Reklama

pondělí 23. října 2017

Krmí Babiš 28 000 zaměstnanců, nebo oni jeho?


Ivan David
23. 10. 2017
Naivita většiny voličů je do nebe volající. A všude na světě. Že se démos nechá tak snadno oblafnout, to je hlavní problém demokracie. Ptám se sám sebe, co očekávají od...? Opakuji prefabrikované demagogické argumenty a mají je za vlatní. To platí vždy, i když volby dopadnou "dobře".
Babiš je hodný strýček a silný vůdce v jedné osobě a jeho Češi mu rozumějí. Jsou i kritické hlasy. Vybírám z názorů v komentářích ke článkům na Nové republice a jinde:
"Volil jsem Babiše. Důvod ?? Zaměstnává ve svých firmách 28 000 lidí a na daních platí státu asi 0,6 mld. Kč ročně. Trochu "jiný výkon" než u těch, co si už 30 let bez přestání "ohřívají prdel" za 80 000 Kč měsíčně v parlamentních lavicích bez jakékoli zodpovědnosti za svou tzv."práci". 


Benda, Kalousek, Sobotka,...atd. atd.Možná právě oni žijí v parlamentu díky oněm Babišovým daním, 600 000 000 Kč ročně, z toho se dá už něco "poplatit". Podnikatel Babiš zaměstnává 28 000 lidí ,trochu jiný podnikatel, než třeba Kožený nebo Bakala. Ti zbohatli z bezpracných zlodějen."

---

"Práce v Babišově firmě: „Práce strašná. Málo peněz a moc mafie, říká nám lámanou češtinou mladík. Je z Bukurešti a tady pracuje přes ukrajinskou agenturu. Za více než šedesát hodin práce týdně ve společnosti tisíců mrtvých kuřat a v osmi stupních Celsia mu dávají sedm tisíc korun na ruku,“ Doufám, že už jste rozšířil řady těch 28000 zaměstnanců."

----

"Moje rodina volí hnutí ANO. Hnutí ANO, je jistým vítězem voleb. Jsem hrdý na to, že i s podporou volebních hlasů mojí rodiny. Pane Andreji Babiši, jsem hrdý na to, že jsem se stal Vaším smluvním partnerem, podepsáním Vaší SMLOUVY ANDREJE BABIŠE S OBČANY ČESKÉ REPUBLIKY, kterou jste mě poslal. Obdivujeme Vaši pracovitost, odhodlanost a sílu vašich slov budoucího premiéra. Rudolf Podsedníček, 74 let"


----

Dokumentární film o Babišovi "Selský rozum" byl dočasně "zakázán". To pro začátek. Délka dočasnosti je nejasná. Určitě platí, že jeho voliči ho nechtějí vidět, takže by ho neměli vidět ani jeho nevoliči. Babiš prohlásil, že to jsou samé lži. Nevšiml jsem si, že by v konfrontaci vyvrátil jediné svědectví.


https://www.csfd.cz/film/520939-selsky-rozum/prehled/

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Jak-taky-mohl-vznikat-dokument-proti-Babisovi-Selsky-rozum-506395

http://forum24.cz/video-kdyz-vam-nechce-pustit-ceska-televize-selsky-rozum-tady-ho-mate/

https://www.youtube.com/watch?v=utlMnVp7ErI

https://www.youtube.com/watch?v=0zjBJyGLsBk

Celý film za 68.- Kč https://www.alza.cz/media/selsky-rozum-d5126112.htm

https://www.alza.cz/media/selsky-rozum-d5126112.htm?o=1

https://www.facebook.com/selskyrozum.film/

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Film-Selsky-rozum-o-Babisovi-odvysila-CT-az-po-volbach-503967

https://www.youtube.com/watch?v=39s0LMTdXxw

96 komentářů :

 1. Koblihář pidarst!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To není naivita, to je hloupost lidiček bez sebevědomí, vlastní hrdosti s náchylnosti k lokajskému chování !! Ti lidé si neuvědomují to , že aby někdo se stal z noci na noc miliardářem, musel si nakrást ze státního majetku za spolupráce "politiků" o kterých dnes mafián Babiš tvrdí : Oni kradnů !!! Tomuto prolhanému čobolovi mohl sednout na lep jen hlupák !!

   Vymazat
  2. 1,5 milionu hlupáků? Děsivé číslo. Kam jsme to dospěli?

   Vymazat
  3. Obvyklý diskuzní svrab -antibabiš štváči- účastní se diskuzí také někdo jiný? Kdo je způsobilý uvažovat rozumně, není zfanatizovaný v nenávisti a nemá vypláchnutou bliznu od medií? Určitě ne. Slušní a rozumní lidé už se nejspíš distancují od diskuzního svrabu, který mele pořád totéž, kdekoho kritizuje, nepracuje, nedělá nic, jen dřepí u počítače od rána do večera. Slušný člověk v takové diskuzi nemá nárok - svrab by ho uhučel, a poštípal. Fůra příspěvků, a všechno na jedno brdo - sprostoty, pomluvy, osočování, nadávky - česká chátra v akci. Na to je i Babiš krátkej - bylo by potřeba někdo s bičem, a řezat to a řezat! Zastavit tomu výplaty důchodů -ať mají k urážkám a nadávkám důvod - zbytečný to číst celý - příspěvky vřeštounů -pro život zbytečných lidí.

   Vymazat
  4. Nejhorší jsou tací, kteří vidí zlo především v jeho "čobolské" národnosti.Nemenší zlo má i pražsko-českou, nedělejte si iluze.Německý podnikatel prý prohlásil, že přijme raději tři imigranty než 1 Čecha.Hezké, ne ?

   Vymazat
 2. Rumunský mladík zaměstnaný ukrajinskou agenturou je, no, prostě ovečka trpící za svou lidskou ovcovitost. Člověk by se nenechal najmout na mizernou práci v mizerném prostředí navíc ještě zlodějsou ukrajinskou agenturou. Ohledně svědectví, jež tak nějak postrádají nezbytný kontext (průmysl na "autentická svědectví" nejen z Blízkého východu pracoval donedávna na plné obrátky), což symptomaticky naznačuje profesionální scénář a režii. U každého politika a vládce je relevantní pouze to, jak jeho slova korelují s jeho činy a tyto činy s přirozenými potřebami lidu. Permanentně lžoucí politici se politického důchodu nedožívají...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No nechtěla bych tam pracovat. Naštěstí jsem se učila a mám svoji odbornou profesi. Ale rumunského mladíka nezaměstnává Babiš, ale ukrajinská firma.

