Reklama

čtvrtek 26. října 2017

Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha versus zbytek ČR připomíná film „Hladové hry“. Pan Babiš a pan Okamura by si měli naslouchat

Václav Kytička
26.10.2017 AENews

Kdo jsou ti Pražáci, kteří volili TOP 09 a Piráty? Vnitřní Praha versus zbytek ČR připomíná film „Hladové hry“. Pan Babiš a pan Okamura by si měli naslouchat.

Redakce AE News přinesla zajímavý pohled svého externího spolupracovníka na povolební situaci v Praze a na úlohu Andreje Babiše a Tomia Okamury. 

Já osobně (píše šéfredaktor AE News v předmluvě textu - pozn.red.NR) nesdílím takovou důvěru ve spolupráci Hnutí ANO a SPD na rozdíl od níže uvedeného článku, protože cílem Babišovy vlády bude podle mého názoru ještě pevnější a těsnější spojení ČR s USA, jakkoliv mnoho lidí to zatím nevidí a pokud mluvíme o spojení s USA, rozhodně tím nemám na mysli to “dobré” spojení s politikou pro-ruského éthosu dnes již zcela izolované Trumpovy vlády, která už nemá kontrolu nad zahraniční politikou, kterou plně ovládli váleční jestřábi a neoconi v americkém Kongresu, které ovládají sionisté. Zlepšení vztahů s Ruskem bude nadále prosazovat Miloš Zeman, ale ve vyvažovacím tandemu s Andrejem Babišem, který bude tandem vyvažovat na druhou stranu, směrem k USA, ovšem v rámci vazeb EU jako americký kůň uvnitř Bruselu.

Vyvažování je mimochodem jeden z hlavních mocenských modelů zobrazených ve filmové sáze The Hunger Games. A přestože Andrej Babiš navenek chce leccos, ve skutečnosti udělá jen takové kroky, které budou vhodné pro jeho Agrofert. A v tomto ohledu jeho zájmy míří do náruče Nové Evropy, pokud mu ovšem Američané nenabídnou něco, jako nabídli Polsku po posledních volbách. Poláci chtěli americké rakety, zbraně a americké jednotky trvale umístěné na svém území. Dostali všechno. Pokud si Američané koupí Babiše podobným způsobem, např. nové obchodní doložky pro ČR, resp. pro Agrofert nebo laciné bojové vrtulníky UH-1Y, které najednou Američané ČR nabízí za zvýhodněnou cenu po volbách v ČR [1], potom nějaké zlepšování vztahů s Ruskem rozhodně nenastane. Je však pravda, že pokud SPD nebude v koalici s ANO, bude tam někdo jiný a situace bude o to více eskalovat k zániku české státnosti. Koalice ANO a SPD se mi proto jeví jako nejmenší zlo v nastalé povolební situaci.
Pozn. -VK- 
The Hunger Games – Odkaz Hollywoodu na systém dělby moci v dystopické demokratuře.

Pražské Hunger Games
Řada voličů si pokládá otázku, jak je možný tak vysoký výsledek Pirátů a jak je možné, že se do sněmovny dostal ten Kalousek. Odpověď lze nalézt podrobnější analýzou volebních výsledků. Je zřetelně patrné, že mírně před SPD se Piráti dostávali zejména v městských aglomeracích. Tam se zpravidla rovněž, zcela na konci, do sněmovny propasovalo i TOP-09.

Jiná situace je však v Praze. Celkové výsledky nejsou až takovým překvapením. Řadový Čech si prostě řekne Praha je prostě jiná.

Praha celkem
ANO 20,35%
Piráti 17,59%
ODS 16,22%
TOP 09 12,64%
SPD 05,81%Podstatně zajímavější je však hlubší sociální pohled do nitra našeho hlavního města. Srovnáme-li výsledky voleb v jejích vybraných částech, naskytne se nám obrázek o zcela jiných volbách. Kalousek je jednička a pokud ne on tak Piráti a přirozeně tradičně ODS. SPD zde figuruje těsně nad hranicí pro vstup do sněmovny a to ne všude.

