboženstvím a základem práva ve státu je šáría. Merkel nebo třeba Drahoš či Macron, jsou v tomto na stejně nebezpečné vlně, přitom musejí vědět, že islám není kompaktibilní s demokracií nikde na světě. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 6. Prašivý havloidi zase do presidenta rejou:

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/cesko-jako-zdroj-pro-ruske-fake-news-zeman-rika-co-chce-kreml-slyset-tvrdi-analytik-37940?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marek Galeotti je fakt asi největší odborník na Rusko. Ve svých odpovědích řekl úplné hovno.

   Vymazat
 7. 51% je zbožné přání hloupých analytiků. Zeman žvaní a pořád více a více se odkopává. V době, kdy se povaloval před převratem, četl kdoví jaké knihy a prohlížel sračky vydávané Pelikánem a Tigridem, já jsem kromě 8 hodin v práci, večer 2 až 3 hodiny jsem připravoval odborné publikace a ladil programy, které jsme ve vyzkumáku potřebovali. Zeman si nás, kteří jsme si dokázali najít pro lidi užitečnou práci, vlastně nenávidí. Proč by ho podruhé volil, když nenapravil skoro žádnou ze svých fatálních chyb a provinění, kterých se provinil proti nám, kteří se živíme rukama a svou hlavou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Unknown5. října 2017 12:08 - to už tady bylo a všichni jsme řvali jako pominutí a cinkali klíči, aby se to změnilo. Že by to dříve bylo fakt lepší????

   Vymazat
  2. 23:08 Máte pravdu, ale ostatní kandidáti jsou mnohem horší. Copak oni dělali užitečného? Zeman boří alespoň nějaké dnešní lži, na rozdíl od ostatních, kteří je vytvářejí stále nové.

   Vymazat
  3. 23:05
   Zeman četl knihy, o kterých jste vy v životě ani neslyšel, a kterým byste ani nerozuměl. Proto má dnes obrovský přehled o všem. Zeman má svůj národ rád a dělá pro něj vše nejlepší, co může. A žádná nenávist k lidem v něm není, na rozdíl od vás, vy ubohý závistivý a nenávistný idiote.

   Vymazat
 8. Vzhledem k tomu že makroekonomika patří cizincům,
  banky patří cizincům a i rozhodování o obyčejnostech života patří cizincům a vzhledem k podpoře zlodějské katolické církve,
  je tato statistika odrazem neinformovanosti obyvatelstva.*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:08, 2:12 budiž, máte ale lepší volbu? To, co si v daném mocenském prostoru dovolí, vesměs správně Zeman, to si s odstupem dovoluje leda Klaus, ale ten je mimo platnou politiku. Důvod, proč volím Zemana, i když mi pije krev.

   Vymazat
  2. Ano,
   na místo voleb generální stávku do rozpuštění parlamentu, senátu a vlády.
   Uzavření hranic*

   Vymazat
 9. Dostala se mi do ruky poznámka z roku 2013: Euserver, Jiří Jaroš Nickelli 3. 2. 2013 píše, cituji "Volbou Miloše Zemana jsme zachránili republiku v hodině dvanácté. Nejsme knížecí poddaní a nevolníci" Jak prozíravá slova a i přes tu pracovitost a heroickou snahu pana presidenta zlepšit zoufalou situaci je to s republikou stále špatné. To že si ti grázlové dovolí pár dní před volbama prodat české lithium, to už je do nebe volající. Takže to heslo o záchraně republiky v hodině dvanácté je stále a ještě více aktuální. Neumím si vůbec představit tu situacum, že by tenkrát vyhrál volby presidenta Trautenberg, to bychom asi už vraceli Němcům pohraničí a omlouvali se za všechna příkoří jim námi způsobená. A o tom to je.

  OdpovědětVymazat
 10. Jak výše psáno, Zeman mi pije krev. Ty jeho rozhovory na Barra, jsou děs.
  Ale volit ho budu. Musím. A že musím, za to mohou ti ostatní kandidáti.

  OdpovědětVymazat
 11. Je hodně pozitivních i negativních poznámek na adresu Zemana. Ale znáte snad lepšího kandidáta? Já tedy ne. My potřebujeme prezidenta politického, ne pouhou loutku bez mozku a srdce, "reprezentanta" sladkobolu s úsměvem imbecila (byť třeba i jen hraným). Někoho děsí Zemanovy rozhovory na Barrandově, jiného a zdá se že přece jen většinu děsí kapitálem organizované masírování občanů protizemanovským tažením většiny medializátorů v ČR, včetně těch z tzv. ČT, placených tučně oligarchií. Děsí i paumělecká retrogarda někdejších věrných kolaborantů socíku a dnes pasoucí se rovněž na výživném korupném z rukou diktátorů kapitálu a jim poddaně posluhujících. Já tedy nevidím nikoho lepšího a vhodnějšího a tak nemohu jinak, než volit Zemana.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, souhlasím. Zeman má mnoho chyb a nectností, ale stále převyšuje ostatní nabízené kandidáty. Myslí mu to dopředu a v současné době pracuje pro republiku, co mu síly stačí. Samozřejmě různé mafie, "pražská kavárna" a mnozí ze zahraničí mu okopávají kotníky.

   Vymazat
  2. Poslyšte 11:27, když není po ruce žádný kandidát, proč nezvolit možnost nevolit. On vám někdo vyhrožuje, když volit nepůjdete? Myslím, že by národu pomohl na místě prezidenta nějaký kolaborant. Národ by se naštval a něco s tím režimem udělal. Když Zeman nemohl nic napravit, ten kolaborant nemůže nic zkazit. Není v tom logika?

   Vymazat
 12. Zemana jsem nevolila, ale bohužel musím říct, že nabídka jiných je ubohá.Kdyby se zbavil své otřesné hradní party,která mu dělá jen ostudu, asi by můj hlas dostal.Zbavit se všech jako při minulých volbách Šloufa, by ho na Hradě udrželo. Jinak bohužel.Na Mynáře,Nejedlého a Ovčáčka fakt nemám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, madam 15:00, emoce, osobní pocity, dojmy, to je důležitější než zájmy republiky a většiny občanů. Proto, hlavně dámy, častěji a rády, volí fešáky z "dobré společnosti", nejlépe ozdobené tituly. Jestli ne predikátem. Já z nezbytí, volím balvana Zemana.

   Vymazat