   Vymazat
  2. Pozbyli jste oba rozum? Nad nami bydlela Ukrajinska rodina. Oba byli doma ucitele (=vysokoskolaci). On pracoval jako kladec lina (podlahar), ona v pradelne. Overili jste si, jestli tan mladik, nahodou nebyl doma taky ucitel? Pri stavu tamejsich mezd, by tech 7tis. predstavovalo dvojnasobek ucitelskeho platu, v jejich zemi. Jak muzete neco tvrdit o cloveku, ktereho neznate? Ja jsem ten film videl a nekteri z tech zamestnancu Vodnanskeho kurete, mluvilo docela plynne anglicky. Mluvite oba take plynne anglicky, ze se tak nad ne povysujete?

   Vymazat
  3. Buffer 11:12 tak nevím jak tomu textu vůbec rozumět. Může ten Babiš za onoho Rumuna, nebo onen Rumun za Babíše?

   Vymazat
  4. pro
   Anonymní 23. října 2017 13:59

   Jak můžeš hodnotit člověka podle toho jestli mluví kromě svého rodného jazyka i cizí řečí. Znáš pozadí toho, co je přivedlo až tam kde jsou? Nebo jak jednají ty agentury? Vezmu li v potaz zkušenosti lidí, kteří s takovými agenturami měli co dočinění, tak ty mají z "jeho zaměstnání"více než on! Ale nebude to vinou toho dělníka, ani jeho zaměstnavatele. Pracovní poměr uzavírá se zaměstnavatelem agentura - dodá sílu na určitou pozici.

   A jenom tak mimochodem, umíš čínsky? Tak se nepovyšuj!

   Dodatek: I blbec může znát cizí jazyk a ne jeden, a přesto zůstane blbcem!

   Vymazat
  5. Co je dobré pro kolaloku (Babiše) je dobré i pro zákon. Další 4 roky budování kapitalismu, další ztracené 4 roky. Nejhorší je, že zůstávají KDU-ČSL, STAN a TOP-09, budou zdržovat ustavení sněmovny a co vče se dovíme o panu prezidentovi Zemanovi. bv.

   Vymazat
  6. Takže nebohá angličtinář tady maká za dvojnásobek toho, co doma. A to je přitom polovina minimální naší mzdy. Takže kdyby jim ten překupník dával 2x tolik, tak by tady mohla makat polovina Balkánu a naše nezaměstnanost by vzrostla na 40%, protože tady z minimální mzdy nezaplatíte normální živobytí, ale pro zaměstnavatele by to byla výhra. Ale může za to stejně Babiš.

   Vymazat
  7. Samozřejmě každý ví, že Babiš práci nedává nikomu,Babiš práci od lidí kupuje.Cena (mzda) je smluvní. Berte nebo nechte tak.Prodávající se snaží o cenu nejvyšší a kupující (Babiš) o nejnižší.Říká se tomu tržní ,kapitalistická ekonomika. Rozhoduje trh (prý dokonce vše).

   Vymazat
  8. Doplněk: Neukradl nám někdo po 89.klíče ?

   Vymazat
 3. Hmm, Babiš sem, Babiš tam... a co všechny vládní strany od velvetu dodnes? Rozkradly a nechaly zcizit a zničit národní bohatství, uměle nás nesplatitelným zadlužením uvrhly do role protektorátu formálně EU, tak zvaná levice se obvykle sčuchla s pravicí za nějaké drobky a tak odešla do parlamentní putyky aby snížila kvórum, nebo, jako socdemáci, částečně hlasovali i s pravicí - on jim to Pámbu oplatí po smrti a na dětech, jak jim slíbil farář při zpovědi... Takže všem je úspěšný podnikatel Babiš morálně horší, než KTERÝKOLIV POLITIK v občanském povolání zpravidla průměrný, nebo zcela nepoužitelný...? Piráti mají najednou morálky plné chlebárny, ale podporují nelegální imigraci nekompatibilní škodné, podporují "anarchofeťáky" z tzv. "Kliniky" doslova se°oucí na právoplatné soudní rozhodnutí, zákony i všeobecnou morálku... pokrytci pod false flag na hlavním stěžni? Soccialisté demokraticky jako vždy zradivší voliče? ODSáci, s jejich minulostí i datem založení....?

  ČERT JAK ĎÁBEL, ALE TEN BABIŠ JE NEJBLÍŽE ČESKÉMU ČERTOVI... a to těm atrapám Čechů nejvíc vadí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:19-11:25 Není co dodat. 100% souhlas.

   Vymazat
  2. Coby člen oligarchie, který přešel od ovládání státu skrze politiky k vládnutí přímému, možná není horší než tito politici(nedovolil bych si tvrdit že všichni), ale určitě není lepší. A to mi přijde jako hodně slabý základ k volení a očekávání nějaké změny(navíc k lepšímu).

   Vymazat
  3. 11:41 je bohužel co dodat: Boží prostoto!

   Vymazat
  4. chyba je v systému
   Tony

   Vymazat
  5. Už tu máme co jsme chtěli.Zachtělo se nám západní pozlátko.A ještě je omlouváme, že hodně pracují tak se mají líp než my. Oni ale nepracují vic, dokonce míň ,nejsou totiž kreativní jako češi, jenom dokáží víc vykořisťovat.A my jsme sice kreativní ale blbci.Pojdme zase zvonit klíčema a aspoň trochu si vrátit ušlé zlo, kde jsme se aspoň zdravě nažrali.

   Vymazat
  6. Nejvíce se naše kreativita projevuje v tom, že jsme "kam vítr, tam plášť". Jednou s USA a podruhé s Ruskem . A potřetí ? Ještě tady nebyla Čína ,že !S takovou kreativitou jsme k smíchu všem kolem.

