Reklama

.

.

pátek 6. října 2017

Masakr v Barceloně: v zájmu EU a kapitálových trhů

ea24
6.10.2017 Eurasia24
Pokud by se něco podobného odehrávalo v případě nějakého národa v mnohonárodnostním Rusku, už by byl oheň na střeše a sankce by se zas jen hrnuly. K brutálnímu zbití účastníků katalánského referenda to uvedla analytička Tereza Spencerová.

V rozhovoru pro Parlamentní listy také poznamenala: „Katalánské referendum a brutální reakce centrální španělské vlády přišly v době, kdy v České republice sílí skepse vůči Evropské unii, nebo alespoň proti způsobům, jakým Brusel zkouší řešit své problémy a vnucovat tato řešení ostatním. Českou republiku žene k soudu kvůli migraci i kvůli neplnění povinnosti v souvislosti s pravidly volného pohybu pracovníků po EU. Za to druhé už prý máme platit pokutu ve výši skoro milionu korun denně, i když příslušný návrh čeká v parlamentu na schválení.“

„A najednou jedna z vlád, které mají k Bruselu nejblíž, pošle na Katalánce, kteří jsou přece jen o nějaký ten level ‚neposlušnější' než my, rovnou policii a Národní gardu s gumovými projektily a obušky. Přes osm set zraněných je memento, které se nedá nijak ‚okecat'. V barcelonských ulicích se tedy svým způsobem v neděli bojovalo i o Prahu, tedy o zdejší nálady a budoucí tvář politiky České republiky vůči EU, neboť strany, které se až dosud ještě alespoň tvářily prounijně, nyní více méně mlčí nebo se snaží masakr obhajovat nelegitimností referenda samotného,“ pokračovala Tereza Spencerová.

V zásahu španělské vlády vidí příklad pokrytecké politiky dvojího metru. „Jen si vzpomeňte, kolika z nich vadil ilegální Majdan. A pokud by se něco podobného odehrávalo v případě nějakého národa v mnohonárodnostním Rusku, už by byl oheň na střeše a sankce by se zas jen hrnuly. Najednou se ale ukazuje, že vůle nějakého národa v rámci EU po sebeurčení je nelegitimní jen proto, že ‚bruselským' v časech další centralizace a koncentrace moci prostě nevyhovuje. A je to.“

„V případě Katalánska je nyní rozdíl ve ‚světě bez hranic' hlavně v tom, že se otřásá jedna z ‚klíčových zemí' EU. A odchod nejbohatší části Španělska ‚na své' by ohrozilo španělské splácení dluhů, přinejmenším na čas by ‚potopilo' také evropské kapitálové trhy a znemožnilo Evropské centrální bance pokrývat další a další problémy. Čili Katalánci musejí zůstat: pro dobro ‚finančních trhů'. A kvůli tomu Katalánci právo na sebeurčení nemají. No jupí! A to je vzkaz, který dnes rezonuje nejen Českou republikou, ale i celou Evropou,“ dodala Tereza Spencerová.

- - -

21 komentářů :

 1. Pryč z tohohle koncentráku dokud je čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Konec EU bude, ale hodně hořký!

   Vymazat
  2. Jasné chlapi k tomu se nedá nic jiného napsat. Pryč diktatůrou eu.

   Vymazat
 2. Jenom bych chtěl poznamenat. Pokud se někdo ohání nezákonností referenda, chtěl bych připomenout, že nepovolené demonstrace byly v roce 89 u nás také zakázané.
  Ono lze těžko změnit systém pokud si na svojí obranu naohýbá zákony. Nesmíte demonstrovat, nesmíte hlasovat, resp. smíte volit jenom "prověřené partaje".

  OdpovědětVymazat
 3. To jo,když se verchužce něco nelíbí,tak pošle na občany policii,nebo armádu.Jenom to dokazuje,že se jim muslimové líbí,jinak by zasáhly také.Takže,včas s takového spolku vycouvat,protože by to nemuselo zůstat jen na policii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedna toková akce již ve Španělsku byla ve 30-tých letech minulého století. K čemu to přispělo a co z toho vzniklo všichni víme.

