Reklama

pondělí 23. října 2017

Jaroslav Bašta: Jsme na konci či začátku cyklu?


Jaroslav Bašta: Jsme na konci či začátku cyklu?
Jaroslav Bašta

- rp -
23.říjen 2017 PrvníZprávy

Pokoušet se uhodnout budoucnost na základě analogií s minulostí je jen o málo spolehlivější metoda než věštění z kávové sedliny. Píše v povolebním komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.Občas však nastanou situace, kdy nic jiného nezbývá. Jako po letošních parlamentních volbách. Pro interpretaci jejich výsledků a možného dalšího vývoje jsem se v duchu vrátil o rovné čtvrtstoletí zpět, do roku 1992. Tehdejší výsledek hlasování občanů nápadně připomínal dnešní situaci – do tehdejší České národní rady postoupila s impozantním volebním výsledkem Občanská demokratická strana Václava Klause a za ni se seřadilo sedm menších, převážně levicových stran. Připomínalo to pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků.

V letošním roce je také jeden hegemon – hnutí ANO (Akce nespokojených občanů 2011 – někdy je třeba připomínat detaily) a osm menších politických stran převážně pravicového zaměření, tedy Sněhurka a osm trpaslíků. Pro budoucí směřování České republiky bude hrát velkou roli to, že čtyři z nich (ANO, SPD Tomia Okamury, Piráty a částečně i STAN) voliči vnímali jako subjekty protisystémové, protestní. U hnutí ANO, které bylo předchozí čtyři roky nejvýraznější součástí vlády a spoluzavinilo její nejnenáviděnější akce, tedy Elektronickou evidenci tržeb a protikuřácký zákon, jde o paradoxní jev. Vysvětlit se dá jen hlubokou nedůvěrou občanů k sociální demokracii a mainstreamovým médiím, jejichž snaha diskreditovat Andreje Babiše se obrátila proti nim samotným.


Jestliže se občané rozhodnou volit protisystémově, nevěstí to pro stabilitu budoucí vlády a politické scény nic dobrého. V roce 1996 těsnou většinu obdržely tři strany stojící v opozici (Zemanova sociální demokracie, KSČM a Republikáni) těsnou většinu. Klausova vláda, která se nakonec ustavila, vydržela jen málo přes jeden rok a rozdělila se i široce rozkročená ODS.


Dalším prvkem, který vnáší nestabilitu do politického systému, je zneužívání orgánů činných v trestním řízení k ovlivňování vzniku či zániku vlád. Stačí připomenout Kubiceho zprávu, která zabránila volebnímu vítězství ČSSD v roce 2006, či kabelky paní Nagyové, jež způsobily pád Nečasovy vlády, ač ta se na samém počátku v roce 2010 těšila nejvyšší nominální podpoře v historii ČR – tehdejší koalice měla 118 poslanců.


Tím se dostávám k dalšímu rizikovému faktoru ohrožujícímu budoucí vládu. Subjekty, které se dostaly do sněmovny na základě protestních hlasů, jsou politicky nestabilní až těkavé. Stačí připomenout republikány Miroslava Sládka, Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit Tomia Okamury. To, že se nerozpadlo v uplynulém volebním období také Babišovo ANO, považuji za důkaz výjimečných podnikatelských schopností Andreje Babiše. Platí však zásadní poučka o dvou krizových situacích v existenci každé politické strany či hnutí. Jsou to prohrané volby a výrazně vyhrané volby.

Rozložení "sil" v nově zvolené Poslanecké sněmovně
Obávám se, že pro budoucí vývoj v naší zemi bude rozhodujícím faktorem postupná oligarchizace společnosti a politiky. Ta až doposud probíhala zastřenou formou tzv. kryptokracie, kdy jen zasvěcení tuší, kdo z politiků je na koho z oligarchů napojen. Andrej Babiš tento úzus porušil a angažuje se sám. Zřejmě pochopil, že ekonomický vliv není dostačující, že potřebuje i mocenský a politický. Zejména pak nad orgány činnými v trestním řízení. Kauza Čapí hnízdo jej v tom musela utvrdit. Přestože se momentálně on sám na nějakou dobu trestního stíhání zbavil, neplatí to o jeho blízkých.


