Reklama

středa 18. října 2017

O čem jsou volby 2017


Pavel Letko 
18.10.2017  E-republika
 

Zkušenost říká, že nejvíc se toho dozvíme jeden až dva dny před volbami. Tento postup se osvědčil jak v kauze Bartončík, tak v kauze Kubiceho zprávy s údajnou pedofilií někdejšího předsedy vlády Jiřího Paroubka.


Myslím, že nemá cenu hodnotit a rozebírat programy jednotlivých stran. Jde o brutální boj o moc. Na jedné straně mocenská klika, která je u vesla 28 let, na druhé straně „zbytek světa“. Dinosauří mocenské uskupení zahrnuje ČSSD, TOP09, ODS, KDU–ČSL, Piráty, případné Starosty a Zelené. To je půdorys budoucí koalice, případně rozbíječů kterékoliv jiné vlády. Tato skupina se již dnes se svými preferencemi blíží vítězství. A to ještě máme před sebou skandál s Babišem nebo Okamurou, anebo oběma.

Zkušenost říká, že nejvíc se toho dozvíme jeden až dva dny před volbami. Tento postup se osvědčil jak v kauze Bartončík, tak v kauze Kubiceho zprávy s údajnou pedofilií někdejšího předsedy vlády Jiřího Paroubka. Metody jsou tedy již profláklé, i když novodobí pionýři stále pějí píseň o svobodě. S naivní prostoduchostí důvěřují tomuto prohnilému, zkorumpovanému režimu, kde se sice staly chyby, soudruzi, tedy vlastně přátelé, bratři a sestry, dámy a pánové, přiznejme si to, chyby se staly, ale jinak v podstatě vyjadřujeme nerozborné přátelství s lidem Západu a nikdy jinak. Naše mládež je opravdu mládež nová, totiž Havlova.

Metody včerejších estébáků a dnešních pracovníků zajišťujících náš klidný spánek jsou sice velmi často k nerozeznání podobné, ale oni vystupovali pod nenáviděnou vlajkou Sovětského svazu, kdežto moderní člověk země české klanějící se slunci výhradně na západě, demonstruje zásadně pod vlajkou Tibetu. Inu pokrok nezastavíš. Vypočítávat podrazy naší rýsující koalice a jejich podporovatelů ze zákulisí nemá význam. Snad stojí zato připomenout si jen jednu kauzu tuzemsko-zahraniční, jak jinak než antibabišovku. Prapodivné rozhodnutí Slovenského ústavního soudu popsal Jiří Schneider v článku Slovenský Ústavní soud se asi zbláznil. Doporučuji si opravdu přečíst, ať už máte vztah k Babišovi jakýkoliv. Zachází-li se takto s miliardářem Babišem, jak se asi bude zacházet s vámi, bude-li toho třeba? A o tom, bude-li toho třeba, občané, rozhodne někdo, koho neznáte a nikdy jste neznali.

Panoptikum naší správy věcí veřejných


K výše uvedenému a ke všem kauzám, které jsme na E-republice komentovali, mohu zmínit jednu čerstvou, která tedy je opravdu vydatná. Lithium. To nám byl čert dlužen. Nerostné bohatství zničilo již tolik zemí a uvrhlo je do bídy, občanských válek a teroru korporací, že teď by měli zpozornět opravdu všichni. Na území České republiky se našly významné zásoby lithia v hodnotě až dva biliony korun. Jde o objev světového významu.

Kauza lithium


Odmyslete si vážení čtenáři všechny informace, které jste slyšeli. Vezměte v potaz jen nezpochybnitelná průkazná fakta. Ta říkají: ministr české vlády za ČSSD podepsal Memorandum o spolupráci v těžbě lithia s firmou sídlící v daňovém ráji na Britských Panenských ostrovech. Na stránkách společnosti ZDE je prezentován jako jeden z garantů dobrého byznysu Richard Pavlík, někdejší manažer OKD Zdeňka Bakaly. O celé kauze jednala sněmovna a referuje o ní Týden ZDE.

Nabízí se tedy přinejmenším dvě jednoduché, prosté otázky.

Proč ministr české vlády pan Havlíček podepsal memorandum s firmou s nejasnou vlastnickou strukturou navíc se sídlem na Britských Panenských ostrovech, tedy v daňovém ráji?

A proč tak učinil nyní, těsně před volbami?

Odpovědi jsou nasnadě, přinejmenším tři.
a) v naší sociální demokracii jsou imbecilové a sociopati neschopní sebereflexe
b) naše sociální demokracie je totálně zkorumpovaná (i) těžařskou lobby
c) naše sociální demokracie plní úlohu loutek v rukou uhlobaronů a jiných dobrodinců lidstva

Jedna odpověď samozřejmě nevylučuje druhou, pravděpodobně se vhodně kombinují a doplňují. Tím je částečně zkomplikována možnost řadového voliče správně se orientovat. Zásadní otázkou je, zda jsou ve vedení sociální demokraté hlupáci, zkorumpovaní hlupáci, nebo zkorumpovaní hloupí bílí koně.

