Reklama

čtvrtek 26. října 2017

Ohromující nesmysly komentátorů o volbách 2017

Jiří Jaroš Nickelli
26.10.2017 ČNL

Když jsem otevřel stránky Práva z 23. října 2017 plné komentářů parlamentních voleb, nevěřil jsem svým očím. Toto že jsou komentátoři, analytikové, kteří mají čtenářské obci předkládal reálný rozbor společenské situace. 
 
Musím politovat odběratele Práva. Ani jediný ze čtyř komentátorů na stránce Publicistika (s.7) podle mého skromného názoru nejenže nepochopil podstatu letošních parlamentních voleb, ale se dokonce ani nepřiblížil realitě, která se občanu přímo nabízí před očima.

Jiří Pehe v článku "Soumrak české levice" tvrdí, že po výprasku v komunálkách nevolí ČSSD "mladí a vzdělanější lidé ve velkých městech", ale že prý (!!) se strana rozhodla (kdypak??), že bude dál "čímsi jako odborovou ústřednou pro starší, méně vzdělané lidi z menších měst a venkova". Nehledě k tomu, že Peheho dělení národa na tyto dvě neexistující skupiny (národ je přece rozčleněn jinak, to přece ví každý nejen sociolog, ale i každý starší člověk) zavání sociálrasismem, nezobrazuje podstatu pádu sociální demokracie! Sociální demokracie se nikdy nestala odborářskou ústřednou pracujících, ale přesně naopak! Lidé ji všeobecně nevolili, protože se stala ústřednou eurocentrismu, eurobyrokracie, centrálou prorestitučních politiků, schvalovatelkou vojáků proti Rusi a nakonec vyhlašovatelkou zavedení eura, které by poslalo na hřbitov především pracující a důchodce, pane Pehe!

Tedy, protože ČSSD ve svém eurotřeštění, nikoli skepticismu, dosáhla vrcholu ve svém předsedovi, který toto vše podporoval, jako věrný vatikánec uvnitř socialistické strany de facto odsouhlasil církevní velkolup zvaný restituce, otrocky naslouchal erouführerin Frau Merkel v jejím třeštění o migraci, a na odchod vyhlásil euro za spásu země a znak příslušnosti k tvrdé Unii! Není-liž pravda, pane Pehe?

Že je pan Pehe ve svých odhadech mimo mísu, si snad cvrlikají i vrabci na střechách.

Podobně se to má s vysvětlováním voleb pana Mitrofanova v článku "Levice" vyhnaná prášky". Pan Mitrofanov správně sice poukázal na historický rozkol socialistů a komunistů, ale nic z jeho významu nevyvodil a nepoučil se. Prohru socialistů vidí naprosto bludně - prý v (ďábelském) působení Miloše Zemana (Sancta Simplicitas, řekl by klasik říjnové revoluce). Prý Zeman "rozmlžil ideové základy a naopak otevřel dveře do strany lidem s naprosto odlišným smýšlením, které bylo často se zásadami soc.demokracie v přímém rozporu (např. Sládkovi republikáni)", konec citace. Tady Alexandr Mitrofanov střelil takového kozla, "o kerým se ani socialistům nezdálo", řekl by soudruh Švejk. Důkazem má být "oposmlouva 1998". Větší nesmysl snad nemůže být. A co potom raketový vzestup sociální demokracie? Co podíl pana Paroubka? To vše byl důsledek satanského komplotu renegátů? Takové pitomosti by se snad ani nemusely tisknout. A co soudí pan Mitrofanov o komunistech? Prý se stali z internacionálů xenofoby a proto jim švihák Okamura vyfoukl hlasy?? Kde na to pan komentátor přišel? Vyhlašovali komunisté vůbec někdy a někde xenofobií? Ani náhodou. Byli komunisté někdy xenofobní vůči například Romům, Vietnamcům, Ukrajincům atd. Na rozdíl od antiruské xenofobie, která se u nás pěstuje dnes bezmála jako zvláštní věda a politický kanibalismus, komunisté nikdy žádnou xenofobii nehlásali. Pan Mintrofanov zde opět předvedl "moc pěkný blábol", jak by řekl mytický ministr ze seriálu "Ano,pane ministře".