Praha 1
TOP 09 19,82%
ODS 19,73%
Piráti 16,61%
ANO 11,78%
SPD 04,39%


viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6369-praha-1

Praha – Troja
ODS 19,91%
TOP 09 19,48%
ANO 11,78%
Piráti 16,61%
SPD 03,17%


viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6418-praha-troja

Praha 2
Piráti 18,59%
ODS 18,54%
TOP 09 17,18%
ANO 13,81%
SPD 05,27%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6370-praha-2

Praha 7
Piráti 19,56%
TOP 09 16,74%
ODS 15,67%
ANO 14,01%
SPD 04,96%


viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6375-praha-7

Praha 6
Piráti 17,27%
ANO 16,83%
TOP 09 16,33%
ODS 15,67%
SPD 04,41%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6374-praha-6

Praha 5
Piráti 18,09%
ANO 17,44%
ODS 16,79%
TOP 09 15,20%
SPD 05,37%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6373-praha-5

Praha 3
Piráti 18,63%
ANO 17,78%
ODS 16,23%
TOP 09 14,69%
SPD 05,51%

viz: https://www.novinky.cz/volby/snemovna-2017/hlavni-mesto-praha/praha/6371-praha-3

Naskýtá se potom otázka, je Praha ještě naším hlavním městem? Podíváme-li se podrobněji na mapu Prahy, tak nelze konstatovat jinak, že městské části okolo jejího středu, kde jsou tzv. VIP adresy, český stát nereprezentují ani náhodou.


Zde si potom nelze než položit otázku, kdo jsou obyvateli těchto částí Prahy. Odpovědí je, že zaměstnanci minimálně republikových centrál nadnárodních korporací a bankovních domů, zaměstnanci centrál médií a v nemalé řadě zaměstnanci centrál různých pochybných neziskovek, včetně zaměstnanců příjemců zahraničních grantů z oblasti školství. Dále zde žije celá komunita dodavatelů různých servisních služeb pro výše uvedené. Od právních a lobistických, až po různé prodejce a poradce všeho druhu. Osob nějak svázaných s opravdu českými firmami s širší nežli místní působností, žije ve vybraných částech Prahy minimum. Smutné na tom je, že právě tyto městské části, přesněji osoby zde žijící, udávají tón v klíčových oblastech průmyslu, mediálně názorových trendech a směru vzdělávání mladých generací.

Situace v ČR je prakticky shodná, co se výše uvedených městských částí Prahy týče, se situací, jak ji popisuje filmová série „Hladové hry“ (The Hunger Games).

Právě těmto osobám musí být SPD, ale i Babišovo ANO velkým trnem v oku a pokud ne jim, tak určitě zaměstnavatelům těchto osob. Toto jsou naše „Pražské bažiny“ alias „Lumpen-kavárna“ alias „Havloidi“. Pan Kalousek se hned po volbách nechal slyšet, že vláda pod taktovkou ANO, SPD a KSČM je smrtící koktejl. S tímto konstatováním se dá jedině souhlasit, kdy ale nejde o smrtící koktejl pro ČR, jak se šéf TOP-09 snažil naznačit, ale o smrtící koktejl právě pro něj a jemu podobné!


Česko jako kolonie

Nicméně jak to ještě bude, je nejisté. Pokud se volič při svém rozhodování řídil tím jak nejúčinněji zabránit současným největším hrozbám, tak odpověď byla vcelku jasná. Kdo nechce islamizaci ČR (barbaři jsou již za branami) nebo nechce být zatažen do války s Ruskem (kumulace zbraní NATO na východě Evropy trvale pokračuje), nebylo lepší volby nežli SPD. Pokud voliče trápil současný stav ČR jako kolonie západu a Klondike místních vykuků, tak jedině ANO má dostatek profesionálů, aby s tím bylo schopno nějak zatočit. Generální otázkou je, jsou schopni se pan Babiš a pan Okamura domluvit?

Cíle deklarované panem Okamurou jsou naprosto legitimní, ale to v rovině ideálního řešení. Zejména změna volebního řádu, přímá demokracie, nulová tolerance islámu, jakož i to, že jako jediný z politiků řekl naprosto otevřeně, že Krym se odtrhl od Ukrajiny legitimně a to zejména v reakci na zákaz ruštiny. Problém je, jak tyto cíle dosáhnout a zda by nestálo za to, nejprve nastavit jako krok první prosazení dílčích optimálních cílů a až následně dosáhnout konečného výsledku.