   Vymazat
 4. Kdyby vlastizrádný zrůdy u popřevratových koryt dělaly to co od nich národ čekal , volby by dopadly jinak !!! Lysohlávkům , Kalouskům , Bělobrádkům a havloidsatanistům byla vystavena stopka ! A to je plus !!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Nevím, co nám chtěl pisatel článku sdělit?! Snad ne to, že jsme měli zůstat blbci, jako po minulých 27 roků a volit "klasické strany". Ty strany, které národ okradli o 5 bilionů Kč?
  Co je s bájnou (ne báječnou) EU, když její občané musí jezdit, aby přežili, za prací do ČR jako gastarbeitři s platy ne od zaměstnavatele, ale agentury? A stejně čeští gastarbeitři ve Velké Britanii a jinde! Proč se mluví o demokracii EU, když jsou lidé v ní ponižováni, jak je uváděno?
  Proč je rozlišována čistá práce od špinavé? Ta čistá je pro čistou rasu a ta špinavá pro sluhy a služky, třeba z ČR.
  Pořád se šílí, jak budou hlady umírat v budoucnosti důchodci, pokud se do ČR nenahrne dostatek levných gastarbeitrů. Proč se ale nešílí nad tím, že aniž by nám někdo kázal, tak rodiny jsou bezdětné, ženy - muži bez manželských vztahů a většina děti, pokud se jaké narodí, bez jednoho z rodičů. Stát nutí chodit děti do práce, tvrdé práce - do školy a když ji ukončí, tak pro dospělého již povinnost pracovat není. Může si chodit pro sociální dávky!
  Moc jsem zvědav, zda tomuto problému věnuje ANO pozornost, zda podpoří rodiny a hojnost dětí v nich, zda podpoří povinnost dospělého živit se prací, či naopak podpoří nefachčenky, které jsme si zde 27 roků pěstovali na útraty daňových poplatníků. Zda zajistí budoucnost důchodců četností 2,4 narozených dětí na jednu ženu! Zatím jsme tuším na čísle 1,6, což je vymření národa tempem cca do 250 roků. A pak se nedivme, že plodnější národy se snaží již dnes přestěhovat celkem do vlídné i úrodné Evropy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba vám chtěl autor článku sdělit, že byly při volbách i jiné, lepší možnosti. Jen jste je neviděli. Ale nechávám to na autorovi samotném.

   Vymazat
  2. 11:39 nepochopit, že pokud volíme cokoli jiného než dosud, vůbec nemusím znamenat řešení toho, co nevyhovuje, je hloupost. Od roku 1989 téměř každé volby znamenaly, že bylo zvoleno něco jiného, než před tím. Například zcela "nové" Věci veřejné. Dopadlo to stejně. Tentokrát bylo zvoleno zánovní ANO, zánovní SPD spolu s prakticky novými Piráty. Jsou zánovní a noví. Co od nich lze očekávat se nezdá podstatné. Jak ukázkově hloupě předvádí ve svém článku třeba pan Loudil.

   Vymazat
  3. To je sice pravda, ale přesto mi připadá rozumnější zkoušet nové neprověřené lidi, než profláknuté lumpy. Když budu mít na pracovní místo dva uchazeče, z nichž o jednom se dá předpokládat, že možná bude krást, a druhého, o kterém se ví jistě, že krade, vezmu prostě toho prvního, a ono se uvidí. A víte proč voliči nečtou volební programy, a nevolí podle nich? Protože tu ještě nikdy nebyla strana, která by volební program dodržovala. Vždycky jí v tom nějaké objektivní příčiny zabránily. Naposledy nějaký Nečas, napřed mával nákupními síťovkami a pak zvýšili daně. Nějaký Sobotka napřed plamenně brojil proti církevním restitucím a pak se dal s flanďákama do party. Takže zastupitelská demokracie je jen výsměch. Bez přímé demokracie to prostě nepůjde.

   Vymazat
 6. K rumunskému mladíkovi: Která agentura ho platí? Pokud si dobrovolně vyberete tu variantu, kterou přivedla k životu ČSSD a ODS v koalici, tedy možnost zakládat pracovní agentury a podílet se na ožebračování těch nejchudších, máte smůlu. Je to stejné jako s exekutory. Tenhle systém neměl být nikdy povolen. My jsme snad neměli úřady práce? Měli, jenže líní úředníci státu si v mnoha věcech vylobovali privilegium přenést svou náplň práce a odpovědnost na jiné. Platy si ponechali. Tudy tekly a tečou peníze ze země. Proto dostal Babiš tolik hlasů a proto je dostal i Okamura. A mladík z Rumunska ať jde dělat k Babišovi přímo. Třeba do Lovosic. Jeďte tam a podívejte se jak je tam o lidi postaráno. Slušné platy, včas na účtech, sociální zázemí... Taky to chce pohled z té druhé strany. jednostranné kecy si nechte. Vždycky se najde dobrák, který zvolí nějaký odstrašující příklad. Babiš není žádný beránek. Kdyby byl jiný, nikdy by neměl to co má. Je jen jedna otázka. Bude dobrým správce země, nebo bude krást a podvádět tak giganticky jako jeho předchůdci?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co se tyka toho mladika, tak kdyby mel lepsi moznost, jiste by si ji zvolil. Chapu, ze psychopat, pomoci racionalizacnych schemat, zduvodnuje svoje lzi. To ze tato racionalizacni schemata vytvari temer 1/3 naroda!!! a dela to proto, aby zduvodnila svoji ryze ovcovitou volbu, je alarmujici!!!

   Vymazat
  2. juro, psal jste to před návštěvou Lovosic, nebo po návštěve? Věřím, že jako vzdělaný člověk, sociolog a psycholog jste udělal nejdřív tu návštěvu. Pokud to tak bylo, pak příspěvkem popíráte co jste viděl.

   Vymazat
  3. jura23. října 2017 14:10

   chcete říct, že lidé volí nejlepší možnosti, že jsou racionální? Co myslíte, kolika lidem, rodinám, ničí život např. alkohol, a přesto v něm v podstatě nikdo žádnou hrozbu nevidí? Btw, "stádový efekt" je většinovým jevem, funguje nejen mezi lopatami, ale i mezi většinou tzv. inteligence; jde pouze o velikost stáda.

   Vymazat
 7. Volil jsem ČSSD. Lidi jednoduše hodně rychle zapomínají. Až začne ANO dělat čistě svou politiku, tzn. znovuzavádět poplatky ve zdravotnictví, školné na VŠ, zásahy do zákoníku práce, pomoc firmám a ne zaměstnancům, tak si lidé možná zase na čas uvědomí, že klasická levice není zase až tak špatná ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Říkáš, "klasická levice" ? ČSSD je typicky středová strana s dvěma tvářemi. K lidem dole lehce přívětivá, ovšem ne za svoje, a s druhou tváří líbajíci naše nedávné vrahy, tulící se k západu, který nás vždy zradil. Navíc neustále špinící našeho zachránce před germány, kterému by i oni měli děkovat že vůbec žijí.

   Vymazat
 8. Babiš s jeho hnutím není nic jiného, než jen klonem pravicové partaje. Která nese rysy jak ODS, tak i TOP. Na rozdíl od nich, on však nemusí až tak okatě krást z veřejných penězovodů, příjmy mu zaručuje impérium, které stihl vybudovat v poměrech, které mu nastavili jeho dnešní úhlavní nepřátelé.
  A proč dnes nepřátelé?
  Snadná odpověď!
  Odstavil je od politických koryt, což zejména kalousci nesou těžce.
  Snad jen toto lze považovat za přínos Babiše pro tuto republiku.
  Pro obyč. lidi to je však chatrná náhrada! A až po čase i z tohoto Babiše a jeho partičky vystřízliví, budou snad volit uvážlivěji.
  Ty, kteří skutečně hájí jejich zájmy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak Opluštile. Navíc nechápu, jak mohou obyčejní lidé a důchodci volit miliardáře.
   Navíc tak fikaného, že veškerou pozornost tomu ANO strhl na sebe, ale ty jeho nohsledy s láskou k EU a Nato záměrně upozadil. Sám si ale dával pozor aby si to u vnímavějšího voliče nepokazil.
   Ale už brzy poznáme, co to ten Ukomunista vlastně je.

