Reklama

neděle 29. října 2017

Škoda, že se náš mainstream záměrně nevěnuje dění v Číně

Jaroslav Loudil
29. 10. 2017
Škoda, že se náš mainstream záměrně nevěnuje dění v Číně. Tedy on se věnuje, ale dozvídáme se třeba, že : "Dva disidenti se opět dostali do vězení. Několik penzistů protestuje, že byli okradeni při výkupu pozemků pro novou elektrárnu. V Pekingu se opět těžko dýchá, je tam zase mlha a smog. V čínském internetu se blokují informace, třeba slovo Tibet, demokracie apod. V Hongkongu proběhla jakási politická demonstrace studentů.".... atd, atd. atd.
V Číně se tedy dnes prý vlastně neděje nic pozitivního pro zdejší miliardu obyvatel. Jenom: útlak, lhaní, totalita, vyhrožování, konspirace, korupce, zákazy, .......


Těmto žvástům našeho mainstreamu bohudíky věří stále méně a méně lidí. Díky stále rychle rostoucí Číně už není možné dále zamlčovat objektivní informace, ty si k našim lidem razí cestu ze všech stran. Mezinárodní statistiky: OSN, MMF, UNICEF, EIA, OPEC, .... prostě nelze vygumovat , nelze umlčet české turisty a podnikatele, kteří se z Číny vracejí, nelze nevidět stále větší a větší davy bohatých čínských turistů v Praze, Karlových Varech, Českém Krumlově, nelze nevidět gigantická čínská obchodní plavidla vplouvající denně do přístavů Hamburk a Rotterdam...

Pro ty české občany ,kteří spoléhají na informace o Číně jen z našeho mainstreamu = ČT-1, ČT-24, ČRo čeká velmi těžké probuzení!! Budou naprosto šokováni jim dlouho zamlčovanou pravdou.

Nedá mi, abych opět neuvedl pár pravdivých zajímavostí :

1. Nominální HDP na jednoho obyvatele v dnešní zemi NATO a EU Bulharsku byl roku 1980 - 9 krát vyšší jak v Číně / 2.818 bulharských USD proti 309 čínským/. Roku 2016 už byli občané komunistické Číny bohatší, jak obyvatelé země NATO a EU Bulharska / Čína = 8123 USD, Bulharsko = 7377 USD/. V NATO už tak máme dnes země chudší jak Čína. A bude jich stále jen přibývat.

2. Do podzimu 1988 byla Čína zemí zcela bez dálnic ,NULA kilometrů = poslední na světě. Roku 2011 předstihla v délce dálnic USA a byla PRVNÍ!! Zběsilé tempo! Neuvěřitelné!

3. Do roku 2002 byla Čína bez vysokorychlostní železnice, za 15 let , dnes, v Číně jezdí vlaky po 24 000 Km HSR ,tedy po 60 % !!! celosvětové délky vysokorychlostní železnice!!

4. Největší přístav světa Ningbo - Zhoushan loni přeložil přes 1 miliardu tun lodního nákladu. Z 10 největších přístavů světa je jich 7 v Číně.

5. Čína staví atomovou elektrárnu - 4 roky, Rusko - 8 let, jinde ve světě - 12 let.

atd, atd.

V odkaze opravdu zajímavé ukázky stavby hotelů v Číně: Hotel o 30 patrech za 15 dní, o 57 patrech za 19 dní. Toto tempo tam jistě není běžné, ale vyzkoušeli si, že to jde. Stavba je promyšlena do nejmenších možných detailů, není nijak okradena na kvalitě a samozřejmě se pracuje na tři směny po celou dobu, v noci při světle reflektorů. Není to jistě zdravé, sám bych v noci nedělal, ovšem v Číně jde o celonárodní nasazení, jde o národní prestiž, o to dostat Čínu zase tam, kde byla 5000 let v minulosti. Porazit USA prací, nikoli válkou. Zbývá ještě několik let a bude hotovo.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_busiest_container_ports

https://www.youtube.com/watch?v=GVUsIlwWWM8

https://www.youtube.com/watch?v=N6f_sayw0mM

30 komentářů :

 1. veľmi dobrý článok, - je vždy dobré naliať si čisté víno pravdy !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A aktualna sprava ktora usla autorovi pricom da sa prirovnat k ekonomickemu zemetraseniu. Cina zacina prechadzat na platby a aj kotovanie ropy v juanoch. Postupne aj na dalsie komodity. Petrodolaru prave zacali zvonit...

