Reklama

pondělí 30. října 2017

Kaddáfí to řekl jasně


Patrick Ungermann
30. 10. 2017
Když ještě jezdily zahraniční návštěvy za libyjským vůdcem Muammarem Kaddáfím, slýchaly v Kaddáfího beduínském stanu vážné varování: Jestliže mě odstraníte, povstane celá severní Afrika. Totéž by mohl o své sféře vlivu povědět i Saddám Husajn a nakonec i Bašár al-Asad. Když Spojené státy americké a jejich souputníci hráli s těmito autoritativními sultány hru na výhodné války a výhodný mír, hru na obchod se surovinami a na prodej zbraní, málokdo přičítal prorockou vážnost slovům Muammarra Kaddáfího. Škoda.


Škoda milionu padlých iráčanů v důsledku dvou válek proti takzvanému Saddámovu Iráku. A nakonec škoda padlých v Libyi kvůli anglo-americko-francouzské válce s Kaddáfím. Smrt dvou autoritativních sultánů a izolace sultána syrského nevedla k legislativě, které na západě říkají zastupitelská demokracie. O dva uprázdněné a jeden hroutící se trůn se v občanské válce rvou síly, kterým občanští demokraté ze západu sice nerozumí, zato jim rozumí domorodé válčící kmeny, klany a sympatizující nebo oponující skupiny.

Pomalu se dovtipujeme, že rozpínavému Chalífátu mohli úspěšně čelit právě Husajn, Asad a Kaddáfí, tři místní tvrdí vládci. To, prosím, neznamená, že bych Arabům a jiným národům ve zmíněných državách přál krutovládu. Nakonec, není pro místní obyvatele důležité to, co jim přeji já nebo mocný vojenský spolek z USA a Evropy. Poznání toho, jak se cítí, a jak by se chtěli cítit lidé v zemích zmítaných válkou a terorem, musíme nechat na těchto lidech. To je moudrost vztahů bez násilí.

Nám se při obou válkách v Perském zálivu i v Afghánistánu tvrdilo, že NATO vyváží s válkou v jednom balíčku také pokoj občanského soužití. Až po letech vyšlo najevo, že američtí vojáci z námořní pěchoty náhodným výběrem stříleli pokojné civilisty, aby vyděšení vesničané přiznali partyzány. Se zpožděním deseti let víme, že skupina z US troops vystřílela početnou iráckou rodinu jen proto, aby ti hoši se zbraněmi nerušeně znásilnili dívku, kterou pro jistotu rovněž zastřelili a dům spálili. A proč US troops vystříleli afghánskou svatbu? Prý, že tam bylo moc lidí na jednom místě. A v jakých děrách drželi sta zajatců! A kde všude stavěly Spojené státy dceřiné koncentrační tábory, navlas podobné tomu na Guantánamu! A proč v těch táborech třeba deset let koncentrují a mučí lidi, kterým se nedaří žádnou vinu dokázat? Zlo působí obapolně, zrcadlově převráceně. Není pochyb o tom, co za hrdlořezy si pěstuje Islámský stát. Není ovšem náhoda, že popravovaní klečí v oranžových kombinézách. V těch se klečí i v amerických koncentračních táborech s povolením mučit lidi.

Pomalu se dovtipujeme, že ke střetu civilizací nevedou univerzitní teorie, ale praktická firemní globalizace. A, dá Bůh, nám začne být jasné, že most mezi civilizacemi nepostaví projektové zlaťáky a projektová poptávka po pracovních silách. Most zklenou laskaví vnímaví jednotlivci na poli ducha a kultury. Přikázat lásku a nepotázat se se zlou, není možné. Naproti tomu zakusit a rozhodnout se šířit lásku je možné všude a za všech okolností.

13 komentářů :

 1. NWO majitelů velkych peněz vždy bude hlasat,že je třeba vyrabět chaos,zlo a valky,aby mohli tim zajištovat vyrobu svych zbrani k zajištěni vlady menšiny nad vêtšinou!