Připomeňme si, že KDU-ČSL ve shodě s ČSSD odmítla Memorandum odvolat, či jinak prohlásit za nezávazné. To udělala až poslanecká sněmovna na popud především KSČM a hnutí ANO.

Koho tedy volit? Piráti vyloučili spolupráci s KSČM, SPD a ANO, nikoliv ovšem s takto „kvalifikovanými“ správci republiky. Takže, babo raď.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

23 komentářů :

 1. o tom, že ti co doposud lhali a kradli, dostanou po hřbetě a půjdou do tepláků.
  a ti, co to zopakují po volbách se setkají se stejnou v dalších volbách

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smůla je ,že oni do tepláků nepůjdou ale budou instruktory pro nové poslance jak se napakovat!!!

   Smazat
  2. O čem tyto volby jsou! v prve řadě o váš život!

   Smazat
 2. Zajímavé je, že poslední měsíc se horem dolem propírala smlouva nějaké naší nevěrohodné firmy s Kyrgystánem kterou doporučoval Mynář, rozuměj za kterou měl dostat prachy Zeman. A řvali sluníčka jak divoká, že to je nevěrohodná firma, jak jí mohl Mynář dát bianko šek a tady vláda podepíše memorandum s firmou, o které ví míň než nic a ti stejní pisálkové mlčí a nebo souhlasí se Sobotkou. Což je zajímavé, protože před měsícem bránili peníze Kyrgystánu a teďka jsou jim české peníze šumafuk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sdělte prosím zdroj, ze kterého víte, že "prachy měl dostat Zeman" nebo mlčte !

   Smazat
  2. Ve shodě s 9:37 požaduji na autorovi 8:12, aby doložil, že "prachy měl dostat Zeman". Nedoložíte, šíříte pomluvy o člověku, kterému nebylo prokázáno ani to nejmenší neoprávněné obohacení z titulu zastávaných funkcí. Pak jste špinavec.

   Smazat
  3. teď jde o to jestli Se reš nebo ne Sé reš fondy

   Smazat
  4. Zeman je bachratý jako Göring, ješitný jako Hitler a prolhaný jako Göbbels. Naštěstí je jeho lůzovitý a švejkovitý pronárod natolik zbabělý a bordelářský, že žádnou válku nevyvolá a bude kolaborovat s každým, kdo přijde. Bude řešen globálně spolu s cikány, kteří jsou aspoň důslednější a samostatnější. Zeman je jen ubohá, vyžraná atrapa moskevského satrapy - jako kdysi Gottwald. Ohání se Švédskem, kde by mu však nedali ani asyl, ani sociální dávku.
   Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho vynesla na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea ho bude vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky.
   Už není co znárodňovat, arizovat, ani rozkulačovat, privatizovat, vyvlastňovat, tunelovat či jinak uloupit. Budou jenom „rýt držkou v zemi“, leniví a stádovití lumpenproletáři, neschopní si ani společný kibuc založit. Natož firmu v Kyrgyzstánu!:)))

   Smazat
 3. Volby jsou o tom, zda si zvolíme menší či větší skutečné nebo hrané hlupáky a skutečné a nehrané gaunery. 28 roků vlád ODS, soc. dem, lidovců a TOP 09 dokázaly, že pro jen trochu myslícího člověka jsou tyto strany nevolitelné - totálně za jejich vlád byla vykradena republika. Rozumný člověk také ví, že nejhorší je kapitalistické rozděl a panuj, tedy vyroba desítek partají a žádnou z nich schopnou nést za vládnutí odpovědnost. Ostatně to nám představitelé výše uvedených partají ukázali v debatě o lithiu před dvěma dny. To "scuknutí" se proti ANO normálního člověka přímo nabádá tuto stranu volit a kdyby byla pak jediná vládnoucí, byla by to záchrana pro české občany. Kontrola plnění volebního programu by byla zcela jednoduchá a korektní a za 4 roky "jen počkej zajíci!" No a ta opoziční. KSČM si odseděla za své gauneřiny nyní na trestné lavici 28 roků a měli bychom ji zkusti zvolit jako nejsilnější opoziční stranu, která bude občanům pomáhat, ne jako dosud opozice činila symbolicky, kontrolovat stranu vládnoucí. Kéž by se podařilo v Česku jednou dvoupartajní vládní systém, vystačí s nim v USA i ve Velké Británii, proč ne maličké Česko - k čemu je mu více jak 30 kandidujících partají? K tomu, aby z něj loutkoherci velkého kapitálu dělali kašpárka!!! Občané, pokuste se udělat konečně po více jak čtvrt století vlády chaosu a tunelářů udělat pořádek ve své zemi. Dvě strany - ANO a KSČM. Ty co vládli dosud, patří na trestnou lavici na pár volebních období, nebo rovnou do kytek. Nenechte se obalamutit sedmilháři!! Nenechte ze sebe dělat idioty!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:11 a jaké si myslíte, že se dají od ANO očekávat nevratné změny v postavení ČR v rámci EU popř. i vůči NATO? Nevidíte, jak Babiš se svým klanem prohlubuje reálný kapitalismus? Je vám ho jak je, pořád ještě málo? Já děkuji, nechci. Volím KSČM.