   Vymazat
  2. František Opluštil Přesně tak také ho zkorumpovaná ods stvořila a a řekl jim to v parlamentu do oči.

   Vymazat
  3. Nedelal bych si iluze, ze lide budou volit lepe. Napovim vam. Zkuste se podivat na vysledek ODS v techto volbach, az zase budete hyrit optimismem, ze "lide dostanou rozum" ;-)

   Vymazat
  4. 12:04, pan Opluštil. Pravda, bohužel dlužno dodat, že ta další, "opravná" volba asi narazí na mezitím zavedené, nevratné změny k opoře současného, se své podstaty protilidového systému. Lze se domnívat, že si velkopodnikatel Babiš podřízne větev maximalizace zisků, pokud má obstát v konkurenci? Že si Pirátí, většinou specializací omezení, ale dobře placení nádeníčci, sochající bezduché programy, které zajišťují dohled nad každým nebo všem vnucují nesmyslné potřeby k bohatnutí vyvolených? Co ve své zazobané výjimečnosti, nebo mladické, živené a snadno oblbnuté nezkušenosti, mají na to, aby ostatním házeli na krk kdejaké, kdejak vybočené?

   Vymazat
 9. Jenom vůl a pan František Opluštil může napsat či říct že ANO a TOP jsou pravicové strany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to já jsem ten vůl. A čestně se k tomu hlásím.

   Vymazat
  2. Na rozdíl od anonymního génia, který ví, že TOP je ultralevice a ANO je anarchistický spolek. Asi tak anonyme : názory může mít každý jaké chce, ale jen nejtupější primitiv, jako ty, se nebojí mlít hovna veřejně. Takže si dej obklad a nepruď hovadinama. Chytrolíne nedodělanej.

   Vymazat
  3. 12:25 nějaké odůvodnění, experte?

   Vymazat
  4. Odůvodněním je jejich program. Babiš sice k programu programově mlčí či mlží, ale zato jeho ministři to říkají za něj!!! Bohužel, na Andrejkovo mlžení se nechalo nachytat i hodně voličů levice. No uvidí, koho volili. To jim nestačili ty kecy ministra Pilného (za ANO)? To nestačil Stropnický co dělá s naší armádou? To nestačila Jourová v Bruseli? Lidi jsou prostě na myšlení příliš pohodlní.

   Vymazat
  5. 16:50-máte pravdu ale v této době i levicoví voliči se "stébla" chytají! Ta stébla jsou "národní" kapitalisté, když už "budujeme" ten kapitalismus. Berte to jako "neo-obrozenectví"!

   Vymazat
  6. 16:50 souhlas

   Vymazat
  7. Co je levicového na posilování expedičníto zdúrazňuji) armády vyzbrojující se jednoznačně drahou západní technikou ?

   Vymazat
 10. Ale pánové, proč hned tak příkrá slova? Není přece podstatné, jak se která strana navenek staví, nýbrž co ve skutečnosti dělá. A to jak na tuzemské tak i na zahraniční scéně. Stačí se podívat na to, jak jsou dnes globalisté (multimilionáři hýbající světem) označování za levičáky. To je fatální omyl. Oni pouze používají rádoby levicové prostředky ve snaze snížit životní úroveň v některých částech světa jako je Evropa. A co oni sami? Budou snad též s lidmi chudnout? Ani nápad, právě naopak. Budou na jejich úkor dále bohatnout! To, že je levice? Zábavná představa.

  OdpovědětVymazat
 11. Ke Slovensku
  http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Slak-ma-moze-trafit-Ma-slovensky-prezident-vlast-Jozef-Banas-reaguje-na-prejav-Andreja-Kisku-253854

  Očakával by som, že si prezident aspoň položí rečnícku otázku, prečo by mali Slováci, Česi, Bulhari, Maďari či Poliaci byť solidárni s utečencami z krajín, ktoré tí, ktorí nás dnes poučujú, stáročia úspešne rabovali a vykrádali. Mám na mysli koloniálne mocnosti počnúc Veľkou Britániou, Španielskom, Holandskom, Francúzskom, Nemeckom a končiac Spojenými štátmi, ktoré si masovo dovážali otrokov, aby na nich robili.

  OdpovědětVymazat
 12. Celý příspěvek Martina Konvičky:

  Protože si Petr Hampl stále "užívá" banu od sluníček, pokládám za správné sdílet jeho komentář. "Všechny tradiční strany dohromady získaly čtvrtinu hlasů oprávněných voličů (počítám k nim i Starosty a Svobodné). Po čtyřleté mediální masáži, přesvědčování ve školách, změně pravidel soutěže ve prospěch zavedených stran (loňská novela zákona o politických stranách) a dokonce i cenzuře soukromé komunikace mezi lidmi. Je to naprosto jednoznačný doklad o masivním odmítnutí nejen konkrétních politiků, ale i celého politického systému – současné podoby parlamentní demokracie. Ten systém má pravděpodobně méně příznivců, než měl komunistický systém v polovině roku 1989. Politická elita si poradila jako jinde v Evropě. Postavila dvě falešné protisystémové strany, nachytala další hlasy a to jí stačí k udržení u moci. Do příštích voleb se možná odkopou, takže elity vymyslí něco dalšího. Pořád jsou před námi o krok napřed. Práce vlády a parlamentu bude vypadat stejně jako dosud. To znamená relativně malý počet multikulturních fašistů a k tomu dav ovcí, které se jim neodváží postavit na odpor, protože by jim mohl stranický sekretariát odebrat nějakou drobnou výhodu. Voličům pak budou vyprávět, že oni osobně jsou proti, ale nic nezmůžou. Dobrá zpráva je, že skončilo rozdrobení vlasteneckých uskupení. Po včerejšku už existuje pouze jediná vlastenecká strana – Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Můžeme k němu mít tisíc výhrad, ale jako jediný dokázal vybudovat významnou sílu. Pro lidi, co nechtějí islamizaci České republiky ani globální vládu multikulturních elit, jsou už jen dvě možnosti – vstoupit do SPD nebo se věnovat mimopolitickým aktivitám."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:39 vybudoval? Vypokřikoval, bez jakéhokoli racionálního fundamentu, na úkor dlouhodobě promyšlených, skutečně cílevědomých, perzonálně i organizačně podložených aktivit. Toť vše. Proto se obávám, že prázdnota toho hnutí se ke škodě věci ukáže.

