Reklama

čtvrtek 12. října 2017

MZV Ruska: akce USA v Sýrii připomínají pokusy o rozdělení země

Vladimir Pesnya
12.10.2017  Sputnik

Akce USA poblíž základny al-Tanf v Sýrii připomínají pokusy o rozdělení země, oznámil v rozhovoru pro RIA Novosti ředitel Ústavu Severní Ameriky MZV RF Georgij Borisenko.


Poznamenal, že i když americká strana popírá spolupráci s IS, Rusko ze zkušenosti ví, že USA často spolupracovaly s různými extremistickými skupinami v Sýrii. „Určitě máme množství otázek ohledně toho, co dělají Američané v Sýrii. Na rozdíl od ruských sil svojí přítomností porušují mezinárodní právo. Zároveň vytvářejí jakési zóny, jako například v oblasti al-Tanfu, kam nechtějí pouštět síly legitimní vlády. Fakticky to připomíná pokus o rozdělení země, aby v Sýrii mohly vytvořit nějaké části kontrolované USA a jejich spojenci," vysvětlil ruský diplomat.

Připomněl, že ruské ministerstvo obrany na základě objektivních informací upozorňuje na to, že Američané a opoziční jednotky prakticky nebojují s IS. 

„Překvapuje nás to. Budeme sledovat další vývoj situace, ale vycházím z toho, že jakákoliv hra s teroristy je vždy nebezpečná a obrátí se proti těm, kdo s nimi hraje," zdůraznil Borisenko.

Ministerstvo obrany: koalice USA silně snížila počet leteckých útoků v IrákuV Moskvě jsou podle něj znepokojeni „podporou", kterou USA poskytují silám bojujícím proti zákonné syrské vládě. „Od roku 2014 pozorujeme, jak Američané na teroristy fiktivně útočí, aby si mohli udělat fajfku. To přivádí myšlenku, že Spojené státy se nestarají o boj s IS, ale zabývají se svržením legitimní vlády v Damašku. A zdá se, že teď USA pokračují ve snaze o vykonání tohoto úkolu, který zadal ještě Barack Obama," myslí si ředitel úřadu ruského MZV.

6 komentářů :

 1. Už je to venku! Sobotka daroval české lithium za 3 biliony korun největšímu polistopadovému zloději Bakalovi!

  „Víte, že největším spoluvlastníkem EMH je Cadance minerals, viděl jste před podepsáním jejich vlastnickou strukturu? Víte, že firma Cadence minerals je vlastníkem Bakanora minerals, kde dalším investorem je MNG investments managment limited? A víte, že MNG investments managment limited je firma, které Bakala odevzdal vytunelované OKD?“ ptá se Babiš.

  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/-Vite-ze-to-vede-k-Bakalovi-Andrej-Babis-vypustil-vybusne-argumenty-ke-kauze-lithium-A-pridal-dopis-adresovany-Havlickovi-507656

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle je na tvrdej kriminál celýho vedení ČSSD!

   Smazat
 2. To, co pro ruské MVZ vypadá na US pokus o rozdělení Sýrie, tím pokusem ale skutečně i JE!
  Když již ti US/IZR šiřitelé "dobra" neuspěli s porážkou Asadova režimu a jeho nahrazením nějakým loutkovým, tak alespoň usilují o obsazení syrských (a i iráckých) nejbohatších surovinových ložisek. A pro své cíle neváhají využívat nejen své nájemné zmetky z IS(IL) a jejích tamních odnoží, ale i kurdské bojovníky. Ty první nalákali na falešnou vidinu islámského státu, ty druhé zas svrchovaného Kurdistánu. Ani jedni netuší, že tam však hrají jen tu dobře známou a léty osvědčenou roli užitečných idiotů. V režii anglosionistů.
  Doufejme, že Asadova koalice nedá těm zločinným hunům a jejich regionálním poskokům šanci, aby Sýrii rozbila. A že Sýrie se brzy opět stane zemí, která není okupována US koalicí, aby v ní byly šířeny "hodnoty".
  Ty pro které by i nejeden náš zadolárek od svého řečniště-koryta jistě "položil" svůj život.
  "Hodnoty" založené na mezinárodním banditismu, loupení cizího přírod. bohatství, rozvalu původních států a jejich ekonomik, zabíjení a vyhánění lidí ze svých domovů, které obývali po celá tisíciletí.

  OdpovědětSmazat
 3. Doufám že to usa nevyjde a budou muset odejít ze Sýrie.

  OdpovědětSmazat
 4. Sýrie se stala, tak jako mnoho dalších zemí v uplynulých 100 letech, dějištěm agresivní, kolonialistické politiky západních zemí.
  Ten, kdo na to nejvíce doplácí, jsou Syřané, jejichž osud vedoucí představitele západních zemí naprosto nezajímá. Otevře-li někdo téma budoucnosti naší planety a na pozadí podporuje nekalé aktivity západních zemí na středním východě, je pokrytec.
  Naše současná vláda je plná pokrytců a prospěchářů. To se v naší zemi nenajde alespoň pár slušných lidí, jejichž smyslem života není jen vlastní trvalé obohacování?
  ABC

  OdpovědětSmazat
 5. Amerika potřebuje někde sehnat ropu, kterou zatím kradla díky islamistům na území Iráku a Sýrie a prodávala (dle Pjakina) do světa pod názvem ropa z amerických břidlic. Právě tato ropa hraje nesmírnou roli pro potřeby manipulace se světový mi cenami ropy, protože právě ropa drží při životě dolar, ne nadarmo se označuje termínem "petrodolar"

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.