Reklama

neděle 8. října 2017

Lithiový zločin a práce vazalů

Stanislav Novotný
8. 10. 2017
Stát musí mít naprostou kontrolu nad tuzemskými zdroji surovin. Musí mít kontrolu nad jejich vyhledáváním, těžbou, zpracováním, využitím a nad obchodem s nimi. Jedná se totiž o dar, který obdrželi občané, nikoli pár nehodných správců země. Ani uhlí ani vodu ani lithium nikdo z nás nevytvořil. Dostali jsme tyto dary všichni, a tak právem žádáme, aby užitek náležel jednomu každému z nás. Všelijakých bakalovin už jsme tady zažili hromady, a tak by bylo dobré, kdybychom alespoň lithium zachránili.


Proti korupčním možnostem, kterými disponují nadnárodní firmy a jejich domácí bílé koně, je obrana velmi těžká, ale my máme stále ještě právo volit. A pokud budeme nyní pozorně sledovat, jak se politici staví k vlastizrádnému Memorandu o porozumění mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a European Metals Holdings Limited v oblasti těžby a zpracování lithia, budeme vědět koho určitě nevolit. Hlavní viník je již znám – ministr průmyslu. Ale nepochybně nekonal bez souhlasu premiéra a dalších vysokých spolustraníků. Ale co ostatní koaliční strany a zejména členové vlády? Memorandum by mělo být do voleb vypovězeno, jiné řešení přece nelze přijmout. A mlčení? To si nutně musíme vykládat jako souhlas s podrazem na vlastní občany.

Před rokem 89 nás uráželo, že československý uran byl povinně vyvážen do SSSR. Vazalové Moskvy za to byli nenáviděni. Jakpak si myslíte, že budete posuzováni vy, dámy a pánové od dnešní politiky? Případ „Lithium“ je jedním z těch mnoha důvodů, proč je u nás opět poptáváno vlastenectví. Občané chtějí vidět v politice skutečné patrioty, obránce národních zájmů.

Chápu, že to není jednoduché. Ale někteří to měli ještě těžší. Srbové například vzpomínají, kterak paní Albrightová bombardovala Jugoslávii a pak si zprivatizovala kosovský Telecom. Praktická žena. A takových praktických tlaků je na vás vyvíjeno tolik! Nás zatím nikdo nebombarduje, a proto vás litovat nelze. Šli jste do volebních kampaní s bušením se v prsa, tak se laskavě postavte hrdě aspoň proti privátnímu drancování zásob lithia.

46 komentářů :

 1. Velice rozumný názor. Uvidíme zda ti co dnes kritizují nezapomenou po vyhraných volbách, jako zapomněla ČSSD na církevní restituce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z návrhu nové Ústavy Aliance národních sil:

   Článek 16

   (1) Veškeré přírodní zdroje a přírodní bohatství nacházející se na území České republiky jsou nezpochybnitelným a nezcizitelným majetkem státu, který mohou jiné subjekty využívat jen dočasně za podmínek stanovených zákonem.
   (2) Stát vždy dbá na šetrné využívání přírodních zdrojů a ochranu přírodního bohatství.

   K odst. (1): Převzato z ústavy Slovenské republiky. V současné ústavě tento článek chybí.
   Stojí za úvahu rozšířit znění článku takto: Veškeré přírodní zdroje a přírodní bohatství, včetně vodních zdrojů, toků a nádrží, půdy, lesů, včetně pozemků, které nevlastní občané pro své bydlení, a včetně kulturního a historického dědictví všech forem, nacházejícího se na území České republiky, jsou nezpochybnitelným a nezcizitelným majetkem státu, který mohou jiné subjekty využívat jen dočasně za podmínek stanovených zákonem.
   Tato definice by znamenala státní vlastnictví většiny pozemků, všech lesů, kulturních a historických objektů a památek a podstatně by zjednodušila pozemkovou agendu. Stát by pozemky např. na výstavbu průmyslových zón jen pronajímal a odpadly by dohady o vlastnictví pod různými nemovitostmi atd. Zásady a podrobnosti by upravil nový pozemkový zákon.

