Reklama

pátek 13. října 2017

Fantastický vhled do záměrů zahraniční politiky USA „Musíme mít pro sebe pruh země od Baltu k Černému moři, pak budeme mít 100 km do Stalingradu a 500 km do Moskvy - musíme mít kontrolu nad všemi oceány a vesmírem – z oceánů můžeme napadat národy světa, zatímco ony nás napadnout nemohou…“13. 10. 2017    video
Kdo si ještě dnes o dnešní Americe dělá  iluze a označení ďábel, gestapácká země a čtvrtý Reich, která pro ni razí především člen někdejší Reaganovy vlády P.C.Roberts, považuje za nespravedlivá, svůj názor si po přečtení textu přednášky George Friedmana pro členy Chicagské rady pro globální záležitosti nejspíš poopraví. George Friedman je zpravodajský expert, zakladatel i šéf konzultační zpravodajské agentury Stratfor (Strategic Forecasting), a svými názory a podněty v médiích a knihách silně ovlivňuje americkou politiku. Nejčastěji se o něm mluví jako o člověku, který má zázračnou schopnost předpovídat, co všechno se ve světové politice v budoucnosti udá, což ovšem vzhledem k faktu, že on sám tu politiku spoluvytváří, ubírá jeho slávě proroka mírně na váze. Zde je text jeho přednášky v Chicagu, přednesené sice už 5. února 2015, ale upynulým časem – jak čtenář sezná – skutečně jen nepatrně poznamenané.  Ale teď už k jeho přednášce:
 
Neexistuje země, která by byla věčně mírumilovná. Platí to i pro USA, vedli jsme mnoho válek. Evropa, jak předpokládám, se nevrátí do časů světových válek, ale vrátí se k lidskosti. Pravda, nějaké války se rozhoří, ale budou i období míru a nezemřou stovky milionů lidí. Avšak idea „evropské výjimečnosti“ myslím, že bude první obětí. Vznikne konflikt. Už tu byl konflikt v Jugoslávii a teď tu máme zjevně další – ukrajiský.

Pokud jde o vztah Evropy k USA: My už teď nemáme žádný vztah s Evropou. Máme vztahy s Rumunskem, s Francií a dokonce i s Německem. Neexistuje jednotná Evropa, se kterou bychom mohli mít nějaký vztah.

Promiňte, tady je teď dotaz pána ve čtvrté řadě. Pán se ptá, zda je islamský extrémizmus opravdu hlavní hrozbou pro USA? A zda zanikne sám od sebe, nebo se dále rozroste?

Odpovídám: je to pro USA problém, ale není to existenční hrozba. Je třeba se s tím vypořádat, ale musí to být řešeno též s úměrnou vážností. Máme i jiné zahraničně politické zájmy. Takže prvotním zájmem USA, pro který jsme vedli války, prvou, druhou i studenou, je vztah mezi Německem a Ruskem. Protože jejich jednota je pro nás jedinou hrozbou. Proto se musíme ujistit, že k takovému spojení nedojde.

Pokud jste Ukrajinec, je samozřejmé, že oslovíte v podstatě jedinou zemi, která vám pomůže, a tou jsou USA. Minulý týden, asi před desíti dny, generální velitel US Army v Evropě generál Hodges navštívil Ukrajinu. Oznámil, že američtí školitelé teď přijdou na Ukrajinu už oficiálně, nejen neoficiálně. Předal medaile ukrajinským bojovníkům, což není ve shodě s protokolem – vyznamenání se cizím bojovníkům nedávají. Ale on to učinil s poukazem, že Ukrajinci jsou jeho armádou. Pak odjel a v Pobaltí oznámil, že USA budou přemisťovat výzbroj, obrněné dělostřelectvo a další vybavení do Pobaltí, Polska, Rumunska a Bulharska.

Včera USA oznámily, že tam budou dodávat zbraně. Dnes všechno to popřely, ale i přesto tam zbraně putují. V tom všem USA jednaly mimo rámec NATO. NATO musí mít 100% hlasů a kterákoli země může vetovat cokoli.

Také Turecko to bude vetovat – jen tak pro zábavu. Trik je v tom, že USA jsou připraveny vybudovat „sanitární koridor“ okolo Ruska. Rusko si je toho vědomo a věří, že USA chtějí rozbít Ruskou federaci. Rusko si myslí, že je to, jak to řekl Peter Lawrie: „Nechceme vás zabít, my vás chceme jen tak trošku poškodit“.

