Reklama

úterý 17. října 2017

Komunistická strana jako katastrofa

Jaroslav Loudil
17. 10. 2017
Zítra začíná sjezd nejúspěšnější politické strany dneška, Komunistické strany Číny. Fakta hovoří jasně. Roku 1980 byl průměrný Číňan stejně chudý jako průměrný Ind. Po necelých 40 letech je už (měřeno v HDP v nominální hodnotě) průměrný Číňan asi tak 5 krát bohatší jak průměrný Ind. V Indii existuje demokracie a mají tam asi 500 politických stran, Čínu řídí prý - "totalitní komunisté". V Indii se nepodařilo zavést elektřinu na vesnice, v okolí velkoměst živoří v zoufalých podmínkách slumů z vlnitého plechu, bez kanalizace, bez vody a elektřiny desetimliony lidí. 

 Negramotnost v Indii slaví úspěchy, negramotných stále přibývá. Když přijedou indičtí hasiči k havárii osobního vlaku, kde z trosek čnějí ven těla těžce raněných cestujících, tak přijedou bez potřebné techniky, protože ji prostě nemají /na rozdíl od Číny/. Velitel hasičů pak velí podřízeným toto : "Plivejte, plivejte na to zraněné tělo !! Pak bude kluzké a my ho vytáhneme snáze z těch pokroucených plechů ! Indičtí hasiči tedy plivou na raněné, aby je jako - "kluzké objekty" - lépe vytáhli z trosek. Zoufalý pohled !

Média našeho - "hlavního proudu" - tato holá fakta však z ideologických důvodů nesmí vidět. Třeba paní Šámalová z Číny neustále hlásí, jak se tam prý : "Všechno hroutí, roste nespokojenost, lidé chtějí jenom demokracii , závidí nám Havla a naši životní úroveň." Asi 80 % občanů Číny má však přesně opačný názor, než hlásí tato podplacená zpravodajka. Styděl bych se dělat dnes takového - "ideologického poskoka". Dříve takoví lidé psávali úvodníky Rudého práva.

Jak napsala agentura Nová Čína : "Čína nemá vůbec zapotřebí importovat stranické politické systémy cizích zemí, které selhávají". Svatá pravda !!

P.S. Přenesme se do reálií Indie a Číny . Jak by vám bylo, kdyby Indie = Německo, Česko = Čína ?? Tedy v Německu = průměrný příjem měsíčně 80 000 Kč hrubého, ale v ČR bratru 5 krát tolik = 400 000 Kč měsíčně ?? Když Čech přijede do Mnichova, tak se bavorští číšníci v očekávání turistů z Brna nebo Plzně můžou rovnou přetrhnout v úslužnostech !! Vědí totiž, že Češi nejdou s tuzéry za jednu večeři pod 2000 Kč a doutníky si po jídle zapalují pětistovkou ?? Ano vážení ,tak do tohoto stavu dotlačili svou zemi čínští komunisté.

Volili by jste u voleb jen jednu existující stranu, když by jste měli 400 000 Kč měsíčně ve srovnání s 5 krát chudšími Němci, kteří by se ovšem mohli u voleb - "parádně vyřádit" - a měli by volebních lístků každý plnou aktovku ?? Já za sebe můžu říci, že bych raději šel k volbám jenom s jedním lístkem, ovšem viděl bych každý měsíc na výplatní pásce 400 000 Kč, kterými bych pak jezdil - "pravidelně dráždit své chudé demokratické sousedy" . Dával bych si v hospodách šneky, ústřice, lososa či kaviár a pozoroval bych zatrpklé Němce, jak se cpou rizotem či chudou polévkou z nějakých kopřiv. Až bych po jídle platil , vždy bych tučný tuzér demokratickému německému číšníkovi zdůraznil asi takto.

