Reklama

středa 25. října 2017

Nebenzja: hlasování Rady bezpečnosti OSN o Sýrii bylo představení na očernění Ruské federace. Ministerstvo zahraničních věcí USA vyjádřilo zklamání z blokování rezoluce Rady bezpečnosti OSN o Sýrii Ruskem

25. 10. 2017       zdroj a zdroj
Nebylo třeba urychleně prodlužovat mandát pro šetření chemických útoků, který končí 17. listopadu. Hlasování o návrhu rezoluce ohledně prodloužení mandátu k šetření chemických útoků v Sýrii Organizací pro zákaz chemických zbraní (OPCW) bylo představení, započaté s cílem očernění Ruska, řekl novinářům 24. října stálý zástupce RF při OSN, Vasilij Nebenzja.


"Bylo to dobře zrežírované, naplánované představení. Absolutně nebylo v tomto okamžiku třeba prodlužovat společný mechanismus vyšetřování, jehož mandát skončí 17. listopadu", zdůraznil Vasilij Nebenzja.

Stálý zástupce Ruska při OSN je přesvědčen, že odklad termínu rozhodnutí o prodloužení mandátu vyšetřování nijak neovlivní osud samotného mechanismu šetření. Prodloužení může být schváleno kterýkoli jiný den do 17. listopadu tohoto roku.

Jak IA Regnum informovala, 24. října Rusko zablokovalo přijetí rezoluce Rady bezpečnosti OSN o prodloužení o další rok pravomocí společného mechanismu (CMP) Organizace spojených národů a OPCW pro vyšetřování incidentů, jež zahrnují použití chemických zbraní v Sýrii. Postoj Ruska spočívá v tom, že nejprve je třeba se seznámit se zprávou o činnosti, která byla provedena v předchozím období.

Ministerstvo zahraničních věcí USA vyjádřilo zklamání z blokování rezoluce Rady bezpečnosti OSN o Sýrii Ruskem

Ministerstvo zahraničních věcí USA vyjádřilo zklamání nad rozhodnutím ruské strany blokovat rezoluci Rady bezpečnosti OSN o prodloužení mandátu komise, která šetří chemické útoky v Sýrii.

"Jsme zklamaní, hluboce zklamaní z toho, co udělalo Rusko na základě politických úvah, které jsou důležitější než Syřané, kteří byli brutálně zabiti (v důsledku chemických útoků. Pozn. RT)", prohlásila mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. To že je zabili samotní USA a jejich koalice o tom se již nemluví ! Ale známe USA fašistickou armádu již z Větnamu a z Jugoslávie takže není třeba se schovávat za silná slova ! Svět vám to již nežere !

  OdpovědětSmazat
 2. Amík bude vyšetřovat třeba deset let a přitom neustále šít do Assada. Nic jiného v tom není. Ještě zprávu nečetli, ale už vědí, že je třeba Assada odvolat.

  OdpovědětSmazat
 3. Přesně jako pád letadla nad Ukrajinou. Hned jim bylo jasné kdo a proč... jsou vševědoucí.

  OdpovědětSmazat
 4. OSN Je k ničemu normálně by měly usa ze Sýrie poslat domu.

  OdpovědětSmazat
 5. "Jsme zklamaní, hluboce zklamaní z toho, co udělalo Rusko na základě politických úvah, které jsou důležitější než Syřané, kteří byli brutálně zabiti (v důsledku chemických útoků. Pozn. RT)", prohlásila mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová.
  Pokud jsou tak hluboce zklamáni, tak proč už dávno nepředložili zprávu z vyšetřování toho chemického útoku. To, že "útočila syrská armáda" věděli okamžitě. Ale jak a proč k tomu došlo, nejsou schopni zjistit za několik měsíců. Proč asi? Nejspíš proto, že to je celé jen habaďura a potřebují získat další rok, aby pod hlavičkou OSN mohli dál bojovat proti syrskému lidu. O něj jim nejde ani v nejmenším, je to pro ně jen sprostý kanonenfutr.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.