Reklama

čtvrtek 12. října 2017

Když jde Babišovi z tlustých do tenkých - tak jednak podává trestní oznámení a jednak trestní oznámení dostává.

- vlk -
12.10.2017 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Obojí se stalo včera (viz 9.10.2017). Babiš s Faltýnkem oficiálně potvrdili to, co se už nějaký čas čekalo - že jim bude a také bylo oficiálně doručeno policií obvinění z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo.

Ovšem jak říkám – tohle všichni čekali a kvůli tomu bych rozhodně žádný článek psát nezačal. Zejména ne tehdy, když mám v zásobníku dvoudílný článek o lithiu, které je nyní obrovským hitem mezi politikáři a kde je, jako už dlouho v české politice úplně všechno, zcela jinak, než je důvěřivému a neinformovanému občanovi předkládáno. Ale budete si muset počkat do zítřka, protože ohledně Andyho a Čapí hnízda vybuchla v neděli večer opravdová bomba, na kterou už Kosa nestihla zareagovat. Ano (nikoli ANO) mám na mysli poslední akci antibabišovské skupiny Šuman (což je krycí jméno uvedené v registru špiclů StB pro řídícího důstojníka komunistické tajné policie u agenta s krycím názvem Bureš, který je ztotožňován – jistě neprávem, právě s Andrejem Babišem).

Tahle parta, která si důsledně drží svou anonymitu už Babišovi řádně zatopila zveřejněním odposlechů. To však není vůbec nic proti tomu, co pustila do světa v neděli večer. Předpokládám, že jste to už zaznamenali a informace máte, nicméně rozhodně nebude škodit a pro archiv Kosy bude jedině dobře, když to v tomto textu zopakuji.

Na twitterovém účtu Šuman se o víkendu objevily naskenované dopisy a dokumenty, ze kterých vyplývá, že banka HSBC v letech 2008 a 2010 věděla, že Čapí hnízdo patří Agrofertu. Pokud by propojení existovalo, farma by nemohla získat padesátimilionovou evropskou dotaci určenou pro malé a střední podniky.

Mezi zveřejněnými dokumenty banky HSBC je mimo jiné žádost o půjčku pro Farmu Čapí hnízdo, která je prezentována jako kongresové, výzkumné a školicí centrum skupiny Agrofert. Hlavním zákazníkem a zdrojem příjmů budou podle žádosti firmy ze skupiny Agrofert, která je v žádosti uváděna jako mateřská skupina Farmy Čapí hnízdo.

Farma „nebude závislá na cestovním ruchu a kongresové turistice“, píše se v žádosti, v jejímž textu je opakovaně zmíněna přidělená padesátimilionová dotace. „Farma Čapí hnízdo je společnost vlastněná přímo panem Andrejem Babišem,“ uvádí žádost jako podkladovou informaci.


Tohle všechno bylo široce publikováno na českém internetu a nebude to pro vás nic nového.

Stejně jako Babišova hysterická reakce„Co se týká těch dokumentů, tak můj právní zástupce podává trestní oznámení, protože jednoznačně už ten Šuman překročil meze….“

Já se Andymu vůbec nedivím, že mu ujely nervy a počíná si jako totální hysterka v přechodu. Stačí se podívat na detail těch dokumentů, tak jak ho pro své čtenáře přineslo Echo24.cz. I jejich překlad z anglického originálu sem, kvůli archivaci a kompletnosti dám celý:

---Na první stránce vidíme v kolonce Jméno zákazníka (mateřská skupina) „Farma Čapí hnízdo a.s. (skupina AGROFERT)“

Na druhé straně:

NÁVRH

V roce 2007 poskytnuto 160 miliónů na stavbu nové centrály skupiny Agrofert (AGF). Tento produkt je v pořádku a pravidelně splácen.

AGF oznámil rozšíření centrály skupiny výstavbou víceúčelového zařízení pro výzkum, školení, konference a další akce skupiny.

V roce 2008 se AGF rozhodl koupit nové zařízení prostřednictvím nově založené Farma Čapí hnízdo a.s. (FCH).

Celkové investice jsou kalkulovány na 450 miliónů korun (375 miliónů od MCZ, 75 miliónů ze zdrojů AGF)

Návrh je strukturován vůči dostatečnému zajištění aktiv FCH zárukou od mateřské skupiny AGF. To je velmi důležité, protože hlavní tok příjmů FCH bude od členů skupiny.

