Reklama

neděle 15. října 2017

Erdogan bodl Putina nožem do zad – už podruhé!

Yekta Uzunoglu
15. 10. 2017
Již roky se snažím tady, ve svém druhém domově, vysvětlit, že aby člověk mohl pochopit současnou Erdoganem prezentovanou "politiku", je třeba především pochopit tureckou mentalitu. Erdogan je totiž prvním tureckým státníkem, který v dějinách Turecka přichází se svou pravou tureckou mentalitou do politiky nejen doma, ale i v zahraničí! Po bezdůvodném sestřelení ruského letadla s Turky, se Putin, který dlouho ignoroval upozornění svých blízkých poradců a "chlapsky" věřil Erdoganovi, kterého vnímal jako "chlapa", probudil.


Přestože při novém sblížení s Erdoganem byl Putin už opatrný a snažil se spíše diktovat Erdoganovi svoje podmínky přibližování ve vzájemných vztazích, přece jen asi pořád věřil, že se dá s Erdoganem leccos realizovat. Jen v tomto roce se opakovaně sešli a počet vzájemných telefonátů nelze ani sčítat.

V tom duchu přijel Putin do Turecka i 28.09.2017 a jak nám opět světová media prezentovala, vypadalo to, že se sešli dva praví "bratři ", co tahají za jeden provaz dokonce i proti EU a možná i proti NATO, jelikož šlo i mimo jiné o prodej SS 400 Turecku!

Ale ve stejných hodinách se ozval z Moskvy Peškov, který sdělil novinářům, že Rusko respektuje vůli kurdského národa vyjádřenou v referendu konaném v iráckém Kurdistánu dne 25.09.2017 a výsledky toho referenda byly sděleny světu 27.09.2017 a to neměl dělat !

Cesta skončila, média nám ukázala, jak se oba společně chlapsky usmívají při podávání rukou a podle toho to vypadalo, že Turecko už je spojencem Ruska!

Ale kdepak!

Ani ne za 12 dní se Erdogan jako z čistého nebe z pomsty objevil v Kyjevě a to téměř s celým svým kabinetem včetně náčelníka generálního štábu a odborníky z oblasti jádra a hned se pustil do Ruska, že se se svým přítelem Petrem Porošenkem na všem dohodli, že budou nadále v otázce Krymu a dalších obsazených ukrajinských území postupovat společně, že okupaci Krymu nikdy Turecko neuznalo a ani nikdy neuzná, že budou společně hájit celistvost Ukrajiny a silná celistvá Ukrajina je v zájmu Turecka….. Erdogan tvrdil, že učiní vše, aby dostal z vězení svoje bratry, kteří se nacházejí v zajetí okupantů na Krymu, protože Krymští Tataři jsou součástí turecké existence… ve svých útocích na Rusko Erdogan ještě přidal svůj popis zločinů Ruska spáchaných na Krymu a na Ukrajině a mluvil tak dramaticky, že by se člověk hned rozplakal… Petr Porošenko poděkoval Erdoganovi, že v tom boji jako přítel podporuje s celým Tureckem Ukrajinu. Následoval podpis řady smluv a dohod od oblasti letectva, společné obrany až k zemědělským produktům, k vyškolení Turků na Ukrajině v oblasti jaderné energetiky....

A to vše ani ne 12 dní poté, co objímal Putina v Turecku a prezentoval ho jako svého nejlepšího přítele....

Erdogana patrně nechápe jen Putin ale ani Trump, Merklová, prostě státníci z Evropy a z Ameriky a nechápeme ho ani my, občané! Ale to není chyba Erdogana, ale naše, protože nechceme vidět existenci jiné mentality či etiky, která nemusí být identická s naší....

29 komentářů :

 1. Jak ten čas běží.....

  Krymští Tataři (tedy přesněji řečeno TI Z NICH, kteří si nejhlasitěji budou usurpovat právo za ně mluvit) jakožto někdejší dědicové Zlaté hordy budou dnes bojovníky za lidská práva - vždyť i ten hnusný Stalin je nechal deportovat a znemožnil jim bojovat za svobodu (a patrně i "Novou Evropu"?)v jednom šiku s hitlerovci. -- No každý dneska musí uznat, že to bylo do nebe volající porušení jejich lidských práv!!

