Reklama

čtvrtek 12. října 2017

František Ringo Čech: Proč tu zůstanu

12. 10. 2017

Nejsme hrdý národ. Jenže jsme tu furt.
Přišel Němec, pobyl a zase odešel a my jsme tady furt.
Přišel mužik, pobyl, odešel a my jsme tady ještě pořád furt.
Přišla Unie, pobude a až se rozpadne, my tu zase budeme furt.

Těžko nás porazit, když nebojujeme.
A žádný vetřelec nezvládne poslouchat naše vtipy déle jak čtyřista let, to je vyzkoušeno.
Nestojíme za moc, ale ještě pořád stojíme tady.
To není špatné.Politika tady stojí za hovno
Svatá pravda. Politici jsou šmejdi, kradou a sousedovi, který je volil by se patřilo dát po hubě.
Ale je fakt, že je zvolil ve volbách. To znamená, že tady míváme volby.
A že na politiky můžeš nadávat nahlas a nikdo tě nezavře?
To není špatné.

Žijeme v drahotě a bídě
Je to pravda. Všechno stojí peníze a těch nikdo nemáme dost.
S bídou vyjdou naprosté většině jen na vlastní bydlení, placatou televizi, ledničku, mikrovlnku, pračku, počítač, mobil a aspoň jedno auto do rodiny.
Hlady už tady nikdo neumřel sto let. Máme se tak zle, že jsme líní se za lepší prací odstěhovat z Brna do Ostravy, protože je to hrozně daleko a tady máme garsonku po babičce.
Čtvrtina lidí má denně na cigára, polovina na benzin do auta a tři čtvrtiny na kořalku.
To není špatné.

Šéfové jsou parchanti
Svatá pravda, šéfové obecně jsou na hovno. Pokud ale můžeš nadávat na šéfa, znamená to, že máš práci.
To není špatné.

Daně jsou vysoké
Jsou. Jsou nekřesťansky vysoké. Pokud ale musíš platit daně, znamená to, že jsi i něco vydělal nebo něco máš.
Horší by bylo, kdybys nic nevydělal a nic neměl.
Nakonec to není tak špatné.

Zaměstnanci jsou líní nevděční parchanti.
Ale pokud máš zaměstnance, kterým platíš, znamená to, že jsi borec, který dokáže vést firmu a vydělat tolik peněz, že může dát obživu dalším lidem.
To není špatné.

Zdravotnictví stojí za hovno
No samozřejmě.
Na každém pokoji by měla být telka, všichni by měli mít bílé plomby a právo na okamžitou transplantaci jater. Takhle se musíme spokojit s tím, že pro nás v nouzi vcelku rychle dojede sanitka, že nás nejdřív zachrání a až pak se ptají po průkazce pojištěnce, že v nemocnici platíme jen za karbenátek a že
v rámci pojištění dostáváme velice slušné a odborné služby.
To není špatné.Počasí stojí za hovno
Naprostá pravda. V létě velké vedro, v zimě krutý mráz. Ale nemáme tsunami, ničivá tornáda ani zemětřesení.
To není špatné.

Příroda stojí za hovno
Pravda. Ani pořádné hory, ani pořádné moře, ani pořádná džungle.

Ale zas tu nemáme na každém kroku jedovaté hady, chlupaté pavouky, moskyty, v lese na tebe neskočí hladový tygr a pravděpodobnost, že tě do Berounky stáhne krokodýl, je taky poměrně nízká.
To není špatné.

Celé je to tu na hovno
Je to přesně tak. Ale nikdo nás tu nedrží.
Můžeme se kdykoli sebrat a odstěhovat se na jiné, lepší místo, kde bude všechno v cajku.
.A taky nám nikdo nezakáže se vrátit, když zjistíme, že takové místo neexistuje a mnohde je to i mnohem horší než tady.
A to není špatné.

Přes všechny ty výše popsané kruté hrůzy, ve kterých tady musíme žít, dokážeme každodenně řešit kraviny, jako kdo je baníkovec a kdo sparťan, že v televizi dávají ptákoviny a dokážeme se smrtelně vážně hádat a urážet kvůli tomu, že jeden chce DPH zvednout o procento a druhý o dvě snížit.

