Reklama

.

.

pondělí 2. října 2017

Šílený střelec v USA

Jaroslav Loudil
2. 10. 2017
Šílený střelec v USA dnes ráno našeho času začal v Las Vegas pálit z automatických zbraní do davu posluchačů na hudebním koncertě. V davu vypukla potmě naprostá panika, která připomínala nálety létajících pevností B-29 na Japonsko roku 1945. Ranění lezli potmě přes mrtvé, živí prchali do všech stran v závodě o život.


Střelec vypálil z 32 patra hotelu stovky ran do hustého davu, který poslouchal hudbu a popílel Colu z kelímků. Zatím bylo spočteno přes 20 mrtvých a kolem 100 raněných. Letiště v Las Vegas je uzavřeno, USA se probouzejí do dalšího děsivého rána. Vyhlásí Trump národní smutek v USA ?? Bylo by to vhodné už vzhledem k počtu obětí.

P.S. V USA je svoboda vlastnění palných zbraní nedotknutelná, zaručená ústavou. Přesto se však lze ptát, zda tato země šílených střelců dělá opravdu dobře , když si lze v USA pořídit samopal jako v Čechách koloběžku. Dle mého soudu nikoli. Koloběžkou totiž nenaděláte z lidí "Ementál" tak snadno.

Soustrast pozůstalým do USA. Je to síla, co se v této zemi dějě !

http://zpravy.idnes.cz/las-vegas-strelba-usa-koncert-policie-strip-feu-/zahranicni.aspx?c=A171002_080351_zahranicni_fka

58 komentářů :

 1. Milý Loudile,
  je mi totálně u prdele, co se v té zemi děje !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jeden sprostej darebáku, jestli vás nezajímá, co se děje ve světě, jednoduše odprejskněte od internetu, škrabte se v zadku, a čtěte si k tomu třeba Ferdu mravence, nebo co vás zajímá. Lezete na NR diskutovat jen, abyste mohl někoho sprostě urážet? Nás ostatní zcela určitě zajímá,co se ve světě děje, a zejména pak v té - tolik vychvalované Americe - o které jsme nuceni už dvacet sedm let poslouchat, jak je úchvatná, svobodná a demokratická. Jestli skutečnost, že tam v té úžasné zemi, každý - i negramotný trotl - může mít zbraň,má být právě ten důkaz o tamní svobodě, těžko říci. Ale je nám dávána za vzor, a naše - zejména ta zblblá mladá generace - jsou všichni, až na výjimky, imitace američánků - odrbaní, potetovaní, praštění...... Takže to,co se tam skutečně děje, bez všech těch trapných mediálních superlativů a nadsázek, nás vskutku zajímá, a zajímat musí. A statistický fakt, který dnes uveřejnily Novinky, že z počtu 365 dnů tam došlo k počtu 363 hromadných stříleček s různým počtem mrtvých, to jest, že každý den se v USA někde mezi sebou navzájem vystřelují zfetovaní magoři, je velmi poučné a alarmující. Teď půjde jen o to, jak se z toho zase vyvlečou česká vylhaná a prostituční media - co si vymyslí? Už se přímo těším na to blábolení na ČT 24 a všech těch "kanálech" -ale dost možná, že mi sklapne. Že to raději zcela vynechají, protože tuhle šílenou skutečnost žádný blábol nemůže bagatelizovat. A co vy máte tam, na čem dřepíte, je nepodstatný fakt - proč to tady sdělujete? Jděte do hajzlu!