Zastavit islamizaci ČR bude jen oddálením doby temna, pokud se nepodaří zastavit islamizaci Evropy. Zde má pan Babiš naprostou pravdu a obávám se, že je jediný z českých politiků, který má šanci, aby byl jeho hlas v Bruselu opravdu vyslyšen. Přímá demokracie je výborná věc, ale pokud bude mít o něčem právo rozhodovat nevzdělaný dav, je to jen otázka správně vedené PR kampaně a stejně bude prosazeno to, co prosazeno mělo být. Prvním krokem pro přímou demokracii musí být nejprve generální rekonstrukce našeho školství! Aby vzdělávalo v oborech, které ČR potřebuje, ale aby také vychovávalo k soutěživosti, poctivosti, pracovitosti, vzájemnosti ale i bojovnost a hrdost. Zejména výchovnou složku se podařilo novodobým elitám z našeho školství zcela eliminovat. Konečnou tečku mu dala Dienstbierem nasazená Valachová, bez kouska pedagogického vzdělání, svou inkluzí. Pouze svéprávní občané mohou přijímat kvalifikovaná rozhodnutí.

Pan Babiš by si zase měl uvědomit, že to, že jsme součástí NATO, byla práce Václava Havla, respektive jeho přátel z USA, kteří nás do něj zatáhli a prakticky týden na to jsme jako součást koalice napadli Srbsko ve vylhané válce o Kosovo. Viz například přímý záznam slov Jána Čarnogurského (1991 – 1992 předseda vlády Slovenska, 1998 – 2002 ministr spravedlnosti Slovenska):


Nad to vše je naopak neoddiskutovatelné, že pan Babiš byl jediný, který přišel, a to ve značném předstihu, s opravdu pozitivní kampaní. Programu, který nastínil ve své knize „O čem sním, když náhodou spím“ není praktiky co vytknout. (https://www.anobudelip.cz/file/edee/2017/o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim.pdf)


Babiš a Okamura jako koaliční výslednice a jediná cesta po volbách?

Když jsem poslouchal předvolební duel mezi panem Okamurou a panem Bartošem na TV Barrandov (https://www.barrandov.tv/video/109757-duel-jaromira-soukupa-12-10-2017 ), bylo zcela zřetelné, že jsou oba vysoce inteligentní pánové a mají charisma se schopností strhnout ostatní. Nicméně pan Bartoš vykazoval tak maximálně 50% vědomostí pana Okamury. Katastrofou však bylo, když pan Soukup, který duel moderoval, položil otázky podporovatelům obou pánů. Ti co se vyjadřovali za Piráty, nelze nenazvat jinak než zmanipulovanými a naivními fanatiky.

Krásný článek jsem na toto téma četl na Svobodných novinách zde:

http://svobodnenoviny.eu/oproti-slunickarstvi-je-i-komunizmus-docela-rozumny-napad/

Základním tématem bylo srovnání utopie komunistické s utopií sluníčkářskou, jejíž představitelé Piráti jsou.

Komunisté tvrdili „Každému podle svých schopností, každému podle jeho potřeb.“. Sluníčkáři jakoby škrtli první polovinu a ponechali pouze to „Každému podle jeho potřeb.“.

Srovnám-li ale pana Babiše s panem Okamurou po stránce odborných vědomostí jak u takových celků, jako je stát (nebo velký koncern), naplánovat a prosadit změnu k lepšímu, zde musím konstatovat, že je poměr obdobný, jako jsem uvedl o odstavec výše, ale to ve prospěch pana Babiše.

Pokud si oba pánové dokážou vzájemně naslouchat, mohlo by ANO a SPD vytvořit kvalitní vládní koalici a naši republiku spolu s panem prezidentem Zemanem opravdu vrátit tam kam patří, t.j. na špici Evropy, kde historicky nejméně 800 let byla a to i jako součást větších státních útvarů.