I přesto si lajsnu prohlásit, že se tady máme jako prasata v žitě, v nejklidnějším koutě galaxie. Nic důležitého tu nemáme, takže nám to nikdo nechce vzít. Nic nám zas tak moc nechybí, takže sami na nikoho neútočíme.
Nejsme bůhvíjak bohatí, aby se nám sem stěhovaly hladové hordy, a nejsme zdaleka tak chudí, abychom se ve stěhovavé hordy proměnili sami. Díky tomu všemu sice nedržíme jako národ moc pohromadě, ale zase nás nikdo jako jedince nijak neomezuje a nemá tendence násilím sjednocovat. Pokud existuje na světě místo, kde se může každý v klidu a svobodně rozhodnout, čím chce být, jak chce žít a čeho chce dosáhnout, je to tady.

Můžeme studovat, cestovat, podnikat, pracovat, chlastat pivo, dělat cokoli, co chceme.
To není špatné.

Akorát možná neškodí si to sem tam připomenout.

Líbí se mi tu.

Zůstanu tu i příští rok.
Ringo


62 komentářů :

 1. Nic netrvá věčně a vše jednou končí. Nevím, jestli si to zasloužíte. Skoro mi to připadá jako povyšování se nad Boha.

  OdpovědětSmazat
 2. Jako vůl ses narodil a jako vůl padneš*

  OdpovědětSmazat
 3. ...zřejmě lidé v Terezíně a za války umírali z přejedení.
  Ty tvoje katolický hesla moudrosti moc nedodají*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, nic už se nám téměř nedá sebrat... protože to už Církev a cizáci s křiváky, s nečechy dávno po plyšáku sebrali. Tsunami nám nehrozí, pravda, to nám ani VEOLIE nemůže sebrat.

   Jedovatá zvěř z teplých krajin k nám jezdí načerno, EU nařizuje ty nejméně škodlivé druhy (mýval, nutrie, veverka americká...) bez pardonu, pod rizikem sankcí EU, likvidovat; zatímco horší parazity prolezlé nemocemi a všekazí "kulturou" nám po kvótách vnucuje, pod rizikem sankcí EU, ale my tady, xenofobně a rasisticky, to nadělení nechceme. To není špatné... sebeobrana malých slabých je nutná, a díky Mr. Samuelu Coltovi i možná. EU nás proto i této možnosti chce zbavit... jako veterináři odrohovávají domácí dojnice a zdroje hovězího masa. ALE TO NENÍ VŮBEC DOBRÉ... NEDOPUSŤME TO.

   SMÍME beztrestně NADÁVAT POUZE NA NĚCO A NA NĚKOHO, ZATÍM, PROTOŽE NÁS NIKDO NEPOSLOUCHÁ... KROMĚ UDAVAČŮ.

   Smazat
  2. Jeste bych, spolu s Joem, vzdal diky panum Smithi a Wessonovi, jejich pomoc budeme v budoucnu velmi potrebovat, pokud se nesjednotime aspon v tom, ze je treba volit pouze EU-skepticke strany! Kdo to nemini udelat, at letos radeji nejde k volbam.

   Smazat
 4. Jistě jsme rádi, že se Ringovi v Česku líbí a že si to tu užívá. A s ním jistě si užívají i kapitalisté, zejména zahraniční se svými českými politickými loutkami Užívá si i střední třída, jako armáda spásy těch kapitalistů a snad i větší část lidu dělného. Určitě si u nás libují i nepřizpůsobiví, ale nevím zda jsou tak šťastní bezdomovci, ti co musí žebrat, nezaměstnaní a ti co stojí pod katovskou sekerou exekutorů nebo před nesoudným soudem či rdoušení kolenem ramene bezpečnosti. To, až se podaří některé partaji vyřešit, tak tu partaj budu volit. Zatím zbývá volba jen mezi ANO a KSČM, ostatní 28 roků dokazovali, že nic z uvedeného neumí a nebo si nepřejí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle Čech je jen žvanil a hochštapler,který se jen vždy přiživoval a plagiátnil a u těch veskrze zkorumpovaných socanů byl léta a držel s nimi krok, aby mu kvetla pšenka stejně,jako za minulého režimu...a právě takoví, jako on, mají lví podíl na dnešní situaci u nás i tehdá za min.režimu a i režimu nynějšího,konec konců se v tom svým bešprechungu k tomu přiznává...jediné, co lze kvitovat u něj s povděkem, je jeho názor na migraci...jinak je to hospodskej žvanil a vychcanej nádenickej hňup...