   Smazat
 2. Šeď a monotónnost režimní propagandy.

  OdpovědětSmazat
 3. Jo skvělý článek pravda nelze zamlčet.

  OdpovědětSmazat
 4. "5. Čína staví atomovou elektrárnu - 4 roky, Rusko - 8 let, jinde ve světě - 12 let." P.S.: zato v takových USA nepostavili žádnou od r. 1970

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jim Putin s Obamou a Clintonkou ukradli uran :-)
   Pro méně chápavé, jde o ironii.

   Smazat
 5. Také se podivuji rozmachu Číny,ale díky vedení Číny,jdou tou správnou cestou.Ještě jim můžeme poděkovat vícekrát za ten rozmach,udržení lidu doma,jinak by půlka Číny emigrovala do Evropy.Jenže,podobná propaganda naších médii,je i kolem S.Koreje špinit.

  OdpovědětSmazat
 6. OT: Petice Lithium

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petice-Nerostne-bohatstvi-Ceske-republiky-patri-vsem-jejim-obcanum-506915

  OdpovědětSmazat
 7. Jezisi, jak to havloidi vysvetli obcanum? Hlava mi to nebere, KOMUNISTICKA Cina a takovy pokrok..... a na zapade, zadni komunisti u vesla, jen a pouze demokracie a demokraticti vudcove se zapadnimi hodnotami a ...... ....takovy upadek.
  Nerozumim tomu jak to, ze komunisticka ideologie a vlada jedne strany muze byt lepsi nez zapadni demokracie s demokraticky zvolenymi vudci, nositeli toho nejlepsiho. :):):):):)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 12:12
   Přeně.
   Když občas vidím záběry z USA,tak zírám.
   Silnice,dálnice staršího data,neudržované,značky 50let staré.Když byly záběru po hurikánech,elektrické vedeni z 30let minulého století.Sice to kritizoval i Trump,jak je zanedbané občanské vybavení,ale tohle všechno napravit je na další desetiletí.

   Smazat
 8. Vlastníci peněz, se stěhují do Číny, v článku jsou popsány průvodní jevy. Bylo by asi zajímavé vědět, za čí peníze se tam staví, kdo jsou vlastníci těch velkých čínských korporací. Jistě také současně vyrůstá bohatá čínská elita. Pomalé adieu, americké elitě. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen bych dodal,že z Číny to bude potom blíž do Ruska a o čem snijí vlastníci velkých korporací.

   Smazat
  2. Přesně tak, jen se přesouvá kapitál a technologie z s.s.a do Číny kvůli budoucímu většímu vlivu na světové dění. Číňané novinky ne zcela zvládají, proto jsou zde postavena nová zatím neobydlená města pro zahraniční odborníky, kteří jednou třeba rádi přijdou.

   Smazat
 9. Omouvám se panu Loudilovi s jehož článkem souhlasím.
  Jenom tak něco mimo:náhodou jsem zapnul televizor a objevila se tam hrozná příšera. Po krátké době jsem zjistil že jsem na propagačním foru Moravce a ta příšera kterou jsem omylem definoval jako krvavou Mery není krvavá Mery , ale ji do podoby zcela zjevné Hloupá komediantka Magda V. ze Slovenska. Ještě jednou se omlouvám.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dovoluji si doplnit, není hloupá, ale jenom namyšlená komediantka

   Smazat
 10. V masmédiích je situace už naprosto stejná jako v komunistických médiích před revolucí. Už není vůbec důležité to, co masmédia publikují a strkají nám neustále před čumák, ale daleko důležitější je to, o čem se v masmédiích vůbec nepíše. Historie se opakuje, ať se to komu líbí, či nikoliv. Masmédia opět plní roli nikoliv informačního, ale zejména propagandistického zdroje.