Historické paralely

Již od dob Přemysla Otakara II. byly naše země ekonomickým leadrem střední Evropy. Přes husitské bouře, kde jako první jsme se odtrhli od katolické Evropy, která byla natolik v rozkladu, že ani nevěděla kterému ze 3 papežů by se měla klanět, jsme se až do Bílé hory byli centrem svobody a vzdělanosti. I přes její katastrofu jsme nadále byli průmyslovým srdcem Rakousko Uherska, jakož i po celou dobu minulého století tím samým v rámci sovětského bloku.

Až ze zahraničí dosazení politici okolo Havla, jejichž pokračovateli jsou právě TOP 09 a obávám se právě Piráti, byla naše republika vyplundrována natolik, že jsme byli nedávno zařazeni mezi rozvojové země.

Pan Babiš by měl přijmout pomocnou ruku pana Okamury, pakliže mu ji nabízí a nespoléhat, že se dohodne s farizeji, kteří na něj plivou špínu, nebo donedávna plivali.

Pan Okamura by měl přestat fantazírovat o zcela správných programových prohlášeních, ve smyslu, že se mu je podaří prakticky realizovat bez toho, aby postupoval krok za krokem a zejména by se měl od pana Babiše učit a učit, třeba i to jak zvládat komunikaci se svými podporovateli, jak bylo psáno zde v jiném článku, neboť reálné vládnutí je zcela něco jiného, nežli deklarování postojů z pozice opozičního poslance.


Islamizace ČR a Soros na odchodu z Rakouska

Jedním z klíčových úkolů, kterým by se nová vláda měla velmi zodpovědně zabývat, kromě spousty dalších, by mělo být zastavení rozkladných vlivů naší společnosti ze strany Sorosových a jiných obdobných fondů. Pokud je pravda to, co píšou na czech-freepress zde: http://www.czechfreepress.cz/blogy/mlady-rakusan-kurz-vyhani-nejstarsi-dobytek-sveta-sorose-a-jeho-agenty-cizi-moci-z-rakouska.html, tak nově zvolený rakouský leader Sebastian Kurz dal 28 dnů na to, aby Sorosova nadace Otevřená společnost (Open society) ukončila v Rakousku svou činnost, jinak přistoupí k právním krokům za pokusy podkopat demokracii v zemi. Toto by mělo být následováno i u nás.

Dalším krokem by rozhodně měla být nulová tolerance ke stavbě mešit na území ČR, neboť právě tam je ze strany radikálních imámů šířena nenávist k původním Evropanům nejčastěji a to s nejširším dopadem mezi veškeré vyznavače této víry. Stejné pravidlo platí ve Švýcarsku. Nedopusťme, aby u nás nastala situace obdobná Velké Británii, kdy v řadě obcí již přistěhovalá islámská komunita hravě přehlasovává původní Angličany. Do této situace se začíná dostávat i sousední Německo a přesně takto demokraticky se dostal k moci i Hitler. S přihlédnutím k tomu co hlásali fašisti, proti tomu co na nás chytají islamisti, tak se obávám, že tentokrát to bude cesta rovnou do temného středověku. Pokud k tomu připočteme no-go zóny v řadě evropských států – ne to není Evropa o které jsme za komunistů snili.


Evropská civilizace je ve stejné situaci jako Řím před pádem svého impéria

Základním problémem je, že výše uvedená nebezpečí se šíří pomalu a víceméně skrytě. Několik generací jakoby se nic neděje. Až plody tohoto ale uzrají, jsou nenávratné. Pokud se trochu podíváme do naší historie, tak na obdobný rozklad společnosti padla Říše Římská a to, že měla na svou dobu od ostatních o míle vzdálenou logistiku obchodu, fungující vodovody a celý sociální systém, jim nebylo nic platné. Po jeho pádu nastala 600 let doba temna a přesně to se může stát i nám.

Tím chci říct, že znovu zestátnění vodovodů, pochytání tunelářů, výstavba rychlovlaků, dálnic, sportovišť, repasování státní správy a vše obdobné, co nás aktuálně trápí, je rozhodně důležité, ale zanedbáním výše uvedeného, nedej bože nechat se zatáhnout s NATO do nějakého válečného dobrodružství s Ruskem, jsou konečnou.

Nakonec, co je platné současným Němcům, že mají podstatně vyšší životní úroveň než my, když v řadě obcí se již bojí vyjít po setmění z domu?