Prosím německé přátele za prominutí tohoto jejich srovnání s podmínkami v dnešní demokratické Indii. Bylo čistě náhodné. Ale pravdivé.

https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/o-sjezd-komunistu-je-zajem-akreditovaly-se-tisice-novinaru_450592.html

19 komentářů :

 1. Proč západní demokracie - tedy kapitalisté, nenávidí komunismus? Západ neuznává rovnost mezi lidmi. Komunisti se o to snaží a to kapitalistům vadí. Západní systém, tedy demokratický, dělá vše pro to, aby jedno procento nejbohatších dále neomezeně bohatlo i když to nemá žádný význam. Komunismus se snaží o rovnoměrné rozdělení. Na Číně je vidět, že komunismus je reformovatelný a že se neustále vyvíjí a to k lepšímu. Západ to nikdy nepřizná a ani to nemůže přiznat, protože by přiznal, že z demokratického západu zbylo už jenom to slovo DEMOKRACIE, které na západě vůbec neznamená vládu většiny, tedy lidu, ale vládu menšiny, tedy těch co mají nejvíce nakradených peněz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kapitalismus je výrobní způsob založený na podvodu zvaném "tržní chování jedince" a sám Marx ho ve svém díle charakterizuje jako de facto židovský. Je tedy nepřirozený, neboť struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních. A maj recht, páč nejsou blbý! Většina lidí totiž bohužel či pro ně bohudík jsou právě potomky oněch řadových lovců a sběraček ...

   Smazat
  2. 8:20: Kdysi dávno, když nebyla nadvýroba. V čele tlupy stali lidé schopní, po objevení se nadvýroby a zavedení vykořištovatelského režimu - stále více v čele tlupy stojí majetní a smyslem života se stává honba za produkty nadvýroby, v poslední době - za penězi. Lidé majetní se obvykle nevyznačují přiliš skvělým iutelektem a přínosem pro lidskou tlupu. Postavení na čelní místo v životě tlupy prachů je pro tlupu sebezničující, jak třeba ukázaly světové války, které vznikly právě z důvodů prachů. Je dosti těžké zavést motivační motor společnosti v nějaké jiné podobě než v podobě mamonu. Jak toho přesně docílit nevím. To co tlachají kněží v kostele o lásce bližního se neosvědčilo - nikdo podle toho nežije. Každý žije, aby z toho něco měl - i věřicí žiji určitým způsobem, aby měli věčný život. Na můj hloupý rozum nyní mě nenapadá nic jiného než zlikvidovat - zestátnit přilišné majetky - zestatnit nadnarodní korporace a kapitalismus, to jest péči o vlastní blaho, ponechat pouze v malém - služby a malokapitály v soukromých rukou. Nějak za celou dobu jsem na toto téma nečetl žádný fondovaný článek ani vlastně nečetl také žádný fondovaný komentář. Moje bláboly, toho druhu jak i tento zůstavají bez povšimnutí. Doufám, že než zemřu, přečtu si nějakou smysluplnou knížku o uspořádání společnosti. Dnešní kapitalismus je spojen se zmíněným sebezničujícím působením. Přece ten Marx byl genius, ať si píše kdo co chce. Není pravdou to co říkal, že velkokapitály budou řešit své problémy válkami? Ta hrozí i teď. Zajímalo by mně jestli integrální součásti lidské psychiky je zvítězit nad protivníkem, což zastánci sociálního darvinismu budou tvrdit, že je žádoucí anebo to je patologie? Do doby Freuda si všichni mysleli, že lidé ve svém jednání se řídí rozumem, Freud řekl, že to není pravda. Kolik by bylo možno říci o patologickém směřování dnešní kapitalistické společnosti, kdyby se z té částky nad jeden bilion dolarů, která se věnuje ve svěě na zbrojení /emerická holubice míru bráni poslední dobou mír částkou 800 miliard dolarů/ věnovalo psychologiii a psychiatrii aby se vysvětlilo "kdo jsme a kam jdeme". Místo toho se válčí. No nic nechám toho, omlouvám se za svůj blábol.

   Smazat
 2. Volím KSČM, nepřevlékli kabát. Moc kapitálu nelze zlomit jinak, než změnou systému.