Touto žádostí se žádá o schválení:

(i) termínovaného úvěru 350 000 000 CZK a

(ii) kontokorentu 25 000 000 pro Farma Čapí hnízdo a.s.

(iii) Produkty budou použity na rekonstrukci budovy…

Součástí žádosti není roční prověrka expozice vůči skupině AGF, která se bude provádět v červenci 08 (původní datum prověrky, prezentace auditovaných samostatných/konzolidovaných údajů)

Základní údaje produktu:

termínovaný úvěr

Dlužník: Farma Čapí hnízdo a.s.

Účel: rekonstrukce Farmy Čapí hnízdo

Druh produktu: sedmiletý amortizující termínovaný úvěr

Částka: 350 000 000 CZK

Splácení: 9 splátek dvakrát ročně 18 miliónů počínaje 31. prosincem 2010, závěrečná splátka 188 000 000 30. června 2015

Cena: 6M PRIBOR + 1,25% p.a.

Zajištění: (i) hypotéka fixních aktiv Farmy Čapí hnízdo a.s.

Třetí stránka je z jiné, pozdější žádosti. Vidíme v záhlaví Jméno vztahu: AGROFERT HOLDING A.S. A DALŠÍ, v první kolonce pak je jméno vztahu Farma Čapí hnízdo a.s. – AGROFERT HOLDING, a.s.

kolonka CRR/FG – (CRR by mohlo znamenat cash reserve rating) uvádí se „založeno na ratingu skupiny AGROFERT"

V kolonce „stručné shrnutí návrhu/transakce“ čteme: Touto žádostí o úvěr se žádá o schválení nového termínovaného úvěru 80 miliónů CZK pro existujícího dlužníka a člena skupiny AGROFERT – Farmu Čapí hnízdo. Nové peníze budou použity pro vybavení Farmy Čapí hnízdo.

V kolonce „pozadí“:

Farma Čapí hnízdo (FCH) je společnost vlastněná přímo panem Andrejem Babišem.

Společnost má postavit a provozovat Farmu Čapí hnízdo – víceúčelové zařízení pro firemní akce firem skupiny (přes 220), školící středisko a výzkumné centrum pro hnojiva.

HSBC již podpořila stavbu tohoto zařízení poskytnutím úvěrů 350 miliónů CZK a financování provozního kapitálu 25 miliónů.

Jako na hlavní banku skupiny se na nás obrátila paní Procházková s žádostí o dalších 80 miliónů, které jsou potřeba na vybavení interiérů.

Přestože financování Farmy Čapí hnízdo není v souladu se strategií LIB (?), rádi bychom zůstali hlavní bankou vzhledem k tomu, že je to nesmírně důležité pro pana Babiše.

Dále také díky poskytnutí stávajícího úvěrování FCH HSBC úspěšně téměř zdvojnásobila objem měnových obchodů se skupinou a získala významný objem vkladů (průměrná částka v roce 2009 400 miliónů CZK, což je meziroční zvýšení o 40%)

(Překlad dokumentů Martin Weiss)

Říkáte, že té bankovní hantýrce moc nerozumíte a nemáte jasno, vo co go? Rád vám s tímhle problémem pomohu.

Banka ve svých INTERNÍCH dokumentech k úvěrování Čapího hnízda opakovaně konstatuje, že dlužníkem je sice Čapí hnízdo, ale že jde o nedílnou součást skupiny Agrofert a dokonce na samém konci, že vlastníkem Čapího hnízda je Babiš osobně. A ačkoli je ve stejném místě také konstatováno, že tohle financování jde proti úvěrové politice poskytující banky, je osobně velmi důležité pro Babiše, který je velmi významným klientem, kterého HBSC nechtěla ztratit.