   Vymazat
  2. 20:28 jestli Vás natolik irituje 20:07, uniká Vám mnohé z podstaty problému. Ten nejspíš spočívá v "americkém způsobu života" jak se kdysi říkávalo s tím, že pro "socialistického člověka" je nepřijatelný. Z toho kusého textu mi plyne, že jakýs dav do časných ranních hodin, u paty mnohaposchoďového hotelu, tak asi uvnitř města, naslouchal hudbě. Co stojí za informaci, z kelímků popíjel Coca Colu! Možná, že v onom vysokém patře onoho hotelu nemohl jakýs neurotik rušen "hudbou", kterou nesnášel spánkem odpočívat, když následující den měl vést existenční jednání o prodeji automatických střelných zbraní, jejichž vzorky měl připraveny. A uvědomil si, že takto neuspěje. Posledním užitkem těch zbraní se stalo, že jejich zásobníky do onoho bezohledného davu vystřílel. Bez ohledu na popíjenou Coca Colu. Zkrátka, neurotik v rozvráceném světě. Možných výkladů je spousta, jisté je jedno, šílený svět se bez šílenců neobejde. Berme to s nadhledem.

   Vymazat
  3. 06:09 je dobré si uvědomit, že nic se neděje bez příčiny. Tyto příčiny často nejsou lehce nahlédnutelné. Pokud někdo zváží, že příčinou střelby bylo rušení nočního klidu, a "usnadňovatelem akce" vlastnictví střelné zbraně, pak velmi zjednodušuje celkový obraz. Tím míním celkovou sociální, a sociopatickou, situaci v dané zemi. Pro srovnání, ve Švýcarsku, kde v podstatě každý vlastní zbraň, dochází k takovým událostem ?
   Pokud se nedíváme na události v souvislostech, mnohdy podstatně širších, než se nám z prvního pohledu jeví, pak budou naše soudy či výroky zkreslené nedostatečnou objektivností, porozuměním celkového "obrazu".
   Výrok " brát to s nadhledem" se dá ospravedlnit více zpúsoby. Ze všeho nejhorší je však postoj " o nic se nejedná, tudíž je to jenom ojedinělá situace, šlo prostě o šílence, je to izolovaný úkaz, atd...
   Pavlito

   Vymazat
  4. Pravdu díš !

   Vymazat
  5. Ač jindy nenechám
   na zločinné zahraniční politice USA nit suchou,

   považuji jejich zákony na držení
   a PŘEDEVŠÍM NOŠENÍ osobní zbraně za správné.

   Jsem ale pro úplný zákaz prodeje a vlastnictví plně automatických, dlouhých zbraní,
   což byl i tento případ.
   V realitě dnešních USA ale neprůchodné.

   Jako naprostý protiklad je však většina států v Evropě,především v sousedním Německu,
   kde je držení dlouhých automatických zbraní
   úplně zakázáno a krátké - pistole,revolvery,
   je možno POUZE držet, nikoliv nosit za určitých podmínek, jako u nás.

   Němci, stejně jako u nás, napřed zrušili povinnou vojenskou službu, ze své armády udělali stejné mise, sloužících americkým okupantům a občané byli tak prakticky odzbrojeni,
   vystaveni všanc islámským vetřelcům.

   Tak jednoduché je to, pane Novák.

   Vymazat
  6. pro 2. října 2017 20:28
   a za kolik "nás" mluvíte? Za vás a manželku? Nebo ještě i za vašeho psa? ....

   Vymazat
 2. Snad si nemyslíte,že idnes má pravdu. Masakr v Las Vegas je práce amerických zpravodajských služeb. Snad si nemyslíte,ze spokojený důchodce propašoval do hotelu desitky zbrani a pak sám vystřílel munici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. možná měl sebou přístroj na cestování v čase, protože vystřílet 40-50 zásobníků za 15 minut to nedá ani chuck noris. (cca 18-20 sekund na jeden zásobník) Co na to říkala hlaveň to není známo protože se vypařila ještě před příchodem policie.

   Vymazat
  2. Jsem lajk, ale taky mně napadlo, jak do toho hotelu dostal tolik pušek a munice.

   Vymazat
  3. Anonymní 2. října 2017 20:32- máte naprostou pravdu. Není v silách jednoho člověka vystřílet tolik nábojů za tak krátkou dobu i když z více zbraní, které tam ten důchoce měl. Dle medií se k této akci přihlásil Islámský stát. Tomu bych věřil, protože Islámský stát to jsou tajné služby USA a jejich řiťolezci.