Vedle této formy nátlaku na jeho osobu se dá očekávat snaha dosavadního establišmentu o rozdělení poslaneckého klubu hnutí ANO. Případ europoslance Teličky nemusel být jen předvolebním excesem, ale názorným příkladem možného budoucího trendu. Nemohu proto vyloučit, že čeští voliči svým hlasováním zkrátili volební období nové sněmovny o dva až tři roky. Ostatně někteří komentátoři začali o předčasných volbách mluvit pár hodin po oznámení výsledků.


Proto na základě zkušeností za uplynulých 25 let existence českého parlamentního systému považuji za nejpravděpodobnější následující scénář: souběžně se snahou o další trestní stíhání AB bude docházet k fragmentarizaci poslaneckých klubů Pirátů, SPD, možná i ČSSD a pokusům o rozštěpení ANO. V případě úspěchu se ustaví koalice Všichni proti Babišovi, která by v závislosti na výsledku voleb prezidenta zkusila vládnout do konce roku 2021. Alternativou jsou nové volby za 12 – 18 měsíců. Rád bych se ve své předpovědi mýlil...
51 komentářů :

 1. Tyhle volby jsou o ničem , stejně dojde k islamizaci Evropy a nejspíš i k světové jaderné válce , protože USA se jen tak lehce nevzdají !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem optimista, k válce nedojde,Američani jsou zvyklí bojovat jen proti slabším a to třeba Kim už dnes není a o Rusech nemám pochyb,neb s nimi si něco začít tak poznají poprvé co je válka.

   Smazat
  2. Kim už má vodíkovou bombu a jistě potřebuje další. Možná by vytěžil lithium za výhodnějších podmínek...

   Smazat
  3. Dneska, dva dny po volbách, jsem se v tzv."České televizi" dozvěděl, že "lidé nejsou spokojeni s výsledky voleb":DDD
   Co k tomu říct? Toto by nemělo zapadnout.

   Smazat
  4. 21.21 Čt má výjimečně pravdu. Ani já nejsem spokojen s výsledky voleb. Doufal jsem, že TOP 09 a KDU ČSL půjdou na 4 roky na trestnou lavici.

   Smazat
  5. K 22:07
   Jenom na trestnou lavici, a né rovnou do tepláků? Za rozkradení stovek miliard, za kamarádíčkování se se sudeťáky, nezaslouží si to? Za OKD, které také podporovali. Mám za to, že toto je hlavní důvod, proč jsou všichni proti Babišovi.
   Šlápl těm " rozkradačům " na kuří oko a teď jim klepe prdel, kdo první se dostane na řadu a koho stihne zavřít, ač má třeba máslo na hlavě. Ale neustále platí v tomto státě prezumce nevyny.
   Jedovaté myči z ČSSD mají neustále plné huby keců, a ještě dlouho budou mít.
   Už by bylo zapotřebí rozdrtit tu justiční mafii, a zlikvidovat tento nešvar, jak na státním zastupitelství tak u policie. Dukud budou tyto složky pod vlivem svládnoucí " elity" nikdy ve státě pořádek nebude. Celých 28 roků, měli plné huby odstranění korupce a na druhé straně se na ní podíleli.

   Smazat
 2. Zatím zahraničně politické a ideologické aspekty kolem výsledků voleb u nás nebere nikdo v úvahu. Ale vyjeví se brzy. Jak jsem dneska četl, jeden nevýznamý německý list skuhrá, nad koncem uskutečňování Havlova odkazu v České republice. A to jsou před námi volby prezidenta. Také mne zaujaly výsledky voleb českých občanů v zahraničí;zvítězila TOP 09. To je důsledek podivné vlády asi Karla na našich ambassaádách, co asi dělal pan ministr Zaorálek, účastník kyjevského Majdanu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Luboš Zadolarek se celou tu dobu tetelil radostí, že se mu podařilo při prvním výročí majdanu dostat do první řady k Porošenkovi, aby byl v záběru tv kamer za každou cenu. Za každou cenu ! Jenom aby ho bylo vidět, že byl při tom...