Pokud je tenhle dokument pravý, pak naprosto rozbíjí jakoukoli dosavadní obhajobu Andreje Babiše. Jde mu doslova z tlustých do tenkých a vězeňská cela se na něj doslova směje. Jakkoli jeho mazaní advokáti vymyslí jistě sice velmi srdcervoucí story, která dokumentu bude dávat úplně jiný smysl, který ovšem bude stejně pravděpodobný a logický, jako konstatování, že severní pól je ideální místo pro pěstování ananasů. Za určitých, velmi komplikovaných a specifických podmínek tak opravdu může být…

Jestli je tenhle dokument pravý…. Což je alfa a omega celé záležitosti. A vsadím boty, že právě relevantnost bankovních dokumentů a její zpochybnění bude hlavním úkolem Babišových advokátů.

Media momentálně řeší, jestli je tenhle výpis součástí spisu, který k případu Čapí hnízdo vede policie. Poslanci Dolejš a Huml na přímý dotaz neodpověděli. Nedivím se jim. Babiš také ne, ten drze odvětil, že ty dokumenty neviděl, nezná. Tomu snad nemůže věřit ani příslovečný občan Kobliha! Proč by jinak Babiš podával na Šumany trestní oznámení, když neviděl a nezná?

Můj názor je, že to podvrh a falzum není!

S tímhle mám dost dlouhou osobní zkušenost - banka se snaží své klienty krýt, zejména když jde o takové její superVIP, jakým je/byl Babiš pro HBSC. Pokud nejde o neudržitelně provařený případ. Což je jeden argument.

Tím druhým pak je zkušenost s dotazy policie, které vyšetřovatelé posílají bance. Pokud není zcela vodotěsně specifikováno nebo policie nemá příkaz, který by jí umožnil získat od banky veškerou klientskou dokumentaci, pak banka hraje takzvaně “blbce“ a využívá každé formální chybičky, aby dokumenty poskytnout nemusela. Nevěřím tedy, že policie o tomhle vnitřním dokumentu - příloze pro interní schvalování úvěrů pro Čapí hnízdo HBSC věděla. A když nevěděla, nemohla se na něj přesně zeptat. Nepochybně si vyžádali kopie úvěrových smluv, ale ty budou formálně v pořádku, tam nic o Babišovi a Agrofertu rozhodně nebude.

Ovšem nyní se situace diametrálně změnila a policie si nepochybně, na základě informací od Šumanů, vyžádá zveřejněné dokumenty. A pokud je dostane regulérní cestou, aby nebyly obhajobou Andyho formálně napadnutelné a soud je připustí jako důkazní prostředek obžaloby, má Babiš velký, ba obrovský problém. Který nepůjde jen tak smést se stolu. Proto ta hysterie!!!!

Znovu opakuji – za předpokladu že
1- dokumenty jsou pravé
2 - že je HBSC v mezičase nezničí či už nezničila
Ohledně bodu 1- pravost dokumentů – tady lze jen spekulovat. Což si rád odpustím, protože se nemám o co opřít. Ale pocitově bych řekl, že ano. Pocitově a to je pro mne naprosto nedostatečné.

Daleko víc si dovolím ohledně bodu 2 - zda náhodou HBSC takhle tenhle dynamit ve svých archivech nenechá zmizet….

Co že Šumanům napsal v doprovodném mailu (pokud není i ten zfalšován), ten kdo jim ty interní dokumenty banky přihrál? Tohle:HBSC tedy o celém možném podvodu věděla. A v jejím archivu je podobných dokumentů více. Takže? Zejména, když to není zdaleka první velký špinavý skandál téhle instituce? Za všechny, které si můžete snadno vygůglit, sem dám aspoň toto.

Pokud jste líní cokoli vyhledávat, pak dovolte, abych vás informoval, jaké postavení má momentálně HSBC ve Spojených státech – tam jí právě dobíhá pětiletá podmínka, pro definitivní odebrání bankovní licence pro teritorium USA, protože kromě podvodných manipulací s úrokovými sazbami na mezibankovním trhu jí americké úřady prokázali praní špinavých peněz pro mexické narkobarony ve velkém. V Americe by si nyní HSBC financovat nějaké Čapí hnízdo nedovolila ani v pomatení smyslů. Protože by dostala definitní stopku pro jakoukoli bankovní činnost ve Spojených státech!