   Vymazat
  4. Dle zvrácené logiky to může být práce Kremlu. Tolik blbosti a lží se najde jen na NR. Starý vlezprdelkové od Putlera maji zase pohotovost,co?

   Vymazat
  5. Kdo jinej / V zvracenych fantastickych fantasmagoru na zvraceni a kteri na nic neprijdou jenom opakovat ,co se jim Rozkaze..

   Vymazat
  6. Usaci a jejich PROXY/v zastoupeni/ /zlocinci co radi vrazdi/ se poznaji a rozeznaji na dalku a na sto honu..
   Identifikacni znameni je udesna zuriva a nemocna a nemohoucna ZBABELOST .
   Vsechny teroristicky masakry se tim vyznacuji.
   Take valky Usaku na svete...
   Strilet a masakrovat zbabele slabsi , bombardovat je ze vzduchu a bezbranne ti co se nemohou branit.
   Jako treba v Syrii ,Afganistanu ale i tak se casto spletou a musi s udesem strachy prchat..Kdyz ti slabsi jsou statecni a strili zpet !!! Katastrofa...
   Vietnam , Korea , Hitlerovske Nemecko , kdyz germani bojovali a nevzdavali se bylo pro Usaky zle...atd...
   V L.Vegas a jinde to bylo stejne !!!
   Zaludne , zakerne , podle , uskocne utoky ,/ ze zalohy na bezbranne jak obvykle u zbabelcu/ ,to ukazuje co jsou a ceho jsou schopni...
   A co jsou jako narod...Odpad ze stoky...

   Vymazat
  7. Inzeraty v mediich hledajici herce a herecky a staby mladych lidi , informuji ,ze nektere vykony , vyzadujici vetsi herecke vykony jsou placeny vice nez jen prchajici../jde mrtvoly a zranene , to v inzeratech neni , ovsem/.
   Na mistech teroristickych utoku ..
   Papinak kdyz vybouchne v kuchyni ma rozdilny ucinek nez kdyz bouchne v Bostonu , rozdil je take nepritomnost Black Water- Academy ..teroristu...tech bylo v Bostonu nadbytek, ale byli zjisteny !!

   Vymazat
  8. Pod kulometnou palbou a v obrovskem zmatku a chaosu smrtelneho nebezpeci vidime:
   Nejdrive ovsem muzeme cist v mediich inzeraty na mlade herce , herecky a staby pro ucinkujici s hodinovou platbou za jejich vykony. Kolik dostavaji "mrtvoly a zraneni" pri terostickych utocich tam neni ale ti vydelaji jiste vice..
   Na obrazku nahore vidime dve devcata jak v hruze a soku prchaji , coz je pochopitelne.
   Mene pochopitelne , je ze se drzi za ruce a jak to stihly a uvedomily si ze se nejprve pred sprintem pro zachranu svych holych zivotu , musise drzet za ruce a kazdy muze videt a vedet ,ze to je velmi nepohodlne a awkward. Kdyz se snazite uprchnout z masakru.
   To kamaradstvi.
   Vedle nich "bezi" mladik , nedrzi nikoho za ruku , ale je videt ,ze dohlizi na herecke vykony. Dohlizi ANIZ BY MEL nejmensi, nebo zadne OBAVY z masakru , ktery prave probiha vsude kolem !!!

   Vymazat
  9. Mladik na obrazku beha tak jak bezi kazdej treba v parku nebo na plazi...Celkem rekreacne a uvolnene, akorat sleduje, aby ty dve divenky zahraly sve role ....nalevo od nej... ma je zrejme na starosti...Vsichni tri si pak honorarae za vykony zaslouzi..

