Reklama

úterý 24. října 2017

Komunistická strana Číny oficiálně postavila Si Ťin-pchinga na roveň s Mao Ce-tungem

24. 10. 2017       zdroj
XIX. sjezd Komunistické strany Číny zařadil do svých aktualizovaných stanov teze o ideologii prezidenta Si Ťin-pchinga o "nové éře socialismu s čínskými rysy". Informoval o tom deník Financial Express. Je uvedeno, že zařazení jména soudruha Si a jeho koncepce dalšího rozvoje země do stanov strany staví současného čínského vůdce na roveň s Mao Ce-tungem a Teng Siao-pchingem. Stal se také druhým po Mao Ce-tungovi, jehož jméno bylo uvedeno ve stanovách Komunistické strany Číny ještě za jeho života, konstatuje agentura RIA Novosti.


Uvádí se, že vystoupení čínského vůdce trvalo 3,5 hodiny a bylo nejdelším v historii země. Přednesl referát s názvem "Dosáhnout rozhodujícího vítězství při budování společnosti střední hojnosti, dosáhnout velkého vítězství socialismu s čínskými rysy v nové éře".

V usnesení se poznamenává, že ideologie soudruha Si jsou návodem k působení strany a lidu při realizaci "velkého obrození čínského národa".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Hm, a co my s tím...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co? Učit se čínsky.

   Smazat
  2. Tak to abys s tím už začal.

   Smazat
  3. 11:38
   爸 妈 哥 弟 姐 妹 对 不 起 没 关 系 谢 明 天 休 息 会 儿 吧

   Smazat
  4. Překladač v googlu máme všichni, ale dobrý, beru.

   Smazat
 2. Tak tomu lze věřit střední hojnost zajímavá myšlenka.

  OdpovědětSmazat
 3. To my jsme nějaký čas budovali socialismus s lidskou tváří. Nikterak dlouho, ale filmy na DVD z té doby se prodávají lépe, než ty současné. To ten socialismus s čínskými rysy by mohl vydržet déle. Hlavně aby jim soudruh Kim neposkytl bratrskou pomoc...

  OdpovědětSmazat
 4. Kde jsou ty casy,kdys bylo na hovno...??kapitalismu je pro nas to nejpravejsi!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:29 "Šťastný" to člověče .. Ani netušíš, co jsi nám o sobě řekl.

   Smazat
 5. Čínští komunisté si "zapsali" soudruha Si do stanov partaje.
  Nějak netuším, k čemu je mi tato informace, resp. co tato informace znamená pro mě.

  OdpovědětSmazat
 6. Oskar Krejčí -

  http://casopisargument.cz/2017/10/25/zavery-z-19-sjezdu-cinske-komunisticke-strany-dobre-si-uvedomuji-rozpor-mezi-nevyvazenym-rozvojem-a-opravnenymi-pozadavky-lidu-rika-oskar-krejci/

  OdpovědětSmazat
 7. Naše kavárna zase postavila nevzdělaného kulisáka, krále opilců VH, na roveň rakousko-uherského univerzitního profesora a presidenta osvoboditele TGM...

  Ovšem oba čínští vůdci lidu a národů pracují PRO ČÍNU A JEJÍ LID - kdežto náš opilec Vašek dělal pro cizáky, jako flaška Jelcin. Také proto se Čína za Maa osvobodila, za nynějšího vedení se stává i ekonomickou technologickou velmocí, kdežto z nás je zase PROTEKTORÁT - obávám se, že na rozdíl od prvního protektorátu nejenom "protentokrát"

  OdpovědětSmazat
 8. ...a prý po něm pojmenují letiště...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.