Reklama

pátek 27. října 2017

Exprezident Václav Klaus: Respektujme výsledky voleb! Vyhrálo odmítnutí migrantů, eura a Bruselu. ODS promarnila úžasnou příležitost. Bez skutečných lídrů to nepůjde.

27.10. 2017   Protiproud   
Frustrovaná Kavárna znevažuje naši zemi v zahraničí je rozhořčen, jakými mystifikacemi znevažují některá zahraniční média výsledky našich voleb a jak jim k tomu pomáhají "politologové" napojení na havilistické strany, které totálně propadly!

Když jsem v sobotu po sedmé hodině večer pronášel na iDnes.cz svůj první komentář po zveřejnění výsledků našich parlamentních voleb, podvědomě jsem jako první tezi řekl, že volby byly vítězstvím demokracie, že volič promluvil a že ti, kteří nevyhráli, by měli jejich výsledky respektovat.
To byl z mé strany zcela automaticky a spontánně vyslovený výrok. Žádné – s výsledky voleb nespokojené – politiky a komentátory jsem v tu chvíli ještě neslyšel. Ukázalo se to být prohlášením téměř prorockým.

Vynechám komentáře u nás doma, aby mé dnešní věty nebyly považovány za domácí politický souboj. Bál jsem se reakcí ve světě. Proto jsem hned v pondělí rád přijal výzvu napsat komentáře pro německou Junge Freiheit a pro švýcarské Weltwoche.

Impuls k napsání tohoto dnešního textu však přišel až při úterní snídani ve vídeňském hotelu. Číšnice mi přinesla rakouský Kurier a já nevěřil svým očím. Nadpis na titulní stránce: „Tschechien, von der Demokratie frustriert“ (Česko – frustrace z demokracie) mne ohromil. A pobouřil.

Je to nesmírně nebezpečná interpretace našich voleb a je to velmi nemilý pokus znevažovat naši zemi v Rakousku.

Jednou věcí je, co si myslí pisatel článku, rakouský novinář, podstatnější je to, že v článku opakovaně cituje dva české politology (jejichž jména jsem nikdy neslyšel), že tedy jakoby prezentuje názor přicházející od nás. Názor dvou lidí, kteří asi byli frustrovaní z volebního výsledku. Nikoli z demokracie.

Asi byli frustrovaní z toho, že neuspěla post-havlistická pražská kavárna (i když by Piráti asi byli Václavu Havlovi svou navenek předváděnou non-konformností, která zakrývá politickou tuctovost, sympatičtí), že neuspěla prázdná, zcela vyčpělá, v poslední době peníze daňových poplatníků plnými hrstmi rozdávající sociální demokracie, která unikátním způsobem ztratila dvě třetiny voličů.

Nevím, jestli také byli frustrováni velikým úbytkem počtu voličů KSČM, neboť to by se asi spíše měli „demokraticky“ radovat. Dosud přece u nás vždy platilo: méně komunistů, více demokracie. 

Nebo už to neplatí?

Asi také nebyli frustrováni – na rozdíl ode mne – velmi nepřesvědčivým výsledkem ODS, která promarnila svou šanci, a ještě se ani zdaleka nevrací ke svému dlouhodobému průměru či k využití svého potenciálu. Tentokráte měla úžasnou příležitost.

Byli ti, kteří vedli ruku rakouského novináře, frustrováni z toho, že ČSSD, KSČM, TOP 09, lidovci (a ani ODS) voličům nic přesvědčivého nenabízely? To bych chápal. Že si všimli toho, že tyto strany kličkovaly, že neříkaly ano-ano, ne-ne, že nepřišly s charismatickými, voliče oslňujícími lídry?

Nebo byli frustrováni z toho, že dobré výsledky získaly strany, které mluvily jasněji a jednodušeji, které nehrály politicky korektní hru, na kterou voliči neslyší? Slyší na ně jen jejich přátelé v Berlíně a Bruselu.

Že dobré výsledky získaly strany, které říkaly NE migraci, které zcela rezolutně odmítaly podřídit se z Bruselu diktovaným kvótám migrantů, které říkaly NE velmi nepromyšleně zavedené společné evropské měně, euru, které zpochybňovaly nezbytnost vstoupit do tak zvaného evropského „jádra“, protože dobře pochopily, že se za tímto slovem skrývá totální podřízení se unijnímu diktátu a zbavení se posledních zbytků naší suverenity?

Je-li to tak, měli by to tito komentátoři našich voleb říci jasně a jednoznačně. Oni ale říkají něco jiného. Druhá věta na titulní stránce rakouského deníku Kurier zněla takto: „Velkým vítězem parlamentních voleb byli populisté, hecíři (nebo snad štváči, nevím, jak lépe přeložit německé slovo Hetzer) a chaoti (Chaoten)!“

To mne nesmírně uráží a mělo by to urážet všechny občany České republiky. Opakuji, respektujme výsledky voleb.

