Reklama

čtvrtek 19. října 2017

Kedmi: USA "skřípou zubama", protože Putin udělal to, co se nikomu nedařilo ...

Arťom Kolčin
19. 10. 2017   zdroj
Známý politolog a bývalý šéf izraelské služby Nativ Jakov Kedmi v rozhovoru pro Argumenty a fakta prohlásil, že Putin dokázal udělat na Blízkém východě to, co se dříve nikomu nedařilo, kvůli čemuž USA jen "skřípou zubama". Podle Kedmiho je Blízký východ dosti specifickým regionem pro navazování spolupráce a pevných vztahů. Je to výsledek historických událostí. Všechny země, které dříve přicházely na Blízký východ, si jej chtěly jen podmanit, proto jsou obavy pochopitelné. Rusko a Vladimír Putin osobně změnili tento trend. Prezidentovi Ruské federace se podařilo to, co se ostatním lídrům nedařilo. Přišel na pomoc, ne dobývat.


Rusko každoročně posiluje vztahy s blízkovýchodními zeměmi a je vidět, že ony samotné chtějí spolupracovat. Vždyť RF dokázala, že jediným jejím nepřítelem v regionu jsou teroristé, kteří představují hrozbu pro absolutně všechny státy. Obzvlášť výrazně je kladný vliv Ruské federace vidět na vztazích se Saúdskou Arábií, jejíž orgány byly vždy negativně proti Rusku naladěny. Nyní se celá politická elita země sjíždí do Ruska k jednáním, země spolupracují na zvyšování cen ropy, Saúdové dokonce chtějí v RF koupit systémy protivzdušné obrany S-400. Dříve analogy amerických zbraní Saúdům nevyhovovaly.

Je zřejmé, že tato situace nevyhovuje Státům. Kromě toho, že již ztratily svůj vliv na Blízkém východě, stále častěji se jich zříkají nejbližších spojenci ve prospěch vztahů s Ruskem. Kvůli tomu USA "skřípou zubama". Vždyť nic jiného ani dělat nemohou. Politika vedení USA byla v posledních letech, včetně Blízkého východu, zaměřena především na snahu oslabit Rusko. A hle, Egypt a Saúdská Arábie proti vůli Washingtonu posilují vztahy s Ruskem. Tato situace je prohrou politiky Států, konstatoval expert ...

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

43 komentářů :

 1. Putin, ať si říká kdo chce co chce po tom co udělal z Ruska po oné anarchii Jelzina bude historií hodnocen stejně jako car Petr I. Veliký.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak. Nech mu Boh pomáha, lebo dáva svetu nádej na spravodlivejšiu, pokojnejšiu budúcnosť. No pred Ruskom stoji ešte jedna výzva- Čína. Občas neviem, či sa viac štítiť Ameriky, či sa obávať Číny.

   Smazat
  2. Tak. Nech mu Boh pomáha, lebo dáva svetu nádej na spravodlivejšiu, pokojnejšiu budúcnosť. No pred Ruskom stoji ešte jedna výzva- Čína. Občas neviem, či sa viac štítiť Ameriky, či sa obávať Číny.

   Smazat
 2. Možná, že seriózní politika se seriózním jednáním je ve velkém i malém cestou k lepší budoucnosti. Pak by to tradiční anglosaské mocenské manýry měly víc a víc prohrávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to poučenie aj pre iných, ktorí "chcú byť poučení". Ono to platí aj v bežnom živote, len nie každý to dokáže.

   Smazat
 3. No a proto je Rusko špatné, ba co dím, ještě horší. Kdyby chtělo Blízký východ kolonizovat, to už by bylo lepší, ovšem pro tzv. západní demokracii by bylo pak nejlepší, kdyby se s tím Blízkým východem nechalo Rusko kolonizovat tím nejcivilizovanějším a nejgeniálnějším a tzv. nejsvobodnějším Západem. To by bylo pošušňáničko pro tu naší milou oligarchii. A když Kreml nebude poslouchat, tak bububu, kdo je pánem světa? Ausradieren, Coventrisieren se zase ozývá, tentokrát velkohubě z poza velké vody!
  A my nasloucháme těm, co jsou ochotni pro svůj byznys vyhladit lidstvo s naprostým klidem, no ovšem co bychom dělali, kdyby byl MÍR? Taková nuda. No přece je zábavnější pro "pokrokovou" část světa žít s vidinou panoptika, ve kterém se budou zase smažit miliony lidí, tentokrát ne pod napalmem, ale z radiace... Jak povznášející. Br, br, br - MÍR - TEN HNUS, CO ZDE ZBYL PO CHAPLINOVI, JOLIOT CURIE, PICASSOVI ... Nikdy více!?
  Kapitál velí provolávat slávu masovému vraždění, alias mírovým misím. Sranda, co, ale tak dnes fungujeme ta největší civilizace!