   Smazat
 5. Ta dnešní ANTICHARTA, na PL. To nemělo chybu. Kdyby ze mě někdo udělal ( a právem !!!) takového hňupa, jako p. Drtinová, tak snad chodím kanálama. Ale co se dá očekávat od prodejných děvek, jako jsou naši komedianti? FUJ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Antichartu nikomu nezazlívám, v drtivé většině se tito signatáři o politiku vůbec nezajímali, ale protože byli viditelní, tak byli režimem sprostě zneužiti. Podepiš, nebo konec. Odsouzení si zaslouží pouze ti, co tento umělý "protest" zorganizovali. Ti, jenž svůj chybějící talent doháněli angažovaností.
   Dnes je tu máme zas a pasou se na "evropských hodnotách" a parazitují na tomto zvráceném systému. No a těch různých propetic je dnes nepočítaně. Zatím, ale jen zatím, to petenty u nás nestojí živobytí. V německu už jsou dál... Snad to volby zastaví.

   Smazat
 6. Lidi, nenadávejte mu.....Je to v jádru dobrý chlap.

  OdpovědětSmazat
 7. Ringo, ty máš plnou prdel a prot tak žvaníš. Já se mám také nadprůměrně. Protože občas vytáhnu paty z domova tak vím, že moji kolegové na Západě mají třikrát více a k tomu si mohou dovolit i to, co je pro mne nedostupné.

  Seděl jsi v parlamentu za vládní stranu a nezmohl jsi se na nic, co by nás k vyspělé Evropě přiblížilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ringo si myslí, že bychom měli být režimu vděční za vše, co dostáváme. Máme být rádi, že se máme lépe než v Somálsku nebo Eritrei.
   Ringo, přiznej se, šlápnul ti na krk exekutor?

   Smazat
  2. 16:56 : A k čemu ti bude, že se budeš mít třikrát líp? Třikrát víc sežereš? Třikrát víc vys.ereš? Třikrát víc uděláš práce? Třikrát víc budeš na dovolené? Budeš mít třikrát víc domů a třikrát víc aut? K čemu? Vždyť nevyužíváš pořádně ani to svoje jedno... protože furt jenom remcáš, místo aby sis trochu užil života. Kdy jsi byl naposledy s dětmi v kině, plavat, na lyžích, v divadle? Kdy jsi naposledy pozval manželku na večeři, na koncert, na výlet? Kdy jsi za ni naposledy poutíral prach, vysál koberce a vypral záclony? Prachy, prachy, prachy...to je všechno co vás zajímá. Koho budeš volit? A říká ti něco skromnost, poctivost, vlastenectví? Víš, že doplňkem k lidským právům jsou lidské povinnosti a ke svobodě je doplňkem morálka? Než budeš příště psát na internet, tak si to srovnej v hlavě...A vyspělá Evropa? Hordy násilníků z třetích zemí, no-go zóny, LBGT, multi-kulti, třetí, čtvrté a další pohlaví - děkuji, nechci. Na rozdíl od té "vyspělé" Evropy já jsem totiž skutečný HOMO SAPIENS...