Pokud nyní vykřiknete, že to HBSC jistě zašantročí, protože si smázne velký malér, musím vás trochu korigovat. Na tuhle variantu bych si osobně také vsadil, kdyby… kdyby Čapí hnízdo šetřila jen Policie České republiky. Z té si londýnští bankéři s klidem budou dělat dobrý den. ČNB jim kvůli Babišovi licenci nesebere. Už proto ne, že za Babišem, z osobně zištných důvodů stojí Zeman, který dosadil do pozice guvernéra Jiřího Rusnoka. Jenže je tu ještě probíhající šetření OLAFu z ústředí EU!!! A to je i pro vedení HBSC úplně jiná váhová kategorie. A nelze pochybovat, že OLAF si s velkým zájmem už dokumenty Šumanů přečetl a nepochybně také požádá o vydání originálu. A sdělit téhle instituci , že sorry jako, nám se drobná chybička vloudila a někdo to omylem vymazal?

Sotva představitelné. Babiš sice patří do první pětistovky nejbohatších lidí na planetě, ale v mezinárodním bankovním světě to zas tak velká celebrita lumen nebude, aby za ním vedení HBSC stálo až do hrdel a statků. Protože o to by šlo, kdyby začalo kličkovat před OLAFem. Zejména dnes, kdy se řeší Brexit a jeho dopady pro britský bankovní sektor a každou velkobanku zvlášť…

Jestli je ten dokument pravý a soud ho připustí při procesu jako důkaz, bude v rozhodování nestranný a obžaloba odvede perfektně svojí práci, může se Andy také nadít parádních a apartních tepláčků. A nikoli na pár dnů.

Tohle já čtu mezi řádky toho, co dali na internet Šumani. Ale znovu říkám, nesmí jít o podvrh.

Už budu dneska končit. Vy, kteří jste ochotni přemýšlet, máte dostatek látky pro komplikované duševní cvičení. Vy kteří se hrdě hlásíte ke Koblihám tenhle článek nevezmete na vědomí. Nedělám si iluze.

Dovětek o den později:

Jak vidno s odhadem naprosté ne/činnosti ČNB v téhle kauze jsem se trefil naplno viz

Neznalostí majitele Čapího hnízda by banka HSBC porušila protiteroristické zákony, tvrdí ČNB

Je to přesně podle hesla my nic, my muzikanti a ČNB! Šetřit musí Britové! Neuvěřitelné. I když HSBC mohla porušit velmi vážným způsobem protiteroristické zákony.

A ještě něco – v tomhle článku je link na článek jiný, ze září minulého roku od Motejlka o Babišovi. Naprosto parádní. A pro ty, kterým jméno Motejlek nic neříká, že jde o prvotřídního ekonomického komentátora. Ten článek je zde
Zásadní role bank v kauze Čapí hnízdo aneb Proč HSBC přestala financovat Agrofert?

Podotýkám, že byl napsán před už před měsícem. A dokumenty Šumanů přesně potvrzují Motejlkův odhad.

- - -

37 komentářů :

 1. jen by mě zajímalo zda li tato koza z vostra taky napíše omluvu a bude hlavou bít o zed a vyřvávat do světa jaký jsme to ale idioti že jsme jako obvykle skočili na špek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No asi ne, to už bude zase nějaký jiný neuvěřitelný případ, kteerý vyřeší jedině vlk, protože je jednička. Mimochodem, prej ty doklady nejenomže nejsou nahlavičkovém papíře, ale ani nemají žádné podpisy a jiné náležitosti, nevím, nezkoumal jsem to, vlk určitě to všechno ošetřil a shledal dostačujícím.

