Reklama

středa 18. října 2017

Mám dojem, že nejsem sám, kdo cítí, že tyhle volby do parlamentu jsou jiné.Proto jsem změnil názor a k volbám půjdu. Jak se říká, láme se chleba!

Karel Stýblo
17.10. 2017   Rukojmí
Moje schopnost tolerance se přiblížila nule. Průzkumy veřejného mínění se nejen mýlí, ale volby specificky manipulují. Nebýt předplacených průzkumů, ubylo by nerozhodných voličů a kýblů vylévané špíny.
Má volič na výběr?

Naivita a stádní reflex.

Když před lety pominulo volební nadšení ze svobody, jsem k volebním urnám přestal docházet. A docela dlouho jsem žil s názorem, že při malé účasti voličů se lídři a kandidáti zastydí, odstoupí a příště normálním lidem nebudou otravovat život. Proto také některé agentury kromě „odhadů výsledků“ zveřejňují i takzvaný „volební potenciál“. A tak průzkumy veřejného mínění, společně s volebním systémem, jsou v mlze a daleko od skutečné nálady ve společnosti. Po zkušenosti „svobodných“ devětadvaceti let se snad konečně stádní reflex zmenší.

Mám dojem, že nejsem sám, kdo cítí, že tyhle volby do parlamentu jsou jiné. Jak se říká, láme se chleba! Vidím to na sobě a ostatních, kteří v minulých letech byli relativně ve volebním klidu. I když volební systém je stejný, tentokrát se možná, něco změnilo. Jenomže český volič opět nemá možnost svobodné volby, protože musí volit jen menší zlo. Jen mimořádně rozhádaná koaliční vláda i rozhádaná sněmovna snad přispěje ke změně. Přestože jako dřív, nejsou politici schopné formulovat budoucí rozvoj republiky, natož plnit sliby. Opět se zajímají o horizont jejich čtyřleté vlády a příležitosti z ní vytěžit hlavně osobní a stranický zisk. A tak našinec občan, který především hájí svou holou existenci, bloudí mezi domácími hochštapléry a světem plným křivd.

Jak dlouho ještě budeme ochotni tento stav snášet? Už zase jsme sledovali volební studia a tváře politických spasitelů, kterým nevadí některé skandálně špatné zákony a hlavně ty důležité zákony, které už dvacet let leží někde v šuflatech poslanecké sněmovny. Někteří budoucí „noví“ spasitelé poslanci, už pamatují potrhaný samet i největší tuneláře naší země. Dlouho jsem si myslel, že Zemanova slova o spálené zemi patří do hloupého koloritu jeho názorů a bonmotů. Jenomže požáry skutečně jsou a nikdo je není ochoten hasit. Dobře si pamatuji, jak Havlův následník Václav Klaus si přál více Viktorů Kožených a nevěřím, že nevěděl, která bije.

Trocha historie nikoho nezabije.


Předchůdce a vzor všech současných zlodějů Kožený, se vrátil z Ameriky se dvěma tisíci dolarů. To byl jeho osobní vklad do privatizovaných miliard a příklad, jak dokonale rabovat zaběhnuté firmy přes investiční fondy. Nechce se mi pátrat, kolik zisku ulil na svá konta v zahraničí, ale nedá se zapomenout, jak dokázal rozprodat flotilu československých zámořských lodí i s přístavem v Hamburku. Zdeněk Bakala prý přijel z Ameriky už jako bohatý muž. Je třeba také připomenout, že Václavu Havlovi na hradě, dělal s přítelem Karlem Schwarzenbergem poradce. Velkozloděj Bakala je dnes jeden z nejbohatších podnikatelů v Čechách a za zlodějiny nikdy nepostžený.

Bakala: „Nazdar Vašku, něco bysem potřeboval.“Havel „Fajn soudruhu, …teda promiň Zdeňku!“ Bakala:„No, potřeboval bych pučit čtyři miliardy.“Havel: „Hele; ale banky už jsou předlužené a budou krachovat- no ale pro tebe něco vyhrabu.“ „A na co vlastně to chceš?“ Bakala:„ Na uhlí.“ Havel:„No dobrý, ale čím budeš ručit?“ Bakala:„No přece tím uhlím, ty vole.“

Ticho před bouří.