   Smazat
  3. Vy jste ale "myslitele", pokud jste ten sarkasmus nepochopili!!! Predpokladam, ze takovi dusevni mrzaci, jsou volici ANO. Ja jsem naopak rval smichy. Ringo nam zraje, jako vino. Za sociku, jsem ho radil mezi "prorezimni kasparky". Ted uz mu o nic nejde a zacina se mi libit.
   btw. kdyz Ringo "sedel v parlamentu", tak tady kradla ODS "naplno" a nikdo ji nemel jak omezit. Kde jste tehdy byli vy?, se svymi hlasy pro opozici ODS?, ze dneska delate tak chytre? Ja kdyz jsem tehdy zminila jakykoliv fakt, ktery pro ODS vyznel nelichotive (a bylo jich "pozehnane"), vzdycky se na me sesypalo spousta mudrlantu a zacali me osocovat osobnima invektivama, bez jedineho vecneho argumentu!!!

   Smazat
  4. Mel by cechy nechat na pokoji a ty jeho moudra tazeny rovnou z prdele...Jako parasit v parlamente , kterej nikdy , NIKDY se na nic nezmohl. Jen Prazdny kecy , jako vsichni tam. Kdyz prijde k veci tak hajluje s nima...
   Protoze neni schopen se poradne uzivit.
   A NIKDY NEBYL , vzdy byl jen parasit prisaklej na jinych ...

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 8. Pokud se Ringo Cechovi tady libi a nechtel by na tom nic menit, proc jde do politiky? K cemu je ten clanek tady - ze se vlastne nemame spatne? Byl jsem o autorovi lepsiho mineni.

  Dokaze nekdo vytahnout sttistiku kolik se tu postavilo novych skol, skolek, nemocnic, mostu, tunelu, zeleznic, elektraren a prehrad od roku 89? Proste neco pro lidi.

  Omezime se na predrazene novostavby s byty 3kk od 7-8 milionu? Kde na to clovek vezme? Kdyz s platem, treba 60 tis hrubeho, dosahnete maximalne na 5 mil. hypoteku? Pro koho se stavi tyto novostavby?

  Pro koho se stavi TAKOVE mnozstvi komercnich budov a obchodnich center? Pro lidi? No, samozrejme ze ne, pro korporace, aby mohli cpat nam ty sve produkty.

  Tunel Blanka ze je pro lidi? Jak dlouho se stavela a na kolik tak asi Prazanum vysla?

  EU vymenila lavicky v parcich a nezapomela k tomu pridat cedulku "Sponsored by EU" - no to je teda uspech. WOW.

  Cesi se maji dobre, i kdyz vlastne nic nemaji ->
  Tohle byl smysl clanku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ringo se uměl přilísat k mocným, kterým oddaně slouží, slouží, slouží, ...

   Smazat
  2. Protoze by mohlo byt i mnohem lepe. Stacilo by vyradit lumpy a lemply a vybrat si do vedeni poctivce a fachmany. Cech asi neni fachman, ale nekrade. I to by pro zacatek stacilo.

   Smazat
  3. V podstate Ringo se vzdal nadeje a vytahl BILOU VLAJKU a tvrdi mezi radky: zadna nadeje pro Cesky Narod. Cesky Narod podle Ringa bude existovat a vydrzel vse. Lec my vime , ze Ringo lze!!! . V Systemu: " v kazdem dome jeden Arab, v kazde posteli jeden Arab" cesky narod ma nedeji asi na 60 let existence , kdy Arabove geneticky a pocetne prevalcuji Cechy.

   Brtnik

   Smazat
  4. Brtníku zalez do brlohu. "Ringo" dává naději tisíciletou, ty jen na 60 let.

   Smazat
 9. Ringo je univerzální prototyp Čecha a všichni Češi jsou jeho odvozeniny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Češi musí v první řadě pochopit, kdo jsou ti cizokrajní oranžoví politici, kteří jim slibují z plakátů vše, nač si lze vzpomenout a potom to končí jenom zvýšením státního dluhu a mebo "tzv. prodejem" OKD.

   Smazat
 10. Je to hezké, poetické, takové čecháčkovské. Čapek by měl radost, ale do volebního manifestu to má daleko, pokud teda nechtěl voliče mobilizovat, ale chtěl pohladit ovce po kůži, než je ostříhají. Chtěl jsem to tam Ringovi hodit, kvůli té stovce za hlas, ale ještě popřemýšlím nad listinami, no nic, i mistr se někdy přepočítá a prohraje nejenom game, ale i sadu a zápas.