Václav Kytička

47 komentářů :

 1. Hmm, vrtulníky UH 1Y, se kterými USA geniálně prohrály válku našeho mládí, válku ve Vietnamu. Děkuji, že nám to těmi zombiemi leteckého vývoje ŠEDESÁTÝCH LET MINULÉHO STOLETÍ připomínají. Co kdyby ke každému jako dar přibalily Bell UH 47G z Korejské války, populární ze seriálu MASH?

  Nacpat vetřelce Sorosovi "do kapes" místo kamení a NEVYPLACENĚ poslat jeho soukmenovcům i s tím šmelinářem přes Atlantik do Americka...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě to má cenu jako starožitnost, možná na tom Stropnický ještě něco vydělá.

   Smazat
 2. V Praze se letos započítávaly i volební výsledky občanů v cizině, z ciziny. Nevíte někdo kolik bylo "CIZÁCKÝCH" platných hlasů a jak byly rozloženy? Jde o hlasy emigrace a ambasád....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V zahraničí se volilo z kandidátek Středočeského kraje, nikoliv Prahy ! ! ! Volební kraj pro volby v zahraničí se stanovuje losem.

   Smazat
  2. 13:07 Nepřipočítavaly se Praze, ale Středočeskému kraji. Prakticky všude v cizině zvítězila TOP09.
   http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2280883-volby-v-zahranici-ovladla-top-09-hralo-se-o-deset-tisic-hlasu

   Smazat
  3. To nestálo za řeč, nějakých 3 tisíce hlasů pro TOP, to nic neznamenalo.

   Smazat
  4. 1307
   Pamatuji se jen na TOP09 na prvním místě, ale vše bylo na stránkách ČT24.

   Smazat
 3. Tak to je jako volič SPD souhlasím aby vládly s babišem. Lepší než piráti stan top09 ods kdu top09.

  OdpovědětSmazat
 4. Je to smutné , ale bílá Evropa končí , na likvidaci muslimů už nemá !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo se chce zachránit, musí se obrátit na Východ. To je jasné.

   Smazat
  2. Úprava bílá západní Evropa, takto dopadne vždy, když je zvoleno primitivní povyšování a drancování místo svědomí a přemýšlení. Sami si svůj osud vybrali, "služ čertu a peklem se Ti odvděčí", bohužel to se na západě nevyučuje. Bývalý socialistický blok a možná i s východním Německem se pravděpodobně zachrání, protože zákulisní vedení potřebuje stabilitu a chaos je pouze umělý a řízený a umožněný nízkou morálkou lidí. Skutečný chaos nedopustí a V4 bude postupně přebírat řízení Evropy ve spolupráci s Ruskem a Čínou. Samozřejmě, že státní elita USA bude dělat všechno možné, například prodat nám šrot (vrtulníky) apod., ale už ji nic nemůže zachránit. Nadvláda dolaru končí a Pax Americana je odepsaný projekt. Ještě nějakou sílu USA státní elity mají a zdánlivě se může zdát, že něco ještě zmohou, ale jak se říká v šachovém žargonu, ta pozice je pro USA státní elitu již puklá.

   Smazat
 5. Koupí-li Babiš, a další naši "experti" na armádu, vrtulníky UH 1Y neměl by zapomenout i na koupi vrtulníkové letadlové lodě a zřízení námořní pěchoty v české armádě.

  V opačném případě se brzy zjistí, že tyto vrtulníky jsou pro nás k ničemu !
  http://flymag.cz/article.php?id=11050

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyto vrtulníky budou ve větší části z pravého zlata. 1ks tohoto světového vrtulníku nám Američané účtují za lidovou cenu po slevě 1 miliardu Kč. Nekupte to , je to terno. Právě 1 tuna zlata příjde asi přibližně na 1 miliardu kč.