Jinak řečeno, jsme zpátky ve staré hře, a pokud se ptáte Poláka, Maďara nebo Rumuna, zjistíte, že žijí v úplně jiném vesmíru, než Němci nebo třeba Španělé.

Takže v Evropě není žádná jednota. Každopádně, kdybych byl Ukrajinec, udělal bych přesně to, co on dělá: Vtáhl bych do děje USA.

USA mají zásadní zájem mít pod kontolou všechny oceány světa. To zatím nikdo nedokázal. Díky tomu můžeme napadat národy, zatímco ony nás napadat nemohou. To je moc úžasná věc, udržet si kontrolu nad oceány a vesmírem, to je základem naší moci. Nejlepší způsob, jak porazit nepřátelskou flotilu, je zabránit její výstavbě. Britové to zařídili tak, aby žádná evropská země nemohla vytvořit flotilu, tím, že přiměli Evropany útočit na sebe navzájem. Doporučil bych vést takovou politiku, jakou vedl Reagan proti Iránu a Iráku. Sponzoroval obě strany a tak zajistil, že nepůjdou proti nám.
Je to cynické, určitě ne morální, ale funguje to.

Trik je v tom, že USA nemohou okupovat Euroasii. Ve chvíli, kdy vstoupíme na pevninu, zjistíme, že jsme totálně demograficky přečísleni. Můžeme porazit iráckou armádu, ale nemůžeme okupovat Irák. Představa , že 130 000 vojáků okupuje zemi s 25 miliony lidí, je nemyslitelná. Takže nemáme tuto možnost, ale máme schopnost podporovat vícero soupeřících sil, aby koncenrovaly politickou  nevraživost na sebe. Umíme hospodářskou a vojenskou podporu, umíme poradce a též to, co jsme dělali v Japonsku, v severním Vietnamu, v Iráku a v Aghánistánu: konat „preventivní útoky“, které nejsou určjny k porážce nepřítele, ale k jeho vyvedení z rovnováhy.

To se nám podařilo v každé z těchto válek. V Afghánistánu např. jsme narušili rovnováhu Al-Kájdy. Problém, na který jsme narazili, protože jsme byli mladí a hloupí, bylo to, že místo abychom si řekli „OK, dobře odvedená práce, pojďme domů“, jsme si říkali: „OK, to byla hračka, pojďme a vybudujme tady demokracii“. To byl náš okamžik demence.

Je jasné, že USA nemohou trvale zasahovat napříč celou Euroasií. Musí zasahovat selektivně a jen velmi zřídka. Takže nemůžeme hned jako první krok posílat tam a tam americké vojáky. A když, tak tomu musíme skutečně rozumět. Doufejme, že jsme se už poučili. Dětem chvíli trvá, než pochopí látku. Myslím, že máte absolutní pravdu a takovéto věci jako impérium dělat nesmíme.

Britanie neokupovala Indii, zabrala jen několik indických států, poštvala je proti sobě a dodala britské důstojníky do indické armády. Římané také nevysílali obrovskou armádu, raději do oblasti umístili vlastního krále. Bylo vytvořeno několik království a ta se zodpovídala císaři.

Takže impéria, která jsou přímo řízena jen vojenskou silou, tak jako např. nacistická říše, zákomitě zaniknou. Nikdo nemá tolik sil.

Musíte mít určitou míru vychytralosti. Ale to ještě není náš problém, zatím jen vlastně přiznáváme, že máme impérium.

Takže jsme se konečně dostali k tomu, abychom si mohli říct, že můžeme jít domů, vše je hotovo. Nejsme ještě připraveni na další kapitolu.

Otázkou pro Rusy je, jestli udrží nárazníkovou zónu alespoň nerutrální, nebo je Západ (NATO), přetlačí tak daleko do Ukrajiny, že budeme 100 km daleko od Stalingradu a 500 km daleko od Moskvy.

Pro Rusko status na Ukrajině je existenční hrozba. Rusové si nemohou dovolit nechat ji plavat.

Není náhoda, že je to generál Hodges, kdo  mluví o umisťování amerického vojska do Rumunska, Bulharska a Polska, včetně Pobaltí. V podstatě je to „mezimoří“ od Černého moře k Baltu, o kterém snil Pilsudski. To je výhodné řešení i pro USA.