   Smazat
  2. Jakmile tam použiješ slovo "stát", tak to všechno svěřuješ do rukou politiků. To vše, co je jmenováno, musí být národní, ne státní.

   Smazat
  3. Dokud se neudělá opravdový pořádek s tou zlodějskou bandou, tak to bude pořád dokola a pořád jenom "keci v kleci". Jsem zastáncem toho, že musí tato banda nést odpovědnost za již zmíněné činy,a to doslova, od církevních restitucí, přes OKD byty a konče lithiem. Jinak budou pořád jen kecat a pohrdat obyčejnými lidmi, vždyt nás mají za obyčejný póvl, který potřebují jen před volbama. Do kriminálu s nima, se všema. Stydím se za tuto vládu. Jen mi řekněte, kde se v těchto lidech bere tolik drzosti, že se nestydí vylést před lidi a neustále kecat o nesplnitelných slibech. Ale na druhé straně se nedivím, to jsou jen keci a skutek utek. Tak jim to konečně jednou pro vždy zaražme a udělejme pořádek. Však volby už jsou za 14 dní.

   Smazat
  4. Tady je jasně vidět, že vládnoucí garnitůry nemají vůnec zájem na tom, aby uhradily státní dluh. Cožpak jim někdy záleželo na lidech? NIKDY. Jo před volbama a hned 10 min po volbách už o lidech ani nemluví. Proboha koho vlastně zastupuje tento spolek. Nejsem si vědom toho, že by někdy někdo z vlády zastupoval opravdu lid. To si jen vládnoucí garnitůry hrabou pod sebe. A po nás potopa.

   Smazat
 2. Naprostý souhlas

  OdpovědětSmazat
 3. ČSSD už nedovolím . marcel

  OdpovědětSmazat
 4. Že jsou socani největší ksindl od roku 1989 už vím dávno. Bohužel, pořád to nemůže mnoho lidí pochopit. Stačí se teď podívat na jejich billboardy. "Důstojné stáří" pro Zaorálka a podobně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V demokratuře si každý politik může dělat co si zamane a co se mu zlíbí.Socanská pravda a láska vyjde na světlo, až australsko-americká nadnárodní korporace EMH zahájí arbitráž o zmařeném podnikatelském záměru proti České republice, ale tady půjde o zcela jiné částky, než v kauze Diag Humen!Současná vládní garnitura je silně protinárodní, probruselská, a proamerická.Nezaujímá žádné vlastenecké zájmy ani vlastenecké cítění.Všichni se již vidí na olympu u bran IV.říše!Socani z nich nejvíc!Pokud si lid pro nás a budoucí generace navolí socansko-kobližkové repete, pánbůh s námi a zlé pryč!

   Smazat
 5. Jsme kryptokolonie, to znamená, že pro obyvatelstvo jsme samostatný stát, ale ve skutečnosti jsme kolonie. Oficiálně 9 dílu z naší práce do cizích rukou (skutečnost bude ještě mnohem horší). Důkazem jsou směšné platy našich obyvatel (ani migranti sem nechtějí) od počátku tak nastavené. Krypto kolonie je geniální v tom, že stačí malé množství zasvěcených elit v horních patrech a velké množství idiotů, které jsou rekrutovány z mládeže s nedostatečnými znalostmi o fungování makro ekonomiky. Jako například, že volná ruka trhu je fungující regulátor ekonomiky, ono se to jako "samosato" a řadou podobných mýtů, na které jako vždy v historii důvěřivé a otevřené mládí naletí.

  Každá výhoda, ale skrývá nevýhodu. Je naděje, protože je to realizováno poměrně malým okruhem elit a tak lze při dobré vzdělanosti a informovanosti obyvatelstva tento stav změnit a protlačit elity, které budou hájit národní zájmy. Pax-amerikána jde do kytek, teď je šance, národe vezmi vládu do rukou svých a nyní skutečně (ne v jako té známe písničce, to bylo pouze pro oblnutí davu).

