Reklama

neděle 22. října 2017

Informovaný Erik Best na Primě prozradil, jaká asi vznikne koalice a jak prezident Miloš Zeman pomůže Andreji Babišovi (ANO)

22.10. 2017  PL,část článku
Zrodí se koalice ANO, ODS a lidovců, odhaduje Erik Best. A tím zdaleka neskončil
Americký novinář  promluvil o tom, jak se možná bude rodit koalice. „Možná už se jedná o koalici proti Babišovi,“ upozornil novinář. Kromě toho existuje i možnost, že se rozhádají některé strany uvnitř, např. ODS, a stane se, že část politiků Babiše podpoří a další ho odmítne, což nahraje Babišovi.“

Zatímco s druhou částí Bestova tvrzení politolog Petr Just souhlasil, s chystáním nějaké protibabišovské koalice už měl problém. „Nemyslím si, že je tady nějaký potenciál pro silnou antibabišovskou koalici,“ řekl jasně s tím, že volební výsledky takovéto koalici nepřejí.

Teoreticky je také možné, že dojde k obnově koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Podle amerického novináře je však u sociální demokracie problém v tom, že to jsou dvě strany v jedné. „To jsou vlastně dvě strany, protože tam je jedna skupina, která má silné ekonomické zájmy, tam je pan Sobotka a pan Chovanec, a pak je tam druhá část reprezentovaná panem Zaorálkem, která nemá ty stejné ekonomické zájmy v ČEZ, ve Škodě Transportation a jedné zbrojovce,“ zaznělo z úst amerického novináře.

Best je přesvědčen, že ČSSD bude nahrazena občanskými demokraty, protože se i v ODS projeví určité ekonomické zájmy. „Tady si myslím, že to bude ANO, ODS a KDU-ČSL, a když ODS začne zlobit, tak jí Babiš může vyhrožovat, že ji vymění,“ zaznělo z úst novináře.


Zásadní roli prý může sehrát i prezident Miloš Zeman, který je z ústavy nadán pravomocí zastavit konkrétní trestní stíhání. K tomu bude potřebovat i podpis premiéra, ale premiérem bude Babiš, který své zastavení trestního stíhání zřejmě podepíše.

„Já si myslím, že je to skoro nutné, protože tady je Monika, Monika Babišová. Pan Babiš imunitu má, zatímco Monika Bišová ji nemá. A to tu bude Monika Babišová chodit čtyři roky po soudech a pan Babiš ne?“ ptal se Best. Zdá se mu to jako nesmysl. Proto podle jeho názoru prezident sáhne k tomu, že zastaví trestní stíhání.

Politolog Petr Just o tomto odmítl spekulovat.
Erik Best ale přidal ještě jeden rozměr. Andrej Babiš si prý musí zachovat tvář vůči zahraničí a tady si bude muset dát pozor, zda by ho v očích západních politiků nepoškodila podpora od SPD Tomia Okamury a od komunistů. Pokud k tomu přidáme i tento mezinárodní rozměr, Babiš nemá zase tolik možností, jak vládu sestavit.

Podle Justa je také otázkou, jak by se veřejnost postavila k vládě podporované od KSČM. Pochválili by voliči Babiše za kultivaci politické scény, nebo by Babiše za spolupráci s komunisty odsoudili? To je prý teď těžké říci. Neměli bychom prý zapomínat také na to, že komunisté jsou jednou z osudově oslabených stran.

Best má za to, že hlasy komunistům odebral především Tomio Okamura se svou SPD. „On objel celou republiku, je to charismatický politik, a když s ním mluvíte, tak on je hodně milý,“ podotkl Best. V ČSSD teď podle jeho názoru politik podobného ražení chybí. Ale to dnes není jediný problém sociální demokracie. Best znovu poukázal na rozpolcenost této strany a vzkázal jí, že si musí vybrat, jestli chce být stranou politickou, nebo stranou ekonomickou.


„ČSSD musí být buď politická strana, nebo komerční strana. U pana Babiše je vidět, že je komerční strana, ale u ČSSD to není vidět a pan Babiš to velice dobře využil u lithia, u OKD a podobně,“ připomněl americký novinář.