   Vymazat
  10. A potom je zrejme ocekava Hollywood a stamilionove honorare ...
   Ve filmech jako napr. TERMINATOR , kdyz uz v tyto filmy poskytuji , poskytly velmi dobre navody jak tyhle veci provadet...
   Vidime celkem dobrou rezii a vse velmi dobre zkoordinovane...Vcetne zasviceni a zvukovych kulis..

   Vymazat
  11. Take uvod p.Loudila o silenem strelci vse potvrzuje na beton, aby nebyly pochyby o oficialni versi nam vnucovane ze vsech stran a zhora i zdola...utvrzuje nas o
   Panice v uplne TME !!!
   Prosim prohlednete tu TMAVOST POZORNE NA OBRAZKU.
   Tu Nejtmavsi tmavost vsech tmavosti !!!
   Diky za ilustrace a slovni doprovod , ktery ty tmavosti nalezite ZATEMNUJE, az se mi z toho vsechny KLIEGY a SPOTY rozsvitily v Bedne...

   Vymazat
  12. A tak pane Loudile, silenci provadeji silene veci , ale daleko horsi jsou ti ,co tyto zrudne silenosti /velmi slabe slovo/ jiz po desitky let planuji a pripravuji na sve spoluobcany..
   A ty ukladne masakry a orgie nasili stale
   zhorsuji ..A za co ? Kolik dostanou ?
   A snad prijde cas a spravedlnost , kdy tito budou zavidet tem ktere zavrazdili...

   Vymazat
 3. Kulomet nebude snadné obstarat si ani v americe. Tohle není jen tak obyčejná střílečka.

  OdpovědětVymazat
 4. Nevěřím tomu, že se z ničeho nic stává tohle prakticky v celém západním světě....Smrdí to fašismem.

  OdpovědětVymazat
 5. Uslo vam, ze to byl novopeceny Islamista. Islam rekl, ze je jejich convert !
  Dnes jsem byl smazan za statistiku expanze Islamu, pod Loudilem !
  Policie sama zatim hodne veci nevi. Musime pockat, co se uverejni !
  On napadl concert Country music ! Vite co to znamena ?
  Umite ho zaradit ?

  OdpovědětVymazat
 6. Kdo chce páchat atentáty trestnou činnost tak jsi vždy zbraň načerno opatří. Jinak prý se k tomu přihlásil islámský stát.

  OdpovědětVymazat
 7. honitko kde jsi pomoz fckn vysvetlit tys vedator na emerickou otazku!!!

  OdpovědětVymazat
 8. 20,32 má naprostou pravdu - je to práce amerických zpravodajských služeb, hotovka.

  OdpovědětVymazat
 9. Šokující důkazy: K útoku v Las Vegas se přihlásil Islámský stát! Střelec použil protipěchotní kulomet! Střelba ze dvou oken! Důchodce prý konvertoval k islámu před několika měsíci. Útočník nikdy nesloužil v armádě! V hotelové místnosti byly nalezeny automatické zbraně Národní gardy! Jsme svědky operace CIA?

  https://aeronet.cz/news/sokujici-dukazy-k-utoku-v-las-vegas-se-prihlasil-islamsky-stat-strelec-pouzil-protipechotni-kulomet-strelba-ze-dvou-oken-duchodce-pry-konvertoval-k-islamu-pred-nekolika-mesici/

  OdpovědětVymazat
 10. Zajímavé je, že skoro vždy je "střelec" nalezen mrtev. Mrtví už nepromluví ...

  OdpovědětVymazat
 11. Nekteri Americane prohlasili, ze je to utok na Trumpovi spojence ! Ty lidi, kteri volili Trumpa !

  Jako duvod uvedli HARVEST FESTIVAL !
  Harvest festival je oslava sklizne. (Po cesku asi dozinky, ale nevim to urcite !)

  Tato slavnost je tradicne oslavovana konservativnimi lidmi z farem, z venkova, kteri maji radi Country Music.

  -------------------------------------------------------
  Islam rekl, ze ten co strilel je jejich novy vojak !
  Convet na Islam !
  Podle rasoveho profilu je to mala pravdepodobnost, ale jeho milenka je barevna, t.zn. , ze asi jsou to Hillary stoupenci.