Otázka, na kterou nemáme odpověď je tato: Co udělá Německo?  To je skutečně divoká karta v Evropě. Neznáme postoj Německa. Německo je ve velmi spekulativní pozici. Jeho bývalý kancléř Schröder má spojení s Gazpromem. Němci mají velmi složitý vztah k Rusům. Nevědí sami, co dělat. Musí exportovat, zatímco Rusové nemohou importovat. Na druhou stranu: pokud Němci přijdou o zónu volného obchodu, je třeba vytvořit něco nového.

Pro USA je pravěká obava z ruského kapitálu a ruské technologie. Ruské příodní zdroje a ruská pracovní síla je jediná kombinace, která straší USA po staletí.
Tak jak z toho vyjít? Fajn, USA již vyložily karty na stůl. Je to pruh mezi Baltem směrem k Černému moři.

Rusové mají karty pořád na stole. Musí mít aspoň neutrální Ukrajinu – ne prozápadní. Kdo mi může říct, co udělají Němci, zná historii na dalších 20 let? Ale bohužel, Němci se ještě nerozhodli. To je jejich tradiční problém: Neschopnost sladit enormní ekonomickou sílu a geopolitickou křehkost. Už někdy od roku 1871 to byla potíž pro Německo i pro Evropu.Uvažujte o německé otázce, protože dnes opět vyvstává. To je ta hlavní otázka, na kterou potřebujeme odpověď.

Zaznamenal Lubomír Man


43 komentářů :

 1. Pacifista a mírotvůrce13. října 2017 15:58

  Dle historických zkušeností jsou USA největší říše zla, zločinecký váleční štváči, mezinárodní teroristy, kurvitka a lháři v dějinách lidstva.
  Když se americký lid chce rehabilitovat v očích široké světové veřejnosti, je načase aby:
  • si to uvědomil a ukončil všechny své války,
  • odstavil od moci tu svou vládnoucí válkychtivou elitu,
  • zavedl skutečnou lidovou demokracii,
  • začal spolupracovat a obchodovat s jinými státy na základě obecně platných mezinárodních principů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezky radis,
   Tak ja zase poradim Cechum
   Prestante vybrzdovat
   Trestejte vrahy
   Nekraddte

   Smazat
  2. Blbeček 18:30 Najprv si prečítaj ešte raz článok, o čom je.Evidentne máš problém s chápaním. Okrem toho,tie svoje rady si strč niekam, pretože uvedené nie je štátnou politikou a ani rysom národa, zatiaľ čo friedmanove slová sú charakteristikou tal amíckej politiky ako ai národa, nič pekné.

   Smazat
  3. Ty největší zloději na světě si udělají zákony tak aby parazitovaly /kradly/ legálně.

   Smazat
  4. Man je lhář a manipulátor jako většina tzv. přispěvatelů a redaktorů! Kdo zná ten rozhovor celý ví, že Friedman se tam v té větě nakonec zakecal a opravil! Ale ta oprava jeho přežbleptu tu z pochopitelných důvodů chybí a tak je text nelogickýýý!

   Friedman hovoří o nebezpečí pro USA, které spatřuje v možném spojenectví Ruska a Německa a celou dobu hovoří o tom! V závěru když už je unavený se překecne když řekne větu:

   "Pro USA je pravěká obava z ruského kapitálu a ruské technologie. Ruské přírodní zdroje a ruská pracovní síla je jediná kombinace, která straší USA po staletí."

   V této větě se ale opraví a dodá - "samozřejmě německého kapitálu a německé pracovní síly". A to tu chybí a tím sice Man splnil úkol vychávlit Rusko do nebe ale dal na prdel logice celého Fridmanem nastíněného problému!

   Mane, ty blbe, ta opravená věta teprv dává smysl!! USA se bojí spojenectví Ruska s Německem kvůli spojení německého kapitálu a know-how s ruskými nevyčerpatelnými zdroji!! Pochopils, pitomče? Ruské "pracovní" síly ani kapitálu se opravdu nikdo dnes bát nemusí:)))

   Smazat
  5. 20:16- smysl, proč se USA bojí spojenectví Ruska a Německa Vám nikdo nebere ani pan Man! Každý se bojí konkurence i "Světový četník". Proto mj. zákazy obchodu všem, mimo USA, kterým obchod s Rusy "kvete". Pochopils, pitomče?

   Smazat
 2. Každá velmoc se vždy snažila ovládnout celý jí známý svět. Dnes je svět známý celý a možnosti k jeho ovládnutí jsou největší, které kdy byly. Takže USA jsou dnes největším predátorem od vzniku člověka "rozumného"! Aspoň dosu a zatím...Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 3. Udělejme NATO pro ČR nepotebným viz DV Nr8 DESATERA VOLIČE nebo pojidejme všichni rych!e kalcium,abychom dobře křupali pod pásy tanků strejdy Putina,kdy jeho námořni pěchota bude hajit sv zemljanky!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naučte se nejdřív psát, brepto!