   Smazat
 3. Rozdání karet není skutečně šťastné pro občany ČR. Ze směřování ANO, pokud jde o plnění volebního programu, bych neměl ani tak strach, jako z toho, že budou poslanci ANO korumpováni (bakalizováni) a že toto hnutí nebude moci nakonec plnit volební program. Korupce poslanců, jak víme, se stala běžnou praxí a měnila složení parlamentu podle potřeb ze zákulisí vládnoucí oligarchie. I mně je proto sympatické, že oligarcha Babiš vstoupil na otevřenou scénu a netahá za loutky v tzv. tradičních stranách ze zákulisí, jako ostatní oligarchové. Proč nové strany - no proto, že jejich program ještě nestačili oligarchové bakalizovat a aspoň na oko vypadají jako naděje pro občany.
  To,jak se tradiční strany samy odepsaly, je nepochopitelné, ovšem i mnohé z nich vlastně také původně nepatřily do establišmentu - byl přeci převrat ze socialismu do kapitalismu. Jen lidovci jsou takovou trvalkou, která si užívala jak za socialismu, tak nyní za kapitalismu. KSČM - kdeže se ztratila bojovnost její předchůdkyně za sociální spravedlnost, proti válkám a za národní svébytnost,neutralitu a státní suverenitu!
  ODS, ODA ....a celá řada partají vznikala a zanikala, procházela svými Sarajevy, dostala se do chtivosti advokátů, názorového zglajchšaltování, stranického vekslování, až mnohé se vyzmizíkovaly. ANO bych přece jen takový osud na pár volebních období nepřál.
  Ano, volič u nás není moc chytrý a snadno sedá na vějičku velkohubých slibů s předem jasnou nesplnitelností, dovede se nadchnout jak pro věci veřejné, tak pro různé ty piráty i desperáty, dokonce i malé diktátory, nacionalisty či trockisty. Většinou zůstává ovšem za blbce pro naše vládce a jejich mocenské struktury. Najde někdo sílu a odvahu dodat kapitalismu špetku humanismu, abychom mohli zvolat "ejhle, kapitalismus s lidskou tváří"! Tak to tedy je skutečně utopie, ale Babiš přece jen nějaký a docela reálný sociální program má, což se o nadšéfech stranického establišmentu říci nedá.
  Zkusme to, třeba to vyjde i když by to byl v naší rozparcelované společnosti s chtivými partajními dojiči skoro zázrak.
  A soudruzi by se měli pochlapit, potřebujeme i nějakou stranu levicovou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vtip je v tom, že v tom maglajsu se odkope každá svině!
   A že jich tam nalezlo!!!
   Teď jen zbývá čekat, jak se zachovají klíčový hráči. Skutečná řež o budoucí ČESKOSLOVENSKO na české straně začne až v příštích volbách!
   nyní jen oddělujeme zrno od plev. Těch schnilých, kudrnatých.
   hezký den

   Smazat
  2. Dodat kapitalismu humanismus - docela dobrý fór. Jediná forma humanismu pro kapitalisty je, že musí nechat na živu armádu otroků, které mohou trvale vysávat.

   Smazat
  3. 18:11
   Ti, kdo po Válce kapitalismus odmítli, s ním měli delší zkušenost, než voliči dnes (ale nápadně podobnou - exekuce,existenční nejistota,diskriminace na základě ateismu či nemanželského původu, trvání krizí déle, než v sousedních státech).Volby vyhrává naděje - i nesplnitelná.

   Smazat
  4. 18.45 Jděte se Slovenskem do Maďarska! Félvidék nás v tísni opustil a zradil již dvakrát, a kdo nás zradil dvakrát, ten nás zradí kdykoliv i potřetí!

   Smazat
 4. Co mne ale překvapuje, že je naše doba zatížena takovou mírou nacionalismu, spíše ovšem nacismu. Třeba Stream cz. propadl antirusismu měrou srovnatelnou s hitlerovským antisemitismem - a nikomu to nevadí. Tak je vyčítáno, že si slovanské národy, tedy správně občané různých národností někdejšího SSSR a Jugoslávie v Praze zřizují své prodejničky. A kupodivu mediu Stream cz. vůbec nevadí Západem 90 % vlastněného maloobchodu u nás, který plundruje kartelovými úmluvami o cenách peněženky českých občanů. Jo, pěkně se někteří u nás, zejména tzv. medializátoři, posunuli k ideologii Adolfa Hitlera - a co na to spravedlnost? Hovno, hovno, milý pane, dostali jsme korupné a věrně sloužíme oligarchii a vy si dávejte bacha, ať nepřijdete o kejhhák, máme na to své lidi.