   Smazat
 6. Hlasy z ciziny se započítávaly nikoliv v Praze, ale ve středočeském kraji.
  Mělo jich být něco okolo 9 tisíc.
  Ale taky by se nemělo zapomínat na to, že před volbami proběhla zpráva o enormním nárůstu žádostí o voličské průkazy oproti minulým volbám.
  Zdá se, že aktivita Pirátů a TOP dostat i takto naše hloupoučké zmanipulované studenty k volbám v Praze a Brně se neminula účinkem...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak Piráti a guru oklamali voliče
   http://literarky.cz/komentare/ostatni/25049-jak-pirati-a-guru-oklamali-volie

   Smazat
  2. FOTO Ivana Bartoše s levičáckou Antifou? „Hrdej!“ „Nestydím se“
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-Ivana-Bartose-s-levicackou-Antifou-Hrdej-Nestydim-se-508567

   Smazat
  3. Heriot 13:26 Jestli někdo dokázal vytáhnout studenty k volbám, jenom dobře. Výraz "zmanipulovaní" studenti je mimo mísu. Každej z nás, kdo byl volit, se v podstatě nechal někým zmanipulovat. A označovat studenty za hloupoučké ? Podívej se, kolik "vzdělanců a inteligentů" dokázal Okamura aspoň na chvilku vytáhnout z hospody od půllitru.

   Smazat
  4. manžel,Slovák,mně říká-víš,kde mají Piráti členskou základnu?No přece v Somálsku

   Smazat
 7. Stále angažovaný J.Kopal, po právu vykopnutný z SPD, jako infiltrát, v "kotli sluníčkové TV" p. J.Soukupa, perlí z první řady od 51:05 minuty. J.Středula mu to pěkně natřel :-):
  https://www.barrandov.tv/video/110823-arena-jaromira-soukupa-24-10-2017

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Středula je nefachčenko z tropau co nikdy nepracoval jen machruje v kvádru za sto litrů...nic pro normální lidi neudělal...typický rohák...kudy chodil tudy krad socan demokrat....

   Smazat
  2. 13:42 Pochlubte se. Co a za kolik jste v životě vykonal vy pro blaho bližního.

   Smazat
  3. Rohák co stál na rohu a v noci krad se ozval. Typický socan demokrat, stačí se podívat do jejich historie. Werich měl pravdu.

   Smazat
  4. 15:21
   Myslíte, že ten "ryzí charakter", co chodil na předvolební diskuse v TV Barrandov a přihlásil se, na rozdíl od ostatních členů SPD, jako kompars za SPD, a potom tleskal ANO, i krade na rohu?

   Smazat
 8. Krutě pravdivý článek. Kéž by podobné mohl člověk číst i v hlavních médiích.

  OdpovědětSmazat
 9. Praha je stát sám pro sebe, s vysoce nadprůměrnými platy, celá republika na tyto "prý VIP" musí vydělávat a držet hubu!
  Havlisté, komedianti,nafrněná tzv.smetánka, neziskovky,parchanti a darmožráči jsou to všechno....hnusní pražáci,... čest vyjímkám!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:54 Nezapomeňte na bývalé vexláky, zelináře, řezníky, hospodské a jiné šmejdy, ze kterých jsou dnes "ctihodní podnikatelé". S nimi bohužel volí i slaboduší, kteří sice žijí z ruky do úst, ale alespoň stejným hýkáním se snaží těm zazobaným vyrovnat.