32 komentářů :

 1. ANO už chystá první podraz nejen na své voliče, ne nepodobný tomu, který udělala ČSSD před čtyřmi lety ve věci církevních restitucí.


  Andrej Babiš se už před volbami nechal slyšet, že vylučuje spolupráci s Okamurou-SPD a komunisty.
  Karla Šlechtová nechce vládnout s lidovci, neboť často „nedrželi slovo“, ale o ČSSD se nechce bavit.
  Jaroslav Faltýnek by rád pokračoval ve vládě s ČSSD a KDU-ČSL.

  Milí voliči AB, vidíte, jak vaši guru-ové drží slovo? Téměř jste vyhnali z parlamentu profláknuté socialisty, sudeťácké lidovce i neoblíbeného Kalouska a vaši guru-ové je opět vrátí zpět, dokonce je vezmou (zase) do vlády. Jak se vám to líbí???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K zblití ........

   Smazat
  2. Zeman má dva pokusy. Prvním může zdiskreditovat určité strany, které se "vyautují" samy a v druhém pokusu se stejným premiérem i zahraničí pochopí, že bude lepší i menšinová vláda za podpory SPD a komunistů, než vleklá vládní krize a případné nové volby, které by jistě vyústily v totální výhru AB!

   Smazat
  3. Zajímavá situace – můj názor:
   Bez Babiše nikdo vládu nesestaví -.zárukou je Okamura a KSČM.
   1. ODS je příliš silná, což není v zájmu ANO
   2.Nejvýhodnější koalice pro Babiše je ANO+SPD+Piráti. Obě přizvané koaliční strany budou vzájemně blokovat extrémní cíle, jako je podpora imigrace či vystoupení z EU,.
   3. O referendu bude možné jednat, mají ho v programu jak SPD, tak Piráti, ANO zatím neutrální.
   Jde jen o to, zda bude mít ANO tzv. „koule“ vzhledem k EU na to přistoupit.

   Smazat
  4. Viťa Krejčí tak tomu nevěřím piráti a SPD.

   Smazat
  5. To co říká Best je přesné. Bureš se bude snažit o koalici ANO+ODS+ČSL, ale až potom, co sehraje sérii divadelních scének. Do tohoto okamžiku je jeho pozice v EU strukturách skvělá a on to určitě bude chtít zachovat.
   Touhle koalicí ale pošlape všechny sliby voličům a proto to bude koalice jakoby z nouze. Perfektní scénář i režie, bude to bezchybné.
   Vláďa z Brna.

   Smazat
  6. Vážený troubo, asi nechápete, že situace se vyvíjí, a řídít stát není to samé, jako vycházet/hádat se např. s příbuznými. ANO bylo zvoleno, aby vládlo, a to znamená kompromisy a reakce na vývoj situace; pokud by byla Evoluce zásadová a konzervativní jako Vy, život by vůbec neexistoval. Nejde o to s kým, ale co bude AB dělat. Jiná možnost totiž v tzv. demokracii ani neexistuje.

   Smazat
  7. Existuje na diskuzích také vedle těch antibabiš štváčů, urážečů a fanatických pomlouvačů taky někdo jiný? Určitě ne. Slušní lidi mezi tenhle diskuzní svrab nelezou, protože by je stejně ukřičel a poštípal.

   Smazat
  8. Voliči je vrátili zpět, jen aby oslabili hrozící AB EET.

   Smazat
 2. Best a jeho křišťálová koule.

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud to tak bude, tzn. ANO+ODS+ČSL, tak to bude znamenat pošlapání všech nadějí na změnu. Změna bude, ale ještě dál k horšímu.
  Všichni, kdo volili Bureše na protest proti Bruselu a našim mafiánským loutkovodičům, budou zase plakat, idioti.
  Varovali jsme, varovali. Holt, naši voliči jsou nepoučitelní.
  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těšil jsi se na Kalouska, Hermana a Zaorálka?

