Reklama

.

.

pondělí 2. října 2017

Katalánsko: Pokrytectví slouhů globální moci

Radim Valenčík
2.10.2017 blog autora

Současná moc a její slouhové dlouho balancovali na hraně takového demonstrativního použití dvojího metru k uplatňování doktríny (či spíše klacku) tzv. "lidských práv", kterým ještě dokázali zastrašit, ale pro své slouhy nižší kategorie současně i zastřít své krajní pokrytectví (k jehož dovedení do současné podoby a globálnímu rozšíření významně přispěl Václav Havel). Nyní je šídlo z pytle venku. Každému slušnému člověku nyní už bezprecentní pokrytectví slouhů současné globální moci musí dojít. Kdo ho nechce vidět, není slušný člověk.

Všimněte si, jak ti, co měli vždy plnou hubu "lidských práv", tito "bojovníci za práva a svobodu" nyní rozpačitě mlčí, v lepším případě vydávají polovičatá stanoviska, odvolávají se na nedostatek informací (moje poznámka – kterými jsou řízeni?).

Zajímalo mě, zda se aspoň Jirka Dienstbier (předseda mé organizace ČSSD), jindy tak čilý, pokud jde o tzv. "lidská práva", vyjádřil. Dal jsem do Google slova ///"Dienstbier, Katalánsko, referendum"////. A výsledek? Zde je:


Katalánsko bude znovu usilovat o nezávislost, referendum má být v ...
zpravy.e15.cz › Zprávy › Zahraniční › Politika
9. 6. 2017 - Premiér regionální vlády Katalánska Carles Puigdemont dnes oznámil, že Katalánci budou v novém referendu o ne*****závislosti hlasovat 1. října.

Chybí: dienstbier


Katalánsko se nevzdává: Bylo vyhlášeno referendum o nezávislosti ...
zahranicni.eurozpravy.cz/.../192220-katalansko-se-nevzdava-bylo-vyhlaseno-referen...
9. 6. 2017 - Barcelona - 1. října by měli Katalánci v novém referendu ohlasovat o své nezávislosti. Termín dnes oznámil předseda regionální vlády ...

Chybí: dienstbier


Zkusil jsem i další jména "bojovníků za lidská práva" či za "evropské hodnoty" – a zase nic.

Můj dlouholetý přítel H. B. napsal k tomuto použití dvojího metru, resp. bezprecedentnímu projevu pokrytectví tyto rozhořčení poznámky:

01.10.2017 se odehrála opět jedna Historická událost: Volba katalánského národa! Poselství tohoto referenda (přes jeho "zákaz") je následující:

1. "referendum" o "samostatnosti" Kosova - dopadlo, jak Evropská unie pod nátlakem USA zavelela: Kosovo se stalo "nezávislým" a - vzápětí USA vybudovaly největší vojenskou základnu na tomto teritoriu...

2. REFERENDUM na Krymu: 90 + % obyvatel Krymu sdělilo světu, že NECHCE být součástí fašistické (pardon..... Ustašovské) U-krajiny.... Vyslovilo se pro sjednocení s Ruskou federací. Tak zvaná Evropská unie (pod diktátem USA) tuto volbu nejen že nepřijala, nýbrž se jí "vysmála" jako, že šlo o akt "anexe".

To je "normální" dvojí přístup tzv. Evropské unie (či spíše Evropské "komise", která o sobě mní být "evropskou tzv. v l á d o u" - při tom NIKÝM a NIKDY NEVOLENOU - to je "demo-kracie"...., to jsou "lidská práva"...... a to je "svoboda" v praxi......

a nyní slyšte -

3. Referendum o samotnosti Katalunija! Kolik že je zraněných? A kolik že bylo zákazů uskutečnit ono referendum? (Mimochodem: referendum je jedním z tzv. "Lidských práv" v tzv. "demo-kratické společnosti, natož je skutečnou s v o b o do u vyjádřit "národu" své tužby). Tak toto referendum "vládou" Španělska (kdo že to skutečně "vládne" Španělsku? A co je to za "stát" toto dnešní (tj. po "svržení" Franka - tedy fašistického režimu v roce - až - 1974?) "Španělsko"?

Závěr: poselství je následující: "národ" NESMÍ vyjádřit své tužby, pokud to nevyhovuje "vládnoucí" třídě. Tedy: co je výhodné nadnárodnímu kapitálu, to je výhodné nadnárodnímu kapitálu. A nejde zde ani o "lidská práva", ani o "svobodu", ani o "demokracii". Jde o ZISK! A to za každou cenu!

A tak: "Dějiny" dělají svoji úlohu dokonale. Jednou v dobově tragédie, po druhé v podobě frašky". A mám za to, že se dnes pohybujeme ve fázi tragické frašky.