Ale ještě v pondělí, v nuzných podmínkách zasedala poslanecká sněmovna nad novou putnou dalších splašků. Politické strany se domnívají, že takzvaný nerozhodnutý volič sleduje nové divadlo o těžbě

lithia. Že s napjatým zájmem, si dělá čárky, kdo kolik kýblů špíny vylije, a podle čárek půjde volit spasitele. Usalašení blahorodí však stále nechápou, že občana zajímá především jeho práce, jeho sociální situace, jeho přátelé, jeho osobní život a rodina. Proto, politice nejde uniknout! A jaké pocity má občan, jehož vrcholoví politici se navzájem urážejí a na sebe podávají trestní oznámení…?

Tak v pátek…


Na to, co tehdy zmizelo a mizí, po každých volbách doplácíme znova a znova. Ale nejsou to jenom peníze, ty jdou vždy nějak nahradit, přestože státní pokladna nemá jiný zdroj než co do ní my občané vložíme. Horší je, že již dlouhých dvacet devět let trvá nekontrolovatelné salašení našich blahorodích. Navíc, z morálky a mezilidských vztahů se stala sprostá slova. Bohužel, zároveň tolik času trvá nová, tak zvaná parlamentní demokracie. Proto už není možné, aby se další blahorodí nestyděla vládnout, bez podpory voličů. Proto jsem změnil názor a k volbám půjdu.

21 komentářů :

 1. Dva myšlenkové mechanizmy, které panující systém stabilizují resp. drží nad vodou: volba menšího zla a mýtus tzv. ztraceného hlasu. Obojí v praxi znamená abdikaci na občanské vyjádření autentické politické vůle v rámci zastupitelské demokracie.
  Volba menšího zla, která jde většinou ruku v ruce s teorií „ztraceného hlasu“. Jelikož se volič dobrovolně vzdá svého nejsvatějšího práva, totiž volit autenticky (tedy odevzdat hlas tomu politickému zástupci resp. směru, který by co nejvíce reprezentoval jeho vlastní postoj), nezbývá mu nic jiného než volit někoho, koho vlastně nechce.
  Kdo se tedy chce doopravdy rozejít s politickým statutem quo, s nepolitickou středokracií, která nehájí zájmy země a jejich občanů, ale finančních trhů a globálně operujících nadnárodních koncernů, pro kterou se imperiální války staly ultimativním prostředkem zahraniční politiky, ten je vyzván odevzdat hlas pro rozchod s NATO a EU, pro obnovení kontroly státu nad financemi a peněžními toky, nad vším, co souvisí s vodním a nerostným bohatstvím, se strategickým průmyslem. Toho lze docílit pouze tehdy, pokud jeho politika nebude omezena nebo dokonce diktovaná nadnárodními institucemi bez transparence, kontroly a demokratické legitimace.
  V této souvislosti se některé politické subjekty ohledně členství v EU a NATO dožadují referenda. K tomu krátká poznámka. Předvolební volání po plebiscitech má svůj význam, je však potřeba si uvědomit jedno: ve hře je faktor času a i autentická.

  Proto je třeba volit ČNSN / ANS - volební číslo 25, která má v programu okamžitý odchod z EU i z NATO a zestátnění strategických odvětví národního hospodářství. Bez těchto tří věcí se u nás NIC nezmění a přestaneme jako stát existovat!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (20:08):
   S tím se dá souhlasit!
   Škoda jen, že nevím, komu jmenovitě za pěknou úvahu i poděkovat.
   A také (věčná) škoda, že politické subjekty, které mají totožné či velmi blízké zásadní programové shody, se nedokážou dohodnout, aby utvořily jednu volební formaci.
   Omezily by tak i onen efekt volebního fenoménu - předjímání "ztraceného hlasu".

   Smazat
  2. Františku, 20:08 bude někdo z ČSNS/ANS ale to není důležité! Pan Karel Stýblo "burcuje", ať všichni nespokojeni JDOU k volbám a volí protestně! Je jedno, koho budou volit, bude to konfrontace "techniky moci" s "náladou" obyvatel a přibližným "rozvrstvením" sociální a etnické struktury ČR.

   Smazat
  3. P.S."Ztracené" protestní hlasy se neztratí! "Pobere" je ANO, KSČM, SPD! Uroním slzu nad ČSSD ale "staročechy vystřídali mladočeši a ač kmet, budu těm "novým" fandit.