   Smazat
 2. Prokristapána - zase antibabišiáda! Kdy tenhle hnusnej cirkus skončí? A co takhle mlejt o lithiu - nic? Ne? Dnes bylo zase v TV, že celé to memorandum má na svědomí nějakej subalterní úředník bývalého ministra Brabce, -prý se dopustil fatálního omylu!!! Takže - díky fatálnímu omylu nějakýho úředníka by se měla uskutečnit tahle odporná politická všivárna? On nikdo nic nezkoumal? Prý došlo k "záměně" listin - no chápe to někdo? A celé to odporné divadlo s Babišem bylo rozpoutáno právě pro zakrytí téhle lithiové všivárny, to Andrej odhadl dobře. Samozřejmě že ho nikdo neobviní a nezavře! Zavřely ty svině Vítka Bártu? A jak proti němu jely - humus odpornej - taky jim vadil, tak na něj uštrykovaly korupci. Svině korupční mizerný - a že si do sněmovny přitáhli vězně - vězněnýho za korupci - aby jim pomohl odsouhlasit církevní restituce ( taky parádní, sprostá zlodějna) - tak o tom žádná? Koho by asi tak chtěli zavírat za nějaký hnízdo, když celá naše zem je rozkradená a všechno zůstalo za nehtama polistopadové vládní havěti - kámoši, a kámoši kámošů - to se to pakovalo panečku! Proto tady máme teď tolik miliardářů - jako to, že nejsou v šatlavě? Nebo zastřeleni za úsvitu - ksindl hnusnej zlodějskej? A ty žvásty o StB - blbé, odporné, divadelní žvásty! Když na ně tenkrát v parlamentu ten arcilotr Kalousek řval, že "tady jsou všichni bývalí estébáci" - a veřejně to řval - bylo to přenášeno i TV! Tak proč to řval? Asi to všichni o sobě navzájem vědí! Tak na co si to v případě Babiše hrajou? Jsou všichni jeden jedinej hnusnej zlodějskej, prolhanej, genocidní ksindl. Čím bylo možno ublížit lidem, přesně to vždycky prosadili a udělali! My máme odpornější režim než je kapitalizmus - my máme sockapitalizmus! Elity a paraziti mají komunizmus, berou si bezuzdně co chtějí, takzvaná střední třída má socializmus, no a ti, kteří musejí povinně žrát potravinové jedy, platit nehorázné nájmy za byty, kde bydlí i padesát let, a stát do nich neinvestoval - jen zvýšil nájmy - tak proč? Ti, kteří nemají pro své děti peníze na školní obědy, ti, kteří strádají hlady, a bércové vředy otevřených nohou někde v kanálech, kde bydlí, jim žerou zaživa červi - takových se ptejte na Babiše - a co si myslí o hnízdu a StB! Přesně těch! Těch stovek lidí, kteří již zaživa umrzli na ulicích, se samozřejmě už nelze zeptat, ale tam ať chodí vyzvídat a dělat reportáže,ty mediální kreatury, a všechny ty stvůry s platama přes padesát tisíc měsíčně! Je to všechno jen hnusná havěť, směšná smečka darebáků, ti mají nejméně co žvanit o Babišovi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrtěti lithiem. Kampaň ovládly emoce a dezinformace, podívejte se na fakta

   Již několik dní se přední čeští politici osočují, kdo víc vytuneloval stát tím, že „prodal lithium Australanům“. Potenciální těžař přitom zatím provádí jen průzkum a jednotlivá povolení dostává na základě toho, že splňuje podmínky dané českými zákony.

   Česká firma Geomet, kterou později koupila australská společnost European Metals Holdings vlastněná mezinárodním kapitálem, provádí na krušnohorském Cínovci průzkum ložiska lithia už od roku 2010. Česká média o tom zejména v posledním roce poměrně často reportovala, leč politiky to nijak zvlášť nevzrušovalo.
   https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/vrteti-lithiem-kampan-ovladly-emoce-a-dezinformace-podivejte-se-na-fakta-38314?seq-no=12&dop-ab-variant=&source=article-detail

   V roce 2010 ministerstvo životního prostředí, vedené ministrem Drobilem z ODS, vydává Australany ovládané firmě Geomet s.r.o. povolení k zahájení geologického průzkumu ohledně ložisek lithia v oblasti Cínovec – opakuji , nikoli v roce 2015, nýbrž 2010, kdy ceny byly naprosto nezajímavé!!!!
   Drobilem vystavené povolení doběhlo v roce 2014 a o jeho prodloužení se nepostaral nikdo jiný, než Richard Brabec z ANO - ministr životního prostředí. Nikoho to tehdy nezajímalo, ceny lithia ležely v pomyslném sklepě, navíc ani zdaleka nebylo jisté, že Australané vůbec něco najdou.
   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/10/11/lithium-i/
   https://vlkovobloguje.wordpress.com/2017/10/12/lithium-ii/

   Nevíme, do jaké míry HSBC aktuálně spolupracuje s policií vyšetřující dotační podvod Agrofertu. Víme ale, že má vážný problém. Je velmi nepravděpodobné, takřka nemožné, že by banka ve své úvěrové dokumentaci měla v kolonce cílových vlastníků Farmy Čapí hnízdo Babišovy děti a bratra Babišovy nynější ženy Moniky, jak zní až po mnoha vytáčkách vyfabulovaná Babišova verze. Kdyby to tak bylo, pak by musela banka tento trik oznámit Finančnímu analytickému úřadu Ministerstva financí pro důvodné podezření ze spáchání podvodu. Vlastně by tak měla postupovat i v případě, kdy by uvedeným vlastníkem byl Andrej Babiš nebo Agrofert.