   Smazat
  2. Jedině samoděržaví! Až bude popravenej Putler a jeho kremelská banda židočekistů a vorůůůůů, tak se sámo jJeho Vysokoblahorodí Igor Iványč ujme trůnu! Tak obnoví zaniklé právě před 100 lety Rusko a následně osvobodí Konstantinopol - což je hlavní důvod proč stát jako Rusko vlastně existoval. Ono poté zanikne či splyne a obrodí se Východořímská říše - a on bude jejím imperátorem! Pak rozdrtí prohnilý zednářsvem řízený Západ a tak vznikne jedna Neořímská říše! Ta pak si podrobí hohněm a železem svět a vymaže z něj nadbytečnej žlutej a černej xindl! Ponechá jen tolik co bude potřeba jako otroci pro sexuální průmysl či exponáty do zoologických zahrad! Naše Rasa si konečně vezme zpět svou Zemi! Sen ohavného Žida o svoření Planety opic se poté rozplyne spolu s posledním z komína vyfouklým židáckým smradem ...

   Smazat
 4. Autor staví svůj článek na informacích,které nezná/hodnota lithia je co-cena kovu v zemi nebo po odečtení nákladů na těžbu a zpracování/Je možné,ze těžba nebude rentabilní.Chová se a argumentuje stejně jako jeho oponenti,moje babička říkala"jeden za osmnáct,druhý bez dvou za dvacet.HLAVÁČEK.

  OdpovědětSmazat
 5. Na kauzu lithium by měl být ustavený lidový tribunál.

  OdpovědětSmazat
 6. Hlaváčku, Hlaváčku z 9:45, zdá se že vy všechno víte.Tak nám řekněte proč to memorandum bylo podepsánoa.Řekněte nám také proč někdo podepsal dokument, který je jen "cár papírů". Tak nám řekněte proč vykládá Sobotka, že česká vláda nemá s podpisem nic společného.Tak nám řekněte jak to bylo s intervencemi ČNB.....mohl bych psát další, ale stačí když nám napíšete "skutečnou pravdu". Vsadím 100:1 že nenapíšete nic , protože také nic nevíte.Papouškujete jen to co jste slyšel od svých soukmenovců, neboli fungujete jen jako reproduktor-hlásná trouba. Babiš dostane ve volbách dostatek hlasů a vy a vám podobní ostrouháte mrkvičku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáčku,hlupáčku,kdo ti namluvil,že mám nějaké soukmenovce.Jen říkám,nasazují psí hlavy všichni,jen aby získali body,na tom,co je pravda jim nezáleží.Já nevím,zda bude těžba výrazně zisková,ale oni si také ty dva biliony vymysleli,nebo to jen papouškují.Nefandím soc.dem.,chovají se hůř a hůř,jejich osobnosti jsou tristní,ale doufal jsem,že objevím někoho lepšího,ne demagoga,zatím hledám marně.JAK UŽ ŘÍKALA BABIČKA.

   Smazat
 7. Kdyby nebyla rentabilní, nebude mít cizí firma takový zájem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://aeronet.cz/news/australsky-tezar-zacal-9-dnu-po-podpisu-memoranda-o-lithiu-na-cinovci-vydavat-v-australii-nove-baliky-cennych-papiru-jejich-kotovani-a-valuaci-pritom-zjevne-opira-o-perspektivu-tezby-ceskeho-lithia/

   Smazat
 8. Volit lidovce a Top-09 je vyhodit své hlasy. Pro mě zpráva potěšující.

  OdpovědětSmazat
 9. Mě se zdá že letošní volby jsou o tom jestli budeme poddaní bruselu a nebo ne.

  OdpovědětSmazat
 10. ČSSD se definitivně pohřbila. Je mi líto těch, kteří ji před válkou budovali, ikdyž již nežijí, ale dnešní členové , o lídrech raději nemluvě, si to za svoji pasivitu a hloupost zaslouží. S nimi tam kam patří! Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 11. Pro mě jsou tyto volby mimo jiné odpovědí na zametení kauzy církevní "restituce" pod koberec a výsměch všem lidem, kteří na slib naletěli. Za další, nikoli však druhořadé, to bude zhodnocení působení existencí jako je Stropnický(ANO); Hermann, Bělobrádek(KDU-ČSL); Zaorálek, Havlíček(ČSSD) a několika dalších. Exoty z předešlých vlád samozřejmě ani neberu v potaz.

  OdpovědětSmazat
 12. Na komunisty nic nemají, jen něco z prvohor, kdy na své novověké zločiny zapomínají. Volte proto KSČM !

  OdpovědětSmazat
 13. Jasné je,že pokud volby pro ČSSD,TOP,ODS,KDU dopadnou špatně bude vinen PUTIN a HEKŘI z RUSKA.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.