Reklama

středa 25. října 2017

Kdo jsou ti agenti Kremlu?

Erik Best
24. 10. 2017      EB
Martin Roman byl velmi bohatým mužem ještě předtím, než se stal generálním ředitelem ČEZu a pustil se s ním do pošetilých balkánských dobrodružství. Jako ředitel a spolumajitel Škody Holding zbohatl na ruských penězích. Nejprve v roce 2003 uzavřel několik obchodů se šéfem ruských železnic Vladimirem Jakuninem, na kterých vydělala společnost, ze které se později stala Škoda Transportation. Jde o toho samého Vladimira Jakunina, který se přátelí s Milošem Zemanem a Vladimirem Putinem a který je proto často používán jako důkaz úzkých vazeb českého prezidenta na Kreml. Roman poté v roce 2004 prodal české jaderné know-how v podobě společnosti Škoda JS firmě, která je členem skupiny Gazprom. Té samé firmě pak prodal společnost, ze které se stala Pilsen Steel. Obchody na takové úrovni poskytly Romanovi zkušenosti a konexe, které jako generální ředitel ČEZu využil v roce 2006, když podepsal smlouvu o dodávkách jaderného paliva s ruskou společností TVEL namísto Westinghousu. Vzpomeňte si na tyto transakce, až budete v „liberálních“ médiích vlastněných nebo financovaných Romanem číst, kdo jsou agenti Kremlu.

32 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. palivo Westinghouse už jsme tady jednou měli a málem došlo k havarii reaktoru v Dukovanech. Taktak že to vytáhli ven. Je to nekompatabilní s palivovými články Tvel. Rusi jsou světová jedbička v jaderné energetice tak proč s nimi nespolupracovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (13:39):
   Asi jste žil posledních 25 let někde hodně jinde.
   S Rusy se totiž podle zdejších hlasatelů euro-atlantských "hodnot", tj. těch, co se s železnou pravidelností objevují i při vládních aj. kotytech, nesmí spolupracovat proto, že jsou Rusové.
   A že proč? Proto! ...
   A chcete-li, aby je popadlo šílenství, tak se proderte do vlády, a zkuste to, co jste napsala/-a, říci nahlas. I kdybyste se Drahoš jmenoval/-a, stane se z vás rázem Zeman č. 2. Nebo něco ještě horšího. Horšího v jejich očích a jejich hysterickém povyku.

   Smazat
 3. Po tomhle dostane Best poštou zlomenej laptop.

  OdpovědětSmazat
 4. Eriku, prosim te napred si zjisti, jak by pasovalo palivo od Westinghousu so nasich=ruskem vyrobenych JE !!! A vubec, jak by ta dodavka od WE asi vypadala ted, kdyz je WE v bankrotu. A hele Eriku, vis ty vubec komu patri WE?

  OdpovědětSmazat
 5. Bakalonoviny:
  "Ruští a čínští špioni v Česku řádí jak Černá ruka. Prezident a vláda nevidí, neslyší. Zpráva BIS: Byť Rusové získávali informace neutajované, jejich charakter a rozsah způsoboval České republice větší škody, než vyzrazení informace utajované. Komentář Martina Fendrycha."
  - tehle vtip je taky dobrej!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fendrych dodnes nepochopil, že první fabrika, kterou LENIN nechal koupit v zahraničí, byla TOVÁRNA NA TUŽKY... Takže od dvacátých let byl v RF dávno vymýcen analfabetismus.

   Fendrychu slyš! Rusové umí číst! Dokonce používají i (v moderním podání) VÝSTŘIŽKOVOU SLUŽBU. Takže co Kalouskové, Fendrychové, Bokové, Gajdůškové, Němcové a spol. vytlachají do Bakalovin, do dezinfodajství České televize, v TV NOVA atd, to ví dnes i stará Weitingrová... a ta není zaručeně Ruska. To chápou i vysoce inteligentní potomkové policejního informátora z Putimi, občana voliče Josefa VYSKOČILA, alias Pepka Vyskoč MÉÉÉ.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Ondřeji Dvořákovi:
   To máte stejný, jako s těma Řekama. A nepřestanou s tím a nepřestanou.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. A co Číňani a Japonci ,taky ne a ne psát latinkou
   Prosté zaostalci .A arabove ?Zatimco my jsme tady i s naši latinkou palili čarodejnice ,jejich veda vzkvetala .