  OdpovědětSmazat
 6. Děkuji panu Novotnému za jeho odvahu říkat pravdu a za jeho vlastenectví. Velice si ho vážím.

  OdpovědětSmazat
 7. souhlas!!!!!
  a pryč s mafií čssd + spol!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Tímto se pro mě současná ČSSD stává trvale nevolitelnou stranou. Budu aktivně agitovat proti ní a všem spoluviníkům nastalé situace (všem, kdo jsou s nimi v současnosti u lizu).

  OdpovědětSmazat
 9. Teď je příležitost se na přímo představitelů ČSSD ptát a žádat odpověď, proč nesplnili hlavní bod svého volebního programu: revize církevních restitucí.
  Značná část území ČR teď kvůli nim náleží státu Vatikán. Nikdy tomu tak nebylo, ani před rokem 1948. Církev měla nemovitý majetek propůjčený od panovníka, protože se přece vždy řídila podle Bible: "rozdej majetek svůj a následuj mne". Nebo ne?

  OdpovědětSmazat
 10. Nyní je jasné proč premiér Sobotka odstranil ministra Mládka a protlačil tam Havlíčka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socani a Bratrstvo kočičí pracky.

   Smazat
  2. Co vas taky ceka a nemine. V Tramtarii jsou velka loziska zemniho plynu v moci BritskoAmerickych konglmeratu. Ted neni cim topit vse prodavaji na export a energie ted stoupa v cene o 40% oficialne a jak znam korporace pujde to nejmin 0 80%. To je soucast ekonom.terorismu, jako dluhy , ve statech kde je vetsina bilych...
   To maji za ukol vlady vsude..NEVLADNOUT. A znicit .Vse. Aby se dokazalo jak sou bily neschopny..
   Tak uz se nedivte...

   Smazat
  3. Pro 20:55
   Řekněte mi prosím vás jaký je v tom rozdíl, jednoho panduláka vyměnili za jiného. Neschopný poskok a ten druhý rovněž, každý sledoval a sleduje jen své zájmy, tak jak je to dnes moderní. Rovněž to může být také tak, že dostali" nenávratou investici, protože potřebují uhradit dluh za Altnera, a zufale potřebují finance. Této bandě už nevěřím ani dobrý den.

   Smazat
 11. Článek popisuje to, co si čím dál více lidí uvědomuje i přes neustálou mediální masáž našich vůdců. Občas se zdá, že u nás již nejsme schopni vyrobit ani vidličku ...
  Kdysi jsem měl pocit, že v kapitalismu budu platit jen za to co spotřebuji a hle, zmýlil jsem se. Kapitalistická firma si s požehnáním státu nechá platit už jen za možnost služby využít.
  Stejně zvrácený pohled má stávající režim na správu majetku státu, do kterého spadají i nerostné suroviny. Nerosty jsou strategické zdroje, o které se od dávnověku vedou války a my je dáváme za drobnou úplatu pro horních deset tisíc ... to je západní model spolupráce. Silnější bere a hloupější dává ....
  Stávající model západního světa bude časem menší státy hodně bolet, pokud nedojde k zásadnější změně. Pokud ne dnes, tak za rok a zcela jistě za pět let.
  Církevní majetek .... strašné svinstvo. Budeme napravovat křivdy, kterých se církev dopustila za dobu své existence?? Politik, který pro církevní restituce hlasoval je pro mě egoistické hovado. Omlouvám se, ale nic mírnějšího mě nenapadlo ....
  ABC

  OdpovědětSmazat
 12. Jenom bych chtěl připomenout, že tzv. církevní restituce způsobila úplně jiná koalice než ta současná.Tím v žádném případě nechci omlouvat naprosto skandální počínání Sobotkova vedení ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 13. Tímhle by se měla zabývat kriminálka. Rozkrýt veškeré korupční vazby, která za kauzou lithium jsou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by se kriminálka měla zabývat korupčními kauzami, tak ji nestačí personál a nebude nás mít kdo pokutovat za nezapnuté pásy .... a do půl roku jsme bez parlamentu a půlky senátu ...
   ABC

