Reklama

středa 25. října 2017

Erdogan bodl Putina nožem do zad – už potřetí! (Srbsko a Polsko)

Yekta Uzunoglu
25. 10. 2017    blogYU
Již roky se snažím tady, ve svém druhém domově, vysvětlit, že aby člověk mohl pochopit současnou Erdoganem prezentovanou "politiku", je třeba především pochopit tureckou mentalitu. Erdogan je totiž prvním tureckým státníkem, který v dějinách Turecka přichází se svou pravou tureckou mentalitou do politiky nejen doma, ale i v zahraničí! Po bezdůvodném sestřelení ruského letadla s Turky, se Putin, který dlouho ignoroval upozornění svých blízkých poradců a "chlapsky" věřil Erdoganovi, kterého vnímal jako "chlapa", probudil.


Přestože při novém sblížení s Erdoganem byl Putin už opatrný a snažil se spíše diktovat Erdoganovi svoje podmínky přibližování ve vzájemných vztazích, přece jen asi pořád věřil, že se dá s Erdoganem leccos realizovat. Jen v tomto roce se opakovaně sešli a počet vzájemných telefonátů nelze ani sčítat.

V tom duchu přijel Putin do Turecka i 28.09.2017 a jak nám opět světová media prezentovala, vypadalo to, že se sešli dva praví "bratři ", co tahají za jeden provaz dokonce i proti EU a možná i proti NATO, jelikož šlo i mimo jiné o prodej SS 400 Turecku!

Nevíme, co se tam skutečně stalo tak vážného, že Erdogan hned následně odletěl s téměř celou svou vládou včetně náčelníka generálního štábu turecké armády na Ukrajinu, kde mimo jiné prohlásil, že Turecko nikdy nebude akceptovat, že Rusové Krym anektovali, že pevně stojí na straně Ukrajiny. To byl už druhy nůž, co Erdogan bodl Putinovi do zad.

A pak?

Pak hned jel do Srbska, kde jeho lidé nadiktovali srbské straně, že na přivítání Erdogana musí být na letišti srbský prezident a celá vláda tak, jako se dosud žádnému sultánovi v dějinách takového přivítání ze strany Srbů nedostalo. Skutečně, nejen srbský prezident, ale celá srbská vláda byla na letišti v pozoru a vítali Erdogana jako svého zbožněného sultána! Erdogan jim tam diktoval, že se musí sblížit s Bosnou, že Srbsko vždycky patřilo Osmanům a že se v té tradici musí teď pokračovat. Srbsko, které dle mého laického názoru je ze slovanských národů nejblíž k Rusku i tím, že jsou pravoslavní! Erdogan nechal svým ministrům podepsat kdejakou dle všeho pro Srbsko nevýhodnou smlouvu, přitom to bylo Turecko, které se se svými spojenci při rozpadu Jugoslávie postavilo všemi prostředky proti Srbsku! Srbsko zanedbané Ruskem, se stalo příležitostí pro Erdogana, jak ho kolonizovat.

Ani s tím se Erdogan nespokojil a hned poté odletěl do Polska, opět s celým svým štábem a tam, křičel do mikrofonu, že Osmanská říše během válek s Ruskem stala vždy při Polsku a je tam, aby na té bratrské soudržnosti v dějinách stavěli i nyní! Ano, jak víme, v dějinách Osmanská říše vždy byla na straně kdekoho, kdo měl sebemenší konflikt s Ruskem, tím i na straně Polska, se kterým ani národnostně, ani jazykově, ale ani kulturně či nábožensky neměla žádný styčný bod! Celé 19. století vozili do Istanbulu polské důstojníky , aby je tam vyškolili, ozbrojili, naučili je poslušnosti k sultánovi a pak je poslali zpátky, aby bojovali proti Rusku.