   Smazat
  2. Ne. Ale Bureš není lepší než oni.
   Vláďa z Brna

   Smazat
 4. Jediným řešením pro republiku je JEDNOBAREVNÁ MENŠINOVÁ VLÁDA s podporou jednotlivých zákonů parlamentem.(Vláda držená v šachu parlamentem). Bylo by s tím hodně práce, ale lepší tohle než krizi.....

  OdpovědětSmazat
 5. Kdyby nevolila zkurvená Praha, tak by to v parlamentu bylo daleko jednodušší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Praha si nemá s oranžovou Moravou co vyčítat. Tak dlouho volili ČSSD, až zjistili, že jejich byty vlastní Bakala.

   Smazat
  2. Já mluvím o těchto volbách, minulost mi může políbit šos.

   Smazat
  3. 21:04 Souhlas. Prahu za volby zdecimovat, žádná škoda. Pražák

   Smazat
 6. Okamura drží slovo .

  OdpovědětSmazat
 7. Vyskytuje se tu nemálo lidí, kteří jsou přesvědčeni, že za jejich nasranost mohou politici.
  -- Je to ale opravdu tak? Jsou ty emoce, které vyvolávají herci na scéně, autentické? Nezáleží taky trochu na tom, zda jsme do divadla přišli v dobrém nebo ve špatném rozmaru?

  OdpovědětSmazat
 8. Cesi NEPLAKEJTE !
  Dopadlo to u vas dobre !
  Okamura poroste na vlivu a vyznamu ! Brusel a Berlin se bude vztekat a pan Babis bude v tlaku z nekolika stran jak Okamuru odsoudit a bude z neho vyborny diplomat !
  Potom spolu reknou Bruselu diplomaticky : "Go fuck your self " ! A ceska suverenita bude zachranena.
  Svedomity pozorovatel !


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:56

   Vida - optimistická hajzlbába vydává provolání k národu !

   Smazat
  2. Tomio Okamura může být zvolen po II.volebním období Miloše Zemana, reálně prezidentem ČR.Socani, KDU landsmančaft a HROB 09 ven!

   Smazat
 9. Zde nashromážděné prognózy (počínaje "informovaným Erikem Bestem") svou jasnozřivostí připomínají, Švejkův výklad mezinárodní politiky Rakouska na Balkáně: "Turci to prohráli v roce 1912 se Srbskem, Bulharskem a Řeckem. Chtěli, aby jim Rakousko pomohlo, a když se to nestalo, střelili Ferdinanda."

  S tím drobným ale podstatným rozdílem, že Š. své vývody nemínil vážně.

  OdpovědětSmazat
 10. Furt volilo JEN 60% národa.Víc než volební výsledky Prahy mě štve to, že volí lidé, kteří žijí jinde.Ano dalo by se namítat, že byli na dovolené, nebo pracovně pryč. Takoví, dejme tomu- velvyslanci, a tak. Ale emigranti s českým občanstvím by volit do našeho parlamentu neměli.Mi přijde nešťastný ten závěrečný finiš kalouska(záměrně jen jeho s malým k), s troškou štěstí by ostrouhal Bělobrádek, socdem to přeju ten pád na hubu ale piráty nechápu.A jak pozoruju, jak se po volbách už dopředu vylučují koalice je mi blujno. Kua Kromě SPD tam všichni melou s těmi ne a s těmi ne- snad si nejdřív sedneme a zjistíme průniky, a až pak řekneme tohle by šlo a to ne.Jsou jako malí.Mimochodem myslíte si, že vydrží případná vláda 4 roky?

  OdpovědětSmazat
 11. Když jsem ve volebním sobotním odpoledni přepínal mezi jednotlivými televizními stanicemi, tak jsem se nestačil divit tomu, co s fialovým hnusem dělalo sčítání hlasů v Praze. Pořád jsem ve skrytu duše doufal, že se to zastaví, byť těsně, ale přece jen pod oněmi magickými 5 %. Bohužel. Vystoupalo to něco málo nad 5% a tak jsem byl nucen a zřejmě ještě další 4 roky budu nucen poslouchat bláboly toho odborníka na všechno, pořád ještě vůdce té fialové smečky. Dokážu pochopit celkem mnoho, např. sčítání, odečítání, násobení a dělení (a to prosím matematika nebyla a není mou silnou stránkou), ale nechápu počet preferenčních hlasů jednoho, skoro dementního čestného předsedy té fialové sebranky. Jste někdo schopen mi to vysvětlit? Děkuji předem za snahu.František