   Smazat
  2. Anonymní8. října 2017 21:28
   Souhlasím, ale také se tím musí zabývat občané a referendem tento nelegitimní převod práva k surovině na zahraniční firmu, zrušit.
   V současnosti, kdy ten zákon o referendu ještě nemáme, SPD sbírá podpisy pod peticí:
   „Občané České republiky žádají Parlament České republiky o přijetí zákona, který zajistí těžbu a zpracování zásob lithia v České republice státní organizací, která bude svůj zisk plně odvádět do státního rozpočtu České republiky. Do přijetí zákona žádáme vládu České republiky, aby nečinila žádná nevratná rozhodnutí v této věci a odvolala platnost memoranda podepsaného ministrem Havlíčkem.“
   P.K.

   Smazat
 14. Do voleb, jak požaduje pan Novotný, to tutově nikdo nezruší. Od stran současné vládní koalice, které to ve vládě schválily, nelze nápravu očekávat a TOP09 a ODS s tím jistě ideologicky souhlasí. Proti můžou být jedině KSČM a SPD. Ještě pro různé další důvody, sázím na SPD. P.K.

  OdpovědětSmazat
 15. Všechno je už ztraceno, zašantroceno a prodáno za mrzký peníz pravičákům.
  A to lithium bude ztraceno také.
  Jsme už nesvéprávní, kolonizováni germány, s požehnáním anglosasů za oceánem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vláda ČSSD nejsou pravičáci.

   Smazat
  2. 21:56 To teda jsou prosazují za každou cenu zájmy eu a Top09 je to jejich 2 team.

   Smazat
  3. ČSSD nejsou žádní pravičáci, ale zcela určitě zrádci levicových myšlenek a předvolebních slibů!!!

   Smazat
 16. Na Havlíčka a Sobotku můžete podat trestní oznámení dle vypracované šablony - více informací naleznete na

  http://zvedavec.org/vezkratce/14700/

  Připojte se.

  OdpovědětSmazat
 17. Toto co Vám dochází až teď mi v roce 2010 vysvětlil majitel třech továren v Číně když jsem tam pracoval. Řekl "Vy v Evropě stále mluvíte o lidských právech, ale jaké právo na společný státní majetek má u Vás ti občané pod mostem. Nestydíte se udělat s nimi v létě reportáž, krásně oděná reportérka se jich zeptá jak se mají a oni samozřejmě odpoví dobře a vysíláte to ve zprávách. Vyděl jste tady někoho žebrat, nocovat na lavičce nebo bydlet pod mostem? Každý občan našeho státu má bezpodmínečný nárok denně na misku rýže a klidný spánek". Vyděl jsem koncert Daniela Landy kde bylo tisíce skandujících mladých lidí a to mi dává naději na změnu. Pokud by takového člověka získal pan Okamura na propagaci programu SPD určitě by došlo k velkému překvapení. Jak zpívá HRR NA NĚ a rovnou k parlamentu. Nikdy jsem nebyl v žádné partaji a když čtu jak komouši všechno rozkradly tak přemýšlím kam to odvezly. I za tu uranovou rudu jsme asi dostávaly zaplaceno a už slyším křik ale ne tržní cenu v dolarech, ale my jsme dostávaly ropu a plyn také ne za tržní ceny v dolarech. CO BYLO UKRADENO MUSÍ BÝT VRÁCENO ZVĚSTOVAL NEJVĚTŠÍ DEMOKRAT NA SVĚTĚ. PRADĚDA.