  OdpovědětSmazat
 11. Ta slova připomínají jednu Ringovu mazanici - Zvířátka obdivují ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako hlupáci obdivují... Ringa.

   Smazat
  2. Ne!!! "Karel Gott zpiva Erithrejcum". Nevzdelance!

   Smazat
 12. Zatím tady v diskusi zaznívají jen negativní reakce na Čechovu úvahu. Asi jej docela dobře chápu, od roku 1990 jsem pět let pracoval a žil v JAR, konkrétně v Rustenburgu. Ano, mohl jsem si dovolit vlastní dům a luxusní auto a manželka nemusela pracovat a měli jsme i hospodyni. Kolem zahrady jsem měl ale dvoumetrový betonový plot, s žiletkovým drátem a na noc jsem vypouštěl na zahradu dva vlčáky. Po uplynutí smlouvy jsem se vrátil do Česka. Pak jsem dva roky pracoval v Norsku, v létě světlo do jedné hodiny v noci, v zimě slunce skoro nevidět. Po uplynutí smlouvy jsem se vrátil do Česka s přesvědčením, že nikdy více za hranice. Musím dát za pravdu mé babičce, která mi vždycky říkala "Fanušu, doma si tam, kde si rozbil první okno". Měla svatou pravdu. Myslíte si, že jsem jen zaprděný čecháček?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prvni slusny nazor, na ktery jsem tady narazil. Tvrdim, ze je to dano zivotnimi zkusenostmi. Je spousta lidi, kteri zestarnou, ale nezmoudri a ja s jejich tragickym osudem nemuzu udelat vic, nez jim nadavat do starych hnupu, kterymi se stali. Dokonce zajdu dal, nez Ringo a troufnu si tvrdit, ze je to tim, ze se tem lidem v podstate nic nedelo, tak zpohodlneli a mozek jim "zarostl sadlem".

   Smazat
 13. Ringo, probůh snes se z nebe a jdi mezi lid. Začni nejlépe u těch co mají soukromé exekutory na zádech a začínají přicházet skoro o všechno. Jdi se podívat do škol na severu Čech a Moravy, na šikanu dětí nepřizpůsobivými. Hlavně vypadni z té dotacemi prolezlé Prahy a jdi třeba do okresních divadel, které mají dotace 10 krát až 100 krát menší na jednoho člověka. Možná, že už tak nadšený nebudeš. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 14. Ale tak on má v podstatě pravdu, to všichni víme. Ale taky víme, že bychom se mohli mít mnohem lépe, kdyby to tady trochu politicky šlapalo. Ale je pravda, že v novodobé historii už jen pořád-furt děláme někomu voli, jen ten někdo se střídá. Ono to bude spíš o tom, že náš národ nakonec nejvíc ze všeho spojuje touha přežít za každou cenu. Na Bobříka odvahy to asi není, ale zase jsme tu pořád furt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pardon, voly.

   Smazat
  2. Bravo!!! Patrite, v teto diskusi, k mensine, ktera to pochopila. Aspon vidite, z jakeho houna, se bude v techto volbach, plest bic na politiky. :-(
   btw. Zemana jsem volil v 2. kole, ne proto, ze bych byl presvedceny o jeho "kvalitach", ale primo me desila predstava, ze by se presidentem stal jeho protikandidat. A tak to tady proste funguje ;-)

   Smazat
 15. Tak nevím Ringo ,je to zpověď lajdáka,laxňáka,mouchy sežerte si mě? Ale zase jsme tu pořád furt,může přestat platit.Poraď jak to změnit Ringo ať nejsme laxňáci,lajdáci,mouchy sežerte si mě.Proti mafijánům,psychopatům,feminizaci,sociopatům se bojuje těžce.Tak poraď ty starý bubeníků,já to vím! Láska a pravda dostávají pěkně na prdel,ještě přidat chlast a přejmenuji se na Havla.