  OdpovědětSmazat
 5. Pořád čekám na ten konec a stále ne a ne přijít. Stále jede ta pohádka o princezně koloběžce.Ani oblečená ani nahá ,ani obutá ani bosa ani na koni ani pěšky.Neslané ,nemastné k zblití.To je politika u nás .Tak zase za 4 roky naschle .

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Bašto, my staří jsme na konci a mladí na začátku cyklu. Takový je život, "jaký si to udělaj, takový to maj". Jen za návrat kapitalizmu jsme odpovědni my a snad umřeme dříve, než to pochopí. Budiž nám útěchou, že "volnost, rovnost, bratrství" také nedají do rovnováhy Světa.

  OdpovědětSmazat
 7. Budoucnos ?
  K zadne valce mezi Amerikou a Ruskem neprijde ! Ani president Trump, ani president Putin ji nechteji !

  K valce s Islamem definitivne prijde !
  K valce mezi Israelem , Saudskou Arabii na jedne strane a Iranem na druhe strane urcite prijde.
  Vyhraje to Iran ! (Persane !)
  Nepokoje & terrorismus v zap. Evrope bude vetsi, nez ve vych. Evrope ! Za dvacet let se vsak i Slovane, (Arijci) v Cesku budou rvat o kazdou ulici s Islamem !
  Polsko bude Evropska velmoc.

  V Evrope bude take zhorsena zdravotni situace obyvatel, kvuli nemocem z Afriky !

  Zdravorni stav dvou novych zarivych hvezd na nebi Evropy (Babis & Okamura) je uspokojivy, ale Babisovi hrozi zazivaci problemy ze stressu a Okamurovi z mala pohybu. (Rika New Age.) Jejich politicka budoucnost je skvela. (Zvlaste Okamury).

  Napeti v Americe mezi Globalisty a Nacionalisty poroste a bude se zhorsovat. Spanelsky mluvici cast obyvatel se sblizi s belochy (anglicky mluvicimi), proti Muslimum a cernym.

  V Indii bude vice terrorismu a obcanska valka.
  V Jizni Africe bude kmenova valka a totalni zniceni Johannesburku a Pretorie. Belozi zalozi republiku Cape Town . V Evrope bude znicen Londyn !
  V Nemecku poroste sila nacionalistu !

  Vse jde snadno vycist z vesmiru / hvezd, staci se jen umet zeptat.
  "Witchdoctor" !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi do Bruselem, psychopatický vole!

   Smazat
  2. ...ty se ptej hlavně boha a přestan dělat duchařinu

   Smazat
 8. Pravděpodobnější scénář: Hnutí ANO získá podporu poslanců z jiných stran nejprve při různých hlasováních. Někteří z podporovatelů později přejdou i formálně do řad ANO (pod dojmem očekávaných benefitů, postů či svého nového prozření). Na rozdíl od uplynulých 28 let si nebude A. Babiš předem, sám a hloupě zakazovat, s kým nebude mluvit či spolupracovat. Vytvoření nové vlády urychlí zprávy z Rakouska, že v nové koalici je v počtu hlasů 3. nejsilnější strana Svobodných, která má z velké části stejný program ve vztahu k imigraci, EU, k zavedení referenda podle vzoru Švýcarska, nálepky a komentáře médií, jako SPD.