Druzí dva komentátoři se pravdě více blíží, ale pouze blíži. Pan Antonín Rašek správně reagoval na kauzu Antibabiš slovy: „Jestli Češi něco nesnášejí, tak je to, když se všichni spojí proti jednomu". To je společenská pravda, kterou potvrzuje i povolební vývoj, který nejvíce prezentuje pan padlý Kalousek slovy o tom, že cesta s Babišem je cesta do pekla nebo do Kremlu, což prý vyjde nastejno. Ovšem jeho analýza o vývoje socialistů je opět vedle jako jedle. ČSSD se prý chtěla sjednotit a - a proto prý odstranila čelné funkcionáře. Opět nesmysl. Tito funkcionáři byli odstraněni, protože překáželi sobotkovskému eurocentrismu,eurovítačství a eurohujerství obecně. Byla tu v podstatě "eurostalinská čistka", která nakonec semlela i své osnovatele. Někdo by to taky mohl označit jinou paralelou tzv. lánského puče", který žádným pučem pochopitelně nebyl, jako "noc dlouhých nožů v ČSSD".

Nakonec uveďme pana Miloše Balabána s jeho "Molotovovým koktejlem". On správně zařadil volební výprask v Česku do evropského rámce od brexitu až po rakouské volby s mladým gymnasistou v čele. Ovšem i pan Balabán se děsí Okamurovy SPD, jako prý strany "bez historie s protiislámskou rétorikou s několika populistickými hesly".  Jestli panu komentátorovi smrdí ideje přímé demokracie a referenda jako populismus, pak ovšem nemáme co řešit. Nakonec komentátor pláče nad změnou charakteru Visegrádu počínaje "problematickým Polskem" a Uhrami. Samo sebou - vychází-li pan komentáror z eurodogmatu, že demokratičtí jsou jen a jen stoupenci tvrdého NATO EU jádra, pak ovšem není co řešit. Všichni ostatní jsou potom schismatikové a heretici anobrž kacíři narušující jednotu trůnu a náboženství Eurounie. Amen.

Závěrem jen toto: Ne komentátoři, ale pan Farský ze STAN odhalil, o co šlo ve volbách Česka 2017 (Právo tamtéž,str.11) : "Budeme ve Sněmovně hlídat oblast EU a NATO, aby se s tím nepohnulo". Ano - to je to pravé ořechové! Česko může volit jak chce, jen nesmí referendem odstoupit z otroctví EU a vojenského jařma NATO. Tyto okovy totiž poutají všechen polistopadový velkolup, a všichni ti současní poraženci TOP, KDU, STANu to moc dobře vědí. Proto chystají novou Panskou jednotu proti "nesystémovým stranám", proto odmítají tak zuřivě referendum. Moc dobře vědí, že velkolup a rozkrádačku republiky mohou ochránit jen bodáky NATO, a nařízení Unie, nikdo jiný.

Pouze matka Historie učí - když se dlouho sedí na bodácích, píchají...


Jiří Jaroš Nickelli,
Historicko dokumentační komise ČSBS Boskovice

50 komentářů :

 1. TOP, Starostové (ten název je protimluv, jak k tomu přijdou stovky levicových starostů v ČR?), KDU-ČSL....jako Panská jednota. Výstižné označení!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:36 Kdyby se voleb zúčastnilo víc mimopražských voličů tak už celá Panská jednota mohla skončit jako sedláci u Chlumce.

   Smazat
  2. Panská jednota - to je fakt přesné. Akorát, že za pány se považují ti parchanti sami. Je to svoloč. Příště to chce vyšší volební účast mimo Prahu. V Praze žije strašně moc náplavy, která se dostala ke korytům a tak velice zkreslí pohled mimopražských občanů na obyvatele Prahy. Tedy myslím ty původní, Vltavou křtěné....