   Smazat
  2. 16:33 naucte se nebejt hulvat

   Smazat
 4. Nihil novi sub sole, Paul.

  Cuarto Reino, Cuarto Reich (Illapu, Chile). Asi tak z roku 1975. Čtvrté království, čtvrtá říše.

  Así termina la triste vida
  Del cuarto reino animal.

  https://www.youtube.com/watch?v=3Ymj4QoZySQ
  Zvuk je ovšem mizerný.

  Tak končí smutná existence čtvrtého zvířecího království.  - VR -

  OdpovědětSmazat
 5. No to je sice hezké, ale Rusko již vyvinulo jaderné torpédo sloužící k vytvoření mořského průplavu mezi Kanadou a Mexikem. Jmenuje se Status-6

  OdpovědětSmazat
 6. Tak oni chtějí vládnout světu (přesněji, chtějí ho i nadále ždímat) a nechají asi shořet celou Kalifornii? O tom, že se vykašlaly na obnovu 51. státu, který je zničený po hurikánech, škoda mluvit. Jsem zvědavý, jak rychle budou obnovovat svoji vlastní zemi po zemětřesení na JZ: http://disaster.news/2017-10-11-insider-warns-of-martial-law-and-millions-of-deaths-when-big-one-hits-california.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co ze je ten 51. stat?

   Smazat
  2. 18:33 : Kam´s chodil do školy? Nebyly to plzeňský práva? I můj vnuk ze čtvrté obecné ví, že řeč je o Portoriku, zničeném hurikánem...

   Smazat
 7. Není tam chyba v předposledním odstavci? Že by se USA bály ruského kapitálu a technologií? Není to naopak? Že Rusové se bojí amerických technologií a financí a USA pak jejich přírodních zdrojů a lidského potenciálu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi tam chyba není. SSA mají dlouhé prsty, ale finace mizerné, je to nejzadluženější ekonomika na světě, navíc komplet závislá na dovozu. RF je sice na první pohled chudší - resp nežijí v konzumu a nestaví tam to pozlátko tak na odiv, jenže měnu mají krytou zlatem, hospodářství na vzestupu, v produkci jsou téměř soběstační a navíc mají obrovské zdroje. S těmi SSA se to má asi tak - nahoře huj, dole fuj.

   Smazat
  2. Americkou zavislost na dovozu? No dovoz Americe skodi, je ho treba utnout

   Smazat
  3. Nám škodí taky, ty západní šunty bez hodnoty za ceny jako na západě .... Není nad to být soběstačný a vozit si z dovozu jen to, co chceme, ne to, co musíme!!!!!!!!

   Smazat
 8. Video je 2 roky stare a zmena o specialnimi zajmy ukradenou zahranicni politiku Ameriky je silna.
  Vy vubec nemate poneti, o co kraci, a co se deje.
  Proto odsuzujete Ameriku misto toho, aby jste odsoudili tu skupinu, ktera udelala chaos.

  Jste opatrni prizdisraci, protoze tu skupinu, ktera dela zle Americe - GLOBALISTE - mate i u vas doma a lezete ji do zadku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tu zrudnou pakaz vystrilejte,vypalte,neutralizujte!
   Dyt je to tam u vas v SST samej kovboj s kolty az pod kolenama. Co cekate?-ze prijdou prizdisraci z Cech a udelaji to za vas?
   hovno,-je to jen a jen na vas,vasi obcane dokurvili 3/4 sveta, tak s nima zatocte az se z toho poserou.Vy vsichni co mlcite a nehlusite ty vase zrudy jste vinni tak jako oni.Nesete stejnou zodpovednost pred spravedlnosti a pred Bohem jako ta vase pakaz. 3/4 sveta ma vasi slavne Ameriky plny kecky. A 90% svetovy populace taky,tak se neser do Cechu!
   Vy vsichni jste tam v SST prizdisraci tak tady neprovokuj:-).

   Smazat
  2. Honolulu, 19:22 má pravdu. Já Vám to říkám již po Xté, na vás záleží! Na nás to bude až v případě vašeho neúspěchu v 3.ww. Aktivujte v USA i H-D, zde je zbytečný.

