Reklama

.

.

pondělí 2. října 2017

"Jak to?": tři miliardy dolarů Kyjev přece jen Rusku vyplatí, rozhodnutí londýnského soudu Ukrajince ohromilo


Taisija Proninová
2. 10. 2017    zdroj
Ukrajinské úřady zatajují před veřejností skutečnost, že Kyjev přece jen bude muset zaplatit tři miliardy úvěru, poskytnutého Ruskem ještě za vlády Janukovyče. Ukrajinská média bijí na poplach a jsou prostě rozhořčena. Ukazuje se totiž, že Ministerstvo financí Ukrajiny skrylo skutečnost o úhradě soudních nákladů ruské straně, i když všude vytrubují, že Kyjev Rusku dluh nikdy nevrátí.


Poté, co se tím list Apostrof začal společně s poslanci probírat, bylo zjištěno, že už v březnu byla Ukrajina rozhodnutím Vrchního soudu v Londýně povinna zaplatit nejen soudní náklady, ale i základní sumu tři miliardy dolarů. Toto rozhodnutí není dosud splněno jen proto, že Ukrajina se odvolala. I tak je však každému jasné, včetně ukrajinských politiků, že dluh se bude muset splatit, ale oznamovat tento druh informací právě nyní není tou nejlepší zprávou pro Ukrajince.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Pokud ano, tak to bude na dřevo, ve falešných jednodolarovkách.

  OdpovědětVymazat
 2. Ono totiž Ukrajině nic jiného nezbývá. Šlo o státní dluhopisy, obchodované přes Londýnskou burzu, která za ně ručí. Pokud by je nesplatila Ukrajina, musela by je zaplatit burza. Proto také Vrchní soud v Londýně nemohl rozhodnout jinak. Jó, když jde o prachy tak musí jít stranou veškerá "morální podpora ukrajinského boje za svobodu".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2. října 2017 20:08
   Díky. A v tom je asi jádro pudla
   Václav

   Vymazat
  2. Nemají tam Jyřyka Paroubka.Ten by jim vysvětlil,že se dluhy neplatí.

   Vymazat
  3. Můžeš prosím Tě gumítku vysvětlit co s tím má společného Paroubek. Nenávist je to jediné co je základem Tvých chorých výlevů.

   Vymazat
 3. Jen ať fašouni cálují aspoň nebudou mít na zbraně.

  OdpovědětVymazat
 4. To ale je překvápko, vzít si půjčku a muset ji potom zplatit. To asi na Ukrajině nebývalo zvykem. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
 5. Ukrajina brala ty tři miliardy jako standardní gáži, kterou jí bude cálovat vděčný západ za to, že Ukrajina bude poštěkávat na Rusko. Je to totiž velmi náročné a nákladné poštěkávání, když penězovody z Ruska vysychají a těch pět (až sedm) miliónů ukrajinských gastarbeiterů v Rusku může kdykoliv v této nenáviděné zemi zůstat a vyschne i tento poslední penězovod z Ruska na Ukrajinu, stejně jako se postupně ruší železniční přeprava, plynovody, ropovody a nakonec i vzájemný obchod. Z Ruska se mezitím díky sankcím stala agrární velmoc. Z dřívější agrární ukrajinské velmoci se stává agrární poušť, protože Ukrajině brzy nebude patřit ani píď černozemi. Poděkujte banderovcům, hlupáci. Slava Ukrajině! Herojam slava!

  OdpovědětVymazat
 6. Fašouni vždycky parazitují na jiných.

  OdpovědětVymazat
 7. Rusové ukázali svou pravou tvář. Drze požadují spláceni půjčky.


  OdpovědětVymazat
 8. US kurátoři, kteří dnešnímu banderistánu skutečně vládnou ty dlužné žabí kůže svým polit. loutkám i rádi půjčí. Pouto, které je váže k sobě se tak jen utuží, a i ten zákon o zákazu výprodejů státní půdy lze přece jednou prolomit.
  Ke škodě pasivních ukrovčanů i Ruska samého.

  OdpovědětVymazat