Reklama

sobota 28. října 2017

Nový parčík vedle hřiště v Krasnodaru

28.10.2017, Petr Ďoubalík


Nedávno jsem na Nové republice psal o novém moskevském parku Zarjaďje (Zarjadje). Jak vidět, s budováním parků se teď v RF roztrhl pytel. Pojďme se mrknout na právě (28.9.) zprovozněný "parčík" Galického v Krasnodaru. Sergej Nikolajevič Galickij (1967) se rozhodl zacházet se svými miliardami (postavil a provozuje největší síť obchodů v RF - Magnit) svérázným způsobem. Díky němu stojí v Krasnodaru nádherný fotbalový stadion, provozuje vlastní fotbalovou školu (akademii) a teď ještě maličko doladil prostor pod stadionem. Jak to hezky zapadá do připravovaného MS 2018!
prostor parku před rokem (vyznačen červeně)
Městský park Sergeje Galického dnes (20170928):
informace ve videu - překlad:
-fontána/kluziště s vodopádem 2 037 m2
-amfiteátr 200 míst
-terasový sad
-25 581 šalvějí
-hřiště 3 667 m2
-tulipánový bulvár 618 m
-vodní nádrž 264 m2
-plocha pěších zón 8,7 ha
-plocha zeleně 13,2 ha
-2 300 stromů
-plocha celkem 22,7 ha

Totéž - záložní video (občas youtube něco smaže):

Stadion Krasnodar pro 32 000 diváků, nejlepší stadion Evropy (20161013):

Rozšiřující učivo:
Totéž - záložní video (s komentářem Kpt. Krymu):


Park v polovině října (20171015):

Park začátkem října (20171002):

Park v běžném provozu (20171002):

Informace o stadionu a S. Galickém z našich masmédií, vyznívá vždy trochu "divně", příkladem budiž titulek z tohoto článku, cit.:
"Muž, který v Krasnodaru UTOPIL šest miliard..."
Nicméně i v tomto článku se zajímavé informace najdou.

Putin ukázal stadion v Krasnodaru šéfovi FIFA (20170523):

Kubáň na úrovni - akademie fotbalového klubu, jak se žije, trénuje a studuje mladým fotbalovým nadějím v v Krasnodaru (20170228):

Zajímavé názory miliardáře S. Galického (20170123):
Šušká se, že park stál stejně peněz jako stadion. Chtěl jsem něco podobného vybudovat u nás na vesnici, ale teď nevím...
Tak se budu těšit alespoň na to, jak bude park Galického vypadat za pár let, až vyrostou a rozkošatí se stromy, rozkvete tulipánový bulvár a naplno zavoní šalvěje.

Krasnodarský park Galického plný života a slunce v říjnu 2017 (20171008):
9 komentářů :

 1. hezkej parčík... a co my s tím?

  OdpovědětSmazat
 2. Moc pěkné. Jenom lavičky jsou nějak divně rozmístěny. Někde nadbytek, jinde žádná. Chtělo by to pár laviček Santa Havla. Také tam chybí diskrétní zákoutí pro bezdomovce a feťáky, tak oblíbená v našich parcích :-)

  OdpovědětSmazat
 3. Pěkný park takhle jsi na něho budou lidi pamatovat.

  OdpovědětSmazat
 4. Milé děti, a ten hodný miliardář postavil tenhle krásnej park, věnoval ho všem lidem ve městě a vůbec nic za to nechtěl.
  A to je konec pohádky. Vyčůrat, pomodlit a do hajan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesledujete dění, Putin dal slovo, že když zbohatlíci budou sloužit Rusku a jeho národům a budou investovat do infrastruktury mají od státu garantované záruky. Zrádci o všechno přijdou, kdo si nakrade a bude to chtít převést do ciziny o to nakonec přijde. USA jim to seberou, jak se již se děje. Ti chytří začnou spolupracovat a starat se o lidi, ti hloupí budou vyhubeni.

   Smazat
  2. "...rovnostářský kolektivismus, autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus, kult modernity, mládí a síly jakož i silná ekonomická role státu chápaného korporativisticky, v němž soukromé vlastnictví musí sloužit kolektivnímu prospěchu."
   Prostě putinovský režim splňuje definici fašismu.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.