  OdpovědětSmazat
 4. Však Putin nemá na výběr.Evropa po okupaci Krymu Putina zavrhla,tak jeho blahorodí humanitárně zlidšťuje s klackem v ruce zlé machometány

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Institut referenda je pro Vás asi neznámou věcí. A neodvolávejte se na zelené mužíky.
   V.J.Horák

   Smazat
  2. 19:18
   Na to se nedá reagovat, zbytečné, jde o mozek vykuchaný čučením na ČT čtením MfD. Tady fakt nic nepomůže.

   Smazat
  3. Horáku,institut referenda za přítomnosti ruské armády nemá žádnou šanci na uznání v mezinárodním měřítku. Horáku a vy další,kdy to pochopíte?

   Smazat
  4. Evropa je loutka USA. Nevadilo ji bombardovat Jugoslávií a klidně přihlížela k násilnému odtržení Kosova. Hanba. Putin je politik a ne loutka.

   Smazat
  5. 19:47 A kdy pochopíš, že tu brečíš zbytečně nad historicky hotovou věcí, ty náboráři:oD Horák a ostatní chápeme, že nechápeš. Proč se tu stresuješ a unavuješ, já bych zbytečnou práci nedělal,buď rozumný vždyť je to přece nelogické"oD

   Smazat
  6. Re (19:04):
   Ale ale!, jaká okupace!!!
   Na krymu nepřibylo vojáka ani Rusa. Ti tam jsou již po tři staletí.
   A nedávno se svobodně (a vdrtivé většině hlasujících) rozhodli opustit protektorát dnešního banderistánu. A poté se připojit k RF.
   Zkuste je osvobodit! Poženou vás vidlema, pokud vás na ně rovnou pod žebro nevezmou ...

   Smazat
  7. 19:55 je vás jen pár desítek,co takto smýšlíte a brtivá většina lidí mě dá zapravdu.Tak,co je na tom nelogické? A hlavně nežvaň o vypatlanosti z ČT. NR je web ruské federace a tudíž je i prorusky zaměřen.Propaganda byla v Rusku vždy na prvním místě

   Smazat
  8. Pro 20:21. Selektivní náhled na svět. Pak nemůže existovat polemika,fakta.Jedině Váš názor je správný. Je ale svět tak jednoznačný, jsou ti Vaši USAci takoví lidumilové. Proč jsou USAci na ruských hranicích? Proč EU uznala oddělení Kosova, proč zase Katalánci nemohou mít samostatnost . Proč nás EU vydírá. A takových proč jsou desítky, či stovky. Přemýšlejte a hodnoťte protiargumenty analyticky, ne podle havlistů či pravdoláskařů či jiných.

   Smazat
  9. Urážet lid z redakce Nové republiky, kteří dělají to co dělají zcela zadarmo a vybírají texty podle sebe a ne podle Kremlu či Putina, může jen duševní pokroucenina a charakterově psychopatický jedinec (mám na mysli anonyma 20:21). Má štěstí, že se skrývá za anonymitou. Jinak bych ho vyzval na pěstní souboj. Za redakci

   Smazat
  10. To, že anonym 19:04, 19:47, 20:21 je duševní omezenec, který "argumentuje" propagandou zkažených presstitutů z ČT a ČRo by vás nemělo provokovat k další debatě. Bavit se s blbem znamená klesnout na jeho úroveň a především, je to ztráta času. Blb zůstane blbem i přes veškerou obětavou péči.

   Smazat
  11. 20:21 na to, abych rozpoznal, že agresivní politika USA porušuje mezinárodní právo, že usiluje o ovládnutí všech zdrojů, nemusím být zaměstnancem Putina, to je očividné. Kdo to nevnímá, musí být omezencem nebo příznivcem zločinnosti. Natolik se nezahodím, takže USA a jejich podpůrci, fuj! To tvrdí zdarma, na vlastní riziko.

   Smazat
  12. Václave Dvořáku,beru vás za slovo (20:21).Kdy a kde ten pěstní souboj uskutečníme. Mile rád vám srovnám ciferník,protože vy jste na mém seznamu rusofilů jednička v pořadníku

   Smazat
  13. Tak se představ drobečku, pak to dojednáme, psychouši.

   Smazat
  14. 20:21 Zoufalý havloide tady je tvoje drtivá většina 70 zoufalců z kavárny. Vyhlas občanskou neposlušnost!!!

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Postavme-se-nenavisti-buraceli-demonstranti-proti-Babisovi-a-Zemanovi-A-pak-tam-nazvali-reportera-PL-cmoudem-Chytil-se-toho-i-Martin-Bursik-508837

   Smazat
  15. Dvořil se Dvořák dvořanům, ve dvoře Dvořák dveře vrže. Souboj slovy bys nebral, kolego?

   Smazat
  16. Evidentně to nemyslíš vážně, ty :D to jasně prokazují, ale brzdi!

   Smazat
  17. Četl jsem to.

   Smazat
  18. 1:08 Na tom není nic divnýho na NR:)))

   Smazat
  19. Nemohl byste vymazat i to Četl jsem to? Připadám si teď nějak divně.