 Dodneška ta nejatraktivnější vesnice v Istanbulu nejen pro istanbulskou buržoasii se jmenuje Polonez Köy, která byla založena1842 (köy = vesnice) a Istanbul byla po Paříži druhým místem s nejvíce polských politických exulantů. Sultán otevřel brány své říše pro každého Poláka, kdo byl či něco učinil proti Rusku. Dokonce postavil zvláštní ubytovnu nedaleko svého paláce pro polské důstojníky , kteří přijížděli do Istanbulu pro nové pokyny a který dnes se jmenuje Hotel ARMÁDA!
To, že se na základě pokynu či rady kde jaký osmanský Paša musel oženit s nějakou Polkou, patřilo k tradici Osmanů v 19. století o přátelství spojené se sexem s ženami svých "spřátelených zemí"! Tak i matka nejslavnějšího tureckého básníka všech dob Nazim Hikmet byla Polka, která zákonitě musela přijmout turecké jméno, ano byla dcera Konstantina Borzeckiho!

Erdogan nyní chce přivázat k sobě Polsko proti Rusku právě na těch "historických základech"!

Co všechno během té cesty Erdogana v Polsku, kde stále dával do popředí historické anti ruské vztahy, stojí, nevím. Zda zahrnuje ta spolupráce dodávky turecko-polského vojenského materiálu, jinak zbraně pro Ukrajinu, nevím, vše je možné, když ta spolupráce dle slov Erdogana má mít své základy v 19. století na ryze anti ruské společné frontě!

Co tím chce Erdogan docílit? Vytvořit širokou frontu proti Rusku? Tak jako za dobu Osmanské říše?

8 komentářů :

 1. Láry fáry, diplomatické reči sú falošné, musia byť... Najmä, keď nič neovplyvnia... A to lietadlo najskôr nebolo turecké, len malo turecké kódy, ktoré vrchní velitelia NATO majú v kešeni...

  OdpovědětSmazat
 2. Jako vsichni, vcetne autora jsou z te oblasti Magori uz pres dva tisice let...

  OdpovědětSmazat
 3. Dovolím si doporučit panu Uzunoglu prostudovat názory FKT, které hovoří o tom že Erdogan je mrtvý muž a Turecko je odepsaná země na úkor velkého Turanu. Kurdové v ČR by se měli orientovat tímto směrem.

  OdpovědětSmazat
 4. Sice to vypadá dost zběsile, ale Turkovi neradno věřit, snad ten Putin už dostal dost na to, aby pořád ještě svým partňorům bezmezně věřil, že tentokrát to jistě myslejí vážně a seriozně. Už mi to spíš vypadá, že není Putin šachista ale masochista.

  OdpovědětSmazat
 5. Erdogan je ksindl a bezpáteřní hovádko.turecko jde do píči i s celým Erdoganem....

  OdpovědětSmazat
 6. O V. V. Putina bych se až tak nebál!, protože pokud si turkova povahového rysu povšimli i mnozí z lidu obecného, vč. pana autora, tím spíš jej zaregistroval Putin.
  Leč s Erdoganem jednat musí, protože i to Tureckou je sousedem Ruska i sousedem jeho sousedů. A tak jedná.
  I s těmito má totiž svatou trpělivost, a snad i schopnost přesvědčit je o tom, že lepší než po sobě střílet, je vyměňovat si alespoň rajčata za plyn.
  A přitom si krýt svá záda, protože Erdogan není ve vztazích k Rusku zdaleka jediným, kdo rád bodá do zad. Toto umění dotáhli k samé dokonalosti i ti, co (prý) v základech své "morálky" mají ty hodnoty!
  Židovsko-křesťanské i euro-atlantské jim přezdívají. Je ale jedno, jak to nazývají. Na nálepce té jejich pokřivené a pokrytecké morálky vlastně až tak nesejde ...

  OdpovědětSmazat
 7. Politika je uměním možného a to Putin a jeho tým ovládá dokonale. Takže bez ohledu na to, kdo si kde a jak třepí hubu, věci se pomalu, ale jistě, sunou dál, tím správným směrem, který Rusku vyhovuje. Slovo chlapa, na kterého je spoleh, je čím dál víc v kurzu, protože se zmetky a prolhanci nic funkčního nevyjednáte. Takže a) postupovat podle práva, b) respektovat názory obyvatel daného regionu na to, jak chtějí žít, c) nabízet vzájemně výhodnou spolupráci a d) vždycky držet slovo! A to Putin dělá, no řekněte, že ne.

  OdpovědětSmazat
 8. 13:35 s tym sa da suhlasit ! (y)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.