   Smazat
  3. Před pár dny Trump na mítinku s šéfy administrativy požadoval aby jaderný arsenál SS byl navýšen téměř 10× z nejakých 4000 hlavic na 32000.
   Po mítinku ho Tillerson nazval pojebaným blbcem (fucking moron).
   K čemu potřebuje mírotvůrce a kámoš Putina 32000 jaderných hlavic? Nehledě k faktu že nemá prostředky jich tolik někam dopravit, tzn letadla, ponorky, rakety, lodě. Vyrobit tolik materiálu aby takové množství jaderných zbraní bylo použitelných by zabralo dekády a totálně zbankrotovalo už zbankrotované SS. Není divu že ho Tillerson nazval blbcem který nemá šajnu o čem si otvírá hubu.
   Samozřejmě že se to snazili zapřít ale dostalo se to ven.
   https://www.thedailybeast.com/trumps-plan-for-32000-nukes-would-bankrupt-america
   Krom toho mu opěvovaný stratég Steve Banon dává pouze 30%tní šanci že dokončí svůj první termín.
   Jedná se o 25tý dodatek konstituce SS která dovoluje vicepresidentovi sesadit presidenta z funkce. Trump ani neveděl co 25ty dodatek je když mu to Bannon nadnesl. Stačí většina kabinetu t.j. 13 členů z 24.
   Soudě podle popularity kterou Trump má ve své vládě, je tato možnost dost reálná.
   Veřejnost mu dává průměr 38% pro 62% proti. Žádná sláva, zatím nejhorší hodnocení ze všech presidentů SS.
   http://www.businessinsider.com/will-trump-finish-his-term-25th-amendment-steve-bannon-2017-10

   Smazat
  4. 9:37- těch 13 členů vlády postupuje obezřetně, aby nerozzuřilo 38% odhodlaných voličů Trumpa a jen zvolna podráží Trumpa k jeho neoblibě u veřejnosti. Stačí-li jej "přeorat k obrazu svému" v prvním období, má zajištěné i druhé, neboť proč "přepřahat bezdůvodně".

   Smazat
 9. George Friedman, když 5. února 2015 přednášel v Chicagu své představy o postavení USA ve světě netušil, že za pouhé cca 2 roky bude řada věcí jinak.

  Příchod ruských vosk na Střední Východ 30.září 2015, spolupráce Ruska s Ćínou a dalšími státy sdruženými v BRICS, krize společnosti v USA a ve státech EU, apod. mnohé změnilo.
  L.S.

  OdpovědětSmazat
 10. Tyhle blaboly americky mentalne naruseneho jedince muze brat vazne pouze blb !!!USA nejsou zadne imperium, o nejake vlade nad oceanmi a mormi si muzou jen nechat zdat a nic vic !!!!!! Jejich predstava ze se pristi valka vyhne jejich uzemi jen nejen naivni ale taky smesna, protoze pokud ty moulove z USA vyvolaji valku pak v prubehu par minut se budou jejich mesta menit ve spalenou , radioaktivne zamerenou oblasti kde nebude mozni zadni zivot !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O, pan je jasnovidec. Tak nam rekni co bude.

   Smazat
  2. Blbeček 18:37 Máš problém chápať? Píše "pokiaľ vyvolajú vojnu". Ale chápem, žiadne ospravedlnenie pre amíkov nie je, ich vlastné slová ich usvedčujú z toho, že sú hrozbou pre celý svet a život na ňom,to sa potom nedá trollom inak reagovať, len prekrúcaním napísaného, že?

   Smazat
 11. To nemusí být jasnovidec, Putin to řekl jasně. Jak někdoto začne tak to poběží samo. Cíle už jsou dávno zaměřeny. Ono jim nic jiného nezbývá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V případě napadení nuklearními zbraněmi bude automaticky zapnut systém Perimeter, jinak Dead man's trigger. Na SSA a jejich spojence se sesypou tisíce jaderných hlavic z ICBM automaticky vypuštěných z území RF a z ponorek u SS pobřeží, nejaké strategické bombardéry určitě také doletí na své cíle. I kdyby se podařilo sestřelit 90% hlavic zbývajících 10% promění všechny velká města SS v čoudící trosky s pár sty miliony obětí. Z hlavních měst Evropy zbydou nejaké smradlavé jedovaté výpary.