  Vse co zde pisi je z americkeho internetu a z nasi oblibene stanice, FM 92.5 Southwest Florida.

  Policajti sami hodne veci NEVI.

  Strelec byl LOVEC a gambler. Mel take pilotni licenci z Aljasky, Nevady a Arizony. Bylo mu 64 let a zil kousek od Las Vegas (stat Nevada !) Zabil 58 mladych lidi - vcetne sestricky a policajta. Zranil pres 500 set lidi a to plne automatickou zbrani , ktera nejde koupit.
  Typ zbrane uveden nebyl.

  Je prilis brzy delat predcasne zavery.
  Toto byl ZLOCIN proti mladym lidem, kteri se nicim neprovinili a osobne tomu nerozumim.

  Co za tim je nevim, ale co vyjde najevo okamzite vyslepicim.
  Cekam co rekne Alex Jones. (Fox News !)
  Ten je velmi hubaty a pro svoje nazory se fackuje na ulici.
  Na koncerte bylo 22 tisic lidi !
  Pri strelbe vsichni ozbrojeni ucastnici koncertu obsadili vsechny vchody do hotelu z ktereho se strilelo a vybrani policajti sli pro strelce do 32-poschodi. Nasli ho mrtveho.
  Ja jsem pravdomluvny nick honolulu ! Ja nejsem
  HONITKO ! (22:13)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste treba dodat ze i v Americe je treba mit povoleni na plne automatickou zbran
   Ve vsech statech

   Vymazat
  2. Mám za to,že ten gemblerskej matěj nikoho nazabil a už vůbec ne sebe...,že to bylo,jak říká moudrý ráábi,všechno úplně jinak...

   Vymazat
  3. P A T S I S M U S , je vynalez Usaku a stale pouzivany..Velmi podobny Oswaldovi a dalsim , bratr lhal az mu svidrali voci , mel doma v Texasu arsenal na zahajeni valky ,vybusniny , el. zarizeni, roznetky atd. , bomby , zabery ukazuji silence a ovsem v Usa to byl moc hodnej clovek...Bezpecnostni v tisicich kamery, stovky hlidacu si nevsimli tuny naboju a zbrani nastehovanych do mistnosti , kde ovsem je taky spousta kamer i na chodbach/i na hajzlech/ dost na 3 hodiny Strileni..Spachat sebevrazdu kulometem , kterej predtim nikdy nevidel je rovnez neuveritelny , ale v Usa uz je vsecko sileny normalni..Akorat psychiatricky Ustavy jsou vyjimka , mimo psychiatru ...Normalka , vole

   Vymazat
  4. Ihned zacali politicky krysy / ktery jsou bez normalniho lidskyho soucitu a bez niceho co je lidsky /, jeste snad neskoncila strelba a prevoz nemocnych a jiz zacali hystericky kvicet aby se Usa lidi podobne jako vsude odzbrojili a pokojne se pak dostavili an fasisticky a islamsky jatka jako vsude na svete.,. Az je zavolaji , a to bude hned jak se odzbroji...
   Normalne a kazdyho jinyho by odstrelili, uz jak nesl ?? zbrane do prisne strezenyho hotelu pres recepci !! Stoji za pozornost perfektni Hollywoodske Nasviceni cele sceny aby na obeti bylo dobre videt.
   Stralba z pechotniho kulometu na vzdalenost pres 500 m ,pak nema efektivnost /tak mozna 50-100m a obeti by bylo malo , kdybychom verili policii a mediim,...
   Vsecko zase smrdi , zapacha jako predtim...

   Vymazat
  5. A tak strelec nebyl VUBEC SILENEJ , jak se nam snazi namluvit titulek !!!
   Cely naplanovany i s koncertem..Jako na potapejicim se Titaniku..

