Reklama

.

.

středa 4. října 2017

Lavrov obvinil USA ze „smrtelně nebezpečných provokací" v Sýrii!

4.10. 2017   První zprávy
USA organizují v Sýrii proti ruských vojákům smrtelně nebezpečné provokace, řekl v rozhovoru pro noviny „Al Sharq Al Awsat“ ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.V Moskvě panuje znepokojení nad politikou „taktiky polovičatých opatření“, přijaté Washingtonem a jeho spojenců v Sýrii.„Budeme-li aplikovat „dvojí metr“ a dělit teroristy na „špatné“ a „ne tak špatné“ jako v koalici z politických důvodů, zapomínat na potřebu sankcí Rady bezpečnosti OSN na jejich činnost, pak je o účinnosti boje proti terorismu obtížné hovořit. „Islámský stát“ se rozsypal právě pod údery ruského letectva a náporem syrské armády,“ řekl.

Lavrov zdůraznil, že ruská strana má mnoho otázek na síly pod vedením USA v Sýrii.

„Tu jsou zdánlivě náhodně zasaženy syrské ozbrojené síly, po čemž isilovci přecházejí do protiútoku, tu se „propustí“ další teroristé na strategická místa, kde byla obnovena legitimní moc oficiálního Damašku, a tu se proti naším vojákům vyvolá smrtící provokace. A připomínám mnohočetné „náhodné“ údery na civilní objekty, které vedly ke smrti stovek civilistů," uvedl.

Rusko: Čekáme od USA vysvětlení, s kým bojuje americká armáda v Sýrii!

Ministr poznamenal, že z pohledu mezinárodního práva je koalice vedená Spojenými státy v Sýrii nezákonná.

„Nebudu zacházet do podrobností, ale musíme začít s tím, že koalice, pokud jde o Syřany a mezinárodní právo – jsou v Sýrii vetřelci a syrská vláda projevuje trpělivost, pokud jsou kroky koalice zaměřeny na boj proti terorismu na jejím území," konstatoval.

Podle ministra je účast ruského letectva do boje proti terorismu IS zaměřena nejen na zajištění národní bezpečnosti Ruska, ale také k posílení globální a regionální stability.

„Jednou silou k vymýcení terorismu na Středním východě a v severní Africe nedojde. O tom jsme hluboce přesvědčeni. Výhodu naší politiky je to, že není zaměřena na kořistnické zájmy a nemá „dvojité dno“, řekl.

Lavrov ujistil, že Rusko bude i nadále prohlubovat úsilí o mírové, politické a diplomatické řešení četných krizí a konfliktů na Středním východě a v severní Africe. „Zveme k upřimné spolupráci všechny, kteří jsou k tomu připraveni," dodal.

4 komentáře :

 1. Americká schizofrenie je absolutně nekontrolovatelná.My víme,kdo vytvořil a krmí IS!Kdy se konečně celý svět vyjádří proti politice USA?

  OdpovědětVymazat
 2. Pan Lavrov má naprostou pravdu americký psychopati jsi hrají s ohněm.

  OdpovědětVymazat
 3. uSSaci jsou bezesporu vzteky bez sebe. Temer dobyli Syrii a Rusove jim to v poslednim okamziku zatrhli. Rusove vsem ukazali ze zabijet uSSacke teroristy a jejich velici operativce CIA JDE a ze je to JEDINA CESTA. Problem je jenom v tom ze uSSacka vztekla zver, naprosto amoralni, zakerna a podrazacka bude kousat. Dukazem jsou take posledni USSacko-teroristicke utoky. Rusove vsak nastesti vedi jak reagovat a celou tu kriminalni bandu fyzicky likviduji. Jakakoliv dohoda s uSSaky je proste nemozna - porusi ji totiz okamzite.

  OdpovědětVymazat
 4. Kolik hlav má USAcká hydra, a která hlava vlastně vládne? Vypadá to že je v tom schizma jako bylo v Evropě při trojpapežství.

  OdpovědětVymazat