Říkám to jako ten, kdo Babišovo ANO, Piráty a Okamuru nevolil a kdo by si přál, aby vítězily standardní politické strany, nikoli účelová volební hnutí.

Publikováno v deníku Právo dne 26. října 2017. Zdroj.

29 komentářů :

 1. Tvrdé jádro EU je Maďarsko a Polsko, Francie a Německo jsou vyloučené islámské lokality. Díky volbám se ale naše republika pomalu odhavluje.

  OdpovědětSmazat
 2. Pokud jsou frustrovaní havlisté, pražská kavárna, Brusel a eurosajuzu poklonkující novináři a politologové, pak naše volby jsou ZCELA V POŘÁDKU.

  OdpovědětSmazat
 3. Alain de Benoist, Götz Kubitschek, Václav Klaus - to je, panečku, úderka!

  OdpovědětSmazat
 4. ODS dostála závazkům, které dala svým voličům. Promarnila by příležitost, kdyby tak neučinila.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ods mimo V. Klause jr. je ten samý hnus jako čssd. Její voliči jsou buď lumpové, nebo naivní hlupáci. Tato strana je nereformovatelná, dokud bude mít ve svých řadách odborníky typu paní Němcové, pana Bendy, pana Vondry a další havěti, která v naší zemi škodí už přes dvě desítky let.

   Smazat
  2. totéž KSČM mimo p. Skály...

   Smazat
  3. 21:45
   Svatá prostoto!

   Smazat
  4. tjo jakože je mladej klaus bezmozek že nevi co dělal jeho fotr což podle mne vovčani neodsoudili tak že by odeeses vymazali z mapy ale zato pan hajek se svym analnim klaněnim genoze partaj kameraden lisa jak stary pes aby ho vzali zpět když takove jako on stěži najdou na celem světě a včezku obvzlaště

   Smazat
 5. Toz kavarna pode do kopro to só strasné sracke, ktere sa po prvém vystrelo cele zaseró az za osiska.......slonce v srdci.....howk

  OdpovědětSmazat
 6. No já už volbám nevěřím všichni havloidi jsou tam aby mohly dělat koalici antibabiš.

  http://svobodnenoviny.eu/vysledky-nekolika-stran-vyvolavaji-velke-pochybnosti/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám stejné pochybnosti u úplně těch samých stran!

   Smazat
  2. "...aby mohly dělat koalici antibabiš." - 30% (necelých) PRO BABIŠE, 70% NE PRO BABIŠE, z toho většina z těch 70ti% OSTŘE PROTI NĚMU! PROTI STB-GANGSTEROVI s vlastními novinami i prezidentem(!) v holportu. O čt ani nemluvě,
   film "Selský rozum" jí Babiš zakázal vysílat,
   mohl by ovlivnit volby, k čemuž se bezostyšně
   přiznali. Babišovy Sny neslezly s obrazovky čt, ale pravda o něm bude v čt prej až po volbách. Z kterého režimu že je to
   heslo TELEVIZE LŽE, JAKO KDYŽ RUDÉ PRÁVO TISKNE?!

   Smazat
 7. Zajímavá slova:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=139&v=RLc6eswcpKA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyz Havel na prikaz rozlozil CSSR , Protoze vetsi bere, potom jisty Klaus inteligent , profesor a president podepsal smlouvu. Ted, by museli cesi hlasovat asi 20x aby prehlasovali jenom germany ...
   Vetsi bere !!
   Uz zase beha kolem , ze by podepisoval @$%^&!!
   I pero si na to ukrad...

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, jenže pro vytvoření jakékoliv funkční a hlavně státu prospěšné vlády nestačí program "nechci Babiše". A mimo toto ty strany NIC nespojuje, snad ještě to, že je to tam samý xindl X ... a to je dost málo, za chvíli se servou o koryta jak zvěř ( a to považuju ještě za urážku zvěře).

   Smazat
  2. Vy to neznáte Ondřeji? Pak přijde "uklízečka" a vymete je všechny "hadrákem". PS. kde jste "pauzíroval", snad rok?

   Smazat
  3. Ty jsi nějakej věštec. A proč máš tolik příspěvků odstraněných? ( V jiných diskuzích) Najednou ses na diskuzích NR vylíhnul - kdes žvatlal předtím - na novinkách?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. 22:53 + 23:36 Špatně počítáte. Jádro "Bratrstva kočičí pracky" ODS+TOP09+STAN+Lidovci se určitě nespojí ani s SPD, ani s KSČM. Tak to máte jen 85 hlasů (s pochybnými 15 ČSSD a 22 Pirátů). A to má do většiny hodně daleko. "Svorná" opozice sice může blokovat návrhy ANO, ale nic proti nim neprosadí kvůli své nejednotnosti. Něco jiného je svorně nadávat na Babiše a něco zcela jiného je shodnout se na nějakém vlastním řešení. Přitom pokud to svou zaťatostí dovedou k předčasným volbám, tak si už můžou střádat na věnec.