   Daleko pravděpodobnější tedy je, že banka ve svých vnitřních dokumentech má důkaz o tom, že cílovým vlastníkem Čapího hnízda byl Agrofert/Babiš a že ekonomika projektu byla mírně nadsazeno „přehnaně optimistická“. Pak tedy banka svému klientovi pomáhala krýt dotační podvod. Anebo HSBC v dokumentech nemá vlastníka žádného, čímž významně porušila pravidla compliance. V takovém případě jí hrozí sankce ČNB od desetimiionové pokuty až po odebrání bankovní licence.
   https://www.motejlekskocdopole.com/zasadni-role-bank-v-kauze-capi-hnizdo-aneb-proc-hsbc-prestala-financovat-agrofert/

   Stačí vám tyto odpovědi nebo ještě něčemu nerozumíte?

   Smazat
  2. Já rozumím úplně všemu.Jsou mraky podnikatelů, kteří jsou ukryti za jiná jména, mají fiktivní sídla na adresách, kde se vůbec nevyskytujou, a že dotace jsou nesmyslné, z velké většiny jsou rozkrádány, a způsob "Agrofertu" není ojedinělý. Museli by pozatýkat a pozavírat spoustu podnikatelů ( politických kámošů) - ČR je doslova prolezlá protekčními vazbami,klientelizmem a podvody. Všichni politici, kteří se podíleli a podílí na vládnutí, by měli být obviněni z nehospodárného nakládání se svěřenými hodnotami, a ze zneužívání pravomoci veřejného činitele. Až budou všechny trestné činy vyšetřovány, pak může být jeden z obviněných i Babiš, jinak je to naprosto samoúčelná, typicky česká politická a mediální pimprlová komedie. Něco jako byla Kubiceho zpráva apod.Co z toho bylo pravdivé a dotaženo do konce?"Vyfabulovaná Babišova verze"... bla bla bla,a co vyfabulovaná verze Alexandra Vondry?A co vyfabulovaná verze OKD a hornických bytů? A co stovky dalších "vyfabulovaných verzí? Ale chápu - jste člen honící smečky z honu na Babiše, už samotné jméno Babiš na řadu lidí působí jako červený hadr na býka, důvod neznámý. Já jsem alergický na všechny šmejdy, lháře, zločince, lumpy, podvodníky, a parazity, zloděje a vrahy - nedokázal bych si vybrat jednoho, a ostatní prostě nevidím. Jsem zkrátka jiný případ.

   Smazat
  3. Vlku, ty jsi pitomec. Tví kamarádíčkové socani vůbec za nic nemůžou, ani za OKD, ani za lithium, jsou úplně křišťálově čistí a můžou za to vždycky ti druzí.

   Smazat
 3. Jen ten, kdo je nalitý
  Tak ani trochu nechápe
  Že dneska pouze es té bé
  Je pro mě a i pro Tebe
  Visačkou dobré kvality

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. StB - strašák pro malé děti si stále v pohádkovém česku udržuje vedoucí pozici, ještě před čertem a ježibabou.
   Je krásné se bát a usírat si z blbosti do trenek!

   Smazat
  2. Jestli tohle báseň měla,
   být až z toho jeden zbělá,
   jít až k tomu duchu,
   který pustil ji do vzduchu?

   Smazat
  3. K 21:43
   Když víš o tom hochu prd
   A půjdeš blíže k tomu duchu
   Nebudeš mít z toho smrt?

   Smazat
  4. USTR - autor českých pohádek pro ustrašené.

   Smazat
  5. StB chránila náš stát a jeho majetek, i naše majetky. StB musela být zlikvidována, aby vše šlo beztrestně rozkrást a navíc zbytek národa uměle předlužit.