  OdpovědětSmazat
 3. A kolik je průměrná mzda dělníka v Číně? Srovnávat Němce a Čechy a dělat Číně reklamu je hodno Pepíka Geblse

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://ekonomika.idnes.cz/cinske-delnicke-mzdy-0rf-/eko-zahranicni.aspx?c=A170228_151149_eko-zahranicni_map1 Mají průměrný plat skoro jako u nás. Neměj péči.

   Smazat
  2. V oblasti okolo Šanghaje jsou průměrné zaměstnanecké platy vyšší než u nás!

   Smazat
  3. Toje dobře,že mají Číňani také průměrný plat okolo 30000 jako u nás v korunách.8:55 vy znáte Šanghaj,že píšete takové žvásty? Zřejmě Čínský venkov tj.0,5 miliardy se utápí v blahobytu,co?

   Smazat
  4. Píši o Šanghaji a jejím okolí - tedy o obchodní a průmyslové zóně a ne o venkově, blb...u!

   Smazat
  5. 11/38 blb..u já píšu o té pul miliardě čínanú,co chodí pořád bosa

   Smazat
  6. Žádná půlmiliarda v dnešní Číně nechodí bosa. To ani ta koza Šámalovic si neodváží říct, a že je to velká TV-propagandistka a manipulátorka! Taková lež je i na tu svini příliš velká, tak neblábol.

   Smazat
 4. Taky mi vždycky vrtalo hlavou, proč se nesrovnává Čína s Indií, když měli podobný výchozí stav. No, ale Šámalová pojede pořád dál, zase vyslechneme příběh nešťastné babky, kterou vystěhovali z její malebné chaloupky z vlnitého plechu a donutili ji komouši jít do činžáku s teplou vodou. A to je fakt nechutné a Šámalová se třese odporem. Taky jak ti nebozí nájemní pracující musejí na svátky létat za blízkými letadlem a čekají až několik hodin na opožděné spoje. Taky horor. Může za to režim. A nejhorší je, že tam mají tolik aut, že pro smog nevidí na druhou stranu ulice. To by se v kapitalismu stát nemohlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čína na rozdíl od Indie vsadila na 100%ní gramotnost!! Vzdělání je klíčem k úspěchu. Naše mizerné školství a jeho mizerné výsledky v podobě pologramotných absolventů středních a vysokých škol nás odsuzují k hospodářské a sociální krizi v nejbližších letech!

   Smazat
  2. Anonym 9:00
   Absolutní pravda

   Smazat
 5. To tedy ano! Zatím co Čína se vypracovala z rozvojové země na zemi průmyslovou, tak my jsme se ze země průmyslové vypracovali na kolonii Západního průmyslu. Dříve všechno patřilo všem občanům, dnes zlomek patří domácímu kapitálu a většina patří kapitálu zahraničnímu, občané byli o veškerý národní a státní majetek okradeni. V tom je ta spravedlnost - v Číně socialistická a v Česku kapitalistická. O demokracii můžeme žvanit co chceme, to je pravda, ale jaká je ta kapitalistická demokracie, je kapitalismus s demokracií mimo slovní výlevy vůbec slučitelný? Tak snad lepší je nezkorumpovaný tvrdý režim v Číně, než změklý zkorumpovaný a zbídačující režim v Česku.
  PROTO VOLTe ANO JAKO VLÁDNÍ A KSČM JAKO OPOZIČNÍ STRANU. OSTATNÍ PARTAJE ZNEPŘEHLEDŇUJÍ PRAVDU A ROZDĚLUJÍ NÁROD.

  OdpovědětSmazat
 6. nadavno jsem dostal e-mail s adresou: https://drahy.wordpress.com/2012/12/14/shanghai-hlavni-nadrazi-a-primestska-doprava-skoro-jako-u-nas/.
  Doporucuji se na naj podivat. Po shlednuti mi napadlo jen heslo:DOHNAT A PREDEHNAT

  OdpovědětSmazat
 7. No jo zlý komunismus pro nemakačenka a povaleče.

  OdpovědětSmazat
 8. A proto volte KSČM !

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.