   Vymazat
 4. No,svojho času chcel Daniel Kroupa riešiť tankami česko-slovenský problém.

  OdpovědětVymazat
 5. Všechno se dá řešit jednáním, ovšem za (velmi obtížné) podmínky, že jednající strany jsou férové a schopné (v uvedeném pořadí) ...tedy i problém "španělského splácení dluhů, které přinejmenším na čas by (PRÝ) ‚potopilo' také evropské kapitálové trhy a znemožnilo Evropské centrální bance pokrývat další a další problémy. Čili Katalánci musejí zůstat: pro dobro ‚finančních trhů'", který JE SNADNO ŘEŠITELNÝ TÍM, že by si Katalánsko odneslo vedle své suverenity i příslušný díl inkriminovaných dluhů.... atd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katalánci s tým asi problém nemajú, ich ekonomika by tie svoje príslušné dlhy zrejme dokázala splácať, ale čo zvyšok Španielska, keď by ostali bez svojej najvýkonnejšej ekonomiky? Pre Rajoya by to bola riadna nočná mora, kde by zobrali na korupčnú uplácanie činovníkov v ďalších častiach krajiny?

   Vymazat
 6. EU - žalář národů? Nebo se pletu, ale tak nějak jsem to slyšel. EU je spíše zahnívající moloch, se kterým si loutkovodiči dělají vše co chtějí. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. EU je dnes jakási bezvýznamná vyloučená lokalita na západě Asie.

   Vymazat
 7. A já si myslím,že momentálně se děje největší masakr v Evropě na území Ukrajiny prostřednictvím armády Ruska páchané ve státě svého souseda.Ikdyž pominu politiku Ukrajiny,tak Rusko je ten samej sajrant jako,když USA dělá podobnou Imperialní politiku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6. října 2017 20:06
   Jste provokatér nebo blbec?
   Václav


   Vymazat
  2. Další Pepek Vyskoč!

   Vymazat
  3. 20.06? Provokatér, blbec, duševní mrzák a hajzl - vše v jednom. Občas se takoví vyskytujou na NR -ale na novinkách je takových víc. I provokatérů tak blbých, kteří žvatlají takové směšné sračky, a evidentně provokativní, ale tamní diskuzní šaškárna je tak blbá, že to nedokáže rozeznat, a bere tyto kreténky ( samotní členové redakce Novinek pod různými měnícími se jmény) za bernou minci.

   Vymazat
 8. EU-je pravá demokratura, prosazování názorů násilím, mlácením obušky, střelbou do lidí gumovými projektily a končí občanskou válkou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:32 jo,jo.Eu stojí za hovno ale i ty gumový projektily nejsou opravdové jako ty na Ukrajině,co střílej vojáci RF,co mají dovolenou

   Vymazat
  2. Por 20:48 - na dovolené jako američtí plukasové a generálové (80 kousků) v Chorvatsku, co dělali operaci Oluja (1995)!!!
   Na Ukrajině bojují proti Kyjevským fašistům i Češi. Dva tam padli. Pro mne hrdinové. "Hrdinná" Ukrajinská armáda denně (!) ostřeluje civilní objekty, pustoší svou vlastní zem, zabíjí děti i ženy a ty nám tu sereš banderovskou propagandu, špíno! MM

   Vymazat
 9. Václave tak vy si myslíte,že se na Ukrajině fackuji jako v Katalánsku? Tak to můžete jedině být psychopat, anebo demagog ve službách Kremlu pomocnik.Toho provokatéra bych přisoudil na vaší adresu, protože Váš úsudek je těžkou pěst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak to myslíš popleto? Václav

   Vymazat
  2. Proč ve službách Kremlu? Co si v souvislosti s článkem o Katalánsku zase bereš do páchnoucí huby Kreml ty duševní zdechlino 20.41? Jsi vůbec normální? Tebou tak neskutečně cloumá nenávist k Rusku, až se jednou sám omlátíš o zeď, a rozbiješ si vlastní tlamu.

   Vymazat