   Vymazat
  2. Na tu kopřivku z SPD doporučuji práci na zahrádce a před spaním Káju Maříka.

   Vymazat
  3. 16:24 věřím, že náruživí čtenáři Káji Maříka a třeba i Rychlých šípu či dalších Foglarovin, pokud svět vidí těma očima, kopřivku z Babiše nemají. Hádám ale, že z jeho účinkování je čekají osypky.

   Vymazat
 13. Andrej Babiš 28 000 zaměstnanců bezpochyby nekrmí, ale zaměstnává a vykořisťuje.
  Že si on z toho dobře žije, je jisté.
  Jestli jim to vadí, ať jdou na pracák a pod most. K mojí malé radosti tady máme kapitalizmus, a ke kapitalizmu to patří.

  I já, který Andreji Babišovi nikterak nefandím, musím uznat, že on by mohl svoje podniky prodat, živit se lichvou, a sledovat, jak zahraniční firmy, které jeho podniky koupily, je zrušily a získaný trh zaplavily svojí zahraniční produkcí.

  Ač je kapitalizmus nemorální, v podmínkách kapitalizmu je A.Babiš užitečný.

  Články Ivana Davida vždycky velmi oceňuji, ale tentokrát jsem zklamán.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vaše naivita je odzbrojující. "on by mohl svoje podniky prodat a sledovat, jak zahraniční firmy, které jeho podniky koupily, je zrušily a získaný trh zaplavily svojí zahraniční produkcí" Proč by sledoval zahraniční firmy jak to tady drancují a zaplavují odpadem ze západu Evropy, když to může dělat za větší prachy sám ? Slyšel jste někdy o jeho způsobu "hospodaření" např. v podniku Kmotr či Kostelecké uzeniny či Agro Jevišovice ? Proboha proberte se !

   Vymazat
  2. PB, boží prostoto, pan Babiš prostřednictvím svých zaměstnanců bohatne a přivlastňuje si, v poměru ke svým zaměstnancům víc, než kolik užitečného vytvořil. To je nejlépe vidět, když podnik svěřil managementu, pro podnik nepracuje, ale daleko nadprůměrné příjmy mu zůstávají. Stranou ponechávám rodinné příslušníky a případné dědice, kteří by nemuseli pro podnik hnout ani prstem a přece by jim zůstaly zachovány příjmy z toho, co vytvořili zaměstnanci. Včetně managementu. Příliš složité, že?

   Vymazat
  3. 15:54-složité je, jak a čím nahradit kapitalismus. A hlavně získat spojence(majetné), kteří si "pod sebou podříznou větev". Příliš složité, že? Nebo máte levné řešení, knížecí radu?

   Vymazat
  4. Pane Povolný 18:16 knížecí ani hraběcí, dokonce ani svou plebejskou radu nemám. Musí mi stačit, že si zrůdnost systému uvědomuji a zbývá mi doufat, že to dojde i jiným. Proto to taky do diskuze píšu. Na víc, obávám se, asi nemám. Snad jen, že dost prozíravě nezvonil jsem klíči. Pravda, pokračovat tehdejší režim, byl bych chudší, ale cítil bych se líp.

   Vymazat
  5. 20:23- Zrůdnost systémů si kromě empatických vzdělaných jedinců, nejlépe uvědomí postižení, bez moci. V tom je síla současné "demokracie", eliminuje(i korupcí) elitu a plebs nemá šanci. To jen "hloupí" komunisté se báli dělníků víc než svých "krtků"!

   Vymazat
  6. Cituji: "Jestli jim to vadí, ať jdou na pracák a pod most." A přesně na tohle pan Babiš čeká, naši lidé chtějí za práci podstatně víc než Bulhaři či Rumuni. Ale ovčan je ovčan....

   Vymazat
 14. Já sám jsem volil ČSSD. Jednak za její výsledky ve vládě, která byla vzhledem k vládě Nečasově z mého pohledu velmi úspěšná, a pak také pro její současný program. Např. ČMKOS jej označil na základě svých analýz za nejkvalitnější. Škoda jak to dopadlo. Lidé asi chtějí platit poplatky ve zdravotnictví, školné na vš, privatizovat veřejné penzijní fondy apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen kdyby tam neměli toho Chovance. Takhle jsou nevolitelní.

   Vymazat
 15. https://www.youtube.com/watch?v=0zjBJyGLsBk

  OdpovědětVymazat
 16. Již první povolební prohlášení a kroky mocenského tandemu ukázali, že Zeman není jako Žižka a Babiš není novodobý Arminius. P_rezident tlačí do vlády uprchlívácké Piráty a geneticky modifikovaný agent Bureš touží po přízni modrých strak a válečně bubnujícím STANu Klerofašisté a nadstandardní. Ukrajinizace a oligarchizace české politické scény dokončena, havlismus na ústupu, orientace na civilisty vraždící organizaci EU/NATO zachována.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Babiš zastaví putlerčíky! Redaktor se ho zeptal na toto:

   "Vaši odpůrci varovali, že hnutí ANO je protievropské a povede Česko na Východ. Kam budete směřovat v zahraniční politice?"

   A André odpověděl jasně a zřetelně:

   "Měli si náš program nastudovat. A kam jsem jezdil na služební cesty? Na Slovensko, do Německa, Rakouska, do Bruselu, Francie, Nizozemska a do USA. Byl jsem v Pentagonu, odkud mám společnou fotku s Mikem Pompeem, šéfem CIA. Nikde jinde jsem nebyl a kritizoval jsem některé čínské investice u nás, tak proč stále někdo lže, že nejsme proevropští? .... My musíme bojovat za naše zájmy. Evropská unie je dobrý projekt, ale já nechci hlubší integraci, nechci euro ani nesmyslné regulace."

   Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/vitez-voleb-andrej-babis-mensinova-vlada-ano-je-posledni-moznost-20171023.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=traffic-exchange

   Vymazat
 17. Otázka pro pana Davida.Zivily komunisté lidi nebo lidé živili komunisty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:06 otázka pro tebe: Kolikpak těch komunistů nepracovalo, a nechali se živit?? Husák, Štrougal a tak? Dnes nemáme prezidenta a předsedu vlády a další? Rozdíl je ovšem v tom, že proti tenkrát je pryč národní majetek za biliony, biliony jsme zadluženi, máme bezdomovce, exekuce, nezaměstnané, nekvalitní potraviny, ožebračené důchodce, dražší zdravotní služby, armádu v cizích službách, hrozbu migrace, prostituci, AIDS, sociální nejistotu, bohatnoucí bohaté a chudnoucí chudé, to všechno pod hrozbou nevyhnutelné hospodářské krize, pokud optimisticky přehlédneme válečné provokace "demokratického západu". A to zdaleka není všechno.