   Oni by totiž všichni povelvetoví mocipáni za to, co nám provedli, seděli... a bručeli, tepláky by jim slušely... a naše cukrovary by stály a zahájily kampaň, voda by nadále, jako vždy předtím, patřila nám a ne cizákům... měli bychom ještě vlastní průmysl, trhy, mohli bychom být hrdí na svoji zem a na svůj národ...

   Smazat
  6. 21:54 To už je dobrý.

   Smazat
  7. 21.54 - velmi dobrý.

   Smazat
 4. Jen ať ho odsoudí to samé by se mělo stát bakalovi a sobotkovi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli ho odsoudí tak jenom za to, že jim brání krást!

   Smazat
  2. Oni kradou všichni, ale Andy patří od jiné party zlodějů, než poskokové z "demokratických stran".

   Smazat
  3. 23:04 Přesně tak jde jim o moc a funkce ano ods kdu top09 čssd piráti zelení mají jeden program sloužit eu.

   Smazat
 5. Tady se bude pořád strašit nějakými estébáky a zloději a rozkrádači z posledních let jsou hrdinové. Babiš pracoval dlouhodobě v Severní Africe, zastupoval tam hospodářství naší země, takže ať mi někdo ukáže, kdo z takto nasazených lidí nebyl získán jako informátor. Pokud dával informace hospodářského rázu, tak zas nic tak hrozného nedělal. Horší jsou ti, kteří udávali své spoluobčany a přiváděli je do neštěstí. Tohle plácání Burešem nemá fakt cenu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovenský NS zrušil osvobozující rozhodnutí Z PROCESNÍCH DŮVODŮ ... ne pro věcnou nesprávnost.

   Smazat
  2. To 22:21
   Souhlasím s vámi, je to tak, ale vykládejte to negramotným. Právní podvědomí obyvatel v česku je opravdu na nulové úrovní. Tady se honí jen lži, pomluvy a senzace. Bohužel působí mezi námi lidé, kteří mají za úkol rozeštvávat společnost, působit neklid a politickou nestabilitu prostě, novodobí estebáci.

   Smazat
 6. Jak to má Lithiová mafie pěkně naplánováno, dělají si co chtějí. Babiš je jasná volba.

  OdpovědětSmazat
 7. StB byla například i pasovka, ochrana ústavních činitelů, ochrana ekonomiky, ochrana státního tajemství atd.
  Každý ředitel každého podniku, odpovědný ze zákona za ochranu státního tajemství byl po této linii spolupracovník StB. Každý tam měl minimálně tajné mobilizační plány. Běžte se vysrat strašáci!

  OdpovědětSmazat
 8. Celý ten článek je naprostá hovadina a spekulace. Sám autor neví zda je dokument pravý ale ústa má plné spekulací. Ono vše co zavání "Šumanem" je na úrovni pomluv, češi ale rádi mají pomluvy, doslova se v nich bahní.Bohužel dnes každý blbec si může beztrestně vymyslet cokoliv, davy mu to žerou doslova z ruky. V tomto státě je pojem stud naprosto neznámé slovo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22.25 - lépe bych to nenapsal. A je to smutný fakt.

   Smazat
 9. A europoslanec Štětina, jeden z největších bezcharakterních a bezpáteřních gaunerů, se z Bruselu pod svým rudým rypákem usmívá jak tu naháníme estébáky a bráníme jim se politicky angažovat...!

  OdpovědětSmazat
 10. Andrejko má téměř jisté, že si nás kúpí všecky, t.j. 10 a půl milionu kobližkářů, do své České Agrofertské republiky-ČAR.Povede ji jako svou firmu, separát, neseparát.Kvalitního masa v podobě 10,5 milionu agroferťáků má k dispozici a semele ho do svého megaagroseparátu!Tak lze jen popřát, dobrou chuť!