   Smazat
  6. OD je takovej neuznanej, nikdo s nim nemluvi vc. rodiny a pribuznych, nema praci, nema kamarady, nema ani zenskou...proste nikdo ho nechce a tak se takhle realizuje a kdyz dojdou argumenty...nastupuje sprostota a urazky. Typicky havloid. OD vis kdo je havloid? Vis co je havlismus?
   Havlismus je ideologií těch sociálních skupin, které nepracují a cítí právo žít na úkor ostatních. Ti lidé mají za to, že jejich posláním je převychovávat ostatní a ukazovat jim cestu ke správnému životu. Cítí se být jakýmsi multikulturním kněžstvem. Něco tak přízemního jako ranní vstávání a chození do práce pro ně není. Takové lidi najdete v neziskovkách, na univerzitách, v médiích, velkých úřadech, často i korporacích. A havlismus jim poskytuje ospravedlnění, proč nemusí pracovat stejně jako ostatní a proč mají právo na mnohem vyšší životní úroveň než jejich spoluobčané.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 9. 22:53 to bych byl potom strašně zvědavý, jak by komunisti zdůvodnili voličům, že dotlačili Kalouska do vlády.

  OdpovědětSmazat
 10. Odporné chování!!! Ty malé strany ječí a vztekají se jak malí haranti - zkrátka když nemůžeme vládnout my, tak nikdo a basta!!! A dupou a kopou kolem sebe. HNUS!!!
  Už se mi z vás, vážení politici, dělá hodně špatně! Uvědomujete si, že svým odmítáním čehokoliv, co přichází ze strany ANO vlastně říkáte občanům: " My kašleme na to, co jste rozhodli ve volbách! Je nám jedno, že většina z vás si přeje vládu přinejmenším v čele s hnutím ANO! My si prostě uděláme, co chceme my! a basta fidli. A vy občani nám polibte ...
  Styďte se, bando zrádná hnusná ješitná!
  Co jste pro nás za těch 29 let udělali, že si osobujete právo být výjimeční, nadlidi, jen vy vyvolení vládnout!
  Doufám, že nové volby vás pošlou pod 5%, lumpové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:22 Přitom se tak chovají především ty strany, v jejichž projevech je každé druhé slovo "demokracie".

   Smazat
  2. Stále stejné! Vzpomeňme na volbu prezidenta. Zemane nejsi můj prezident! Vítěz demokratických voleb v naší demokratické zemi je u některých považován okamžitě za jejich nepřítele a zlořáda. V tomto hlavně vyniká naše umělecká šmíra(nechávají si říkat celebrity) Hřebejk, Hrušinský, Štěpánová, Rejžek..., kteří v případě nevítězství jejich jedině správného kandidáta vyvádějí psí kusy.Je neoddiskutovatelné, že hnutí ANO je absolutní vítěz voleb,vždyť vyhrálo ve všech krajích (dokonce i v Praze)a já mu k tomu sportovně gratuluji i když až zase takovou radost z toho nemám(nevolil jsem ho). Ještě dodám, že pana Zemana jsem volil se skřípěním zubů, neb ve druhém kole nebylo pro mne jiné možnosti a respektuji ho jako nejdemokratičtěji zvolenou hlavu našeho státu. A i kdyby se někdo třeba stavěl na hlavu je i jeho prezident. M.Radikovski

   Smazat
 11. Takzvané pravici (dělení na pravici a levici je znakem Ploštěnce ze zeměplochy) sděluji, že mravnost a tím ani sociální ohleduplnost není levičáctví, skutečná rovnost před zákonem je neslučitelná s jakýmkoli elitářstvím a že pravda, jakkoli nepříjemná může být, je pevný základ k tomu, abychom my, lidé přestali opakovat staré chyby. Národně sociální ideály jsou těmi, jež daly vzniknout samostatnému státu Čechů a Slováků, pro se i nástupnické státy mají těmito ideály udržovat, aby nezanikly v civilizační násilném euromlýnku. Slovanský svaz je naší perspektivou.

  OdpovědětSmazat
 12. Nadpis na titulní stránce: „Tschechien, von der Demokratie frustriert“
  xxxxxxxxxxxxx
  Nevím jak v čechien, ale mají to ti frustrovaní idioti rakóští kósek k nám na Moravu, tak proč se nepřijedó podívat, popovídat do sklípku, aby poznali a věděli a mohli věrohodně popsat, jak se věci mají?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.