  OdpovědětSmazat
 9. Tak jsem si zběžně pročetl pár diskuzí pod posledními články zde - hrůza - všechny diskuze představují slet antibabiš vřešťounů. To je všechno, co zbylo z původních účastníků diskuzí na NR, mezi nimiž byli i lidi slušní, a rozumně a racionálně uvažující - nejen od medií vypláchnuté blizny, které postupně zcela ovládly diskuzí prostor. Škoda. Ale má nějaký smysl, aby se rozumný a slušný člověk pletl do diskuzí mezi obvyklý, diskuzní svrab? Ukřičeli a uštípali by každého, kdo by se odvážil napsat jiný názor. A tak jste zůstali na diskuzích sami, vy všichni, dřepící denně u počítačů ( pro společnost jste nesmírně užiteční) zajištění dobrým důchodem. To se to žvaní, vříská, uráží, osočuje, pomlouvá a nadává - co? Vřešťouni, k životu už nepotřební. Škoda to číst, to stále stejné skřehotání. Naštěstí ANO vyhrálo volby s drtivou převahou - co uděláte? Hodíte si ze zoufalství mašli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborně 21:59, namísto kvičení tady máme nové pojmy pro domnělé akustické projevy všech těch, kteří vám svými názory nesedí. Korunujete se za slušného člověka tak, že jiné označujete za srab dřepící denně u počítačů při zajištění dobrým (asi nezaslouženým) důchodem, který žvaní, uráží, osočuje, pomlouvá, nadává a k tomu má ještě už zmíněné akustické projevy.
   Já si dovolím, ač nikoli důchodce zavřískat, že pochybují o moudrosti volby ANO prostě proto, že nestojím o „pevné zakotvení“ v EU ani NATO, o výhradní orientaci na „západní demokracie“, o digitální teror malých a preference velkých a nevěřím, že tento společenský systém, byť by byl zbaven korupce a rozkrádání, může vyřešit, že bohatnou bohatí a chudnou chudí. Protože vím co, přes všechny ty řeči, reprezentuje pana Babiše ANO.

   Smazat
  2. Naopak. Konečně se v diskusi na NR píše věcně, bez urážek a bez nadávek. Jen občas sem zavítá blábolil, jak třeba 21:59.

   Smazat
  3. Anebo třeba ten 5.53 ( ráno - nemůže spát blafánek praštěnej, nadrženej jak opičák, už aby něco psal) Ach bože!

   Smazat
 10. Pane Babis !
  Ceka vas mnoho prace ! Potrebujete INTUICI !
  Tarot karta z velke Arkany cis. 2 - pritahuje intuici.
  Nechte ji zalozenou ve stole !
  Karta se jmenuje (The High Priestess.)
  Ochranny kamen = Sappire !
  Stastne dny = streda a pondeli !
  Stastne barvy = modra, stribrna a indigo.
  Stasna cisla 2, 9...

  At your best = Fair, direct, vital.
  On the dark side = Workalcoholic, passive, uninspired , kdyz nebudete mit stastne dny.
  ------------------------------------------------------
  (Panove, toto jsou signaly z vesmiru a vas komentar neni vitan.)

  Ja vam vzdy rikal, ze prijde k invazi, ze vyhra Trump, ze poroste Nacionalismus a ze prijde k boji mezi rasami a kulturami.
  A co jste rikali vy me ? Ze jsem VUL !
  Ja mel pravdu a vy ne.
  Ceske republice a kazdemu z vas se ulevi, jen kdyz se budete venovat - pridrzovat realismu a ne snum, ktere vymysly kavarna.
  Rikam vam, volby dopadly dobre !
  "Witchdoctor" !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu se nám reinkarnoval do čarodějného doktora a změnil formu příspěvků. O Trumpovi, jeho miláčkovi už ani neutrousí. Asi poznal že to je jen žvanil, který má hodně peněz a žádný vlastní názor.

   Slávek

   Smazat
 11. Zeman může nařídit, aby se trestní stíhání proti Babišovi a Faltýnkovi vůbec nezahájilo, nadnesl ústavní právník ...
  Zeman stíhání zastaví a národ si oddychne.Vyzkoušel si reakci publika na udělení milosti Kajínkovi, Babiš je v jiné pozici, půjde o státotvorný čin, záchranu voleb atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:03

   To je teda opravdu srandovní představa "státotvornosti" - vážně chcete po Zemanovi, aby se zachoval stejně svinsky jako Klaus???