   Smazat
 10. Je jasné, že Okamura je slušný člověk, který to s touto zemí a národem myslí opravdu dobře. Záleží mu na tom, to se pozná. O Babišovi lze v mnohém pochybovat, to je typický představitel globálního světa, je v něm jak ryba ve vodě. Že je ale v mnohém protřelejší a zkušenější, než Okamura, to je určitě pravda a je to dáno i věkem. Naproti tomu, když sledujete Bartoše, tak to je, jak Zeman říká, přebujelé sebevědomí, nedostatečné vědomosti, o zkušenostech ani nemluvě. Něco z toho je též věkem, ale valná většina je už vymytý mozek dnešních mladých, což vidíme na každém kroku. A žádnou skutečnou změnu nenabízí, snad kromě legalizace marihuany. No tomu říkám priorita. Utáhl mlaďáky na vařený nudli, teda na dredu na hlavě. Tím jediným se odlišuje od zbytku politického spektra, kromě Okamury.
  Nu, zvolili jsme, co jsme zvolili a politika je uměním možného a bude docela zábavné sledovat, že ty, o které stojí Babiš, protože nechtějí nic měnit, nechtějí zase Babiše, zatímco on nestojí o Okamuru, který jediný se k němu jak před volbami, tak po volbách chová slušně a nedělal si na něm svoji antikampaň, k čemuž se zaprodali nakonec i ti Piráti. Nakonec Babiš bude rád, že mu Okamura zbyde a zjistí, že se slušným člověkem se vždycky nějak domluvíš, s grázlem to funguje jen do té doby, do kdy z toho grázl něco má. O tom už Babiš také ví své. Přesto by znova vstupoval do téže řeky... No asi zase tak chytrý není. Uvidíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:15 Zkusme počítat. Blok ODS+TOP+STAN+KDU potáhnou jednoznačně spolu. K tomu nejspíš i Piráti. To je dohromady 25+7+6+10+22=70 hlasů. "Levice" KSČM+ČSSD+(SPD) = 52 hlasů. Pozice ANO je celkem pohodlná. Pokud předloží pravicový návrh, snadno ho s pomocí pravicových stran prosadí. Totéž platí i pro levicové návrhy. Takže nejvíc bude záležet na tom, jaké ANO ve skutečnosti bude. Obávám se, že mnoho levicových voličů ANO si bude připadat stejně hloupě, jako dnes když si vzpomenou, jak cinkali klíči.

   Smazat
  2. Nechápu, proč by měli být Piráti považováni jako pravice. Perličkou jejich levicového sociálního systému je socialisticky-utopistický "základní příjem".
   Piráti jsou takovou vylepšenou stranou zelených ekokomunistů.

   http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/10/22228651_473884772997931_8355233838319105999_n.jpg

   Smazat
  3. 15:06 Lísání se Pirátů k pravicovým stranám v parlamentu může nevidět jen slepý.

   Smazat
  4. 14:41 názorné a poučné. Račte si, zejména nadšenci pro ANO, zapamatovat.

   Smazat
 11. Předseda Pirátů Ivan Bartoš, který se účastní demonstrací extrémistické Antify, stáhl bývalé voliče Zelených, ČSSD a KSČM
  http://pravyprostor.cz/wp-content/uploads/2017/10/22406203_724355494428702_5170143267043723541_n.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je blbost. Volili ho Zelení ale především prvovoliči, mladí nezkušení pózéři.

   Smazat
 12. Naivita a neznalost politiky na straně většiny našich občanů je až zarážející. SPD upozorňovali někteří příznivci již na jaře, že by si měla pěstovat další koaliční stranu, která by se spolu s ní dostala do parlamentu. Nedošlo k tomu, výsledek se dal očekávat. Systém buď chcete měnit nebo ne. Nelze to tedy dělat výsekově, tedy např. ve školství ano, v ekonomice ne apod. Takhle to nemůže fungovat. Skutečně protisystémové strany se nedostaly vůbec k tomu, aby mohly veřejně prezentovat své programy. Výsledkem byly debaty typu Okamura x Bartoš. První chtěl lehké kosmetické změny, druhý je silně prosystémový. Pokud chtěl Okamura získat více voličů, měl být určitý, např. ve věci vystoupení z EU a z NATO. Namísto toho lavíroval, schovával se za referendum "o Evropě" a za rozhodnutí lidí. Pokud chtěl dělat skutečně nějaké zásadní změny, musel by k tomu prosazovat potřebné předpoklady sám. Nedělal to, proč se nyní diví? Jestli chce autor článku hodnotit programy jednotlivých stran, měl by se nejprve seznámit s volebním programem Aliance národních sil, která ve volbách podporovala ČSNS, aby získal nějaké základní měřítko, podle čeho poměřovat programy dalších stran. Jenže tyto protisystémové strany se nesměly "demokraticky" dostat prakticky vůbec nikam. Mnozí lidé o nich tudíž ani nevěděli. To vše v souhrnu dává výsledek. Starým prosystémových stranám lidé podle předem daného návodu hlasy ubrali, aby je přidali nastrčeným novým prosystémovým stranám či stranám "v mezích mírného pokroku".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasím, myslím, že zeptat se lidí na vystoupení z EU stejně, jako kdysi na vstoupení, považuji za demokratické. Sám Okamura se netajil tím, že sám by hlasoval o vystupení. Naopak, deklarovat vystoupení bez mandátu většiny voličů je populizmus a navíc to zavání diktátem. A změny, co nabízí Okamura, nejsou kosmetické, však také proto je proti němu takový humbuk. Jím navrhované změny se dotýkají fungování celého dosavadního systému, to jste asi špatně poslouchal, nebo špatně pochopil. S tímto mandátem toho ale bohuže mnoho neprosadí, takže občané jsou asi v zásadě se systémem spokojeni a nechtějí žádné zásadnější změny. Všechny volené strany jsou eurohujerské, snad s výjimkou Okamury. Takže nejspíš ani referendum by nedopadlo jinak, bohužel. Raději blbá jistota, tak volil volič...