   Smazat
  4. 20:08 tak, a kopíruj svoji volební agitku pod každý článek. To celé ANS nemá jiný program, než je dlouhodobá politika ostrakizované a málem zakázané KSČM. Pravda, že pod firmou ČSNS, naposled nesenou soialisující demokracií i ČS stranou socialistickou, to může znít docela věrohodně. Až na toho Bohuslava Kučeru, který rovnou z Národní fronty běžel zvonit klíči, že? Volím komunisty, ti jsou autentičtí.

   Smazat
 2. Bakala se nevrátil jako bohatý muž, ale jako nula, kterou zaměstnal Tesař v IPB jako obchodníka s akciemi. Tam ukul plán jak prodat IPB bez souhlasu vedení banky. Jen s pomocí zkorumpovaných politiků. Pak teprve zbohatl.

  OdpovědětSmazat
 3. Mají být jenom dvě strany , kapitalistická a komunistická , vše ostatní je oblbování lidí !

  OdpovědětSmazat
 4. Jak lvové bijem o mříže, jak lvové v kleci jatí, my bychom vzhůru k nebesům a jsme zde ... svou hloupostí spjatí.

  OdpovědětSmazat
 5. Odpovědi
  1. A těch 6% má věkový průměr 70 let:))

   Smazat
 6. Fascinující je fotka předsedy Pirátů na demonstraci Antify.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:10-nedivte se, mladí jsou idealisticky naladěni na "svobodu" bez přívlastků. I já jsem z ní vyrostl.

   Smazat
  2. Asi by se vam libil vic na fotce na kyjevskem majdanu spolu s Pravym sektorem .

   Smazat
 7. Všichni které znám co se vrátili byli naprostí zmrdové. Znali nenávist ke komunismu a naprostý nedostaktek informací jak to v kapitalismu(námi obdivovaném ) ve skutečnosti funguje. A dle mého názoru právě toho zneužili určité strutury které ty naše "vlastence" řádně motivovali abychom vše co je prodejné prodali a co je neprodejné zprivatizovali. Ukázalo se že i to co nebylo prodejné bylo nadmíru výnosné.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2119:
   Nechovali nenávist jen ke komunismu (nikdy tady nebyl) , ale k národu, který po staletích útlaku přečkal a když se oni po třiceti létech vlády znemožnili a prohráli volby, chtěli se pomstít. To se právě děje. Dovětek: Nevěřte tomu, že když
   ČSNS/ANS propadne, že je z toho nebudou bolet zuby. Ohlídejte si, zda ve vašem okrsku není tento hlas nahrazen nulou.

   Smazat
 8. Ukrást, a ještě prodat za pár grošů zahraničí, viz třeba Plzeňský Pivovar, to hlava prostě nepobere a říkejte si kdo chcete co chcete, je to za hranicemi chápání. Neexistuje rozumné vysvětlení. Je to tu jak po flámu, kdy se z útržků mlhavých vzpomínek zjišťuje kdo co vyvedl. Tady ten národ dostal nějaký plošný halucinační záchvat a v něm podepisoval neuvěřitelné věci. Napravovat se to bude fakt kdoví kdy. Umím si představit, že třeba za padesát nebo sto let, si příští generace koupí svoje národní poklady draze zpět, ale nejprve si na ně budou muset vydělat ve službě zahraničním pánům, kterým je prodali.

  OdpovědětSmazat
 9. Volič který se zajímá o to co se děje má na výběr.

  OdpovědětSmazat
 10. Patrite-li k nejmenovane vrstve lidi, tak od tech stejnych mate otevreny kapital do jednoho millionu, ale musite to vratit pozdej s konekcemi a otevrenim jinych moznosti pro stejnou vrstvu lidi.
  Me se to libi ! Oni stoji pri sobe !

  Toto vsechno vsak nejsou priority ! Nevyssi dulezitost a priorita v techto volbach bude zastavit invazi Islamu na ceste do Ceska.
  Vse ostatni pujde casem napravit.

  OdpovědětSmazat
 11. V Prvním národním obrození se pořádala sbírka na stavbu Národního divadla. V Druhém národním obrození, se bude vykupovat zpět Plzeňský Pivovar. Možná, že se zformuje nějaká silná investiční skupina patriotů, kteří se zaměří na české podniky a značky, a budou "budoucí šlechtou", která se zmobilizovala a koupila zpět Českou republiku.

  OdpovědětSmazat
 12. Vážení dnes jsem dostal dopis od bureše že se mnou uzavírá smlouvu. Safra takové výhody mě sliboval. No nic bureš jeho dopis + volební lístek je v recyklaci.

  OdpovědětSmazat
 13. Proto volte KSČM !

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.