   Smazat
  3. kdyby na ustavnim soudu nebyli dědkove a baby většinou byvali bolševici dnes demokradi co jim čumi futral z voči tak už davno společnost starostu jakožto stanich zaměstnancu zrušil či lepe nechal rozehnat pro vystrahu jinym statnim zaměstnancum viz zaměstnanci čete čro lampasaky poldy a kolturni fronta z okoli znam starosty co byli za kaesče z odeeses či topiči o socanech nemluvě tak jak mužou kandidovat za stranu statnich zaměstnancu zaměstnancu kdy ani vovar neni proti přestože jinak s tuberou kafra i do toho dočeho muje ono pověstne smradlave

   Smazat
  4. Pane Nickelli, Váš článek je velmi výstižný, zejména pak jeho závěrečný souhrn. A už dlouho jsem nezahlédl tak nesympatického člověka, jakým je pan Farský! On je šikovný řečník, ale říká samé lži! Venouš

   Smazat
  5. 17:45 svým projevem budí dojem člověka pod vlivem alkoholu nebo drogy. A když ne, tak z důvodů mentálních, ve stavu naprosté desorientace.

   Smazat
 2. Shodou okolností jsem se teď díval na husitskou trilogii + Jan Roháč z Dubé. Panskou jednotu poslat k ledu babiš má šanci to udělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Au... Vždyť Babiš sám je součástí panské jednoty - htps://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-19-10-2017-jaroslav-kmenta-tomas-trampota/r~b63a7e24b4ce11e7811f002590604f2e/ ...pravděpodobně i hůř...

   Smazat
  2. Radan Brus Jo to je pravda ale může zmáčknout nejhorší škůdce havloidy.

   Smazat
  3. I Ty Brute! V.J.Horák

   Smazat
 3. Oni prohráli, jen o tom pořád neví...;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo je to oni?.......a hlavně, prohráli jsme všichni.... DRŽTE SE, POJEDEME Z KOPCE!

   Smazat
 4. Nejdůležitější je zastavit havlodžihád!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je tak hluboké, že nevidím na dno :-D

   Smazat
  2. Saša, Saša Hehe, don´t worry, don´t worry...

   Smazat
 5. Pan Jaroš Nickelli svým rozborem kritizované autory bohužel nijak moc nepřevyšuje.
  Jmenovaní jsou z výsledku voleb v panice a hlásají svá hloupá dogmata, jenže on to své rozčilení také nezvládá. Ale třeba se časem uklidní a zkusí vidět víc.
  Ke střízlivým a uvážlivým analýzám Paroubka, Kellera, Krejčího nebo Švihlíkové má toto jeho afektované povykování bohužel hodně daleko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byste chtěl po panu Jarošovi moc. Na víc, než afektované povykování, se nikdy nezmohl...

   Smazat
  2. 10:28
   S tím nesouhlasím. Jindy píše rozumné věci.

   Smazat
  3. Vskutku? Co rozumného je na internetu od tohoto autora k nalezení? Obvykle se jedná jen o překrucovaná fakta a řadu účelových tvrzení ve stylu narudlého militantního nacionalismu.

   Smazat
 6. Pro zasmání
  Jeden z nejagresivnějších dezinformačních serverů, Sórošem a CIA financovaný, Šafrem řízený fakenews forum24.cz:

  http://forum24.cz/kdo-nas-dezinformuje-aktualni-prehled-hlavnich-zdroju-a-siritelu-fake-news-v-cesku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:01
   Bojím se, že činnost lidí jako Šafr, Kundra nebo Janďourek moc "pro zasmání" není. Není to k smíchu mj. i proto, že se to dobře hodí k vydráždění podobných blbců z tábora protivného. A různé partičky dobře živené arogantní novinářské verbeže si tu - v přestávkách mezi vernisážemi a rauty - hrají na bojovníky informační války a obyčejnými konzumenty svých žhářských výplodů přitom ve skutečnosti cynicky pohrdají.

   Smazat
 7. TOP, KDU, STAN chtějí kontrolovat tajné služby. Nechápu proč? Vždyť tyto služby jsou něco jako byly Lidové milice pro komunisty.