  OdpovědětSmazat
 16. Takže nám Ringo radí, abychom po socialisticku zavřeli hubu, srovnali krok a byli vděčni, že můžeme montovat pro soudruha němce? Jedna věc je pravdivá, a to že se většina ve světě má hůř. To ale není důvod k omluvě nevymahatelnosti práva, lokajství naší polirické reprezentace a dvojího metru uplatňovaném v EU...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.S.: A co se národní hrdosti týká, ať mluví za sebe. Je to klišé!!!

   Smazat
  2. Ano, Ringo má pravdu, dozajista, přesto se těžko žije s vědomím, že bychom mohli a vlastně měli MÍT MNOHEM, MNOHEM LÉPE, NEŽ JEN JAKO POSLUŠNÉ PŘEDLUŽENÉ, ČTVRT STOLETÍ OHLUPOVANÉ OVCE!

   Smazat
  3. ..a kdyby nás takoví, jako on a jeho kámoš Venca Flaška i šmatla Zeman v jednom kuse neprodávali....

   Smazat
 17. Pane Čechu, je to už hodně dlouho, co jsem četl Ruský týden a brečel u toho od smíchu. Podobně jsem se bavil, když jste si namazal na chleba Drtinovovou, občas si to na Youtube pouštím.. Pravda a láska z ní jenom sršela. Volba SPO není špatný výběr.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja svymu tatovi a tem ostatnim duchodcum z "baraku", kde jsem byrostl (vsichni chteji volit ANO) tvrdim, ze duchodci maji volit SPO! Ja osobne budu volit SPD. Je to jedno pismenko, tak to snad nebude tak hrozne. ;-)

   Smazat
  2. Janek a Jouza.....jojo,skoro to samé :-DDD

   Smazat
  3. Volba SPO je chyba. Veleba je proti Okamurovi.

   Smazat
  4. Volba SPO, je porad lepsi, nez volba ANO. Doufam ze aspon na tomhle se shodneme. :-)
   Kdyz uz pro nic jineho, tak minimalne proto, ze Babis nikdy EU-skeptikem nebude, kdyz mu EU-dotace vynaseji desitky miliard a dalsi desitky miliard mu nesou ty bio-nesmysly, co se lijou do nafty a ktere bychom tam lit nemuseli, pokud bychom nebyli v EU! eMZak je uz ze sveho nekdejsiho EU-hujerstvi definitivne vylecen, protoze jak sam rika: "Jen blbec nezmeni nazor, zmeni li se podminky"

   Smazat
 18. Příliš mnoho slov pro banální sdělení: Není tak zle, aby nemohlo být hůře.

  Ale až tak nízké nároky snad normální chlap nemá a nikdy mít nechce. Aby měl život perspektivu a stál vůbec za žití, měli bychom se spíše dívat nahoru a směřovat k lepšímu, než se zoufale ukájet tím, že někde je to ještě horší.

  Já si myslím, že při hodnocení tak komplexních věcí jako je fungování země a života lidí v ní, než okamžitý stav je důležitější trend.

  OdpovědětSmazat
 19. F.R.Čech je skvělej. Víte proč? Protože má svůj názor i proti proudu. V tom jsou si podobní s Milošem. Řekněte mi jaký má názor Sobotka, Štěch, Diensbier, Telička, Jourová a další. Vždyť oni jen papouškují plavou v proudu do řití USA a EU - náš národ je vůbec nezajímá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je hovno a né proti proudu a na Hejvla nedá dopustit a jen žvaní a až sem přijdou musulmani,tak si s nima bude v klidu čuchat v mešitě navzájem k prdelím tak,jako když podepisoval tu Antichartu,hrdina jeden...

   Smazat
 20. Tento text není z dnešních předvolebních dnů, je to starší text. Proč právě dnes je zveřejněn jako aktuálně promlouvající k voličům?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě potěšilo, jsem se lekl, že předvolebně zešílel a hodil ručník.

