Reklama

.

.

čtvrtek 26. října 2017

Hospodářská soutěž - Pokorný a Rafaj

Erik Best
26. 10. 2017 EB
V pražských byznysových kruzích se ví, že pokud potřebujete, aby se Úřad pro ochranu hospodářské soutěže rozhodl určitým způsobem, musíte si na to najmout právníka Radka Pokorného. Obzvlášť to platí v případech, kdy jde o záležitost z oblasti stavebnictví, telekomunikací a nyní už také systému výběru mýtného. Pokorný má nadstandardní vztahy s předsedou ÚOHS Petrem Rafajem, což vysvětluje, jak mohl být člověk s tak nízkými profesními kvalifikacemi vůbec jmenován. 

....A to opakovaně – do funkce, která je zcela zásadní pro fungování právního státu. Pokorného si teď najal Kapsch, aby u Rafaje zařídil zrušení tendru na výběr mýtného. Antimonopolní úřad pomáhal s vypsáním tendru, teď ale Rafaj nařizuje svým podřízeným, aby prohlásili, že je v rozporu s pravidly hospodářské soutěže. Řekněme si na rovinu, co se tady děje – Pokorný a Rafaj by se takovým jednáním dopustili trestného činu. Situaci by měla prověřit policie i vláda, která Rafaje nominovala. K situaci by se také mohla vyjádřit ČSSD.

6 komentářů :

 1. Vypadá to, že se již berou míry na teplákové soupravy ;-)

  OdpovědětVymazat
 2. Omyl, protěžování Kapsche, to je služba vlasti. Dosaďte které ...

  OdpovědětVymazat
 3. Firma Kapsch se neslavně zapsala do dějin Protektorátu: její odposlechová zařízení zaměřovala ilegální vysílačky. Mají na svědomí vyhlazení Ležáků a spoustu životů našich odbojářů! Dát kšeft téhle firmě mohli jen vlastizrádci z KDU-ČSL. Jen si vzpomeňte, jak to celé s Kapschem a jeho mýtnými bránami začalo. A to byl již tehdy k dispozici daleko modernější a perspektivnější systém, než mýtné brány a byl původem domácí. NasrObč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byla přihrávka lidovců bratrské rakouské straně.

   Vymazat
 4. Best je opravdu jeden z mála, co se umí dostat k informacím a zároveň se je nebojí napsat.

  OdpovědětVymazat
 5. Ale jasně, Eriku Beste!
  Mnozí z nás to již dlouho tuší, že před oponou to bývá hodně odlišné od toho za ní.
  Jedni z těch povedených nám hrají pokleslé divadlo na demokracii, zatímco jejich kumpáni (a loutkovodiči) neztrácejí čas. A čile "odklánějí". Tím "správným" směrem.

  OdpovědětVymazat