   Smazat
 12. Jestli se dohodnou ANO a ODS tak příběh skončil a můžete se rozejít. Za čtyři roky nashledanou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomínáte na pirátské volební heslo PUSŤTE NÁS NA NĚ (nase°em vám za ně)

   Smazat
 13. Občané této země potřebovali změnu. Bude této změny po volbách dosaženo? Můj odhad je, že nebude. Babiš nikdy nezamezí nekontrolovanému vývozu kapitálu ve stovkách miliard pryč z české republiky ať už v podobě dividend, úniku zdanění v daňových rájích, nezajistí regulaci bank, nezařídí deprivatizaci vody ani jiných již rozkradených přírodních zdrojů. Neudělá nic se zločinnými restitucemi, budeme rádi když alespoň anuluje tu socanskou zlodějnu s lithiem. Všelidové referendum, pokud se vůbec dostane k jeho projednávání, bude tak vykleštěno, že se pomocí něj nebude moc nic změnit a o odvolatelnosti politiků a jejich trestní postih v případě korupce, nebo jiné zlodějny, či poškození státu, si můžeme také jenom zdát. Otázka migrace, jak k ní Babiš přistoupí, je také velmi nejasná a s největší pravděpodobností a s těmi lidmi co má v hnutí, budou velice pravděpodobně stavidla zvednuta. Tak k jaké změně se svou volbou téměř 30% poněkud zmatených voličů přihlásilo? Dalších 10% především mládeže, ale nejen ji, skočilo na lep Pirátům. Pokud by si dali trochu práce a zjistili její zázemí, tak by tuto volbu zřejmě neučinili, ale mimo to, že je to strana z velké části anarchistická a strana sluníčkářů, je největším problémem, že ovlivňuje mysl naší mládeže ke ztrátě vlastenectví a deformuje její pohled na tradiční rodinu jako základ společnosti. Mládež by měla být naše budoucnost. To je ovšem cesta do pekel.
  O těch co volili provařené strany, co za těch 27 let byly u všech těch privatizačních a jiných podvodů snad není ani nutno psát. Buď to jsou opět lehce ovlivnitelní lidé a nebo ti, co jim ty zlodějny vyhovovaly a přímo, či nepřímo se na nich podíleli. Takže když to shrnu voliči si nezvolili změnu a pojede se dál ve starých kolejích. Bohužel doba, i stav naší země, je značně špatný a svou volbou jste si možná zadělali na velmi žalostné procitnutí v realitě v blízké budoucnosti. LA

  OdpovědětSmazat
 14. Doufám, že se ANO a ODS dohodnou a sestaví stabilní vládu. Ať si v opozičních lavicích vykřičí hlasivky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má to logiku. ANO a ODS mají k sobě programově nejblíž. Jde o to, jak se zbavit vlhký Němcové a Fialy.

   Smazat
 15. Lidé volili ODS za příslib snížení některých daní (stejně je stát vybere jinak), ANO protože uvěřili že se z miliardáře stane dobroděj (druhý Engels), piráty volili mladí jen z hecu a k vůli bredům, obyvatelé Prahy podlehli malátného rozumu a světe div se TOP 09 opět může rozdávat církvi majetek a bránit jeho zdanění - prostě pravicová politika díky ČSSD a jejich papalášům zvítězila. Tomio se v tom všem bude plácat a tak jako jiné pidistrany brzy "pozná" vůni peněz.
  Pravice je tady a lidé si ji zvolili. Kdo tvrdí že vyhrála středová politika je mimo mísu. Škoda Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:00

   Myslím, že hlavní důvod, proč lidé volili ODS, byl její pokřik proti EET.
   Záliba v přikrádání (neplacení daní) je pořád ještě velmi typická pro obyvatele české kotliny.

   Kokotko

   Smazat
  2. Jo voliči ODS jsou lide co nechtějí platit daně EET jim vadí.