   Vymazat
  6. PADDOCK v anglictine znamena Uzavrenou Ohradu z ktere neni uniku. Past vhodnou na tyhle masakry.
   Datum bylo 1.10. okolo desate hodiny !!
   Lide v zoufalstvi splhali pres 24 m plot. Vychody uzavrene..
   Kolik bezpecnostnich agentu potrebovalo slepeckou hul aby nevideli nic.
   Trump ma Syrii v Americe , Ktera je prvni !! Uz je videt na co je prvni..
   A v Syrii se shryvaji v kanalech a utoci na nemocnice , skolky, civilni obyvatelstvo atd.
   Zbyva doufat ,ze se rozpadnou co nejdrive..Nez znici svet..

   Vymazat
 12. Zde je ukazka TYPICKE Country Music !

  Don Williams - Some Broken Hearts Never Mend.
  a nebo,
  Emmylou Harris - Save the last dance for me.

  OdpovědětVymazat
 13. Podle mne organizovaná akce, posouvání "Overtonova okna" aby veřejnost odsoudila legálnost držení zbraní a byla umožněna změna ústavního dodatku či omezení.
  Zanedbatelné množství trestných činů je pácháno legálně drženou zbraní. Možná se mýlím, ale profil "útočníka" smrdí. Takový univerzální trampovský volič...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a nejvic jeci o zakazu zbrani ti , co maji kolem sebe stovky nad zuby ozbrojenych agentu 24 hod. denne a Pntagony s milionovymi armadami...A zbranemi..

   Vymazat
 14. Súhlasím s p. Honolulu. Myslím si, že to bol útok proti samotnému Trumpovi, aby mu dokázali, že nevie riadiť štát, že tam má chaos. Možno ho chcú donútiť k nejakej vojenskej zahraničnej akcii, ak sa z dôchodcu vykľuje severokórejský alebo ruský špión...MK

  OdpovědětVymazat
 15. Něco tak blbého jako toto přirovnání může napadnout je duševně omezeného člověka který si neumí představit rozdíl mezi bombardováním a střelbou.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Duševne omezený jste vy, protože už přicházejí nové správy, které potvrzují skutečnosti, že Paddock je obětí.A mezí střelbou a bombardováním je jenom malý rozdíl- stŕelba v Sarajevu začala zničujíci 1WW - taky s bombardováním.MK

   Vymazat
  2. Schazi akorat to vsechno svest na Rusko , Iran atd. Taky nenechal udajnej fasistickej Islamista zadnej pas nebo dokument na miste. Bez toho do hotelu nesmi nikdo.
   A na pronaseni kufru se zbranemi a naboji...

   Vymazat
 16. 3. října 2017 0:25
  No nechtěj, abych tě kvalifikoval jako slovenského blba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klidně, ty českej cirkusovej šašek z Humberta. A ten koment nahoře patří taky tobě, budeš se jistě divit. MK

   Vymazat
 17. ...a je tu další poudačka o šíleném osamělém střelci,jako ta o Lee Harvey Oswaldovi...jen ten kulomet od CIA je inovace proti tomu starému Manlicher-Carcanu...

  OdpovědětVymazat
 18. Jediný střelec mezi ozbrojenou ochrankou má čas si přebíjet ?
  U vchodu než kohokoliv pustili dovnitř se každý podrobil osobní prohlídce...člověk po člověku.

  Myslím že by si ti poškození lidé zasloužili tučné finanční odškodnění,když stát nedokáže zajistit jejich bezpečnost.
  Veliká lítost když tohle dokáže člověk člověku*

  OdpovědětVymazat
 19. Je mi moc líto oběti USA vměšováni v Iraku, Lýbii, Sýrii, Srbsku kde z nebe USA, NATO shazovali bomby na civily a statisíce je zabili, je mi moc líto obětí v Las Vegas kde šílený střelec pozabíjel desítky civilu. Prakticky není žádnej rozdíl mezi zabíjením v Iraku, Srbsku,Lýbii protože to samé co udelal šílenec v Las Vegas udelali zabijaci - šílenci z USA i NATO ve zmínených statech jen s tím rozdílem že tam pozabíjeli statisice civilu, v Las Vagas šilenec pozabíjel 58 lidí, stovky zranil.