  Našinec nechť si laskavě připomene, že Sudeťáci (tedy přesněji řečeno TI Z NICH, kteří si už desítky let usurpují právo za ně mluvit) mají také heslo "Heimatrecht ist Menschenrecht"!

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
 2. No jestli si vybral Erdogan opravdu za svého partnera Porošenka, tak má obdivuhodný čuch na lidi a další barevná revoluce ho smete jak malinu. To už mu asi Putin nepomůže, ale co si pak počne Putin s tím chaosem ještě po Erdoganovi? To už asi nebude mít čas na to, aby trolloval naše volby. Co bude dělat Janda a Chovanec?

  OdpovědětSmazat
 3. Ono je těch možností vždycky vícero. Co se Rusku hodí? Aby otázku Krymu zpochybňovali bezvýznamní hráči, jednotlivci bez skutečného vlivu. Takže to celé může být také připravená šaráda na požádání Kremlu...

  OdpovědětSmazat
 4. Turecko zakázalo krymské přístavy. No a Rusáci už vtipkujou, že jim ty S-400 pošlou z Krymu

  OdpovědětSmazat
 5. Erdogana nechápe pouze pan Yekta Uzunoglu, Putin Erdogana chápe a už dávno ho odepsal. Odepsal i Krymské tatary. Dělá to pouze trochu inteligentněji než Stalin. Doba totiž pokročila. V kapitalismu netřeba zabíjet, stačí ekonomicky zničit pane Yekta Uzunoglu. Čtěte teorii řízení.

  OdpovědětSmazat
 6. Yekta napsal::: Ergodana nechape Amerika, Evropa, Merkelova, Putin, ci Trump. Ergodana chapeme jen my Kurdove, protoze jsme tak strasne chytri a jsme jejich bratranci.
  Ze ano Yekta!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mentalita musulmana i žida jsou ke vztahu k ostatním jinověrcům naprosto shodné a podlosti z nich vyplývající jsou stejné, není třeba nijak zvlášť rozlišovat, jsou to totiž jak islám,tak judaismus "dvě strany jedné mince"...Konec konců jsou "z jednoho vrhu" oba ten Izák i Ismail...
   Obě tato ve své podstatě veskrze rasistická a agresivní náboženství jsou příčinou stavu dnešního světa a chtít od žida a musulmana slušné,spravedlivé chování a toleranci k ostatním jinověrcům je zbytečné, neboť by jmenovaní museli popřít samotnou podstatu svých náboženství...

   Smazat
 7. Rusko může vytvořit hypnotický cirkus pro své Putinjugend, zdání legality, ale bude se jen hlouběji nořit do sebeklamu, který vně ruského prostoru bude nahlížen coby charakterový rys Ruska a Rusů, a bez dohody o narovnání s Ukrajinou, zůstane jen protiprávní okupací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:40 podobně nebo stejně, jako u většího počtu zcela nezákonných, vesměs vojenských akcí božských USA. Takhle, jestli spravedlivě rozdělíte svoje rozhořčení, ani z něho nevyjdete.

   Smazat
  2. 22,40 je jen opilý, nereagujte na jeho žvásty.

   Smazat
  3. .... a taky blbý, urážející, a sprostý...

   Smazat
  4. Každý čeká kam se pohnou ledy, tak já budu taky čekat.

   Smazat
 8. No jo to sultán taky narazí teď už mu Rusové nezachrání zadek.

  OdpovědětSmazat
 9. A takovej to byl pro všechny kámoš - ještě nedávno. A pak se najednou smečka zblázní, a jde mu po krku. Stejnou vlastnost prý mají psi - taky se najednou zblázní a začnou útočit i na svýho pána a nikdo neví proč. To u Erdogana se to ví - zatočil s posranýma pučistama, kteří ho chtěli sundat z úřadu, a to holt se nesmí. Zatočit s povstalcema a s podobnou verbeží -kdepak, vyloučeno! Každý prezident dnes se musí modlit, aby proti němu nepovstala nějaká smečka ( podplácená odněkud) nebo pak je lepší se oběsit, vyskočit z okna,
  nebo zastřelit.Ani utéct už se dnes nedá - kam? No a protože Erdogan si nenechal foukat do kaše od nastrčenejch šmejdů, je holt špatnej. Akorát přemejšlim,proč vlastně ti šmejdi uspořádali ten puč?

