Reklama

úterý 31. října 2017

Moskva upozornila USA na červenou čáru, za kterou nelze na Donbasu jít

Olga Kozačenková
1. 11. 2017    zdroj
Zvláštní vyslanec ministerstva zahraničí USA Kurt Volker, který navštívil Kyjev, se snaží vštípit důvěru v ukrajinské vedení. Takové stanovisko vyjádřil v komentáři pro Moskovského komsomolce šéfredaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko, když hodnotil nejnovější protiruské výpady Volkera. "Volker dává Porošenkovi pravidelně politické injekce v podobě veřejných prohlášení, aby se prezident Ukrajiny cítil jistěji v obtížné situaci, která se nyní v zemi vyvíjí. 

Za prvé, Rusko okamžitě zablokuje americkou rezoluci v Radě bezpečnosti OSN, pokud v ní bude řečeno, že hranice má být předána pod kontrolu mírových sil. Existují Minské dohody, v nichž je v bodech uvedeno, co má Kyjev dělat pro vyřešení konfliktu. Volker si může říkat, co chce, ale Moskva nebude nic z toho akceptovat, pokud to nebude odpovídat dříve uzavřeným dohodám. Jak jen bude rusko-ukrajinská hranice na Donbasu uzavřena, ukrajinská armáda tam vtrhne, aby začistila DLR a LLR, což povede k těžkým ztrátám mezi civilním obyvatelstvem", řekl expert.

Zastavil se také u prohlášení amerického diplomata ohledně dodávek zbraní na Ukrajinu.

"Ruský prezident Vladimír Putin již řekl, že toto rozhodnutí Washingtonu bude svědčit o překročení červené čáry, a odvetná reakce Moskvy bude adekvátní, zdůraznil Korotčenko. Konkrétně, v DLR a LLR může začít hromadné vydávání ruských pasů a pak ruská armáda získá právo k použití síly na ochranu svých občanů na Donbasu. Přičemž USA nebudou moci nepozorovaně organizovat dodávky zbraní Kyjevu, protože tato procedura je u nich tvrdě upravena předpisy, včetně nezbytného veřejného schválení Kongresem a prezidentem".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Procedura dodávek zbraní je sice podřízena rozhodnutím Kongresu, ale CIA a další podobné tajné spolky si vytvářejí černé fondy z prodeje drog, aby rozhodnutí Kongresu mohly obcházet. Hlavním překladištěm drog jsou americké základny v Afghánistánu a pak na Kosovu!

  OdpovědětSmazat
 2. Sklady DAEŠ byly vždy plné amerických zbraní. I když je nedodávaly přímo USA, prodali je Saudské Arábii a ta už si s nějakým zákazem nedělala problémy. Podobně proudily zbraně i do dalších teroristických organizací. Takových cestiček je spousta a CIA v tom umí chodit více než dobře.

  OdpovědětSmazat
 3. Americké základny1. listopadu 2017 8:48

  Podle oficiálních informací poskytnutých MO USA a jeho centrem Defense Manpower Data Center (DMDC), stále působí asi 40.000 amerických vojáků na 179 amerických základnách v Německu, více než 50.000 vojáků na 109 amerických základnách v Japonsku a desítky tisíc vojáků funguje na stovkách základen po celé Evropě i v Jižní Koreji!
  Na základě informací nejnovější zprávy od Base Structure Report (BSR), mají Spojené státy základny v nejméně 150 zemích a vojáky prakticky po celém světě. Podle posledního zveřejněného počtu, americká armáda v současné době obsazuje 686 základen v padesáti amerických státech a ve Washingtonu, DC. K tomu je mnoho známých amerických základen v Kosovu, Kuvajtu a Kataru. Součet Pentagonu však nezahrnuje tajné americké základny v Izraeli a Saúdské Arábii!

  OdpovědětSmazat
 4. https://cz.sputniknews.com/svet/201710316213273-Nation-usa-zbytecny-hluk-stahovani-elitni-jednotky-hranice-rusko/

  OdpovědětSmazat
 5. Nejsem si úplně jist,že v případě nějakého vážného světového konfliktu je úplně dobré mít velkou část armády roztroušenou po hrstičkách ve všech koutech světa,ale to je jejich věc.

  OdpovědětSmazat
 6. Docvakávají mi jiné myšlenky- zaregistroval jsem zprávu, že v USA shromažďují DNA, občanů zemí bývalého SSSR- proč asi? Aby mohli řídit dějiny- provedou nějaký atentát, jako 11/9 a svalí to na Rusy. Strašná tragédie stmelí PO američanů a ti mohou provádět více či méně skryté agrese vůči Rusku.Tenhleten článek je jen další kamínek do mozaiky- v Kolumbii, Afghánistánu a Kosovu jsou proto aby koordinovali věci okolo drog, speciální jednotky na blízkém východě a u hranic s Ruskem budou mít taky svoji funkci- aby se hrálo podle not USA, a nyní stačí v Rusku vyvolat občanskou válku, protože to je jediný způsob, jak se jim dostat na kobylku.

  OdpovědětSmazat
 7. USA si vytvorili o sebe obraz, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani najväčší zločinec. Zdá sa však, že si z toho veľa nerobia.

  OdpovědětSmazat
 8. Jsem přesvědčen, že Rusko nenechá situaci dojít tak daleko, aby muselo válčit na svém území. Jsem přesvědčen, že učiní taková opatření proti kterým nebudou Američané a jejich podpindosníci stačit ani doběhnout do krytů natož řídit nějaká oddvetná opatření. Bude to KO ne v prvním kole ale v pvním dni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:33- rád bych měl taky zdroj informací díky kterému máte své přesvědčení. Já mám spíš obavy

   Smazat
  2. 16:50 rád by jste? Tak to musíte na ambasádu RF,tam vàm,když ne nic jiného vysvěti,kdo jsou to ti podpindostnici.Jinak na www.liveinternet.ru/rating/ru/media/ máte možnost výběru zdroju informací
   jak p.Grulichová

   Smazat
 9. Pindosy vygumovat ze světa, zemi vrátit potomkům indiánů.

  OdpovědětSmazat
 10. Amerika v takejto dneśnej podobe zanikne.Rozpadne sa na samostatne štaty a bude vo svete pokoj

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.