  To je princip noveho tzv neomarxismu diktatury pry humanistů ve skutečnosti islamistů!

  OdpovědětSmazat
 2. Kdovi,co by se stalo,kdyby někoho napadlo začit šbirat důkazy o majitelich velkych peněz,kteri by pak mohli byt postaveni před soud a jejich jměni ktere vyuivaji k vyvolavani valek,aby na mrtvych vydelali jim bylo zabaveno!

  OdpovědětSmazat
 3. Z čeho prosím vás usuzujete, že Assad je krutovládce? Nebo Kaddáfí?

  OdpovědětSmazat
 4. Ve škole nás učili, co jsou pindosi za zmrdy. Učitelé měli pravdu!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Kdysi jsem slýchával "prohnilý západ",dnes souhlasím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, komunisti říkali pravdu, ale bohužel ji neuměli prodat národu.

   Smazat
  2. https://drive.google.com/file/d/0B3OUOQMVtOnTd0JuVzZERmRSc2M/view?usp=sharing

   Smazat
 6. Kadáfí hlavně nechtěl za ropu dolary. Nesmyslné uměle udělané astronomické dluhy v dolarech, udělaly z dolaru shitcoin a udržet to nejde, šmejdi proto začali likvidovat Evropu a euro. Státy musí mezi sebou zavést něco jako výměnný obchod, bez dolaru a jenom zboží za zboží, to jediné má hodnotu a položí je na lopatky. V bezcenných dolarech se obchoduje ze setrvačnosti a když se to podaří přerušit, tak si můžou penězoměnci nacpat dluhopisy do konečníku. Čína se zbavuje toho dolarového sajrajtu, protože to pochopila a udržet hodnotu dolaru, stojí ohromné úsilí.

  OdpovědětSmazat
 7. Usla Ti dolezita sprava. China zacina kotovat ropu (neskor aj dalsie suroviny) a realizovat jej platby v juanoch. Nad petrodolarom sa stahuju mraky..to este bude poprask. Samozrejme prestituti mlcia.

  OdpovědětSmazat
 8. 19:57 To bude hukot až usa padne.

  OdpovědětSmazat
 9. Mučení lidí, budování koncentráků, zadržování bez obvinění, to vše jen dokazuje, že USA není demokratický stát. Je to stát fašistický či dokonce nacistický (to je bezpochyby Izrael), je to země autoritativní, imperialistická - o tom nemůže být nejmenšího sporu.

  OdpovědětSmazat
 10. Socialismus v podobě násilně transportované SSSR zákonitě musel zkrachovat v boji s výrobně efektivnějším kapitalismem a nechutí lidí nechat si vnucovat. Kapitalismus v současné době plně a do naha odhalil svou kořistnickou podstatu a podtatu tzv. "demokracie", která se ukázala jen jako účelový vylhaný podvod na lidi. Jednoznačně se ukazuje, že současný kapitalismus je na konci možností a stojí před celosvětovým krachem spojeným s krachem měnovým. Navíc všechny zdroje jsou omezeny velikostí Zeměkoule, zatímco nenažranost a sobectví tzv. elit a následně i občanů jako takových je doslova nekonečná. Takže přiznejme si to jako lidstvo nemáme žádný přijatelný model spravedlivého a šetrného přerozdělování zdrojů a stojíme na hraně krachu jaký v dějinách měla jen ta nejtemnější období. Bude to krach finanční, krach hodnot, krach ekologický, ale i intelektuální, který vyústí do strašných válek a úpadku. Možná nějaký čas ještě dokáže tzv. kapitalismus sebeobelháváním odsouvat tento průšvih, ale do nekonečna to nepůjde a čím déle tím to bude větší malér pro všechny. Přírodní zákony se nedají ohýbat věčně a platí universálně bez ohledu na přání elit. Reformovatelnost systému se ukazuje, že neni možná žádná.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.