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  8. Nejlépe to vyřešili Srbové - píší a čtou jak cyrilicí tak latinkou, umí oboje a rozšiřuje to jejich možnosti. Ať žijí Srbové, předvoj Evropy!

   Smazat
  9. Že ale je ten Ondřej Dvořák člověk s nadhledem. Nebo snad ne? Já bych spíš dal na to, že je hnidopichem bez rozhledu s nevalnou schopností učit se. JiH

   Smazat
 6. Ono se to u něj u Erika začíná lámat, vycházejí na povrch věci o babě Clinton, jak si objednávala "důkazy" proti Donaldovi. No a Erik někdy neví kam patří, občas kope napravo, občas nalevo, někdy kolem sebe a když se splete tak i píše pravdu.

  OdpovědětSmazat
 7. No jasně,Fendrych zloděj toho """ví""" nejvíc!!!!!:-)

  OdpovědětSmazat
 8. V RF jsou v provozu tisíce trakčních vozidel čsl. výroby ˇ(ŠKODA , ČKD) a po hadráku a zmizení Jelcina ze scény potřebovaly ruské železnice provádět servis a jezdit. Protože v Česku už žádné průmyslové firmy vzniknout nemohou, ale v RF ano, odešel z Škoda Transportation Vladislav Kozák (někdejší kostruktér) ředitelovat útvaru, který se v Rusku servisem čs. lokomotiv zabývá. Rusko (dříve SSSR) patřilo k největším zákazníkům Elektrických lokomotiv, když Francouzi nevzali zakázku na lokomotivy pro 200 km/h po zjištění stavu tratí a požadavku na provoz do -55°C. První dodávky těchto strojů směřovaly na Olympijské hry 1980.Celkové počty jsou podrobně na wikipedii (lokomotivy Škoda). Škoda Transportation má nadále vlastní vývojovou základnu, ale omezené výrobní kapacity jsou důvodem, proč uvolněný prostor pro dodávky zaujala Čína.

  OdpovědětSmazat
 9. Dovětek: Je možné, že Jakunin má lepší vztah ke Škoda Transportation, než ministři české vlády . Rozhodně vzbuzuje pochybnosti jednání ministra Stráského z počátku 90. let, kdy lokomotivy řady 162 (přezdívané Pershing) , objednané a výrobně dokončené, nechal roky postávat na odstavných kolejích po všech závodech Škodovky a neplatil. Opakovaly se na nich vysokonapěťové zkoušky a prodávaly se po částečných dodávkách, 20 jich skončilo v Itálii, odkud si je po dvou desetiletích koupila firma Regiojet.

  OdpovědětSmazat
 10. A historické kořeny poválečné spolupráce je pravděpodobně možné najít zde:

  Koncem června 1938 podepsal Hromádko v Moskvě smlouvu, v níž se československý průmysl jako celek zavázal poskytovat SSSR veškeré technické vymoženosti, které měl možnost získat. Výměnou za to se SSSR zaručil zaměstnávat náš průmysl stálými objednávkami. Šéf Škodovky měl zplnomocnění vlády jednat i za další zbrojní podniky, především za Zbrojovku Brno a muničku Explosii Semtín.
  Uzavření téhle přelomové dohody předcházela utajená schůzka Hromádka a Husárka u Stalina. Ostatní členové československé delegace o ní nevěděli. Moskva chtěla, aby o těchto úzkých kontaktech neprosákly žádné informace především do Berlína.
  Den před podpisem smlouvy přijeli pro oba pány úředníci a odvezli je do jedné neoznačené vily. Tam na ně čekali sovětský vůdce Josif Stalin, členové vládnoucího bolševického politbyra Vjačeslav Molotov a Anastáz Mikojan, rovněž velitel dělostřelectva generál G. Kulik. Všichni hovořili rusky, Husárek uměl z legií. Tři hodiny diskutovali o mezinárodní politické situaci vzhledem k neustávajícímu tlaku Německa na Československo, o spolupráci v oblasti vývoje a výroby nových zbraní, možná i o dalších výhledech styků ve vojenské oblasti.

  Zdroj: https://technet.idnes.cz/varovani-pred-operaci-barbarossa-d4x-/vojenstvi.aspx?c=A160620_111044_vojenstvi_mla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten článek je nepřesný v jednom, a to že Hromádko byl antikomunista, on byl spíš antitrockista. Jinak díky za odkaz, na idnes nechodím, tak my ušlo že hodili v r. 2018 takovou udičku do dírečky na nejtenčím ledíčku...