   Smazat
  3. 23:08 a 23:59 – jasně, pan Babiš si nějaké ty hlasy s EET přihodil od závistivců, když do rozpočtu celé to monstrum nic nepřinese, spotřebitelům přidražilo a takovým těm zoufalcům co si vedle zaměstnání nebo k důchodu pár tisíc měsíčně nějak přivydělávali, zdvihlo EET náklady natolik, že to museli zabalit. Pro přispěvatele jako Kokotko nepochopitelné, když nevědí, že těm skutečným podnikatelům to nevadí, protože si stejně museli hlídat zaměstnance, aby nejeli do vlastní kapsy a nemohli riskovat, že je neuspokojený zaměstnanec za krácení tržeb práskne. Když a samozřejmě, na optimalizaci daní vydělají spolu s poradci na státu mnohem víc. Tak nám Kokotko a podobní, kteří o „podnikání“ a jeho vnitřních parametrech nic ani netuší, tlačeni podvědomou závistí, opěvují něco, co je spíš politickým tahem, než řešením skutečného problému. No budiž, já živnostníkem nejsem, autorských práv a příjmů z patentů se EET nedotýká, takže mám dost klidu i času na to, abych pana Babiše ANO zkoumal podrobně. Není to volba s dobrým výhledem, především ne pro Kokotky a jemu podobné. Bavím se.

   Smazat
  4. 1:17 - hodně písmen pro obhajobu neobhajitelné. Daně se platit musí.

   Smazat
 16. Problém je, když odhlédnu od soukromých "aktivit" Andreje, že pokud bude chtít být jeho, zatím neušpiněné, hnutí ANO v koalici s jakoukoliv stranou, která se již v minulosti namočila ve všech těch rozkrádačkách, které nás dovedly dnes již ke statusu rozvojové země, tak bude touto stranou korumpována a vydírána pod hrozbou shození vlády. Začne to nejprve malými kompromisy, nějakým přimhouření oka nad tunelem, který měl být zapomenut, nebo zrealizován a skončí to že se ANO znemožní a sklouzne do pozice stejných, tedy nevolitelných stran. Proto bych doporučoval jít Andrejovi (když už tam je) buď do menšinové vlády a nebo do vlády se stranou, která není zatížena minulostí. LA

  OdpovědětSmazat
 17. Hlavně by neměl vládnout s vítači. Na seznamu píše zadolárek že je potopila migrační krize. A tak to také je vnucování multikulti národu co to nechce je blbost.

  OdpovědětSmazat
 18. Alespoň jste s pobavil. Nic po prezidentovi nechci a růžové brýle mámení taky nemám. Kdysi někdo nechal zmizet předsedu jedné strany, takže mohl být zvolen prezident jedním hlasem... Jako ta baba, co za pecí zvolala- "opasok mu rubajte..

  OdpovědětSmazat
 19. SLAVEK 22:29 !
  nick honolulu zde prohlasuje , ze president Trump je nejlepsi president od dob R. Reagana a je studnici skvelych napadu, ktere prosazuje i pres sabotaz GOP -
  (zradcu) !
  nick honolulu svedomite pozoruje totozne znaky presidenta Trumpa a premiera Babise a honolulu uz NASEL dulezite spolecne inklinace !

  Zpozornete panove, pozorovatel honolulu vam je prednese !

  1) Zjednoduseni danoveho systemu !
  2) Snizeni dani !
  3) Rychle bystre analyticke schopnosi, ktere maji oba statnici a ktere jim nikdo nemuze uprit.
  4) Smysl pro realitu !
  5) Oba dva jsou magnetem pro srackometniky.
  6) Jeden bojuje proti Washingtonske bazine a druhy proti prazske kavarne, coz je stejna parta koktavych, nedonosenych cizincu, kteri nemaji pomer k zemi ve ktere ziji.
  7 ) Oba dva maji smysl pro byznys, coz je dar Fors Fortuny. (T.j. ta co delala z kozych bobku zlataky.)
  -------------------------------------------------------

  Pan Okamura bude stavet plot na hranicich po vzoru naseho oblibeneho presidenta Trumpa ! Tento japonsky samuray prijel zachranit ceskou zem az z Tokya. (Tam jsem nikdy nebyl. Japonky vsak znam z Waikiky na Oahu a jsou bozske ! Japonce jsem nikdy nepotkal.)
  Nemohu se podepsat
  jsem pronasledovan robotem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:15 je pronásledován robotem - to snad není problém redakci prokázat a také bych o to prosil. Pak tu ještě máme ty vesmírné civilizace. Jako by nestačil nadnárodní kapitál a Babišovo ANO.

