Reklama

.

.

čtvrtek 5. října 2017

Kverulant.org: Ekospol prohrál s Kverulantem spor o 10 milionů

Vojtěch Razima
5.10.2017 Outsidermedia

Kverulant.org v kauze KORUPCE NA RADNICI PRAHY 15 odhalil, že starosta Prahy 15 Milan Wenzl uzavřel s developerem Ekospol smlouvu, kde se píše, že pokud jeho radnice opatří Ekospolu všechna stavební povolení, dostane za to dva a půl milionu korun. Kverulant označil toto jednání za korupci. 
Ekospol se naproti tomu žalobou domáhal stažení této kauzy z Kverulantova webu, uveřejnění omluvy za „šíření nepravdivých, klamavých a zavádějících informací“ a inzerci této omluvy za 10 milionů korun.

Včera soud rozhodl, že Kverulant svoji kauzu stahovat nemusí a nemusí se ani omlouvat za její zveřejnění. Soud konstatoval, že skutkovou podstatu jednání Ekospolu popsal Kverulant pravdivě a pouze mu vytkl používání slova „Ekospol“ v PPC reklamě. Za toto drobné pochybení se musí Kverulant omluvit zmínkou na svých stránkách. Kverulant má velkou radost, že se mu podařilo přesvědčit soud, že veřejnost má právo nazývat věci pravými jmény.

Podrobnosti naleznete v kauze JAK EKOSPOL MARNĚ ŽALOVAL KVERULANTA O 10 MILIONŮ.

3 komentáře :

  1. Že by se v našem soudnictví začalo cosi hýbat k lepšímu???? Byl bych dost překvapen a asi bych nebyl sám.

    OdpovědětVymazat
  2. Pokud by se to v našem soudnictví začlo hýbat k lepšímu, nesmělo by to být z donucení. Sami ti grázlové vědí kdy přeťápli a podle toho reagují, blbí určitě nejsou, jenom využívají situace a korigují to dle potřeby. Jsou to neskuteční šmejdi. Prostě hnus.

    OdpovědětVymazat
  3. Ale jak to, že soudce ihned neobžaloval starostu Prahy 15 Milana Wenzla, a jak to, že tento již nezpytuje své svědomí za katrem?? Tedy pokud jaké má či kdy měl? ...

    OdpovědětVymazat