Reklama

úterý 10. října 2017

Něco takového USA neočekávaly: Rusko bude ignorovat sabotáž USA, dohoda s Íránem se uskuteční. Superjet 100 bude zbaven amerických součástek


10. 10. 2017    zdroj a zdroj
Rusko má v úmyslu obejít USA a vytvořit vlastní zařízení pro letadla Suchoj Superjet 100, aby je mohlo dodávat do Íránu, oznámil ministr průmyslu a obchodu Ruské federace Denis Manturov. V současné době je pro ruské dodávky SSJ-100 do Íránu požadováno povolení od Spojených států, protože vybavení letadel obsahuje 50% amerických komponentů.


USA brání této transakci, speciálně ji protahují, protože se obávají, že Írán bude moci odhalit tajemství amerického leteckého průmyslu.

Politexpert píše, že ruské straně tato situace nevyhovuje a jak uvedl ministr Denis Manturov, Rusko se rozhodlo zříci se jak amerického příslušenství, tak i software pro letoun Suchoj Superjet 100.

Bylo rozhodnuto nahradit americká zařízení domácími analogy.

Podle Manturova má Rusko potřebnou technologickou rozpracovanost pro výrobu těchto systémů a nahrazení amerických komponentů je nyní jen otázkou času.

Ministr dodal, že žádost o povolení k prodeji letadel Íránu byla americkému finančnímu rezortu odeslána již v srpnu, ale odpověď na ni doposud není.

Denis Manturov soudí, že příslušný rezort USA záměrně zdržuje posouzení požadavku na povolení proto, aby byla dohoda mezi Íránem a Ruskem zmařena.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Tak dneska jsem četl nejvtipnější větu století:

  „Je nesmysl, aby se do těžby pouštěl stát sám, riziko investice je obrovské,“ říká Richard Pavlík, country manager australské EMH a ředitel její české dcery Geomet.

  O tom, že budou režimní média ignorovat megatunel "lithium" neměl nikdo asi moc iluze, ale že budou dělat protinárodní propagandu zlodějům a grázlům, to je silný kafe.
  Pavlík navíc drze prohlašuje, že "Práva na lithium nám (EMH) nikdo nevezme". Xindl! Jde o fakt velký prachy, proto ta agresivita!

  https://ekonomika.idnes.cz/lithium-tezba-pavlik-european-metals-holding-fa0-/ekonomika.aspx?c=A171010_124109_ekonomika_jn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To takzvaný "memorandum" byla pojistka před volbama. Teď už to je jasný. Korupce jak kráva!

   Smazat
  2. pro 16:30 přečti jak velký ty prachy jsou lithium jsou jenom drobný – http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/11222-madera-akce-rubidium-kryci-nazev-lithium
   — takhle se krade –
   Vaska

   Smazat
  3. Kde se v tomto článku píše o těžbě lithia?

   Smazat
 2. A zase ti Američané. Škodit, škodit a zase jen škodit. Výsledek bude ten, že Rusko už nebude spolupracovat s USA výrobci a nahradí je vlastní výrobou nebo jinými dodavateli. Země, která dokáže už dnes vyrábět elektroniku a techniku budoucnosti, si s nějakými USA jen vytře za..k. Škoda bude opět na straně USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji tímto USA, že svojí arogancí a vydíráním donutilo Rusko, a brzy i zbytek světa, probudit se z letargie a spoléhat se na vlastní inteligenci a na vlastní síly. Možná se jednou probudí i evropské národy a státy.

   Smazat
 3. Je to aj ochrana pred tym, aby zacali Ruske Superjety zahadne padat z oblohy..

  OdpovědětSmazat
 4. Tak se tímhle Suchojem Rusové chlubili a on je nakonec víc jak z poloviny americkej? No to je dobrý. To jsem nevěděl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi ani nevíte, že americké Boeingy létají převážně s britskými motory Rols Royce a elektronické součástky pocházejí z Asie...

   Smazat
  2. 17:13 ta „polovina“ je licenční USA elektronika a s tím související software, což je otázka zavedených technologií a produkčních kapacit víceméně po celém světě, včetně jeho rozvojové části. Žádný div, pouze důsledek historického vývoje a dočasné dominance euroamerické koloniální civilizace. To, abyste věděl také něco kolem. Je nasnadě, že jak ruská, tak čínská vědomostní báze nemá problém realizovat technologii a techniku, která nehradí USA licence i když to ve svých počátcích a nějakém běhu času nebude levné. Kdo bude nakonec tím nejvíc poškozeným si laskavě sám domyslete.

   Smazat
  3. Na oplátku, bez rusů by se ušáci nepodívali.

   Smazat
  4. do vesmíru.

   Smazat
 5. Paráda, mám radost.

  OdpovědětSmazat
 6. Co tě nezabije, to tě posílí. Je to jako se sankcemi. Když něco Rusům neprodáme, buď je to naučíme vyrábět, nebo je donutíme se bez toho obejít. Stále častěji je vidět ta první varianta.
  Západ měl ideální možnost učinit Rusy závislými. Na evropských potravinách, na západních technologiích. Místo toho je poměrně rychle učí se bez západu obejít. Co asi Rusové udělají, až pro ně obchod s EU přestane být dostatečně zajímavý? Až je naučíme vyrábět dostatek vlastních potravin i dnes stále se rozšiřující seznam technického zařízení? A co asi udělají, až dostaví trubky do Číny a k pacifickým terminálům?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale zaručeně to vítám.

   Smazat
  2. My někoho učíme vyrábět potraviny nebo sami dovážíme sra*ky z Německa?

   Smazat
 7. Na obrázku to je jako nějaká napodobenina A319. Prostě to tak nějak okopírovali. U Rusů klasika. Problémem bude určitě plnit hlukové limity, na evropských letištích budou mít nejspíš útrum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jdi, ty brepto......

   Smazat
  2. Vy napohled rozeznáte A320 od Boeingu 737. Já myslím, že zákony aerodinamiky jsou všude na světě stejné a tak se tvar letounu může lišit jen v drobnostech, které jsou pro laika téměř neviditelné.

   Smazat
  3. Víme jak vypadaly Iljušiny a Tupolevy...

   Smazat
  4. 20:59, že vás případný úspěch těch Rusů natolik trápí, že hledáte kde co, jak ho popřít? Je evidentní, že vám zcela chybí historický nadhled a politicky jste ve stavu fandy nějakého klubu. Jako volič jste trapně bezcenný, jako člověk intelektuálně i mravně pod úrovní. Pro uklidnění si vám dovoluji potvrdit, že Ruská Federace je, z pohledu penetrace průmyslem, stále ještě rozvojovým státem.

   Smazat
 8. Bylo by super kdyby vyhlásily embargo na ČR. To by zvrhlý zdegenerovaný paraziti vychcípaly a ti co se nebojí práce by znova postavily republiku na nohy.

  OdpovědětSmazat
 9. Dobře nahradit komponenty domácí výroby a usa utěr.

  OdpovědětSmazat
 10. Tak teď nevím, ale asi se už točí svět jen okolo frndy, pindose z toho pomalu vypouštím :o))

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.