Reklama

úterý 24. října 2017

Globální řízení nefunguje. Vladimir Putin se v zásadní řeči ostře vymezil Západu a varoval svět (VIDEO)

Geo
24. říjen 2017
 
Ruský prezident Vladimir Putin na nedávném zasedání Valdajského klubu přednesl další ostrý projev, v němž před zraky řady světových osobností v několika minutách odkryl nejen licoměrnost Západu v čele se Spojenými státy, ale i snahy vyvolat permanentní chaos a válku.Vladimir Putin se věnoval situaci na Blízkém východě, na Korejském poloostrově i v Evropě a hovořil o „kvalitativně nových procesech, které nastávají ve všech sférách“: „Vyhrocuje se konkurence o místo ve světové hierarchii. Přitom mnohé bývalé recepty globálního řízení, překonávání konfliktů a přirozených sporů se už nehodí. Často nefungují a nové zatím vytvořené nejsou.“

„Místo toho, abychom společně napravili situaci, zasadili reálný úder terorismu a ne imitovali boj s ním, někteří naši kolegové podnikají všechno, aby se chaos v oblasti stal permanentním. Někomu se dosud zdá, že takový chaos je možno řídit,“ řekl k situaci na Blízkém východě. Ruskou politiku v Sýrii nazval alternativou takovému přístupu.

Přes ruský souhlas se sankcemi OSN proti Severní Koreji Vladimir Putin zdůraznil, že KLDR je suverénní stát; jednoznačně odmítl jakékoliv pokusy řešit otázku severokorejského jaderného programu silou. „Tento problém je třeba bezpodmínečně řešit cestou dialogu a nezahánět Severní Koreu do kouta, nevyhrožovat použitím síly a nesnižovat se k hulvátství a nadávkám.“

Ruský prezident také varoval před eskalací sporů v samotné Evropě: „Jak křehká může být stabilita i v prosperujícím a kvetoucím státě, názorně ukazuje situace ve Španělsku. Kdo by ještě nedávno čekal, že diskuse o statusu Katalánska, která probíhá už dlouho, vyústí do tak ostré politické krize?“

Pozice Ruska je jasná – všechno, co se tam děje, je vnitřní záležitostí Španělska, zdůraznil Vladimir Putin.

„V této souvislosti nemohu nepoznamenat: dříve bylo třeba o tom přemýšlet. Cožpak nikdo nevěděl o podobných, celá staletí přetrvávajících rozporech uvnitř samotné Evropy? Nevěděli? Věděli.“ Tato slova Vladimir Putin pronesl na adresu představitelů západních zemí, kteří „svého času v podstatě uvítali rozpad celé řady států v Evropě, neskrývajíc z toho radost“.

„Proč bylo třeba tak bez rozmyslu, pouze na základě momentální politické konjunktury a přání, vyhovět – řeknu to otevřeně – Velkému bratru z Washingtonu a bezvýhradně podpořit odtržení Kosova, provokujíc tak podobné procesy v dalších regionech Evropy a ve světě?“

Pokrytectví Západu doložil také na příkladu Krymu: „Připomenu, že když například Krym stejně tak vyhlásil svoji nezávislost a potom se na základě referenda připojil k Rusku, z nějakého důvodu se to nelíbilo. A nyní, prosím, Katalánsko, v jiném regionu zase Kurdistán a ten seznam ještě nemusí být zdaleka úplný.“

Bez obalu pak ruský prezident hovořil rovněž o protiruských sankcích a jejich skutečných cílech: „Nedávný balík sankcí přijatý americkým Kongresem je otevřeně zaměřený na vytlačení Ruska z evropských trhů energonosičů. Jeho cílem je donutit Evropu přejít na dražší zkapalněný plyn z USA.“

Zde je jedenáctiminutové video z první části vystoupení Vladimira Putina (se slovenskými titulky):


(Titulky: Matěj Kozaček)

14 komentářů :

 1. Tak už zbývá jen zrušit ekonomické sankce Ruska proti Severní Korei a dostát tak svým dobře míněným slovům....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Padl's na hlavu? A mimochodem, cizinče: píše se "Koreji"

   Smazat
  2. anonyme z 18:40 na hlavu jsi padl ty a neumíš nic jen komentovat Korei a Koreji ty k - - - - e !Tyto učetele gramatiky tvrdě myyyyluji,jsou to tvrďáci - nebo troubové????

   Smazat
 2. Amíci cítí, že v Syrii a celkově na blízkém východě jsou v prdeli s dechem, tak připravují světovou veřejnost na to, že vtrhnou do Severní Korei ve jménu demokracie a svobody a v rámci humanity použijí atomové bomby. Už by jim konečně měl někdo dát přez držku, aby s tím přestali a aby měli dost práce srovnat si vše doma a ne se rát do celého světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:58 USA do KLDR v současnosti už nevtrhnou, jsou "rády, že jsou rády."
   Válku s Čínou a Ruskem si teď, na štěstí, rozhodně dovolit nemohou. Jiná věc je, že vzájemná rétorika s KLDR zřejmě "vyhovuje" Donaldu Trumpovi na vnitropolitické scéně v USA.

   Smazat
  2. ušáci už si to doma srovnali. Inčučuna a jiní náčelníci už vystačí s ohnivou vodou co dostávají.

   Smazat
  3. Chujlostan skomírá a Putler dokola mele svý lžisračky, zkrátka když se daří, tak se daří! Jupííííí! Už brzy tam vlítnem a naplníme sen Pepka Pilsudskýho kerej chtěl na zeď Kremlu hned vedle Zederblumovy nabalzámovaný mršiny napsat: "Mluvit rusky se zakazuje"!

   Smazat
  4. 0,58
   No ty určitě ty paskvile starýho polozdechlýho proussáckýho kolaboranta Pauka!!!!!!.-D

   Smazat
 3. Globální řízení = touha psychopatů příživníků ovládat druhé. Kdo se nehodlá na druhém přiživovat neprahne po tom ho ovládat. A pak chápe, že jediná forma šťastného spolužití je vzájemná tolerance a respekt, stejně jako ve šťastném manželství!

  OdpovědětSmazat
 4. Jakkoliv si mohu myslet, že prezident Zeman je moudrý muž, rozhodně s ním nesouhlasím v řadě názorů. Musím říci, že na prezidenta Putina jednoduše nemá- on (Putin)opravdu nemluví za nějaké nadnárodní skupiny má zájem na blahu Ruska a na mezinárodní spolupráci.Rovnou a férovou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. efpe
   Nelze srovnávat Zemana s Putinem, stejně tak, jako nelze srovnávat ČR s Ruskem.
   Mimo jiné, ruský prezident má jiné pravomoci, jak český prezident.
   Asi tak.

   Smazat
 5. President Putim má pravdu jsou to jen fakta.

  OdpovědětSmazat
 6. S tím drahým emerickým plynem pro Evropu to je jasný! USA draze prodají Evropě svůj plyn a za část utržených peněz si koupí lacinější z Ruska.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:43 Proč by to dělaly tak složitě? Bude to mnohem jednodušší. USA nejdřív levně koupí zkapalněný ruský plyn, povozí ho po moři a obratem ho draze prodají Evropě. Tím bude konečně dosaženo té kýžené energetické nezávislosti Evropy na RF a všichni budou šťastní.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.