  OdpovědětSmazat
 11. Už dlouho sleduji, jak Barbora Šámalová z ČT funguje v Číně. Jezdí se štábem ČT po čínské periferii, vyhledává bezdomovce, tuláky a natáčí s nimi rozhovory o tom, jak je režim utlačuje a že jim upírá práva a jiné hovadiny. Je to celé takové naaranžované svinstvo, že když ji vidím v tv, tak si jdu odplivnout hnusem. Tito lidé by měli být jednoho dne souzeni a po právu taky odsouzeni za manipulaci s veřejností a záměrným šířením nenávisti mezi národy - bez ohledu na jejich pravdoláskařskou omezenost, až ideologickou tupost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šámalovou bych poslal do sousední Indie, aby nás mohla denně informovat o zářných výsledcích působení anglosaského modelu řízení země, aby se osobně mohla přesvědčit, jak hezky se lidem žije ve fašisticko-kastovní zemi

   Smazat
 12. Jenom malá výtka: neříkejme "mainstreamové zpravodajství", ale hezky česky:
  Zpravodajství hlavní stoky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobra poznamka. Nazvoslovi ma byt presne nejenom v exaktnich vedach 😀

   Smazat
  2. Super, výborný postřeh, to si zapamatuju.

   Smazat
  3. Přidejte si ještě:
   TOP 09 + KDU-ČSL + STAN + ODS = Panská jednota! A nejezděte s nimi do Lipan...

   Smazat
 13. Loudile,
  neumíš dát článku nějaký nadpis ? O čem to je ?
  Kdo to má potom číst a proč ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:45 Čtěte si Čtyřlístek, tam máte k nadpisu i kreslené obrázky. Jste ukázkou debilizace společnosti, které pro "informovanost" stačí číst jen palcové titulky. Ty vám jasně řeknou, co si máte o čem myslet, přestože obsah to málokdy potvrzuje.

   Smazat
 14. Centrum světového zákulisí se stěhuje do Číny, ten proces začal nenápadně již v 80.letech, možná ještě dříve, ale v 80.letech to bylo nějak postřehnutelné pro běžného občana, který se o to trochu intenzivněji zajímal. Na chvilku to bude lepší než Pax-amerikana, ale pokud bude lidstvo chytré má šanci se vymanit z otroctví, než se to zvrhne v genocidy.

  OdpovědětSmazat
 15. A co z té oslavy kapitalismu 19. století pod vedením komunistické strany Číny máš ty, soudruhu Loudile? Chtěl by jsi to i u nás tady v ČR? Není nic jednoduššího. Založ si stranu milovníků čínského systému, přesvědč lidi a vyhraj volby. Jenže lidi u nás ti na to jaksi serou.
  Kdo ti brání postavit dům třeba za 3 dny a bydlet v něm? Toto jsou ty čínské rychlozázraky:
  https://www.youtube.com/watch?v=rJGSDkmlRNM

  OdpovědětSmazat
 16. A vedle Číny v KLDR se tamní "diktátor" Kim vydal stejnou ekonomickou cestou (což mainstream nám tají), jako Čína a proto další úspěšnou a rostoucí komunistickou zemi v oblasti, to už USA nemůžou rozdejchat.

  OdpovědětSmazat
 17. Malý příklad zaostalosti Číny. Virus SARS hrozící světovou epidemií a lidožravá forma bakterie E, coli ze Španělska byly první sekvenovány v Číně. Už před pěti roky.

  OdpovědětSmazat
 18. Pro Anonymního v 18.18 : Jen upozorňuji, že Čína už v životní úrovni předběhla stát NATO Bulharsko a směřuje k tomu, že během nějakých 15 let budou Číňané bohatší jak Češi. Nám zbudou jen ony : "demokratické kecy", oni budou mít ale ty peníze. Vám asi ty - "kecy" - bohatě stačí. Já bych měl zase radši ty peníze.

  OdpovědětSmazat
 19. Je to smutný že se klaníme odporným piskosmažným žlutým opicím, místo aby jsme je po řádném vybombarodávání do pravěku opět vodili v kládách buď na stavby jako otroky nebo rovnou na popravu pokud by škaredě vzhlížely jako po boxerském povstání, když jsme ještě my bílí byli páni světa a ten tudíž ještě i za něco stál!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.