  OdpovědětSmazat
 11. Pro mne jsou piráti absolutně neovolitelní prospěchářšti hajzlové. Mimo jiné parcifikují na filmových idealisovaných pirátech. Je to ta samá pakáž jako VV která byla propagována Krenem JONEM, který se zviditelnil prací svých podřízených. Jejich konec by mněl být varováním.
  Naproti tom pan OkMURA dává své jmeno všanc všem odpůrcům a svúj původ nikterak netají. Rád bych znal i původ a rodinu pana piráta a přístup k drogám i těm které jsou uznáný za lékařsky prostěšné, ale to neznamená , že při idividuání apikaci jsou nejen dotýčné osobě, ale hlavně ostatním lidem nebezpečné.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Václave, pokud se díváte na jakékoliv předvolební debaty, tak názory PIRÁTŮ a ZELENÝCH, ať už tam sedí Končita nebo Dredy či někdo jiný, jsou ten nejhrubší extrémismus, ekofašismus, genderismus a xenofobie vůči normálnímu selskému rozumu, toho nejhrubšího zrna!Ani Kobližkáři, STOP 009, Modré straky a Socani, nemají tak extrémistické názory na daná témata!jinak za Topolánka nám Bursík ukázal, co ZELENÍ dovedou.Zůstalo po nich to největší svinstvo v podobě obnovitelných zdrojů, solárních baronů a další ekofašismus, na který budou doplácet i budoucí generace!

   Smazat
  2. TOMIO OKAMURA a SPD jsou jediní volitelní v tomto politickém marasmu!

   Smazat
  3. Tomio luxoval stranickou kasu, tak se proti němu jeho vlastní poslanci vzbouřili. a k těm Zleným Pirátům - vždyť to josu čistě pravicově extremistikcé strany - Piráti josu odnož ODS a Zelení odnož TOP0,0009. Mládí se líbí extrémizmus, tak se asi ti blbové dostanou do parlamentu. To je z výchovných důvodů době, protože různými zklamáními v mládí se člověk stává dospělým.

   Smazat
 12. Socan server uveřejňuje podvrhy....ani se nedivím...

  OdpovědětSmazat
 13. Čau lidi, nevadí vám, že Babiš je kleptoman a krade víc jak politici před ním? Nevadí Vám, že šikanuje živnostníky pomocí EET zatímco sám bere dotace na čapí hnízdo?
  Nevadí Vám, že je to s největší pravděpodobností bývalý agent StB Bureš? Nevadí Vám, že podobně jako v banánové republice likviduje pomocí finančni správy svoje konkurenty?
  Nevadí Vám ře mafiánsky zastrašuje svoje oponenty a sbírá na ně kompromitující materiály? Nevadí Vám jeho trapná a ubohá předvolební videa?

  Pokud ne, tak už Vám asi není pomoci.

  http://www.epshark.cz/clanek/134/babis-a-bures

  OdpovědětSmazat
 14. to 8:04
  A víte milý člověče, že nevadí, protože mi více vadí, že něco tvrdíte ale důkazy neposkytujete.Asi patříte mezi ty co okrádají nás všechny tím, že neplatíte daně a žijete na úkor druhých.

  OdpovědětSmazat
 15. Měli by prošetřit toho Šumana , jak je možné se vůbec k takovým dokumentům dostat !!! Čapí hnízdo jak to vypadá je podvod -kterých v té době bylo spousty - proč se nemluví o jiných. Policie to má vyšetřit - soudce rozsoudit a ev. poslat do vězení bude-li třeba. Vše mi to připadá jako politický proces - včetně znovu otevření kauzy stb na Slovensku !!! Nedělejte z nás blbce - Babiše( stejně tak jako každého dalšího miliardáře) bych stejně nevolil.

  OdpovědětSmazat
 16. Když si někdo požádá o dotaci a dostane ji, pak to není jeho zásluha ani vina, ale je to problém onoho úředníka, který dotaci schválil! Tohle přece musí dojít i lidem z Kosy!

  OdpovědětSmazat
 17. Vlku, a souhlasíš aspoň s tím, aby se všem měřilo stejně ??

  Pak ano, Babiš to samozřejmě všechno jenom dovedl k dokonalosti. Jenomže to se nám to tady v republice docela vylidní. Kdyby každému, kdo to dělal a dělá jako Babiš, měli useknout na Staromáku hlavu, bude rudá Vltava až k Mělníku a Labe taky dostane svoje. Ale proč ne ... ...

  A kdyby každému, kdo něco vynese z policejního spisu, měla ruka upadnout, tak některé organizační složky státu budou - jak se to říká - zcela ochromeny. O když i ty už dneska potřebujou spíš hubu.


  - VR -

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.