  OdpovědětSmazat
 10. Vypadá to že Erdogan poletí přes palubu. Už ho nemaj rádi všichni mocní, a s Porošenkem toho moc nevybuduje. Rusko vyjednává s Kurdy a s ostatníma porcuje Turecko. Izrael se sice snaží, ale podle mého názoru jim ujel vlak a paktování se Saudy jim tam nikdo neodpustí. Rusko ovládlo Irácké ropovody a dohodlo se s Kurdy. A Erďouš začíná překážet.

  OdpovědětSmazat
 11. zajímalo by mě,jestli výrobci letadel a různých raketových systémů at už US nebo Ruska,mají nějakou pojistku ,kdyby tyto zbraně kupující někdy otočili proti nim,myslím tím např satelitní vypnutí jejich navigačních systémů , nebo jakkoliv dálkově rušit,ovlivnit nebo vypnout software , aby třeba raketa explodovala ve vzduchu v průběhu letu nebo byla odkloněna jinam atd
  Nebo prodávají až mají novější systémy a naty staré kontra-jed ,pokud ne tak bych trochu nechápal,prodávat třeba nejlepší stíhací letouny aj,jiným ,kteří je jednou mohou použít proti mě samotnému,aniž bych to měl pojištěné ,divil bych se kdyby jedna z těchto variant nefungovala!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždycky se prodávají ty starší typy a mají to výrobci ohledně softwaru jistě dobře ošetřené. Jsou to takové malí trojští koníci.

   Smazat
  2. Komplexní a rozsáhlé technologie není snadné okopírovat (i když Rusové tajně tajně pomáhali Amíkům s vesmírným programem co to šlo, tak stejně se bez Ruským raketových motorů neobejdou a ve vesmíru si bez nich zatím neškrtnou) a vyžadují servis, školenou obsluhu, technické zázemí atd... Defakto to znamená začlení Turecka do bloku s Ruskem. Erdogan to bude Rusům znepříjemňovat, kde to jde, ale nemá jinou šanci na přežití než spolupracovat.

   Smazat
 12. ..jestli je Turecká mentalita jak autor píše,
  brzo uvidíme nůž v zádech Ukrajinského presidenta*

  OdpovědětSmazat
 13. Raději by nám pan Uzunoglu měl než potrhlého Turka vysvětlit, proč dělají ti jeho skvělí a veskrze spravedliví Kurdové etnické čistky na severovýchodě Sýrie a proč vůbec dělají ti ke komunistickým myšlenkám inklinující a neustále utlačovaní všemi způsoby lidé "kominickou kouli" wallstreetským imperialistům z tandemu Izrael-USA ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je to tady:Kurdové opravdu tím kamaráděním s USA/Izraelem "šlápli do hovna" a to oběma nohama, namísto domluvy s vládami států na jichž území žijí zatím o nějaké dílčí autonomii, podporují žido-americké prodlužování konfliktu na SV tím, že se podílejí na krádeži ropy,vyhlásili pochybnou autonomii a komplikují porážku IS v Sýrii.Namísto nezávislosti se na ně nyní všechny ty státy vrhnou a zřejmě jich výrazně ubude a živ.podmínky se jim zhorší a to na dost dlouho...
   Irák právě útočí tanky na Barzáního Kirkúk a amíci tam vyhlásili bezletovou a jsou hotovi sestřelovat Iráčanům létadla...
   Ti Kurdové se pomátli a chovají se opravdu jako "užiteční idioti" USA-Izraele a jak se zdá, tak na to doplatí...

   Smazat
 14. Kurdům bych přál jejich samostatný stát. Jenže by to zase nebyl jednotný Kurdistan, ale nejmíň tři frakce bojující hlavně o ropu a svou ideologii. A to amici vědí a tak to rádi podporují. Odbyt zbraní ne jen jednomu ale hned třem, by byl zajištěn. A tam kde se to mele jsou ami doma a s radostí foukají do ohně.
  A ta láska Erdogana ? Nic nového. Putin je na ty nože vrážené do zad už zvyklý. Čas hraje pro něho. Zatím se nechá popichovat, jde hlavně o ropovod a možnost pokládky přes Dardanely a Bospor. A pak by mohl udělat z Turecka náhorní rovinu.

