Reklama

neděle 22. října 2017

Kauza Pražák a reflektory korporátního fašismu

Stanislav Blaha 
22.10.2017  E-republika

Soudy se o pravdu starat nehodlají, placení zástupci veřejnosti v obou TV radách také ne. Takže asi žádná pravda hodná zájmu sdělovacích prostředků ani neexistuje. Existují pouze momentální fejky a lži, kterou mohou beztrestně šířit ti, kteří mají peníze a moc.Česká justice příznačným způsobem uzavřela kauzu pětisetstránkové stížnosti Petra Pražáka na porušování zákona ze strany České televize, o níž jsme podrobně informovali ZDE, ZDE a ZDE. Zprávu o tom přinesla internetová verze Lidových novin, z níž citujeme důležitou část. Celý článek najdete zde.


Příběh extrémně obsáhlé stížnosti na Českou televizi kvůli zpravodajství o rusko-ukrajinském konfliktu se uzavřel. Autor podnětu si stěžoval na údajnou neobjektivitu ČT, ale nakonec nenašel zastání ani v soudní síni. Městský soud v Praze jeho žalobě nevyhověl. Už dříve si marně stěžoval u Rady České televize a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Stručné shrnutí celé kauzy je následující. Aktivní občan usvědčil ČT z konkrétních manipulací při informování o konfliktu na východě Ukrajiny, Rada ČT jeho podnět bez řádného zdůvodnění shodila ze stolu; RRTV bez řádného zdůvodnění označila stížnost za neoprávněnou; Městský soud v Praze tuto svévoli posvětil tím, že žalobu označil za nedůvodnou. A vedení ČT hrálo po celou dobu roli mrtvého brouka. Je dobré vědět, v jakém systému demokracie vlastně žijeme.

Přesto to vypadá, že celá Pražákova anabáze měla svůj, jistě nezamýšlený smysl. Na Ukrajině totiž vypukl nový majdan. Kdo by však čekal celodenní pokrytí s přímými vstupy stálých zpravodajů ČT Karase a Pazderky v roli mluvčích “ukrajinského lidu”, bude zklamán. Ve včerejší hlavní zpravodajské relaci byla jediná zmínka o Ukrajině. Týkala se tragické dopravní nehody, při níž jakýsi ukrajinský klon Olgy Hepnarové najel do chodců jdoucích na zelenou po přechodu v Charkově. Dcera ukrajinského demokratického miliardáře Zajceva má drobný problém, protože zabila na přechodu asi 6 lidí a z toho jednou nezletilou dívku.

Reflektory ČT dnes svítí jinam. Potyčky policie, která brání vládnoucí ukrajinské fašizoidní radikály před touto vládou ožebračenými a okradenými občany, by se totiž daly divákům jen těžko prodat jako boj za “evropské hodnoty”. Takže to shrňme. Soudy se o pravdu starat nehodlají, placení zástupci veřejnosti v obou TV radách také ne. Takže asi žádná pravda hodná zájmu sdělovacích prostředků ani neexistuje. Existují pouze momentální fejky a lži, kterou mohou beztrestně šířit ti, kteří mají peníze a moc. Aspoň víme, na čem po volbách doopravdy jsme. A DDoS útok na náš server trvá stále, to jen k dokreslení celé situace.


- - -
 
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 300 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

25 komentářů :

 1. Kdo se stará, ten ví
  https://www.youtube.com/watch?v=65eB6W0kjSo
  https://www.youtube.com/watch?v=TeOEAorbxMU

  Porošenka prý musela zachraňovat armáda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V klidu 11:17
   Třeba tam zajede Zadolárek se Štětinatým a
   Bělouš jim u toho bude sekundovat, aby poučili tu " nevzdělanou chátru o západní demokracii".

   Smazat
 2. Je to marné je to marné. Všem na tomto portále jsem říkal,nevolit kraďouska nic se vtom ohledu nestalo.Nevím proč nechávají volit mimoně, kteří jsou mimo realitu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé, kteří čtou Novou republiku, Kalouska zaručeně nevolili.

   Smazat
  2. Hnusa Kalouska volili asi hlavně Pražáci, i když osobně tedy nechápu proč, protože je to lhář, zloděj, opilec a jeho pastrana nemá žádný program. Druhá možnost je ta, že volby byly částečně poupravené v jeho prospěch.
   Nikdo s mozkem v hlavě nemůže volit TOP09, pokud je tam tento jedinec.

   Smazat
  3. Jo a jestli jste sledovali dění kolem voleb důsledně, tak mi přišlo až k b..... tí. Zrovna jsm totiž svačil a v jednom momentu mě tak natáhlo, že to nejde ani popsat. V jednom záblesku se tam objevil Štenina. Tak tuto stranu někdo volil?
   Ano, jsme svědky i toho hnusu co se v této zemi děje, Český volič je nepoučitelný. Dobře Vám tak, nebrečte, co jste si zvolili, to tam máte.

   Smazat
  4. 11:19 Nejvíce hlasů ze zahraničí top09 piráti je to divné.

   Smazat
  5. Už tady někdo říkal, že kdyby měly volby k něčemu být, tak by je už dávno zakázaly.
   Já mám za to, že každá strana měla připravený takový " záchranný balíček".
   " No a kdyby se náhodou nedařilo, tak nás zachrání voliči z venčí".
   Nekontrolovaný, nedohledatelný, nedokázatelný. Vždyť jsme toho byli svědky po celou dobu jeho pol. kariéry. NEPROKÁŽEŠ

   Smazat
  6. Žiješ TADY, odvádíš tady daně? Tak vol tam kde žiješ. Určitě se dá " spoléhat " na lidí, kteří žijí někde na opačným konci zeměkoule, a dlouhodobě, několik let.
   Mám za to, že je to opět zmanipulováno, podle požadavku politické kavárny. " to vy tak hrálo, abych se do té sněmovny nedostal".

   Smazat
  7. "Kalouska volili asi hlavně Pražáci" - Kalouska nemusím, Pražáky jakbysmet, ale když opilec K. překonal 5%ní práh do sněmovny, oddychl jsem si! Kdo jiný dokáže vyjádřit skutečnost NA PLNOU HUBU(!) v okamžiku, kdy zbabělci žonglují "politickou kulturou", aniž by někdy někdo z nich promluvil v životě pravdivé slovo?! Farizeové zas..ní! Bohužel, v těchto volbách, s vydatnou pomocí všech presstitutek, zvítězili. Hudba TUŠ!

   Smazat
  8. Úvaha o tom, aby emigranti, kteří s námi nežijí a neplatí tady daně, aby nevolili, je správná a hodná pozornosti!

   Smazat
 3. "proč nechávají volit mimoně?" - Zkuste na to přijít sám! Podle toho se poznají mimoni (když na to nepřijdou). Póňal?

  OdpovědětSmazat
 4. O TOP 09 asi opravdu rozhodli zahraniční hlasy, protože ji volilo cca 20% exotů, skazili mi neděli!V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Málo platné i tak jsou volby vítězstvím Kalouska. Ten snad ani sám nemohl věřit tomu, že bude zvolen. Opět budeme jeho milou tvář vidět na ČT jak nám bude rozdávat rady a rozumy(no on by je rozdával i tak, jako nějaký externí komentátor nebo poradce). Bez něj by to snad ani nebylo ono. Zrovna tak by nám chyběli Němcová, Herman, Bělobrádek, Mareček Bendů...Šmejdi vládnou na Ukrajině, kam se nedemokraticky dostali k moci. U nás se takoví opět dostali k moci do parlamentu naprosto demokraticky bez jakého koliv nátlaku. Tak si nestěžujeme.

   Smazat
  2. 11:50

   To, že by rozhodli je velmi nepravděpodobné; jedná se o malý počet voličů. To jen ČT věrná své politické linii bude ukazovat divákům mapy světa, aby byli ohromeni tím, kolik lidí volilo Schwarzenberga. Je to optický klam a další příklad nekorektnosti této "veřejnoprávní" televize, jak o tom pojednává článek.

   Zároveň je nesmysl upírat občanu ČR volební právo (11:58) proto, že žije nebo pracuje v zahraničí.

   Smazat
  3. Tak Herrmann vypadl, dobrá zpráva. A potom, ti tři černí vzadu: lidovci, TOP a starostové, dohromady mají tolik poslanců co Okamura, takže počítám, že čété se bude dotazovat jednoho topáka, jednoho lidovce, jednoho starosty a pak až někde nakonec si vyberou někoho hodně negramotného od Japonce, to dá rozum. Takže lidem budou ještě více lézt na nervy, než před tím, když pořád servírovali Kalouska. Teďka budou muset přidat i Bělobrádka a Gazdíka, to budou hody.

   Smazat
 5. Nevím jak kdo hlasoval, je to vždy jen zodpovědnost daného jedince, ale nevěřím tomu, že je národ, byť by jen z pěti procent tak hloupý, že by volil tyto elementy. Prostě tomu NEVÉŘÍM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestlipak někdo navrhne přepočítání hlasů v Praze, to zázračné vzkříšení Kalouska v posledních minutách bylo neuvěřitelné. Prej zabodovali v Praze. No, tak v Praze zvítězilo ANO se 124 tisíc voliči, pak Piráti se 107 tisíci, ODS pak měla 99 tisíc voličů a pak teprve TOP 77 tisíc. Celkově získali 268 tisíc voličů. Jak mohlo udělat těch údajně 77 tisíc v Praze v posledních minutách skok z 3,5% na 5,3%, nechápu. Snad to někdo přepočítá a vysvětlí, jinak jsme svědky tzv. kavárenského zázraku, zmrtvýchvstání Kalouska poslední minutu voleb. Asi se hodně modlil a byl i jinak hodný.

   Smazat
 6. Česko má přijmout 200 tisíc cizinců na práci, navrhl Pilný z ANO
  16.10.17

  Česká republika:
  Pár dnů před volbami vypukla mezi největšími vládními stranami ČSSD a ANO válka o pracovníky z ciziny.
  Ministr financí Ivan Pilný (ANO) předložil vládě dokument, podle něhož by ČR měla postupně přijmout až 200 tisíc cizinců na práci. Lídr ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek to odmítl, podle něj by takový příliv migrantů ohrozil bezpečnost v zemi.
  Jaká rizika přílivem cizinců hrozí, odmítl říci, neboť prý podléhají utajení.
  Neveřejný dokument, který vychází i podkladů exministra financí a šéfa ANO Andreje Babiše, předložil Pilný ministrům ve středu a Právo jej získalo.
  Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/451947-cesko-ma-prijmout-200-t...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (12:20):
   Pilný při tom zřejmě vycházel z aktuálního údaje o počtu volných pracovních míst. Kterým je něco kolem 210 tis. A to, že takto zůstane na podporách stále tolik našich, kolik je nyní, jej patrně nechává v klidu ...
   Ostatně, on ve vládě nezastupuje zájmy těch nezaměstnaných, jen zaměstnavatelů. A pokud tím i dojde ke snížení mezd (protože ukři apod. jsou skromnější), bude to pro něj jen příjemným dopadem.

   Smazat
  2. Jsem toho názoru: Dostali jste moc, dostali jste mandát k tomu, aby jste změnili zákony, aby jste nastolili konečně po 28 letech pořádek v této zemi. Zastupujte konečně lid této země a pracujte pro ně. Jsem toho názoru, že veškeré zástupce této země, kteří se kdy provinili proti Čr, postavit před soud a řádně potrestat. Poslanci, kteří byť byli zvoleni lidem této země, ji řádně nezastupovali, politicky odstranit.
   Možná až moc věřím straně ANO, Komunictům a SPD. Možná, že je to jen bájná představa, ale snad už konečně někdo začné v této zemi pracovat pro tuto zemi a né v cizích zájmech a především pro svou kapsu. Věřím tomu, že se nakonec tyto tři strany domluví a odstraní veškerý ten humus, co se tady napáchal za 28 let zmaru a beznaděje.

   Smazat
  3. A kdo zabrání přílivu pracovníků z Ukrajina, pokud budou mít bezdevizový styk. Pracovníků z Vietnamu se nebojím, protože v 90% se jedná o pracovité lidi. o pracovnících z Blízkého východu si to nemyslím. V.J.Horák

   Smazat
 7. A jak všechny ty diskuzní bláboly -viz shora - souvisejí s článkem "kauza Pražák" který se týká medií a ČTV? Tam není o volbách ani slovo. Budou teď nějakou dobu lidi na diskuzích vřeštět zas jen o volebních výsledcích a "kdo s kým bude vládnout"? Byla doba, kdy ke všem článkům se vřeštělo o migrantech - umí vůbec diskuzní smečky brát na vědomí skutečnost, že tato "diskuze" má být jen platformou názorů k uveřejněným článkům? Asi ne - diskuzní smečky se jen odreagovávají, zabavují a likvidují nudu ( dřív se luštily křížovky) - tak se stává, že články jsou o voze, a diskuze k nim o koze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vše souvisí se vším, protože diskuze zde je o tom, co diskutující vnímá jako nespravedlivost. či manipulaci.Proč kritika Majdanu, nebo ukrajinské "demokracie" je vydávána za ruskou propagandu a ohrožení evropských hodnot_ V.J.Horák

   Smazat
 8. Krad´ouska také volili pracovníci konzulátů a ambasád v zahraničí, proč asi? Protože je na jejich posty hlavně dosadil spící hníže.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.