Reklama

středa 25. října 2017

Neskutečné množství zbraní. Syrská armáda dobyla gigantický sklad teroristů s výzbrojí NATO (VIDEO)

- mbi -
25.10.2017    Eurasia24
 
Syrská armáda podporovaná ruským letectvem dobyla v Mayadinu na východě země dosud největší sklad zbraní a obrněné techniky Islámského státu. Sklad obsahoval prakticky všechny druhy pozemích zbraní počínaje automatickými puškami a konče tanky, mimo jiné také nebývalé množství dronů.


„K tomu, abychom ze skladu odvezli všechno, co zde ozbrojenci z Islámského státu zanechali po svém útěku, budeme potřebovat minimálně šest dní. Je tu velké množství zbraní a spojovací techniky zahraniční výroby,“ sdělil velitel operace vedoucí k osvobození města brigádní generál Syrské arabské armády Hassan Suheil.Mayadin byl logistickým centrem IS s dobře zorganizovaným systémem skladů a dílen. Jeho obsazením zasadili syrští vojáci teroristické organizaci krutou ránu: ukořistili ruční a protitankové zbraně, dělostřeleckou výzbroj včetně munice, improvizované miny, ale také tanky a obrněné transportéry ukořistěné syrské armádě v předchozích bojích.

Sklad v Mayadinu skrýval také prostředky satelitního spojení, radiolokační zařízení, zdravotnické vybavení nebo dílnu na výrobu dronů s desítkami již hotových aparátů, které bojovníci IS používají k průzkumu a přesnému bombardování.

Velkou část arzenálu teroristů představují zbraně, které mají ve výzbroji státy NATO. Například 155mm houfnice vyrobené v roce 2011.

„Ukořistili jsme nejmodernější zbraně vyrobené v USA, Belgii a Velké Británii a zařazené do výzbroje zemí NATO,“ zdůraznil generál Suheil.

Mayadin leží asi 40 kilometrů na jihovýchod od administrativního centra provincie Dajr az-Zaur na strategicky důležité magistrále spojující Aleppo s obcí Abu-Kemal na hranicích s Irákem.

Až donedávna byl Mayadin nejsilněji opevněným městem Islámského státu na východě Sýrie a honosil se statutem dalšího „hlavního města“ IS.


15 komentářů :

 1. A v našem mainstreamu ani pípnutí. Nějak to nezapadá do naší pravdy a lásky. V televizi nás pro jistotu už jen krmí nesmysly a žvásty o tom, jak báječně si žijeme.

  OdpovědětSmazat
 2. CR,je clenem exklusivniho vrazedniho spolku Nato a jako taka,musi drzet linii postoju a prohlaseni v souladu s alianci.Receno srosumitelne,cr,musi byt obliz prdel,bez vlastniho nazoru,nebo postoje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:02
   Pologramotný imbecile promluvil.
   Po dvou hodinách pracného psaní s vyplazeným jazykem sesmolil tyto dvě věty hodné k vytesání do žuly. Opravdu silný projev slaboduchého jedince.

   Smazat
  2. 3:43
   Negramotný imbecil zde někoho osočuje z pologramotnosti.

   "" Žalostným a zároveň nebezpečným příkladem výkonu politické funkce ve prospěch cizí mocnosti bylo vystoupení ministra obrany Martina Stropnického v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, kde 11. července 2017 sdělil:

   „Vážené kolegyně, vážení kolegové, předkládám společně s ministrem zahraničí k projednání a ke schválení Návrh na působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v Litvě, Estonsku, Lotyšsku a Polsku v rámci Posílené předsunuté přítomnosti NATO…“

   Svoji řeč zakončil těmito slovy:

   „Závěrem mi dovolte zdůraznit, že navrhované působení sil a prostředků rezortu Ministerstva obrany v pobaltských státech a Polsku je konkrétním příspěvkem České republiky k posílení spojenců na východním křídle Aliance. Bude se jednat o silný politický a praktický výraz solidarity a zároveň ochoty naplňovat závazek kolektivní obrany, tedy principu, na kterém je založena i naše vlastní bezpečnost.“

   Ministrova slova obsahují přímé důkazy* o dezinformování a manipulaci české veřejnosti včetně poslanců, kteří by však měli být natolik znalí, aby tyto skutečnosti rozpoznali. Ministr lhal, když tvrdil, že naše vlastní bezpečnost je založena na principu, jenž se pojí k závazku kolektivní obrany. Avšak takový závazek neexistuje a ministr to musí vědět. Členské země Severoatlantické aliance nejsou zavázány k poskytnutí vojenské pomoci jiné členské zemi, čímž neexistují žádné bezpečnostní záruky. Proslulý článek 5 Severoatlantické smlouvy neukládá členským zemím žádné povinnosti a nevypovídá nic o kolektivní obraně (objasnění viz produkt 11002 „Členství v NATO neposkytuje bezpečnostní záruky“). Ministr Stropnický v této záležitosti opakovaně dezinformuje a naopak se podílí na porušování článku 1 Severoatlantické smlouvy, v němž se země zavázaly urovnávat mezinárodní spory mírovými prostředky a vyvarovat se hrozby silou (rozbor vyjádření ministra obrany je také součástí dokumentu 11051). ""