   Smazat
  2. vesmírné civilizace jako jediné pochopili, že Trump nebyl zvolen demokraticky, ale pseudodemokraticky podle zastaralých nedemokratických zákonů a skutečným demokratickým prezidentem USA je Hillary Clintonová

   vesmírné civilizace to - k mému obdivu - pochopily a nevím o nikom dalším, kdo by měl tuhle kombinaci fištrónu a nepokrytectví, čistoty uvažování chcete-li, jinak je to tu samý zaprodanec prohnilý

   Smazat
  3. Hmmm, nejlepší president od Reagana, podřadného herce kterému vládla Nancy podle jejích astrologických prognóz?
   Zde je artikl z Newsweeku 23/10/2017:
   Former reality TV star Trump is the most unpopular president in recent history. In the history of modern polling, no other president had as low an approval rating on day 274 of his presidency, according to FiveThirtyEight. The closest was former President Gerald Ford, who stood at 38.4 percent at the same point in his first term. It's worth noting that Ford's popularity plummeted after he pardoned his predecessor Richard Nixon, who resigned in disgrace amid the Watergate scandal. Ford's decision was unpopular at the time but has largely been accepted as a correct and courageous decision years later. And at day 274, Trump's predecessor, former President Barack Obama, had an average approval rating of 53 percent.
   Trump has never really come close to even hitting 50 percent in the FiveThirtyEight tracker. (He got as high as 47.8 percent shortly after inauguration but quickly fell a few percentage points.)

   Smazat
 20. F, ze faktem jest Cechy a Cesi jsou miniaturnim apendixem lidske spolecnosti. Co se stane s Cechy se rozhodne, v Moskve, Washingtonu, Pekingu ci nekde jinde , ale ne v Praze. Tak proc se rozcilujete???
  NikolaS

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:47 o tom co bude s Čechy se rozhodolo leckde a ledasjak, ale jsou tu pořád. Takže, popravdě vzato, vždycky si nějak nakonec poradili. Ony se zájmy těch velkých natolik různí.

   Smazat
 21. UFOune 3:03 !
  Cesi ti nerozumi ani slovo, ty jesterko z Constelace Reticulum ! Ale ja ano !

  Panove, ja vam to vysvetlim - je to DULEZITE ! Nase planeta prechazi pod vliv Constelace Aquarius a novy moderni lide se psychologicky meni k lepsimu.

  Novy lide jsou emocionalne stabilnejsi. Stavi na faktech, maji radi cisla, statistiku, matematiku.

  Lide drivejsi staveli na ideologiich a snech. Proto bylo tolik nabozenskych valek a ruznych ideologickych smeru.

  Babis je novy clovek ! Ma respekt pro cisla a je racionalni.
  To stejne je president Trump.
  Jesterka z Reticulum (3:03) je hluboce za nasim vyvojem, tak lese do zadku lidem vcerejska, jako je Soros , Hillary , Obama a globaliste vubec.
  Neni treba ji brat vazne.

  Hranicni pasmo mezi dvema vlivy, dvou Constelaci, (Piesces & Aquarius) jsou nebezpecne . Lide se porvou. Nastesi lide vcerejska slabnou rapidne ! Svet zitrka patri
  Trumpovi, Bannonovi, Putinovi, Orbanovi, Zemanovi, Babisovi a mocnym, kteri stoji za nimi v pozadi, aniz by to vedeli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se nám to dnes v noci emigranti rozblábollili. Jedná schíza větší než druhá. A zase odvádějí pozornost od článku. Trolíci pacholíci.

   Smazat
  2. Přestaň hysterčit američane, v referendu jste si odhlasovali Clintonovou. Tolik o vaší představě o demokracii. Kálíte na ni z vysoka, demokracie je vám u prdele, protože jste blbci a blbcema zůstanete.

   Smazat
 22. 6:18... Nebec ! Volby dopadly dobre !
  Hledat na nich chyby je zbytecne. Vule lidu promluvila a SPD posilila. Na tom ma zasluhu i nick honolulu, ktery psaval o JAR.
  Ti co s volbami nejsou spokojeni, mohou protestevat pred lamparnou smichovskeho nadrazi.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.