Reklama

pátek 27. října 2017

MMF se obává, že mu Kyjev nevrátí peníze

- rp -
27.10.2017 KarpatHír a PrvníZprávy

V letošním roce Ukrajina těžko dostane další podíl půjčky od Mezinárodního měnového fondu (MMF).


To řekl Janis Papadonis, mezinárodní finanční analytik. Podle jeho názoru je Mezinárodní měnový fond znepokojen politikou ukrajinského prezidenta Petra Porošenka a vládního kabinetu, prezident i vláda prohlubují sociální, politickou a hospodářskou krizi.

„Růst mezd ve veřejném sektoru a některých částech soukromého sektoru byl ve srovnání s inflací velmi vysoký. Pokud taková situace přetrvá, bude to mít negativní dopad na ziskovost a konkurenceschopnost a nakonec hrozí Ukrajině návrat do doby před třemi lety," zdůraznil zástupce vedoucího Mezinárodního měnového fondu (MMF) David Lipton.

Jestliže Ukrajina obdrží další část půjčky od MMF nebo nějakou jinou, tak ji kyjevská vláda vynaloží na splacení mzdových nákladů pro zaměstnance z veřejného sektoru, což není dobré pro ekonomiku jako celek.

Podle odborníka dnes prostě není žádná záruka, že Ukrajina bude moci splácet půjčku MMF. Ve skutečnosti, místo zlepšení ekonomiky, lze pouze počítat růst inflace a devalvaci hřivny.

MMF v březnu 2015 schválila pro Ukrajinu půjčku ve výši 17,5 miliardy dolarů, která by se měla čerpat po dobu čtyř let. První část půjčky, pět miliard dolarů dostala Ukrajina po uzavření Dohody o půjčce, 13. března 2015 v Kyjevě, následovala druhá splátka 1,7 miliard dolarů a loni obdržela Ukrajina 4. srpna 2016 a 18. Září dohromady jednu miliardu. Kyjev již od loňského prosince čeká na další splátku, ale Mezinárodní měnový fond opakovaně rozhodnutí odkládá.
Související článek:
MMF stále nechce vyplatit další část půjčky Ukrajině

10 komentářů :

 1. Krásná ukázka, co to obnáší, žít na dluh. Z hrdých národů, se stávají ovladatelní žebráci. Nyní slíbí cokoliv, aby dostali další dávku. My na tom nejsme o mnoho lépe, jenom ještě majitelé peněz neuznali za nutné, ten nástroj použít. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to je stejné jako s narkomanama
   Vaska

   Smazat
  2. P.K. Přesně tak Český dluh též stojí za to:

   http://www.verejnydluh.cz/

   Smazat
 2. Banderovci dovedou jen krást a mít natažený pazoury na braní peněz....na vracení čehokoliv se jim nevyvinul "mozek"

  OdpovědětSmazat
 3. Ten dluh je nástrojem moci. Nemůže růst do nekonečna, nejspíš bude vyměněn za jiný nástroj moci. Třeba za tu EU, bezprávných občanů. Kdo přistoupí k tvrdém jádru (absolutní bezprávnost), tomu bude zadlužení zrušeno. No, neber to. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina jde cestou Řecka. Za pár let už nebude v moci splácet dluh a nastoupí "sankce" v podobě politických "diktátů" a následně rozprodej, pardon privatizace všeho, co má v Ukrajině ještě nějakou cenu. Jediná záchrana je v "revoluci", teda vzpouře proti MMF a dalším věřitelům.

   Problém je v tom, že tam není nikdo, kdo by se vydal takovou cestou. A to vše je zaviněno kouzlem peněz. Někdo je potřebuje k přežití a někdo k uspokojení svého nenasytného ega.

   Smazat
 4. Ak sú v MMF odborníci/asi nie/, museli vedieť, že Ukrajina je bezodná diera na peniaze a že požičané nikdy nevráti. Prečo sa teraz čudujú, že im Ukroši nebudú splácať pôžičky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politické zadání, občanů se nikdo nikdy neptá. V.J.Horák

   Smazat
 5. Šišla z Olíku, Štětina a další havloidi rádi půjčí Porošenkovi, ale doufám, že nyní ze svého. Vždyť je to jasné, že se nejedná o půjčku ale o dar - vyhozené peníze. Ukrajina nebude nikdy schopna při tak velké korupci zvládat splácení půjčky. MMF a EU - vzpamatujte se.

  OdpovědětSmazat
 6. Nevím, proč by jako měli mít nějaké obavy. O nějakém vrácení se od počátku neuvažuje.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.