  OdpovědětSmazat
 8. Autor Nickelli mohl přidat ke čtyřem hvězdám Práva také Kellera. Jeho vysvětlení propadu levice ve volbách poklesem zájmu o ni ve světě také kulhá na obě nohy. Nepotkávám vyžírky ze socialistických stran jako on. Normální občan Evropy má sociální cítění v rámci hranice státu, kde bydlí. Bohužel Keller nedokáže kolegy ve své frakci přesvědčit o nízkých platech za východními hranicemi blahobytných států EU. Ransdorfovi se nemůže rovnat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 4:43 máte pozoruhodné představy o možnostech jednotlivých politiků na různých postech. Možná máte i problém s rozlišením obecného od zvláštního. Z toho i potíže při orientaci v článku i diskuzi.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 10. ČSSD nemá šanci v Praze říkat něco jiného než Kalousek. V průmyslových oblastech mimo Prahu nemá žádnou aktivitu, jen servilně potvrzuje názory západních investorů, což je jen podlézání EU.
  Kromě tvrdého jádra EU, což je Německo a Benelux, se všude něco děje, v Česku měla být vytvořena kulisa téhož.
  Parlamentarismus předpokládá střídání pravicových a levicových vlád. U nás vinou KSČM, která má zatvrdlou chřipku z předané moci a ČSSD, která nikdy ani levicovou nebyla, schizofrenie z postoje k Havlově kulisárně dosáhla takových rozměrů, že svět ani nechápe, co se to u nás vlastně děje. Zmínění komentátoři jsou poplatní názorům, které jsou běžné v pražské kavárně, Bruselu a za velkou louží. Absolutně mimo mísu.
  Nevyřeší nic, jen kopou ještě větší příkop mezi realitou a onou pravdoláskařskou fikcí.
  Já vidím najvětší problém ve sdělovacích médiích. Vedoucí místa jsou obsazena lidmi vystudovanými a pracujícími v zahraničí, nebo zahraničím přímo placenými. Jasně je to vidět na předávaných informacích. Všechno je to přebíráno z USA a jiné informace nemají zdroj. I ten písničkový mišmaš na Radiožurnálu má kořeny v USA, tak je ovládána i ČT, protože vlastní tvorba je mizivá a jiné zdroje jsou podstatně dražší. Zrušte jim koncesionářské poplatky a nastane revoluce, protože se rozprchnou jako obtížný hmyz.

  OdpovědětSmazat
 11. Jenom bych doplnil. KSČM se stala salónní opozicí. Vyjma posledního případu (lithia) byly její protesty velmi nedůrazné. Dolejš v televizních "duelech" vypadal spíš jako předseda fun klubu top 09, než jako zástupce diametrálně odlišné ideologie.
  To vše vedlo k výsledkům, které dnes známe. Zatím jsem nezaregistroval stopy nějaké výrazné sebereflexe vedení jak komunistů, tak socanů. Zdá se, že jak Filip, tak Sobotka se křečovitě drží svých židlí a raději by vyměnili své voliče, než odstoupili ze svých postů. Přitom právě personální výměna ve vedení obou partají je základní kámen opětovného získání důvěry voličů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto si Dolejše čété tak ráda zve, včera tam perlil zase. No, hlavně že si pěkně načechrá čupřinu, to je opravdu podstatné pro voliče komunistů. Hned na první pohled poznáte, která bije.

   Smazat
  2. Sebereflexe musí proběhnout na sjezdu, nebo sněmu, nebo jak tomu kdo říká. Otázkou je, na kdy si ho kdo svolá. Čím dýl to bude trvat, tím hůř pro jednotlivé aktéry.

   Smazat
  3. 6:00, 8:27, 8:52 vypadá to, že Filip sklidil na jednání ÚV KSČM pěknou nakládačku, když pro ČT dávil slova s ještě větším množstvím éééé než obvykle a nakonec pravil, že bude dobré poskytnout prostor „mladším“. Samozřejmě blbce recept a Josefu Skálovi mejdlo na schody. Snad schopným a skutečným komunistům, řekl by racionálně uvažující, skutečný komunista. Když už se s blouznícím Dolejšem, pod balonem názvu té partaje, prakticky bez námahy a rizik, ve vysoké politice vznášel nepříliš užitečně dvanáct let. A navíc, přispěl k uštvání M. Ransdorfa, který jemu a Dolejšovi konkuroval a nebyl dost po vůli. Filip ani nemusel, jak se odkopal.

   Smazat
 12. Já ty kokoty, po vlastních zkušenostech, nečtu a mám pokoj. A že nejsem "obohacen" jejich slinty, mi kupodivu ani nevadí:o)

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Nepodléhejte panice, ještě ani neproběhlo první kolo a už máte strach ze třetího. Proceduru jste popsal dobře, ale není třeba podléhat hysterii. Správně Miloš dopředu upozorňuje poslance na nebezpečí předčasných voleb. Těch se všichni, vyjma Babiše, bojí jako čert kříže. Však oni se domluví, buďte bez starosti.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 14. 8,11
  Nejsi ty příBUZNA s Honolulanem z Hornodolní řiťky???!!!!
  Máte podobný bláboly o ničem,tím se ta vaše dementalita ještě zviditelňuje!!!!:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 15. 8,26
  Vzhledem k tvojí jednoduchosti.....určitě!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Jooo, to dnešní modrohnědé Právo.

  OdpovědětSmazat
 17. Pan Jiří Jaroš Nickelli podléhá iluzi v tom, že by kdo mohl považovat onu stránku Práva zvanou "Publicistika" za publicistiku.
  Ve skutečnosti to, co se tam může dočíst, nejsou analýzy, ale trapné pokusy o utváření názoru čtenářů v duchu euro-atlantismu (tj. těch jejich jandovsko-zaorálkovských "hodnot"). Jinak řečeno jde o manipulaci čtenářů. Propaganda se tomu také říkává, nikoliv publicistika.
  Dlouho jsem to i čítával, ale před několika lety mi ruply nervy, a Právo neberu a nečtu. Nemám zapotřebí si těmi jejich trapnostmi cuchat nervy ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Opluštile 10:24 mám z Vás v tuto chvíli pocit, že až neuváženě machrujete. Domníváte se, že příspěvky pánů např. Balabána, Rašky, Eichlera, Kellera a v tuto chvíli nevzpomínám na některé další třeba i z jiné části politického spektra, jsou tak úplně nanic? Jistěže odchod M. Hekrdly z Práva má svoje důvody. Na druhé straně uvažte, že bez inzerce, nebo dostatečného sponzoringu tištěné noviny dnes těžko obstojí. Natož aby svého majitele dobře živily. JiH

   Smazat
  2. Souhlasím, jmenujte tiskovinu, která není sajrajt. Kromě Kellera se Právo číst určitě nedá.

   Smazat
 18. SOUHLASÍM S KOMENTÁTOREM. Právo je k nečtení, ale který deník je na tom lépe? Prostě naše media uchvátila potřeba peněz pro hladovějící a meditační projevy pisálků jsou vydávány za novinařinu.
  Jinak doporučuji začít neutralitou státu, to nejlépe poznáme "kamarády", na vystoupení z EU je čas.

  OdpovědětSmazat
 19. PRÁVO? Vše je jak má být!Majitelem je Kalousek s Čírem a hlásnými troubami jsou troubové-Mitrofanov Pehe a další vlastizrádná verbež!

  Pavel Beran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Pavle Berane, jestli jste schopen napsat takový nesmysl, nutně jste omezenec. Majoritním vlastníkem deníku Právo je jeho šéfredaktor Zdeněk Porybný, který byl právy ke značce obdarován tehdy střídajícím, momentálně slovenským předsedou KSČS. Byl Pavol Kanis a to za podpory některých tehdejších členů Ústředního výkonného výboru té strany, kdy Porybný zaručoval radikálně levicovou linii proti tomu, že mělo hrozit, že se tehdejší Rudé právo stane „stranickým věstníkem“. Pro věc získal i zaměstnance RP, zejména redaktory, kterými byl finančně podpořen jako společníky. Ty postupně vyšachoval. Když pane Berane nevíte, nekazte diskuzi a mlčte.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.