  OdpovědětVymazat
 20. S koloběžkou ne, co takhle auto

  OdpovědětVymazat
 21. Americká podvodná a prolhaná,zločinecká CIA opět a zase řádila podle, už trapně profláknutého, scénáře!!! Neštítí se obětovat životy vlastních lidí k potřebě záminky pro další války a vraždění ve světě!
  Tak kam, vy zasr.aní amerikáci, vtrhnete naplno teď???? Do KLDR, Sýrie,... ??!!??

  OdpovědětVymazat
 22. Kapitalismus je zločinný společenský systém a je to čím dál více vidět. Bohužel si ho většina lidí spojuje s demokracií, což je samozřejmě pitomost nejvyššího stupně. Tím jsme odříznuti od možnosti něco změnit. Proto bude hůře i u nás a žádné volby na tom nic nezmění, bohužel.

  OdpovědětVymazat
 23. Jen pár hodin před tímto masakrem pozabíjela US koalice při svém bombardování "pozic IS(IL)" desítky civilních obyvatel.
  Povšimne si toho kdo v USA či u nás? Nebo je to naprosto nezajímavé?
  V Las Vegas vraždil magor. Jak potom ale nazvat ty hybatele světa a Vesmíru , kteří jen na Blízkém - a Středním východě do dneška stihli vyvraždit statisíce, pod zinscenovanou záminkou "9/11" boje proti terorismu jej tam vyvolali a svými zločinnými agresemi napadli řadu států?
  O dopadech raději ani nehovořit ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dopady jsou pro USA vesměs pozitivní, dostávaj suroviny od vystrašených Saudů za babku, protože to je snad jediná země na světě, která má na nákup vyspěle vyčpělé (ale zato nesmírně drahé) vojenské techniky. A bez ropy za dolary by (petro)dolar dlouho nepřežil.

   Vymazat
 24. Že se v americe vzájemně zabíjejí ? Je to jejich vnitřní záležitost a proto by se jim do toho neměl nikdo vyměšovat. -)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, jako USA vměšování do cizích států svého zájmu, Libye, Irák, Afghánistán, Jemen a dalších s americkými potoky krve a miliony obětí bombardování.Za Evropu by mohli hovořit o humanitárním bombardování zločinecké NATOv čele s USA bratři Srbové s ukradeným Kosovem.

   Vymazat
 25. Stephen Paddock, multimilionář a syn sériového bankovního lupiče, si šel večer zahrát do kasína, ale asi bydlel ve špatném patře, které se někomu hodilo. TV nám pohotově ukazovala rozbitá okna hnedle dvou pokojů v tomto patře. Stephen bydlel asi v obou najednou, aby se mu tam vešel veškerý arzenál zbraní (pod jednou postelí bylo málo místa, potřeboval proto dvě pořádná letiště). Ještě, že se tam tak špatně uklízej pokoje a úklid si proto žádných zbraní dovezených nákladním výtahem (a mimo bezpečnostní rámy) ani nemůže všimnout. USA je prostě zemí neomezených možností. To v takové EU, když chtějí z Bruselu něco zakázat, tak po lidech ani nemusejí střílet, Evropané poslouchají jako hodinky. Máme kliku, že jsme v civilizované Evropě a nikoliv v Nevadské poušti.

  OdpovědětVymazat
 26. Ale vsude jsou kamery i ve vytahu v pokojich na chodbach a jak uz tahal ty zbrane muselo bejt vsecko videt. Kamery a obsluha smirujou 24 hod. denne. Zkuste treba slapnout tam zensky na nohu a uz vas vedou do vezeni !!

  OdpovědětVymazat
 27. A nejdulezitejsi ze vseho je zakaz KOURENI !!

  OdpovědětVymazat