   Dále podrobněji !! viz:
   http://www.exanpro.cz/udalosti-a-jevy-ve-svete/359-ministr-obrany-v-dresu-hnuti-ano-opakovane-dezinformuje-a-prispiva-ke-zvysovani-mezinarodniho-napeti-za-podpory-sveho-predsedy-adreje-babise

   Smazat
  3. Anonymní 4:23
   Tady jde o něco jiného v případě konfliktu USA Rusko,jsme byly hned v první linii,bez projednání ve vládě a parlamentu.Proto se toho cvičení-čekání musí zúčastnit více států NATO.

   Smazat
 3. USA by se měli stáhnout z ze Sýrie. Jenom tam napáchali škody a podpořili radikální islám. Intervence USA poškodili křesťany na blízkém východně a pomohli islamistům. V Iráku už křesťané nejsou. Podle nedávné zprávy USA dodaly zbraně do Sýrie v hodnotě dvou miliard dolarů. Většina z těchto zbraní skončila v rukou ISIS přímo nebo nepřímo prostřednictvím "umírněných", kteří si sebou vzali zbraně, když se přidali k ISIS nebo al-Káidě. Kdyby vyhráli takzvaní "umírnění" (ve skutečnosti ISIS) v Syrii, tak by tam křesťané taky nebyli.

  http://www.epshark.cz/clanek/152/ceho-dosahli-usa-v-syrii

  OdpovědětSmazat
 4. Je to příznivý úkaz!
  Protože až dosud se v Sýrii nacházelo dost nájemných řezníků, kteří ty zbraně ochotně brali do svých rukou. Teď už tam (jaksi) začíná přebývat těch cajků, zatímco řezníci se ocitli buď pod tamními písky nebo zdrhli do zahraničí. To s US pomocí, aby mohli být v příhodné chvíli vráceni nebo v roli obětovaných idiotů použiti jinde.
  Je dobře, že to vládní vojska uveřejňují. Aby si veřejnost lépe ujasnila skutečnou roli, kterou US koalice v Sýrii hraje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak je to správné,londýnský očař s Archimeděnky vytlačuje džihádisty ze Sýrie a okolí a EU je po tisících přijímá, aby se o ně postarala a oni se jí za to mohli řádně a po zásluze odměnit...vše jde podle plánu.

   Smazat
 5. Stropnický. A proto volte volové ANO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte si, že by jiné strany zaujaly jiný postoj?
   Jsou loutky EU a USA.

   Smazat
  2. Anonymní 12:27
   I sloužit se dá na různý způsob. Třeba se zachováním důstojnosti dělat jen to, co musím. Nebo horlivě a v předklonu plnit s předstihem co na očích vidím.

   Smazat
  3. Kalousek,kníže nebo Fiala by rozhodli jinak?
   V.J.Horák

   Smazat
  4. Re (14:15):
   Copak ti tři jsou fakt poslední alternativou zdejších proamerických lokajů?
   Těch stropnických a spol.?

   Smazat
  5. Ten paranoidní pitomec Stropnický už nemá strach jen z Ruska, ale i z vlastních občanů (asi ví proč, nemá čisté svědomí) a proto nechává kde koho špiclovat a chce prosadit nový zákon o zbraních a střelivu ještě nad rámec toho eurounijního návrhu...
   Přitom je to právě i on a jeho podřízení, kteří dodávali teroristům zbraně a munici k zabíjení v Sýrii, zbraně, které se našly právě v tom článkem zmíněném Mayadinu v rukách IS.
   Konkrétně se jadná o protitankovou nednorázovou kumulativní zbraň RPG-75 a samopaly Sa-58.
   Je to právě on, kdo navíc posílá naše vojáky pod velení potomků wehrmachtu na "východní frontu kopat zákopy proti Rusům" a předkládá stále dokola zákon o branné povinnosti vztahující se dokonce i na ženy,zákon,který by umožnil nasazení armády i záložáků bez schválení parlamentem...Takže gratuluji všem těm pitomcům 30% z voličů, co dali hlas ANO a tím pádem i tomu pološílenému válečnému chazarskému zločinci.
   Odkaz na článek o jeho paranoie je zde:

   http://www.ceska-justice.cz/2017/10/smernice-zbranich-ano-cssd-maji-strach-utoku-nespokojenych-armadou-policii-stat/

   Smazat
 6. Stará věc západní teroristé odhaleni.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.