   Vymazat
  2. demokratický otrok23. října 2017 19:02

   Myslím že lidé SE tenkrát živili, stejně tak jako SE živili komunisté. Nemá to politickou souvislost a je hloupost ji do toho roubovat.
   A představte si, tenkrát drtivá většina členů zastupitelských sborů vykonávala svou funkci bezplatně, vedle svého občanského zaměstnání. To byl ale zločin, že? Správní demokratičtí parazité přeci musí žít bezpracně a na vysoké noze z pěněz těch, kterým vládnou. To je teprve ta pravá demokracie!

   Vymazat
  3. 15:06 takovou otázku si může klást jen člověk neschopný normálního uvažování.

   Vymazat
  4. 15:06 byla vám 16:01 položena otázka. Čím to, že mlčíte?

   Vymazat
 18. Levice propadla, protože její papaláši co byli u vesla začali krást jako pravice. Minulé volební sliby, které je tehdy vynesly do výšin, na ty velmi brzy zapomněli. A začali lhát a podvádět! Mysleli si, že voliči jsou pitomci - nejsou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČSSD minulé volební období prosadila 80 procent svého programu, na jehož základě byla zvolena. S ohledem na to, že byla ve vládě se dvě dalšími stranami, je to velký úspěch.

   Lidé to takle ale bohužel nevidí.

   Vymazat
  2. 15:11 chcete tvrdit, že komunisté kradli, podle Babiše "všeci kradnů", zatím co on, stejně jako všichni úspěšní, zejména velkopodnikatelé, bohatnuli i na tom, co nebylo žádným společenským přínosem, jako jsou dotace či korunové dluhopisy, daňové optimalizace nebo finační a majetkové spekulace? To není loupež? Není, až sem obyčejný živnostník nedosáhne, že? Ale zaplatíme to všichni.

   Vymazat
 19. Aby Babiše položili na lopatky, musel by vzniknout slepenec 7 stran, které by držely při sobě. To zaprvé. Zadruhé, když už by našli shodu v sedmi, museli by umět najít shodu i v osmi a devíti, a pak už by nebylo "o čem"... jenže nic z toho se nestane, a Andrej se ani nemusí namáhat s nějakým "divide et impera".

  OdpovědětVymazat
 20. Trumpova revoluce realismu se siri svetem !
  Cesky narod byl osvicen prozretelnosti Bozi a dal zvitezit i cestnemu Okamurovi...

  Toto viteztvi je ohrozovano zivocichy baziny, kteri jsou stale jeste na pozicich vlivu.

  Pane Okamura vyhodte je do politicke popelnice, nebo vam budou skodit !

  Panove Babis & Okamura - pamatujete si co rekl velky kral Zululandu SHAKA ZULU ?
  On rekl !
  "Never leave an enemy behind, or it will rise again, to fly at your throat !"
  (Nikdy nenechavej nepritele za zady, nebo povstane znovu a pujde ti po hrdle !)

  OdpovědětVymazat
 21. Nevím proč pan dr. David vůbec psal takový článek z kterého jasně čouhá sláma zhryzeného a neuznaného bývalého politika.Nevím proč se uchyluje k tvrzením typu jedna baba povídala. Ať položí na stůl jasné fakta a k těm ať vede diskuzi. Bohužel dnes je to velmi šik takzvané nezávazné plácání do větru. Jen se divím, že člověk jeho vzdělání má takového koníčka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:13 Zřejmě jste nepochopil, že i články typu "jedna baba povídala" mají pro lidi jako je dr.David svůj význam.
   Reakce na ně bývají různé a v každém případě vypovídají o "duševních pochodech" těch, kteří na ně reagují. I vy jste se mezi ně "zařadil" ....
   Otázkou je, co by "čouhalo" z vašeho článku, který jste zřejmě ještě nikdy nenapsal ?!

   Vymazat
  2. Autore 16:13, nějak mi vysvětlete, co je v článku MuDr. Davida „jedna paní povídala“, proč napadáte osobu autora vůbec a k tomu nijak podloženým tvrzením. Rád bych také věděl, jak chcete vyvrátit jeho konstatování, že „Naivita většiny voličů je do nebe volající. A všude na světě. Že se démos nechá tak snadno oblafnout, to je hlavní problém demokracie.“. aby to skutečně bylo „plácání“. Proč ještě a ke všemu „nezávazné“? Musím uznat, že svým projevem tady zopakované konstatování MuDr. Davida zřetelně potvrzujete. Nerad, ale léta si říkám, pomáhat blbcům se nemá, znemožňuje se jim, aby museli zmoudřet a umožňuje se jim, aby se množili. Z toho mi plyne, že efektivní bude, nechat je v tom. Vždyť ti chytřejší roštem nepropadají aniž by museli být svině.

   Vymazat
  3. 16:48 16:46
   Zdá se , že redakce vystartovala do boje za svého guru.
   Je dr.David bývalý politik ?
   Je vážený bývalý politik ?
   Jsou za ním hmatatelné kladné výsledky jeho práce na MZ a v Parlamentu ?
   Proč hovoří o Babišovi jako zaměstnavateli chudáků Rumunú ? Mají tito Rumuni s Babišem pracovní smlouvu?
   Viděl někdo z Vás pracovní podmínky u Babiše, byl tak někdo z vás zaměstnán, nebo je to jedna paní povídala?
   Proč je Babiš zlo, a politici, kteří tady působili(mezi ně patří i dr. David) a jsou spoluvinni za devastaci nejen republiky, ale i morálky společnosti
   jsou já nic já muzikant ?
   Proč vy pisatelé poukazujete na neslušné útoky vůči "vaší partě hráčů kuliček" a sami se jich dopouštíte ? Ano, sláma kouká z bot.
   Jinak dr. Davida jako lékaře a psychiatra si vážím, jako politika a poskytovatele "politických" rad se vážit nemohu. To je můj názor. Pan doktor není pro mě neznámý člověk, v jeho politické minulosti jsme se několikrát setkali. Ale jinak pánové, podívejte se na obsah vašeho webu a hlavně diskuze, není vám to hloupé ? Ten web je pro lidi nebo pro frustrované blbce ?Zamyslete se nad tím už konečně.

