Reklama

středa 11. října 2017

Moldavský prezident bojuje. Nepodepíšu žádný protiruský zákon, slíbil Putinovi !

Napsal/přeložil: ea24
11.10.2017   Eurasia24

Prezident Moldavska Igor Dodon navzdory prozápadní části politické reprezentace země pokračuje v prosazování politiky zaměřené na posílení vztahů s Ruskem. Moldavský prezident na schůzce se svým ruským protějškem v úterý 10. října slíbil Vladimiru Putinovi, že nebude podepisovat protiruské zákony. Informoval o tom na své facebookové stránce. „Ubezpečil jsem ruského prezidenta, že nepodepíšu ani jeden antiruský zákon, dokonce i když jej parlamentní většina znovu odhlasuje. Týká se to zejména návrhu zákona o zákazu vysílání ruských zpravodajských a informačně-analytických televizních programů na území Moldavska,“ uvedl Igor Dodon.

Moldavský prezident už dříve zkritizoval vládu za zákony vedoucí k omezení užívání ruského jazyka v zemi nebo za vysílání moldavských vojáků na cvičení NATO, zaměřená proti Ruské federaci.

Socialista Igor Dodon zvítězil v loňských prezidentských volbách, nicméně po celou je v konfliktu s „proevropskou“ vládou a parlamentní většinou. Hlava moldavského státu otevřeně usiluje o užší spolupráci s Ruskem a Eurasijským ekonomickým svazem.

Ve svém posledním prohlášení Dodon také konstatoval, že za osm měsíců letošního roku vzrostl export moldavské produkce na ruský trh nejvýrazněji za poslední desetiletí.

„Jsem přesvědčen, že naše vztahy s Ruskem – hlavním strategickým partnerem Moldavska – budou, nehledě na všechny činěné překážky, stále silnější,“ uvedl dále Dodon.

6 komentářů :

 1. Tak je to správné Rusko není nepřítel ale Slovanský bratr.

  OdpovědětSmazat
 2. Bude to mít Dodon těžké. Hajzlpapír zvaný Dolar je bohužel stále vzývaným božstvem.

  OdpovědětSmazat
 3. NO, DODON SE MUSÍ PŘIPRAVIT, ŽE DOPADNE JAKO DR ALLIENDE A ŽE DO MOLDAVIE BUDE DOSAZEN PINOCHET. POTĚŠ HO A JEHO ZEMI BŮH.
  Znáte něco směšnějšího, než je tzv. západoevropská demokracie? Ne? Ale aspoň víte, jakým je tzv.demokracie dobrým vtipem! Ha ha!
  Nicméně stav věcí v Moldavsku dobře ukazuje, že si lze za dolary koupit i celý parlament.

  OdpovědětSmazat
 4. Přeji prezidentu Moldávie velice mnoho sil a vytrvalosti v boji s největším světovým agresorem, který mu zcela jistě brzy nastane. Červené kartičky a zřejmě i další rozproudění barevné "revoluce" má již světový agresor č.1 určitě připravené. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 5. Jen aby nebyl Majdan, Majdan podle plánu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud bude s Putinem tak Majdan nebude, kdyby Janukovič poslechl dobré rady od Rusů tak nikdy nedopadl takhle a to mu ještě za vteřinu dvanáct Putin zachránil život. A o tom to je.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.