  OdpovědětSmazat
 18. Mít na svém území potřebnou surovinu a držitele unikátního patentu je terno!
  Teď už jen pohlídat, abychom se jako ČR stali nepřehlédnutelným partnerem pro svět!
  Nepusťme proto překrmená prasátka ke korytům!
  Je nejvyšší čas!!!!
  A to nám ještě naši "drazí přátelé" (sousedé na západ od nás) 72 roků dluží válečné reparace určené jim mezinárodním soudem a vítěznými mocnostmi II. světové války!!!
  A proto dokonce není ani Mírová smlouva mezi ČR a Německem, která je klíčem k vyplacení!!!
  Tedy jsme ve válečném stavu a k tomu vlastizrádci podřizují naše armádní útvary Bundeswehru!!!
  No řekněte, není to na hlavu???

  OdpovědětSmazat
 19. Ani v jakémkoli referendu nemohou občané politické strany,(které jsou ve skutečnosti zájmové organizace, které voličům prostřednictvím volebních programů říkají, jak chtějí stát řídit, ale mnohdy nedodrží), nutit k založení národního podniku k těžbě lithia, jestliže neuznávají existenci národního bohatství, třeba jen z důvodu že tomu sami moc nerozumí a bylo by s tím mnoho zbytečných starostí.
  KSČM je sice pro všechny druhy vlastnictví a činností, ale určitě se neinformovala třeba u těžební společnosti DIAMO, jak náročné a efektivní by bylo provádět tuto těžbu a následné možnosti zpracování.
  Opět budeme tupě přihlížet zpronevěření a zašantročení Národního bohatství, jak se to podařilo mistru Bakalovi a těm chytrákům z hnědouhelných dolů.

  OdpovědětSmazat
 20. 8. října 2017 23:14
  ja někdy souhlasím i s názory pravicové Šichtářové, ale její poslední výlev,že souhlasí s předáním těžby za podmínek se kterýmí může souhlsit jen absolutní blb ji považuji za osobu nesvéprávnou. Dle jejího hloupeho názoru by rusko mohlo také předat veškeré své přírodní bohatství protože může ztratit na ceně. Na ceně a "kráse" stratí pouze takový blbci jako je paní Šichtářová. Pokud se nemýlím, tak už se u nás snažila o podobný obchod tenkrát s těžbou zlata v Kašperkách a na Vltavě podobný pochybná firma. Dle mého názoru je lépe zaplatit odborníky než věnovat 90% výnosu pochybné firmně a po té se starat o rekultivaci která není také levná a odškodné pracovníkům po ukončení aktivit. Proto navrhuji p. Šichtářové aby se vrátila do školy a studovala bez všimného pro profesory.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Václave, a kde že má ta hlupaňa Šichtařovic studovat? Snad ne na VŠ ekonomické v Praze. Vždyť právě tam je líheň těchhle hlupců!

   Smazat
 21. Chce-li liberárně kapitalistický stát podnikat, balancuje na hraně doktrinární hereze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní9. října 2017 3:07
   „Chce-li liberárně kapitalistický stát podnikat, balancuje na hraně doktrinární hereze.“
   Takže vyvstává otázka, čeho se držet, zda liberální doktríny a pokračovat po cestě k likvidaci státu a národa, nebo doktrínu uznat za scestnou a vést stát a národ ke stabilitě a prosperitě? P.K.

   Smazat
 22. Milý přátelé,
  volby nic zásadního nemohou změnit.
  Navrhuji generální stávku do odvolání sněmovny,parlamentu a vlády.
  Uzavření hranic*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezky to navrhuješ. Tak to také zorganizuj! Nápadů je hodně, ale realizátorů málo. Uč se od nezávislých iniciativ: dělej jen to, na co stačíš!

   Smazat
 23. Kdo bude těžit mě až tak netrápí, daleko více se podivuji nad tím, do jaké závislosti na bankách se všechna ekonomika dostala. Nejste-li arabský šejk a nesrkáte si miliardy brčkem přímo ze země, což je víceméně zanedbatelná část ekonomicky aktivních osob, potom je prakticky zákonité, že vaše podnikání bude existenčně závislé na prvotních a druhotných úvěrech, bez kterých byste ani nekopli do země, a to se v té zemi má ukrývat zlatý poklad. Tahle drogová závislost na bankách je bezesporu největším a nejparadoxnějším fenoménem moderní doby. Reálně banky neprodukují žádnou hodnotu, fakticky jsou na nich všichni zcela závislí. Orwell by dal 10 hvězdiček z 10ti, a byl by dost moudrý, aby se to nesnažil nijak měnit.