  OdpovědětSmazat
 15. Jasně to ukazuje, že v dnešním světě se nedá věřit naprosto nikomu. Vděk nic neznamená, dnešní přítel může být za obolos zítra zavilý nepřítel. V podstatě je to velice obdobná situace jako před 1. a 2. sv. válkou. To, že ji Rusko nechce a nepotřebuje je jediný důvod, proč tak kličkují mezi pozvánkami do války a nechávají na sobě štípat dříví. Bohužel někdy je nutné vycenit tesáky a máchnout medvědí tlapou. Pan Putin by občas měl těm neřádům vrazit pořádnou facku.Jinak jejich drzost stoupá, což vidíme v reálu. Američtí holomci, židovští holomci, Němečtí holomci, Francouzští zmetci, nabubřelý Anglán, ale i Turek by občas potřebovali vidět, že by mohli narazit na železnou pěst. Tomu jedinému holonci rozumí. Čekat od nich diplomatickou slušnost a jakoukoliv čestnost je do nebe volající najivita. Jako by nestačila obstrašující najivita Gorbačova.

  OdpovědětSmazat
 16. Jestli Moskva uznava referendum t.zn. Kurdistan tak kudlu do zad dostal Erdogan nebot pocital v kurdske otazce s podporou Moskvy. Erdogan se snazi at je jaky je zabranit rozpadu Turecka. Fakta Uzunoglu trochu logiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sigge , keby si vedel ako Putin rozmysla , na zaklade toho co doteraz povedal a urobil , tak by si vedel ze. Putin nemeni priority od toho s kym jedna . A ak hovori , ze chce rovnopravny vztah s kazdym , tak aj Erdoganovi povedal , ze uzna Kurdov. Keby Erdogan a ty ste rozmyslali tak by to Erdogan od Putina nechcel. Asi tak...Putin je rovny chlap a preto ho krivaci nemaju radi a priam nenavidia. A ja to pisem preto , lebo si myslim ze tak je to spravne a nie preto ze som Rusofil !!! to je dobre pochopit..

   Smazat
 17. Klid, pane doktore. Erdogan jenom dělá politiku. Reálpolitiku a hodně po svém, jaký už je to dacan vykutálená, ale padlý na hlavu není. Samozřejmě že to je reakce na Kurdy. Ale ani to nepřežene ani úplně neotočí, totiž - ledaže by měl zničeho nic v kapse hóódně dobrou životní pojistku od Trumpa nebo Izraelců.

  Je mi líto, ale vy Kurdové musíte pořád s Erdoganem počítat. Takový Bárzání s ním počítal vždycky, a hodně. Ostatně Bárzání už se referendum sem, referendum tam, začíná usmiřovat s bagdádskou vládou. A protože na rozdíl od Vás to není kurdský idealista, ale kurdský oligarcha, něco z toho pro sebe určitě vyvaří. I tohle je pořád ale lepší než se nechat postřílet a vybombardovat kvůli americkým zájmům.

  VR

  OdpovědětSmazat
 18. A dodal bych, že politicky se vyonanovat na Ukrajině je vůbec to úplně nejlehčí, protože ukrajinský režim už skutečně nikdo nebere vážně. Tam si může Erdogan a kdokoli říkat co chce.

  A je dobré si připomínat: Krymští Tataři nejsou Tataři, ale Turci. I třeba v rámci sčítání lidu se to vždycky rozlišovalo: "Krymský Tatar", nebo "Tatar", dva různé chlívečky. Jsou to Turci. Takže s těmi bude Erdogan a každý turecký vládce vrtět vždycky.

  VR

  OdpovědětSmazat
 19. Je otázkou, zda nebylo vražením kudly do zad ruské prohlášení o podpoře kurdské suverenity, ovšem do zad Putinovi. Nejen USA se rozhodně nelíbilo přítelíčkování těch dvou. A známe ty výroky vlastizrádců, třeba o humanitárním bombardování, sudetoněmeckých krajanech a pod. Co naplat, že slušní politici či prezident nesouhlasí, natož pak občané.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.