   Smazat
  20. Tobě hráblo, ty americký rektonaute a anální speleologu ! Největší zlo světa sídlí ve Fashingthonu.

   Smazat
  21. Ruskej kreten Dvořovic si říká ČECH.

   Smazat
  22. Pro 20:21. Jseš hlupák anonyme. ID Tvého počítače mám, tudíž je již vidět i tvá persona.

   Smazat
 5. Vladimir Vladimirovic Putin,muz c.1 vo svete,podla us magazinu Forbes...jedno je iste,ze USA a Nato su na Blizkom vychode nenavidene a RF je tam vitana.RF si bude musiet vybrat,bud sa nechaju rozobrat po suciastkach,ako za Jelcina,alebo zostanu hrdym statom,ktoremu nebudu velit chori ludia typu Mc Cain a hostapler Trump.

  OdpovědětSmazat
 6. ockejme si co tomu pravi s Natahnihnatu a potazmu jeho podrztaska Milos Stale Ozraky.Potom to teprve bud epravad jestli to schvali zidomafia.Ti rozhoduji s pozice mamonu ktery za posledni stoleti nakradli ,ani holokolo je nezastavil
  Kdo ma penize ten diktuje a to jsou jen a jen zidi.Proto sem tam afery okolo kradeni smeliny a neresti vseho druhu.Obchod s detmi organy s lidi a pornografie ,vse je v jejich pazourech .Proto Milosku poptej se Bobiho zda je jiz cas provolavat slavu napadu o stehovani ambasady do Jerusalema ktery zidi prohlasuji za sve hlavn mesto.A kdo cekne, zitra jiz bude vynesen nohama napred ,muze to byt i dnesni frend Trump ,nahrad je vzdy dostatek ,specielne v Cesku vzdyt i gestapo si libovalo jak cesi jsou spolupracuji a natozpak STB tam nektere dedky a baby museli vozit na zebrinaku s hlasenim Nazdar

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slováci zradili Ćeskoslovensko a byli spojenci Hitlera a gestapa.Zeman je mnohem lepší jak Váš Kiska.

   Smazat
  2. Nezradili, vy ste najprv spáchali Homolov puč. Praha to vzdala a Bratislava - BEZ VOJSKA! - mala vzdorovať nacistom? Nuž tak sme boli vazali - práve takí ako vy - makali ste na wehrmmacht, až si Dolfi pochvaľoval... Hej .- a vrátili sme si slovenské dediny z Poľska, ktoré ste vymenili za Tešín a po vojne ste ich zase dali Poliakom.... To ste im mali dať svoje územie! Používate niekedy rozum?

   Smazat
  3. Je neoddiskutovatelné, že Slováci, resp. štát vyhlásil válku SSSR a poslal na východní frontu 2 divize. Češi nikoli. Slovenský štát platil Hitlerovi za každého zabitého slovenského žida. Češi nikoli. Nevšímejte si detailů, ale směřování!

   Smazat
 7. Ono stačí co usa provádí za politiku terorismus a války tak se není čemu divit.

  OdpovědětSmazat
 8. Zajímá někoho u nás pan Putin?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:57 co myslis , koho zaujimas ty ? Vzdy to tak bolo , ze rovny chlap podnecuje u krivakov tuzbu pisat o nom klamstva a urazky.
   Nevedia preco , ale musia to robit a potom na stare kolena nechapu preco je ten svet na nich taky zly ...

   Smazat
  2. Tiborko nerev, bratček, nerob nam tuna ostudu! Ved sa nám teraz vedie lepši ako jemu, ako všem týmto závistným a zbabelým čeHúnom! Ked naši dedovia bojovali za Európu,tak ti jejich chujskí dedkovia dýchali kakao aby nemuseli budovat spoločnú budúcnost v ramci kulturných národov lebo rovno sypali piesok do heinkelovských motorov - zbabelci zákerný! Preto my sa im možeme iba smiat dnes a zazpievať si tu našú! - https://www.youtube.com/watch?v=FbKdjzqWIA0

   Smazat
  3. 22:57 Ano, mně pan Putin zajímá. Proč se ptáte?

   Smazat
 9. Přispěvatel 20:21 spustil se sobě podobnými, jestli ne sám, takovou spršku ubohostí, že mám živou představu o jejich podobě, schopnostech, morálním profilu, intelektu a vesměs i věku. Panstvo, nebudu se zdržovat označováním vašich příspěvků, sami se poznáte. Jste chátra, smečka intelektuálních i mravních ubožáků. Teď už by asi bylo vhodné ponechat vám, ubožákům, prostor na vaše orgasmy, nijak vás nerušit. Dál se z ubohosti usvědčujte.

  OdpovědětSmazat
 10. 20:21 - totální Jandovou pornopropagandou vymydlenej zoufalec,co tu zoufale kňučí svoje obskurní názory....

  OdpovědětSmazat
 11. Mily pane Dvoraku -na blbce se vykaslete !!!😂😂😂😂😂

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.