   Smazat
 21. Člověk co řekne že by opět volil havla u mě končí.

  OdpovědětSmazat
 22. Všem kritikům Ringa: Zajděte si v Marseille večer do kina, ve Frankfurtu nad Mohanem na Silvestra na náměstí, ve Stockholmu na večeři, nebo také v Norsku na houby, v Británii na zámek, na Sicílii do taverny. Pak oceníte, kolik svobody ještě máme. Že málo? Tak vy všichni u voleb, ale i denní prací a angažovaností v politice udělejte něco nejen pro sebe, své milenky a šéfy, ale také pro své děti a svou zemi!

  OdpovědětSmazat
 23. co tady prosím kecáte nestareje se o Čecha a volte podle svého přesvědčení. Každý nasazený manipulátor z komediantské farmy je jenom poplatný své farmně a hlásá její názory.

  OdpovědětSmazat
 24. Chyba Ringo. SPO jen zbytečně ubírá voliče jiným stranám s podobnými názory. Už minule poškodili levici. Včera např. Veleba na ČT odmítl spolupráci s Okamurou. TES

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:13

   A Veleba má naprostou pravdu - Okamura totiž kromě hněvu a nenávisti nenabízí vůbec nic !!

   Smazat
  2. Okamura nabízí mj.referendum a odvolatelnost poslanců,to není nic,ty jedna prolhaná pí..?!?!

   Smazat
  3. 11:42

   Okamura nemůže nabízet něco, co není v jeho silách prosadit.

   Je to prostoduchý tajtrlík a populista - dokonalý ideál přitroublíků (které ovšem z volebních seznamů v demokratickém systému nelze vyškrtnout - i kdyby se o tom nakrásně vypsalo referendum).

   Lenin navrhoval, aby poslanecký plat nepřesahoval průměrný plat dělníka - to je nesrovnatelně lepší instrument než nějaká "odvolatelnost".

   Smazat
  4. Doposud Okamura v parlamentu působil jak don Quijote de la Mancha, protože stranu mu mafiáni rozředili, jím navrhované zákony zamítali, vysmívali se mu atp. Potřebuje větší zastoupení, aby mohl něco prosadit a utnot ty výsměchy těch poslaneckých inventářů. A narozdíl od Kalouska, který se na plakátech chlubí, že neuhne/asi to myslí jinak/, Okamura celé ty čtyři roky opravdu tu svou lajnu drží pevně. Můj hlas proto má. No a ten Veleba mě tím vystoupením v ČT zklamal. Prázdnota.

   Smazat
  5. Nač Tomiovi něco slibovat, když nosí vodu i bez toho.

   Smazat
  6. 12:15 Přesně tak nenechte jsi nic nalhávat od lidí proti Okamurovi. Hlasy naší rodiny má.

   Smazat
 25. No jÓ Franto Ringo ... to tady ale nebyli musulmani a Merkelová

  OdpovědětSmazat
 26. Ringův text je moudrý a sympatický a nechápu, proč vzbudil tolik negativních rakcí. Vždyť on jen říká, že bychom si toho, co tady máme měli vážit. Protože by taky mohlo být ještě daleko hůř. Pořád ještě máme co ztratit. A zrovna on je na rozdíl od skoro všech ostatních umělců hlasitým kritikem destruktivních procesů, které tady probíhají a kterým většina mlčky přihlíží. To, k jakým názorům se Ringo dlouhodobě veřejně hlásí, není vůbec snadné v umělecké branži, kde skoro všichní propagují zájmy globalizačních a finančních elit. Takže Ringo je mnohem spíš statečný než laxní. I já budu volit SPD, ne SPO. Ale určitě jsem radši, když někdo volí SPO, než třeba lidovce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to je chyba. Tak když volíte stranu jako SPO, která asi propadne,tak přihazujete těm, kteří projdou. A to může být i ANO,KDU...TES

   Smazat
 27. Ringo je vtipný sympaťák, zřejmě i vlastenec, mezi "umělci" čestná výjimka, i když jeho stranu volit nebudu pořád dobře, když víc takových.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.