   Vymazat
  4. 10:25 - to, co tu předvádíte, je jen hra se slovíčky. babiš zaměstnává lidi v mizerných podmínkách a za mizerné peníze a je jedno, jestli si k tomu najímá "agenturu" nebo ty chudáky zaměstnává "napřímo".
   Pochybovat o intelektuální a morální integritě dr. Davida může jen idiot či neználek. Na každý politik v české politice za posledních 28 let působil stejně. Něco jiného je zlodějina, vlastizrada a vrahounství ODS, US, ODA, TOP09 a něco jiného je práce levice, která se snaží tlumit nemilosrdné dopady demokratůry a "kapitalismu bez lidské tváře" na lidi dole. To, že jste svůj hlas letos upustil Babišovi, vás neopravňuje k osobním útokům na lidi, kteří mají jiný názor, a navíc, oproti vám, jej mají podložený fakty. Co máte vy? Jen žlučovitý výlev člověka, neschopného argumentovat, citovky, zamilované či sloužící oligarchovi.

   A ještě maličkost, pane chytrý? jak chcete usměrňovat diskuzi na těchto stránkách? Jak byste to, vy chytrolíne, dělal?

   Vymazat
 22. Docela jsem se těšil, co pan doktor, jako bývalý a kritický člen socdem napíše k volbám. No, o bývalé straně nic, ale k Babišovi, respektive k jeho voličů, dost příkrá slova. Zajímavé, asi je to přece jen hodně velká rána, i když pro stranu, která selhala v čem mohla. A argumentovat filmem proti Babišovi, no to už je vůbec hodně mimo ligu. Kdyby byli první na předvolební čáře socdem, tak by takové filmy byly o Sobotkovi a možná by byly ještě drastičtější.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:46 je asi logické, že se každý k jakékoli situaci vyjadřujeme podle vlastních priorit a znalostí, že argumentujeme tím, co si myslíme, že logicky a nejlépe podepírá náš názor. Potom samozřejmě nevím, jestli chcete MuDr. Davidovi radit jak má situaci hodnotit a jak má argumentovat, nebo jaký vy vlastně máte na totéž názor a s jakými argumenty. Nevím také, ve které lize se to s takovým svým blouzněním cítíte.

   Vymazat
  2. Doktor David má největší znalosti o socdem, předpokládám, že by mohl z toho titulu dát skvělé informace o důvodu propadu strany, než hodnotit naivitu voličů Babiše a odvolávat se na film proti Babišovi. To jsem chtěl říci. Jeho brilantní rozbory situace v socdem byly jiná liga než opakování stokrát slyšených argumentů proti Babišovi. Asi má už jiné priority. Prostě jsem čekal něco o socdem a ne o voličích ANO.

   Vymazat
  3. Z diskuze je vidět, kolik bývalých voličů levice přešlo k oligarchovi a jak si svoje selhání a nerozum hezky zdůvodňují.

   Vymazat
  4. Nemýlím-li se, tak nejpozději na začátku tohoto roku dr. David ze soc.dem vystoupil. Neviděl žádnou perspektiv v umírající a kdysi levicové straně.

   Vymazat
 23. Panu Dr. Davidovi velmi děkuji, že to zde řekl naplno a bez politické korektnosti.

  Pravda je někdy hodně nepříjemná a mnoho naivků, trolů, a dalších individuí, která by se dala psychiatricky zkoumat, je důvodem, proč má ten Hrabiš skoro 30% hlasů.

  Je to šílená dekadence a tragédie společnosti, že idolem většiny voličů se stal supermafián, který podvádí a krade.
  Tady si přečtěte,jak Babiš ke štěstí přišel :

  Josef

  1995 – zaměstnanec Babiš ukradl svému zaměstnavateli Petrimexu dceřinou společnost Agrofert (padělanými listinami)

  1998 – Babiš ukradl Lovochemii Lovosice, druhého největšího výrobce průmyslových hnojiv v Evropě. Vyvedl akcie Lovochemie na sebe (navýšením základního jmění Lovochemie) a jako předseda představenstva firmy Proferta poslal Profertu do likvidace i s nesplaceným půlmiliardovým úvěrem vůči bance IPB (IPB zkrachovala v roce 2000). Policie Babiše obvinila, ale litoměřická, později ústecká krajská státní zástupkyně Lenka Bradáčová shodila žalobu pod stůl. Babiš řídí Bradáčovou od roku 1998.

  2001 – Babiš dostal dáreček od Zemanovy vlády, Zeman mu dal úplně zadarmo chemičky Synthesia Pardubice a Fatra Napajedla (skupina Aliachem). Babiš a Zemanova vláda sehráli divadélko, že Babiš vrací státu závod na výrobu výbušnin Explosia (součást pardubické Synthesie) za to, že se sníží dluh Aliachemu vůči státní České konsolidační agentuře o 700 miliónů korun. Bylo krátce po teroristických útocích v New Yorku 11. září 2001, téma státní kontroly se prý muselo brát vážně. Kvůli chybě v ocenění Explosie navíc od státu získal dalších 181 milionů korun. Babiš tak tímto zápočtem “koupil” celý Aliachem zadarmo a vlastně ještě se ziskem pro sebe. Velmi jednoduché, počítejte se mnou: dluh Aliachemu u ČKA činil – 815 milionů korun + zápočet Explosia 700 milionů korun + chyba v ocenění Explosia 181 milionů = Babišův zisk 66 milionů korun

  2001 – první privatizace Unipetrolu Zemanovou vládou, Zemanova vláda vyřadila britskou společnost s nejvyšší nabídkou a prodala státní podíl 63 % akcií Unipetrolu Babišovi, jenž přišel s nejnižší nabídkou (11,7 mld. Kč). Babiš ale nezaplatil a privatizace pokračovala.

  2004 – druhá privatizace Unipetrolu Špidlovou vládou, Špidlova vláda přiklepla státní podíl 63 % akcií Unipetrolu za 11,3 mld. Kč polskému státnímu podniku PKN Orlen. PKN Orlen se dohodl s Babišem, že mu za korupční pomoc u Špidlovy vlády odprodá část Unipetrolu. Tento slib PKN Orlen nedodržel a Babiš vysoudil v arbitráži odškodné od PKN 2,7 mld. Kč. Polská policie zjistila, že důvodem spojení Orlenu s Babišem byly Babišovy skvělé korupční kontakty na Stanislava Grosse. Špidlova vláda nikdy nevysvětlila, proč vyřadila ze soutěže konkurenty Orlenu, kteří nabízeli až o 4 miliardy více. Podle svědectví vysokého polského státního úředníka byla při prodeji na obou stranách hranice rozdána miliarda korun na úplatcích. Vyšetřování korupce se na české straně nikdy vážně nerozjelo. „Vliv Agrofertu musel být obrovský, když dokázal přimět českou vládu k tomu, aby odmítla nabídku, která byla o 40 procent vyšší než nabídka PKN Orlen,” citát ze zprávy vyšetřovací komise polského parlamentu.