   Smazat
 12. USA brání svobodu zemí, které paranoidní a ublíženecké Rusko napadá a okupuje. USA se Ukrajiny zastávají, protože znají cenu svobody, která je v sousedství rozpínavého a panovačného Ruska vždy ohrožená. Zažily to všechny státy Východní Evropy, a dnes to zažívají znovu. Rusa musíte držet zkrátka, nebo se začne rozlézat jak mor a vši.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A protože to USA dělají nedůsledně, mají Rusové přes 700 vojenských základen po celém světě a obkličují demokratické USA ze všech stra. I na Bermudech, přímo uprostřed známého trojúhelníku, mají raketová sila zaměřená na New York i Los Angeles...

   Smazat
  2. Americké základny14. října 2017 0:56

   Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
   Na základě informací nejnovější zprávy od Base Structure Report (BSR), mají Spojené státy základny v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu a Kataru. Součet Pentagonu však nezahrnuje tajné americké základny v Izraeli a Saúdské Arábii!

   Smazat
 13. Toz gde só dnes ti politické idioti, ktere sa mohle posrat z teho ze nám spojene staty teroristické omozni pristup k jejich technologim kdes jim prodáme prodelecné tatranke....toz gde só dnes tito bezduché vizionári proletari.......toz nasrat.....stacilo....slonce v srdci....howk

  OdpovědětSmazat
 14. Američtí "spojenci" v Evropě by neměli doufat, že USA je budou podporovat a chránit v obtížné době. Je jim dána role "kanónen futer", který bude jako první předhozen. Američtí politici a generálové nějak věří, že svět zůstává nezměněn, a oni se mohou znovu usadit v zámoří a organizovat masakr v Evropě. Falešný pocit, absolutně bezvýhradný a snadno odstranitelný ...

  OdpovědětSmazat
 15. Četli jste dobře ,tak jste se právě dověděli,že I.a II sv.válku vedla Amerika.Pravda je tá,že na těchto válkách parazitovala,podporovala je a neskutečně zbohatla a prakticky neutrpěla žádné ztráty a ani žádnou škodu na rozdíl od nás,Ruska a dalších států.

  OdpovědětSmazat
 16. Malovat jsi můžou co chtěj ale jaderné zbraně doletí do usa dopraví je tam i ponorky. Konvenčně Rusko+ Čínu neporazí.

  OdpovědětSmazat
 17. Rusové brzy pochopí, že shození jedné jaderné pumy na Spojené státy fašistické nebude mít žádnou odezvu. Jednoduše proto, že Amíci jsou natolik zbabělí, aby odvetou způsobili vlastní zánik. Po této historické lekci se Amíci stáhnou do té své ulity chamtivosti a hlouposti a zbytek světa nechají na pokoji. Jiné pořízení s gangsterskou bandou možné není.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady jsem opačného mínění. USS stále zkoušejí, co ještě Rus vydrží. A protože ten si je vědom toho, že v konvenční válce má šance menší, ale do jaderného konfliktu se mu samozřejmě nechce, bude stále o krok zpátky. Ikdyž, jednou se Putin vyjádřil, že nechcete-li ve rvačce prohrát, musíte dát první ránu. Takže vlastně "odvolávám, co jsem odvolal.." Q.

   Smazat
 18. Toho Friedmana, bych považoval, za takového amerického Pjakina. Oba vyjadřují zájmy svých zemí. Pokud nám jejich analýzy nějak nesedí, je to proto, že nejsme Rusové, ani Američané.
  Jsme středoevropané a máme také své zájmy. V něčem jsou společné i s tou proklínanou Amerikou. Také bychom na dohodu Německa s Ruskem doplatili. Nevzniklo by žádné idylické euroasijské společenství, to je proti zvyklostem mocností. Byly by zde oblasti zájmu Ruska a oblasti zájmu Německa. My bychom byli jakési hraniční území, se kterým by se nakládalo, jak by se právě domluvili. Je na nás, abychom nebyli něčí hraniční území, ale svéprávná entita. V4 je již jakýsi základ. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.K.- jsem přesvědčený, že spojenectvím N+R by nebyla nutná V4ka, neboť by byl lépe vyvážen vztah "východ-západ, anglosassko-slovansko, imigrace ap."! "Třetí říše" bez Ruska je nebezpečná a pro nás i "smrtelná", vedoucí až ke "spolkovému" státu Německa, nejen EU!

   Smazat
 19. Řím vydržel víc než zatím US. Ale nakonec neslavně padl.
  A pokud chce US ještě přežívat, tak by měli brzdit a přestat provokovat. Jejich oponenti a protivníci nemusí mít nekonečnou trpělivost.
  Nevím proč jim nestačí ty věčné hurikány a požáry.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.