  OdpovědětSmazat
 12. Nejsme pane Františku. Stejně jako ti, kteří se nechali zapsat na kandidátky s tím, že budou mít v případě zvolení dvě zaměstnání.Víte, trochu mi to i smrdí- jak najednou nakonec finišovali piráti i odéeska, a hlavně kalousek.Jak to, že zrovinka Praha trvá tak dlouho?To je tam o tolik vyšší voličská účast? nebo jeden jejich okrsek má o tolik více voličů?Skoro mi to připadá, že nahrubo to někdo pustil, a ke konci se dolaďovaly výsledky odněkud z počítačů tak, aby to někomu náramně vyhovovalo. Nebylo by od věci poslat vždy po volbách namátkově NKÚ na volební okrsky a přepočítat ještě jednou volební lístky a porovnat s daty, která poslali do centra výpočtů.
  Jsem z výsledků trochu frustrovaný a umocňují to i ti politikové, kteří hned začali vylučovat klást si podmínky před kamerami apod. A novináři? To je banda- měli dostat týden volno a ne furt pronásledovat toho onoho s čím tam jdete, s čím jdete pryč apod, vždyť je to trapné- méně informací je někdy více, říkám jako příjemce těch informací.No, uvidíme co bude.

  OdpovědětSmazat
 13. O to, že máme zase na dohled kalouse a toho ze suché haluze, se postaraly "hlasy" z venku a podivný výpadek na čsu. No a hlavně Praha. Tu měl už kdysi dávno rozbořit Žižka a nechat zavézt hnojem. p.s. omlouvám se těm pár slušných pražáků či náplav.

  OdpovědětSmazat
 14. Kdo chce něco zesvých slibů prosadit, musí vládnout. Jinak do voleb ani neměl chodit. Podle mě jsou největší lháři ti, kteří do voleb šli s tím, že budou v klidu v opozici.

  OdpovědětSmazat
 15. Co je to za blbosti komunisté přece nemohou podporovat Babiše , to už rovnou mohou napsat Dělníci a zubožení občané ČR vládami ODS a ČSSD : " Děkujeme odcházíme " a tak nás hodit do náruče zrádné ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 16. Jsou lidé, které Babiš-Bureš sprostě okradl. S armádou právníků, ovšem jako středověký lapka. Tím nemyslím jen různé podnikatele a vlastníky firem. Řeč je o drobných akcionářích podniků, kterým zkonfiskoval (ukradl) akcie. Za vlády socanů, které tenkrát bohatě sponzoroval, si vyloboval zákon, podle kterého může vlastník 90% akcií firmy zbytek nuceně vykoupit, za cenu, kterou si určí. Navzdory Ústavě, která praví, že "majetek je nedotknutelný". Představte si to u jiného majetku - pozemků, bytů atd. Jistě by byli vlastníci bytů nadšení, kdyby vlastník 90% bytů v domě mohl zbytek nuceně vykoupit za cenu, kterou si určí.... Takže mě i spoluzaměstnancům, kteří získali v KP akcie firmy kde pracovali, prostě poslal pár šušní, které neodpovídaly ani hodnotě kolku, který jsme zaplatili za účast v KP! Jednalo se o pardubickou Synthesii, kterou estébák koupil za mínusovou cenu! Prodal totiž její část (výbušniny) zpět státu za víc, než zaplatil za celou firmu. OKD byl proti Synthesii obrovský vejvar! Takhle ovšem oškubal drobné akcionáře všude, kam vstoupil.
  Když jsem šel do penze, chtěl jsem se "bavit" tím že se budu s estébákem soudit. Ale chyba! ÚS už jednoho mého předchůdce vykopnul. Zřejmě estébákovy prachy dosáhnou až tam. Žádná lidový kapitalismus, pro který horovala "železná lejdy" se konat nebude. Bureš a další drobné akcionáře "zákonně" okradou...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.