  2006 – kmotr František Mrázek, s Pitrem spoluvlastník ústecké Setuzy, se v lednu 2006 snažil zabránit, aby Setuzu (výrobce bionafty) koupil jeho úhlavní nepřítel Babiš. Z Polska si obstaral materiály o Babišově korupci vlády ČSSD (Špidla, Gross a miliarda korun úplatků) při privatizaci Unipetrolu. Než Mrázek stihl materiály proti Babišovi použít, byl 25. ledna 2006 zastřelen neznámým pachatelem.

  2007 – Babišův lobbista Tomáš Kejla, který vyjednával zákulisní korupční dohody mezi Babišem, Grossem a PKN Orlen, byl spolu s polským lobbistou Jackem Spyrou nejprve v květnu 2007 obviněn českou policií z vydírání Babiše, v červenci vytlačila Kejlu na motorce dodávka ze silnice do příkopu a v listopadu 2007 byl Kejla nalezen doma mrtvý, alkohol, sedativa a rozbitá hlava. Přátelům se Kejla svěřoval, že se bojí, že ho Babiš zavraždí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fajn, pokud jste "investikativec", určitě máte informace o ostatních mafiánech, pokud nejste, je slušné uvádět zdroj.

   Vymazat
  2. asi tak nějak si Babiš "vydělal" ty miliardy

   Vymazat
  3. 18:31
   Také bych rád panu doktorovi poděkoval, ale nenašel jsem v jeho článku nic co by byla jeho myšlenka .
   Vám pane bych poradil, jistě máte plnou skříň důkazů proti Babišovi,podle platné legislativy jste povinen ty dokumenty předat policii nebo státnímu zastupitelství aby mohla stíhat Babiše. Ovšem vy asi nemáte nic, jen "odposlechy " z hospody".

   Vymazat
  4. Zaslepení voliči Hraboše chtějí "důkazy". Nestačí jim fakta. Zkrátka naletěli a teď nevědí, jak z toho ven, aby se při tom nestyděli. Jo, dámy a pánové, za další 4 roky budete mít znovu možnost něco dokonale posrat! Nebude-li ovšem mezitím nukleární válka, do které nás hrdinně povede komediant a americký čípek Stropnický s vaším guru Hrabišem.

   Vymazat
  5. 11:19- ono, "důkazy" jsou jiné než "fakta"? Jen "pravda" je proměnná! A názor.

   Vymazat
 24. ČSSD u mne propadla hlavně v důsledku angažovanosti p. Zaorálka v Ukrajinském Majdanu. Další obrovské mínus bylo trapné jednání v kauze "Babiš" (odvolám - neodvolám, demise jó - demise né). To do té doby v ČSSD nevěděli o Čapím hnízdě, o údajném trestném jednání svého koaličního partnera? Jinak byly podle mě výsledky vlády B. Sobotky velmi slušné, s ODS a TOPkou se to nedá srovnat.
  Nevolila jsem ani ANO, i když mu vítězství ze srdce přeji, ale ještě víc je přeji celé ČT i dalším kanálům.
  Proč : hlavně proto, že NEBYL do r. 2013 v politice. A že by postupoval nečestně ( snad dokonce kradl! bacha :IRONIE) jako kapitalista - no využil toho, co pohadráková politická mafie svými zákony povolila, dokonce přímo (hlavně svým zpřízněncům) nabídla!Takže pokud je p. Babiš vykořisťovatel a zloděj, pak jsou politické špičky, které jsou u lizu stále a už 25 let, to samé na druhou. Jejich vinou je u nás tento šlendrián legální, ba zdá se, že pro ně i žádoucí. P. Babiše jsem nevolila - je pro mě moc bohatý.
  Článek i diskusi považuji za užitečné, s mnohými nesouhlasím a mnozí nebudou souhlasit se mnou, ale stejně se na NR těším, třeba hned zítra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za všechno mohou politické loutky a ministerští herci, které křišťálově čistý a dokonale vypraný Hrabiš úkoloval?

   Vymazat
 25. Podle mého soudu se mnozí zde diskutující, a konec konců i autor článku, dopouští zásadního zjednodušení, když úspěch ANO personifikují pouze do jedné osoby, tedy A.Babiše. Sám by dokázal prd. Podařilo se mu však získat do týmu velké množství vzdělaných a pracovitých osobností, které "vyluxoval" doslova "napříč" politickým spektrem. Pravda je, že se jedná zhusta o lidi, kteří byli "odejiti" z politických stran. Pravicových i levicových. A tady je třeba zvážit, jaký fenomén způsobil, že se tito lidé rozhodli spolupracovat,(jít za svým šéfem),přestože je A.Babiš, v zásadě známý sprosťák a hrubián, autokrat a nekompromisní šéf. A nejen to, má i značnou podporu zaměstnaců svých firem, kde, podle mých osobních poznatků převažuje názor, že teprve on se k nim začal chovat slušně, dostávají, na rozdíl od minulosti, pravidelně svou výplatu a navíc i trochu větší, než dříve.
  Také jsem ANO nevolil, a také vnímám racionální argumenty o mylných a nesplnitelných nadějích, spojovaných s A.Babišem. Jenže pokud budou odsudky a názory vycházet z nelogických a zástupných argumentů, nic to nemůže změnit.
  ANO s A.Babišem vyhrálo proto, protože nabízí změnu stávajících poměrů. Co, a jestli, je jen virtuální realita a co bude skutečnost už může ukázat je praxe, život. A pokud dojde ke zklamání obdivovatelů a voličů, přijde někdo jiný, ...ale kdo, a s čím? J.B.

  OdpovědětVymazat
 26. Podívejte se, co se hovoří v Rusku o Babišovi
  https://www.youtube.com/watch?v=Av3-RWwhvGk
  Asi od 52 minuty záznamu

  OdpovědětVymazat
 27. Cesi holt nemaj Trumpa
  Tak potrebuji Babise coby Trump light

  OdpovědětVymazat
 28. Tuší lidé, kteří vhodili do urny lístek s č. 21, koho zvolili ?

  https://www.ulozto.sk/!S9xVxAX3ZZl3/jaroslav-kmenta-boss-babis-pdf

  Po Mrázkovi a Krejčířovi další kniha investigativního novináře nejen o dalším mafiánovi.

  OdpovědětVymazat
 29. Antibabiš smečka - fůůůj -blééééé!

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.