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do takhle divoké koalice (nebo spíše "koalice") by šel jenom šílenec.

   Smazat
  2. A navíc, Zeman jim do toho hodí vidle...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 14. Úvaha páně Kytičkovic je poněkud na hovno...neboť Babiš žádnou zárukou záchrany republiky a jejího hospodářství vytržením ze statutu německých & Spol. kolonií není, spíše naopak je to jistota, že nás ponoří ještě hlouběji do bažin EU-rybníka, plného parazitů, importovaných ze všech koutů světa, kteří se rozlezou i k nám..viz.jeho, ANOňáckého přístup k imigraci, prostřednictvím přátelství a spolupráce se sionisty typu Sorose a jeho Středoevropské líhně profesionálních zhmotňovačů PSM,které Babiš po vykopnutí z Pešti nabízí pražskou Invalidovnu,Albrightové a jeho lidí, jako Jourová, Krnáčová,hatefrí ptáka Pelikána,paranoidního šílence s kupírovanou oháňkou Stropnického atd.Babišův přístup k problému imigrace je v přímém rozporu s tím, co chtějí a proč lidé volili Okamuru a jeho SPD a to se týká také vztahu k EU i NATO.
  Pokud vytvoří ANO a SPD koalici, někdo z nich bude muset uhnout a nebo úplně otočit.Tak jsem zvědav...

  OdpovědětSmazat
 15. Pan Okamura je vychazejici hvezda na politickem nebi Ceska !
  Jeho uspech a snaha udrzet Evropu pro Evropany je zaznamenana i v Americe.
  Samozrejme, ze ted na Okamuru, stejne jako na Babise, zacnou hnojometnici metat atrocitni propagandu.

  Ze jsou to Naciste a Rasiste a jine blbe nalapky.
  Vase "kavarna" stejne jako washingtonska bazina se nikdy nesmiri s zadnou vladou zvolenou lidmi, ve ktere oni nebudou vladnout.
  Cesi stujte za Okamurou !
  Dejte moznost Babisovi prokazat jeho schopnosti a neverte atrocitni propagande.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. bures uz svoje "schopnosti" prokazal, je vsehoschopny. Nedovoli ani referendum o EU, i když vstup do EU byl referendem, na to jsme jim byli dobri, tedy pohrda volici, jde si za svym. Nemuze se moralne srovnávat s panem Okamurou, kteremu nesaha ani po kotniky.

   Smazat
  2. Honolulu, stydě se za svůj kryptonym, už raději vystupuje anonymně. Přesto jeho hloupost a pózerství ho nakonec prozradí. Starče, zalez někam na Floridě do díry, modli se k tomu svému Trumpetovi a nám dej pokoj!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 16. Laska autora k fašistovi Okamurovi tu čouhá jak sláma z bot.Nové republice vubec nesvédči publikovani takovych clanku .Brzo uz nebudou tyhle stránky ke cteni .Pane Dvoraku ,zamyslete se nad tim co tu za svinstva publikujete .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bagoun Tak to jste tady špatně to jsou články pro nás. Prý fašista tady nejsou články pro pomatené vítače. Zdraví xenofob rasista Putinův agent a volič SPD.

   Smazat
 17. No my Pražáci jsme je určitě nevolili ve velkém. Volili tu zasranou Topku hlavně ti,co žijí v cizině a zřejmě je pro ně ožrala Kalous dobrý bavič. Pro mně je to nebezpečnej psychopat, s egem jako hrom, patřící do blázince. Bohužel je v politice.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.