  OdpovědětSmazat
 24. To ložisko má dle dnešních předpokladů hodnotu přibližně 65 miliard Dolarů, Dolarů, ne Korun ... a v Ušmudlákově se řeší 200 miliónů Kč pro zahájení těžby.

  OdpovědětSmazat
 25. 9. října 2017 6:20
  Jeden z problémů je, že US dolar má veskutečnosti menší cenu než papír na kterém je vytištěn. Bohužel všichni se bojí to přiznat protože by se zhroutil finanční trh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V přepočtu na váhu zlata, 1500 tun.
   1500 tun "zlata", které ještě nikdo nestihl zpronevěřit?

   Smazat
 26. Za export uranu jsme dostávali ropu, plyn, obilí, železnou rudu atd. Za lithium dostaneme jen příslib nezahájení arbitráže.

  OdpovědětSmazat
 27. Bláboly ohledně ukradeného uranu, jsou klasickou čecháčkovskou "konspirační" lží, roznášenou uplakanými čecháčkovskými blbečky po roce 68.
  Sověti nám platili za uran surovinami, které u nás nejsou, mnohem levněji nám pomohli s výstavbou průmyslu na jejich zpracování, než by udělal západ, který by z těch firem navíc náš stát okrádal a z ČSR udělal žebráka, jak se ukázalo velice rychle po roce 89 a jak se ukazovalo před tím ve světě. Sověti umožnili čs. firmám zakázky v SSSR takového rázu, za jaké by západ lezl dnes před Rusy po zemi a olizoval jim nohy.
  Nám by za uran západ dal tak akorát nějaké koka-koly a žvýkačky.
  Sověti nám postavili levně jaderné elektrárny. Stačí jen porovnat s nehotovým Temelínem, stavbou století.
  A to nemluvím o Metru, které pražácké mrdky nazývají sockou. Nebýt Metra, budou v pražáčkově chodit pěšky a jezdit na kole, jako Vietnamci:-D Protože by se nikam po městě nedostali, blbečci. Západ by Metro postavil za tak nehorázné peníze, že jen původní krátká trasa ze 74. roku, by vydala tak za tři tunely Blanka a pět Kyslíkáren.
  Uran se používal hlavně do reaktorů pro výrobu elektřiny, původní primární vojenská výroba se později stala paradoxně druhotným využitím.
  ČSR neměla technologie pro využití uranu, vše bylo časem dodáno Sověty, západ by nás akorát skutečně okradl. Tak ať už ti, co pořád lžou o "krádeži uranu", drží huby!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbytečný. Nebudou držet huby. Oni ví, že to co jste napsal je pravda, ale cítí potřebu házet hovny, tak je jim úplně všechno dobrý. Typická česká pokrytecká smečka.Odporný - ve všem a všude. Když se napíše, jak obrovsky narostl objem vražd a loupeží po roce 1990 - tak nějaké to hovado určitě napíše, že přece za socíku taky "Hepnarová vjela do lidí" bla bla! Jeden jedinej exces kdyby vybrali, budou chlamcat, že je to stejný, snad socík byl možná ještě o něco horší. Už nenapíšou, že Hepnarová dostala provaz, jako jiní vrazi - zatímco zvrhlá a perverzní demokracie po roce 1990 netrestá odpovídajícím způsobem, a vrahy, a další magory opět vypouští mezi lidi se změněnou identitou, a pod jiným jménem. Nikdy nepřipustí, že současná doba je naprosto excesní a zvrhlá celá, že více zvrhlá, perverzní, úchylná a sadistická už být nemůže.

   Smazat
 28. 9. října 2017 17:50
  Stoprocentně s Vámi souhlasím
  Václav

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.