Ale bude Líp! (Jak Marx, tak Lenin byli praxí prověření, a pokud je teorie potvrzena praxí, je PRAVDIVÁ.)----

Plně s výše uvedeným souhlasím, až na ten závěr, který bych upřesnil. Nejde o zisk, ale o projev degenerace, rozpadu a následné, v přímém přenosu probíhající transformace jádra současné globální moci. Čím lépe podstatu tohoto procesu pochopíme, tím lépe se dokážeme orientovat v turbulencích společenského vývoje, kterým se nevyhneme a které v té či oné míře zasáhnou i nás. K podstatě současné globální moci viz:

http://radimvalencik.pise.cz/4432-pred-jihlavou-o-degeneraci-soucasne-moci.html

V aktualizované, doplněné a patrně i srozumitelnější podobě zde:

http://radimvalencik.pise.cz/4876-globalni-prediktor-nebo-jadro-globalni-moci-2.html

Pokud si někdo chce udělat představu o rozsahu násilí na vlastní oči, tak zde je souhrn videí Katalánsko:

https://stredoevropan.cz/2017/10/01/videa-dnesnich-policejnich-nasilnosti-v-katalansku/


16 komentářů :

 1. Je naškodu,že není dostatek videí z Ukrajiny kde je zatím 10000 mrtvých a neznámo kolik ruských vojáků co má dovolenou.Tam bych si chtěl udělat představu o rozsahu násilí na vlastní oči

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Huš, ty brepto!

   Vymazat
  2. 18:42 https://www.youtube.com/watch?v=hKyzt1DSf-I

   Vymazat
  3. A kdo tě tady drží? Seber se a zajeď se tam podívat - jak židofašista Porošenko vraždí své spoluobčany, jak je nechává masakrovat děly, tanky a bombardovat letadly! Blbci tvého ražení by byli spokojeni jen potud, pokud by chazarský magor Porošenko vyvraždil celou ruskou menšinu!

   Vymazat
 2. tolik novych demokradu a všichni se boji hlasovacich listečku kdyby byl vysledek jakikoliv prohlasi ho za protistatni a gdyby žil přikulovač a madla jeho radkině tak včera humanitarně bombardovali proto si tady moc nevyskakujme nikde neni napsano že se nam to nemuže stat třeba už zitra

  OdpovědětVymazat
 3. A proč je tedy zde jiný článek, a sice, že i v tom Katalánsku tu rebelii podporuje Soros ( je to podporované zvenčí) a ti trubečkové na ulicích ( vesměs mládež) je vlastně jen jakýsi kompars? Kde tedy je pravda?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni demonstrují za samostatnost Katalánska, ale titíž lidé jsou jedním dechem i velcí vítači afrických připrchlíků. Takže pozor!

   Vymazat
  2. Žid po 700 let v blahobytu žil, když z bídy lidu evropského tyl! V chalifítu Codobském ...
   Pak ale odstavila ho z (zlo)dějin čela vznešená královna Isabella!
   A od těch dob se jeho snaha celá na obnovu moci své nad gojci soustředila!
   V chalifátu EUropském ...

   Vymazat
  3. oprava: chalifátu Cordobském

   Vymazat
  4. Anonymní2. října 2017 19:14
   Dobrý postřeh, zatím je málo informací na to posoudit, kdo to rozpoutal (věci se nedějí sami od sebe a ovečky se bouří, až když jim vlk láme vaz) a jaké cíle tím sleduje. P.K.

   Vymazat
 4. 19:14 Katalánsko má nesrovnalosti se Španělskou vládou nejméně 300let a ty trubečku do toho taháš Sorose. Nauč se dějiny a pak mudruj,teď štěkáš jen jak pes

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívej se, ty starej rozumbrado 19.28, napsal jsem zcela zřetelně, že jsem zrovna tady na NR četl o tom článek s nadpisem, že Soros rozpoutává a financuje právě ty nepokoje v Katalánsku, kvůli tomu, aby přes Barcelonu mohli proudit do Evropy migranti z Afriky. Mně nemusíš poučovat, abych si listoval v dějinách, když budu chtít, budu si listovat, ale já mám úplně jiný starosti. Opakuji ti to znovu, protože jsi nejspíš natvrdlej, že zde na NR je o tom článek - nech dějiny dějinama, a podívej se nazpátek na články NR - určitě to najdeš.A uklidni se dědouši -jo? Jako co štěkáš ty? Nečekal bych, že moudrý stařec se bude hned vztekat, a urážet druhý.

   Vymazat
  2. 0:33 Máte pravdu, i ten článek, o kterém píšete, stojí za zamyšlení :

   http://www.novarepublika.cz/2017/09/sorosova-stopa-v-katalansku-miliardar.html

   Nic není jen černé nebo bílé, jak se v roce 1989 mnozí u nás domnívali ...

   Vymazat
  3. Další : http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/times-madarsko-obvinilo-srose-ze-spiknuti-s-eu-ohledne-migrantu/

   Vymazat
  4. Rozhodne co udelaji ty u koryta az se zmocni vlady. A to se ihned pozna co jsou zac...

   Vymazat
 5. Těch 90% hovoří za vše,to k tomu těm radikálním ani nedovolili hlasovat nebo je zatkli.....je to humus EU !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat