Reklama

sobota 21. října 2017

Okamžitý globální úder USA? Dvě ruské zbraně způsobí Američanům vrásky

Ilja Novickij
21.10.2017 Politikus, překlad Eurasia24

Spojené státy chtějí dostat Rusko do kouta svým programem okamžitého globálního úderu. Rusko ale bude disponovat odpovídajícími prostředky obrany i odvetného úderu.


Oznámení Pentagonu o zahájení prací na výstavbě komplexů okamžitého globálního úderu přinutilo Rusko a Čínu otevřít tuto otázku na tiskové konferenci věnované systémům protiraketové obrany (PRO) na půdě Valného shromáždění OSN. „Odzbrojující úder“ předpokládá takové navýšení účinnosti zbraní globálního úderu, které jim zajistí převahu nad všemi typy prostředků PRO ostatních zemí. To naruší existující strategickou rovnováhu sil a vyvolá nové závody ve zbrojení včetně posilování jaderných sil.

Nebezpečí americké vojenské iniciativy vyplývá z toho, že strategie okamžitého globálního úderu počítá se současným použitím jak útočných, tak i obranných zbraní. Ty jsou i v nejaderné variantě schopny plnit stejné úkoly jako zbraně jaderné, protože „náhlý“ úder je namířen proti jaderným zbraním protivníka a je kryt prostředky vlastní PRO.

K naplnění tohoto cíle mohou Američané využít mezikontinentální balistické rakety s konvenčními hlavicemi, křídlaté rakety Tomahawk, hypersonické střely typu X-51 Waverider, poháněné náporovým motorem, nebo i nové útočné kosmické zbraně vycházející z nyní testovaných mini-shuttlů (malých bezposádkových raketoplánů) X-37B. Podle expertů by byla ke globálnímu úderu využita hlavně kombinace hypersonických a kosmických útočných prostředků.


Proti hyperzvukovým zbraním a satelitům


Rusko se proto snaží vytvořit vícevrstevný systém obrany založený na systémech jak vzdušné, tak i kosmické obrany, tedy i na komplexech S-400 a S-500, přičemž druhý z nich bude schopen zasáhnout i cíle na nízké orbitální dráze. Vývoj systému S-500 je tedy ruskou odpovědí na americký vývoj hyperzvukových útočných zbraní a satelitních prostředků vícenásobného použití.

Rusko tak má podle přibližných odhadů zhruba 5 až 8 let na to, aby v uvedených oblastech vývoje zbraní dosáhlo parity s USA a zabránilo tak možnosti provedení okamžitého globálního úderu.

Mimo to se v ruské armádě objeví nový, moderní radar zajišťující kontrolu prostoru na všech směrech, ze kterých může hrozit nebezpečí raketového napadení. Radar se stane součástí informačního systému vrstveného komplexu vzdušné a kosmické obrany. Ten by měl jednak včas zjistit pokus USA o globální úder, jednak určit i jeho rozsah (počet použitých nosičů).


Jaderná obrana Ruska

Další perspektivní zbraní v rámci odvracení útočných snah USA je připravovaná těžká mezikontinentální balistická raketa Sarmat. Díky vysokému výkonu raketového motoru a díky složité, těžko předvídatelné dráze letu je schopna zasáhnout území USA z nepředpokládaných směrů (např. z jihu).

Hlavní obranou Ruska je však jeho „jaderný štít“, a to včetně systému odvety Perimetr, který garantuje provedení zničujícího odvetného úderu za jakýchkoli okolností a situace.

Zejména proto se v poslední době zvýšila frekvence jednání o nutnosti jaderného odzbrojení. USA očividně počítají s tím, že do budoucna získají vytvořením nové globální hrozby na světové scéně strategickou výhodu.

Vojenští experti ale doporučují Spojeným státům obrat ve vojenské politice, protože již samotná možnost okamžitého globálního úderu byla mnohokrát zpochybněna jako další americký mýtus.

Uvedené téma se objevilo v předvečer přijetí rozpočtu USA na příští rok. Pentagon se jím snaží vytvořit iluzi americké neporazitelnosti a doufá, že díky němu získá při projednávání rozpočtu „jackpot“.
- - -

22 komentářů :

 1. Ze svého pohledu si myslím,že by to byl hodně drsný úder komerčními zbraněmi,náloži,aby mohla čekající armáda u Ruských hranic,dorazit zbytek odporu.Hezky se to plánuje někde v krytu,sekretářka na klíně,kafíčko na stole,vínečko se chladí,ale dopadnout to může úplně jinak.Tohle všechno ví u Putin,tak dělá všechno proto,aby to USA překazil.Jde o to jestli mu ten čas nechají,aby dozbrojil armádu potřební technikou.Jenže jak už Putin prohlásil,když není jiná možnost,musím dát první ránu.

  OdpovědětSmazat
 2. Stačí jedna fangle na Yelostone a jaká byla Amerika,snad si někdo schová fotku.....to ví i Korea,takže sbohem Ameriko.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O Yelowstonu se mluvi uz dlouho a jeste nebouchnul. A vubec neni jiste, ze by bouchnul. Skutečnost není americký film, kde nakonec všechno bouchne a tim se problém vyřeší.

   Smazat
 3. Bravo. Ta úžasná obdivovaná Amerika, náš velký vzor a rádce, páníček našich lokajíčků, ochránce míru, pravdy a lásky ... hnus, na zvracení, kam to některé národy dopracovaly. Navěky hanba Havlovi a ostatním podpindosům, kteří zavlekli naši zem do konečníku téhle odporné a sice zdechající, ale o to víc nebezpečné velmoci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Národ bych tomu neříkal, je to sběř.

   Smazat
 4. Rusové mají vypínač(Chybiny), kterým ssarmádě USA zhasnou a ta se pomlátí navzájem. A jajich rakety jim pošlou spátky na hlavu. Tak není proč se bát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kéž by to tak bylo ....
   Nechci žádnou válku, ani tu studenou, ale pokud si mám vybrat - ať žije Rusko!

   Smazat
  2. Máš pravdu at žije Rusko a prezident Vladimír Vladimirovič Putin.

   Smazat
  3. hahahahááááááááááááááááááááááááááááááááá, asi tak nějak a amíci to dobre vedia, ide im iba o to, aby bol schválený čo najvyšší rozpočet na zbrojenie

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. Všechno je špatně, každé zbrojení, každé vojenské soupeření. Dovede si někdo vůbec představit jaký ráj by mohl být na zemi kdyby se nezbrojilo ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidstvo musí být pod stálým tlakem. Ráj ničí tělo,duši i civilizaci. Řím,Babylón a další skončili katastrofou. Ve válkách již nelze vždy předvídat vítěze. Na každou zbraň existuje protizbraň.

   Smazat
 7. Mysl těch US hunů patrně zdegenerovala až do takové míry, že tito si snad ani nepřipouštějí okolnost, že plánováním (a případným uskutečněním) svých prvních "odzbrojujících" úderů na kohokoliv hrubě porušují zásady mezinár. práva, zejména zásady Charty OSN.
  Na jedné straně se zaklínají floskulemi o šíření civilizačních hodnost, na straně druhé i ty nejpodstatnější hodnoty, které sami (spolu)koncipovali, sepsali a poté pro sebe i ratifikovali, hrubě porušují.
  Tudy cesta nevede a nepovede!
  Protože, co lidstvo lidstvem je, a bojuje o své zájmy, nikdy nenastala situace, aby účinnost jedné zbraně, válečné taktiky atd. nebyla brzy vyvážena nějakou další.
  Je to jen plýtvání energie, zdrojů a špičkových lidských kapacit. Těch, které by jistě mohly být využity daleko smysluplněji.

  OdpovědětSmazat
 8. Stejně fantasmagoricky blufoval před třiceti lety Reagan a jak dopadly jeho hvězdné války ? naprostým fiaskem. Koho chtějí Američané ohrožovat hyperzvukovými zbraněmi, když Rusko je v této kategorii 10 let před nimi ? Koho chtějí ohrožovat protivzdušnou obranou, když rusko má ve svých systémech 20 let náskok ? Koho chtějí ohrožovat, když Rusové jejich systémy prostě vypnou a bude po ptákách ? Zase jen snění amerických blbů, aby vytáhli z kapes daňových poplatníků další stovky miliard dolarů, protože Trump jim slíbil zvýšit rozpočet.

  OdpovědětSmazat
 9. Připadá mi zvláštní, jak málo je reagováno na skutečnost, že existuje stát, který nejen po libosti kdekoli vojensky i jinak zasahuje podle svých zájmů, ale i zcela bez zábran vyhlašuje, že mu jde o to, dosahovat schopnosti válečnými prostředky kdykoli zlikvidovat kterýkoli jiný stát, aniž by sám utrpěl škody. Je to záměr natolik nemravný a natolik v rozporu s vrcholnými mezinárodními akty o míru, o vztazích států, s mezinárodním právem ... , že to je zločinné. Takovým státem se staly, dnes už zcela nezakrytě USA. Z toho pak logicky plyne, že každý jeden, který tuto politiku nebo jednání USA schvaluje, nebo jakkoli jinak podporuje, podílí se na zločinném jednání. Tak jak nemůže platit, že jednotlivec rozhoduje o každém z ostatních, nemůže platit, že jediný stát rozhoduje o kterémkoli z ostatních. K čemu by pak byla formulována lidská práva, k čemu by pak byla třeba Charta OSN.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolego 16:46
   Myslíte to scela upřímně, ale na tuto otázku jste si vlastně sám odpověděl. K NIČEMU .
   Kolik bylo všelijakých chart a podobných událostí, které byly přijaty v mezinárodním poli a k čemu to vedlo a vede? Vždy si tento hegemon udělá po svém
   a rozhodne se jak on považuje za rozumné. Ano za rozumné, ale jen pro něj. Ať je v Bílém domě jakákoliv postavička, vždy bude rozhodovat v zájmu zbrojařských korporací a na obyvatele z vysoka kašle. Lidem se to zdůvodní, že Rusko je agresor a amíci se musí bránit. Všichni víme, že se v daném případě jedná o mezibárodního teroristu, který vyvolává v ostatním světě jen konflikty, různé revoluce, různých barev a doposud mu v tom ještě nikdo nezabránil.
   Rovněž vidíme, že propaganda tohoto hegemona je na takové úrovni a tak dokonale rozpracovaná, až z toho mrazí. Jen buďme rádi, že je Vladimír Putin na svém místě, jenže takových osobností bychom potřebovali daleko více na této planetě. Vůbec se nedivím Rusku, Číně a nakonec i KLDR, že se takto brání. No jiná možnost asi už není.

   Smazat
  2. Ale je!!!! totální embargo na Ameriku !!!!! Nevíte co vznikne ? Pádné měna - dluhy ,chaos ,anarchie ,to je ŘEŠENÍ NA AMERIKU !!!

   Smazat
 10. Čím dál víc se ukazuje, že měli komunisti pravdu co se týká "mírumilovné" "demokratické" Ameriky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:45 Přesně tak měli ve všem pravdu.

   Smazat
  2. Souhlas, naprostá pravda.
   Když si jen uvědomím, že tato žumpa mezinárodních elit, se prohlačuje za elitou národa, je mi zle. Jen se podívejme kolem sebe, kolik takto zmanipulovaných hlupáků je kolem nás a bohužel i v nejvyšších místech, je to opravdu katastrofa. Zaprodanectví, vlezdoprdelství a vlastizrada je dnes v módě. A někteří se tímto prohlášením ještě navíc chlubí a není jim vůbec stydno. Dokonce to prohlásí před veřejností. Typ: před nedávnem Kalous.

   Smazat
 11. Zde Pervert Ocasnik
  Jen si vrany klovejte oci mi nevyklovete ,mame zde v juesej vse, buzeranty lesby ,pod oboji, perverty na deti psy kozy kocky a slepice .V Hoolyywodu se sousta na gauci :interview pelech:.Deti maji dva tatinky a vcera dokonce v poradu pro deti vesele vystupuji dva buzeranti majici syna cca 6 let stareho . Nerikaji kdo ho porodil . Pokracuje dej stupiditami obtloustlych hercu kteri krakaji nesmysle jako prevazna cast obyvatel zeme. Pro ne je to preci natacene cene a poustene
  Cim tlustci tim lepsi vzdyt kdo je hhubeny brzy bude studeny.Dopoledni show pro house waves se neda divat sedi kravy v radach ve studiich a tupe se smeji na pokyn rezie ktera jim to diktuje svetelnymi napisy. Samozrejme thema hodni neegri ,uchylove deti maji ve 4 letech pravo na to rici jakeho jsou pohlavi . To vse zavedl homosexual Obama ,zde dukaz vypovida kurak ktery ho cadil v limuzine a je pred smrti ,ma nador na mozku proto mluvi.--https://www.youtube.com/watch?v=nwgD-8Bj_Qs

  OdpovědětSmazat
 12. https://www.youtube.com/watch?v=cZtx1yuixVQ

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.