   Smazat
  2. 2016... chybička se vloudila špatným úhozem

   Smazat
  3. Hromádko nebyl ani antikomunista, ani trockista. On byl český vlastenec, ale povahou realista. Za války odešel z Varšavy (tehdy součást carské říše), kterou právě obsazovali Němci, do ruského vnitrozemí a nechal se zaměstnat u Putila (zbrojovka). Tam najížděli na anglický systém normování. To byl velký technologický pokrok. Normování po válce přenesl do Škodovky a stal se generálním ředitelem koncernu. Za okupace pak chvilku seděl v koncentráku za černou porážku - a za to se stal zasloužilým odbojářem a všechna kolaborace českého zbrojního průmyslu s Němci byla zapomenuta. Po válce pokračoval dál v ředitelování.

   Smazat
  4. a jeho členství znáte? a statek domovský...

   Smazat
  5. Normování bych typoval spíš Amerického Taylora, nevím že by to Angličani nějak zvlášť uměli s normováním. Navíc měli "svého" Karola Adamieckého

   a Fayola přeložili z Francoužštiny do Angličtiny až po 2. válce

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Ganttův_diagram

   Smazat
 11. Dík, znal jsem člověka, který tehdy mistroval v dělovce Škodovky. Vyprávěl mi o návštěvě ruské delegace složené, dle jeho mínění z techniků a zřejmě získali technické informace, podle kterých pak v Rusku vyrobili děla drtící hitlerovce.Ráži už si nevzpomenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě se nic nestalo. Takových rezolucí všech možných zaměření se vyrojila spousta. Nicméně tato výzva ukazuje na myšlenky, které se honily Hromádkovou hlavou. Prezident správní rady si uvědomoval, že největším nepřítelem, jakého Německo má, je Sovětský svaz. Proto se snažil všechny dodávky Sovětům urychlovat. Velmi důležité byly nejen hotové výrobky, ale především dokumentace na zbraně, jejichž licence Moskva koupila. Na přelomu let 1938–1939 firma odeslala do Moskvy na 70 tisíc listů technické dokumentace, zvláště pak na děla ráže 210 a 305 milimetrů.

   Většinový vlastník Škodovky, francouzská firma Schneider, se po Mnichovu chtěla svých akcií zbavit, ale kvůli nejisté politické budoucnosti země nemohla najít zájemce kromě německých. Nakonec se na koupi složil domácí kapitál: Anglobanka, Pražská úvěrní banka a Zbrojovka Brno. Vzniklo konsorcium dvou největších československých zbrojovek, které spravovaly domácí banky a ministerstvo financí.

   Francouzi doprovodili svůj odchod písemným prohlášením, podle něhož bude Škodovka brzy nucena vyrábět zbraně pro Německo. Ústně dodali, že Velkoněmecká říše jistě brzy Československo přepadne a zničí. V lednu 1939 dokonce přijeli za Hromádkem dva vedoucí pracovníci Schneiderova koncernu, aby ho přiměli k odjezdu do Francie. Ale čeští ministři, a ani Jugoslávci a Rusové, s nimiž o tom Hromádko diskutoval, s takovým vývojem nepočítali.

   Smazat
  2. Něco na té informaci nehraje. Francouzi se hned v roce 1945 přihlásili jako majitelé Škodovky. Naštěstí jeden škodovácký Sudeťák v odsunu řekl českému prozatímnímu vedení firmy, že v trezoru leží smlouva, ve které se Francouzi svého škodováckého majetku vzdávají a prodávají ho (ve prospěch německé firmy - podle pamětníka). Francouzi si mysleli, že o té smlouvě Češi nevědí a že je tedy mohou po válce podvést.

   Smazat
 12. Obávám se, že Roman je agentem protikremelským, kterému ovšem nevadí udělat s kýmkoli pro sebe výhodný obchod.

  OdpovědětSmazat
 13. Jasně Putinovi agenti jsou všichni kdo s nimi nesouhlasí.

  OdpovědětSmazat
 14. Americké palivové tyče byly málo použitelný krám, proto byla uzavřena smlouva s ruským dodavatelem. Od té doby žádné potíže s tyčemi nejsou. To je podstata věci! Eric hrozně rád žvaní o věcech, o nichž neví absolutně nic!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím mě také Erik zklamal, tyče byl známý problém. A už nám sem zase ty Westinghouse tlačí.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.