Reklama

.

.

sobota 7. října 2017

ORF: Sankční spirála přišla Evropu pěkně draho!- kou -
7.10.2017 PrvníZprávy

Protiruské sankce přinesly Evropské unii velké ztráty, uvedla rakouská televize ORF s odkazem na provedenou studii. Rovněž výrazně poklesl vývoz zemědělských produktů. To lze vidět na příkladech Řecka a Kypru, kde došlo k největšímu poklesu. Přičemž v polovině září EU protiruské sankce prodloužila, ačkoliv je zjevné, že sankcemi ničeho, než poškozování vlastních producendů, nedosáhne.

Podle rakouského Institutu pro ekonomický výzkum se vývoz do Ruska snížil o 30 miliard eur. Nejvíce to zasáhlo Německo, stejně jako dodavatele zemědělských produktů - Řecko a Kypr, sdělil televizní kanál.

Protiruské sankce Evropské unie a následné protisankce vyšly Rakousko pěkně draho. Ruský vývoz klesl o jednu miliardu eur, podle nové studie rakouského Institutu pro ekonomický výzkum, kterou ji zadal Evropský parlament.

V důsledku války na východě Ukrajiny v roce 2014 vypukla sankční spirála. EU přijala protiruské sankce a Rusko uvalilo represivní omezení. Od té doby se objem obchodu mezi Východem a Západem výrazně snížil.

Kvůli sankcím sama EU nemohla do Ruska vyvézt zboží v hodnotě 30 miliard eur, vyplývá z nové studie rakouského Institutu pro ekonomický výzkum (WIFO).

Třetina poklesu vývozu spadá pouze na Německo. Nejvíce je postižen strojírenský a automobilový průmysl. To pocítilo Rakousko, které je významným dodavatelem německého automobilového průmyslu.


Související článek:


17 komentářů :

 1. Když jde EU na porážku a do pekla, tak na pořádném koni.Sankce nařídily USSA a loajální hlupáci se poslušně přidali a přišli tak o své zisky i letitá místa na ruském obchodním trhu.Sankce pomohly Rusku k seberealizaci, vybudování větší soběstačnosti, evropské trhy zaplnily firmy z Číny a Indie.USSA si podmaňují EU k obrazu svému, od modelu dva prstíčky k vám strčíme, až po svévolné drandění amerických vojáků v obrněných křápech v celé své EU kolonii a vnucování svého předraženého zkapalněného plynu i uhlí.Celá šaškárna je pro přípravu a cvičení k finálnímu útoku na RF, za pomoci evropských zdrojů a vlastního finančního vojenského sponzoringu.A bude ještě hůř!ČR se již pochlapila dobrovolným odevzdáním své nejstrategičtější suroviny dneška-lithia v hodnotě 3-6 bilionů korun, ausralsko-americké nadnárodní korporaci a to za socanský polibek!ČR je již nyní vycucnutá, rozkradená, v ničem soběstačná, závislá na montovnách, skladech a podvodných, nesmyslných dotacích a lid jen odevzdaně čeká, až bude mít jen a pouze holé zadnice.

  OdpovědětVymazat
 2. Poslouchat USA a být k nim naprosto loajální, se EU jistě vyplatí!

  OdpovědětVymazat
 3. směšná byla medializovaná jablečná žranice Poláků. Češi žerou výrobky z polských sviní a zdechlin, solí si posypovou solí, jistě by se našlo víc příkladů. Sankce ze strany Putina už jen z toho důvodu lze hodnotit jen jako vlastenecký počin.Nedávná aféra se západoevropskými vejci je možná jen špička ledovce. Druhořadé obyvatelstvo Evropy, v to čítaje Češi, mají, co chtěli. A bude hůř. Aspoň ty banány že máme. A Rusům? Držím palce, aby vydrželi.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobře jim tak zmrdům at je Rudko ještě více přidusí.

  OdpovědětVymazat
 5. Jo tak je to když je někdo vazalem usa dobře jim tak.

  OdpovědětVymazat
 6. Všechny ty sankční opatření jsou jen důkazem toho, že vládní elity nejsou vůbec elitami, ale jen hlupáci co mají rádi sebepoškozování, psychiatři pro takové mají své označení, která říká , že se nejedná vůbec o normální lidi.Jen nechápu co nás vede k tomu, že jim to vše trpíme.Ve druhé polovině 90 tých let předpověděl historik Dušan Třeštík, že na dveře nám klepe nová forma feudalismu, tenkrát se mi to moc nezdálo, nyní jsem pochopil, že Dušan věděl co říká.Novodobá hraběcí milost se neptá svých poddaných, kmání robotují a odvádějí panstvu daně a panstvo hýří a hraje si na válečné stratégy. A protože se dějiny opakují přijde jednou doba kdy panstvo opět dostane pořádně na prdel.

  OdpovědětVymazat
 7. sankce proti Rusku je naš chléb pro zachováni demokracie v eu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrou chuť..

   Vymazat
  2. Myslím, že EU pod kuratelou USSA, za chvíli nebude žrát ani ten válečný komisárek!

   Vymazat
 8. Být "spojencemm" a vazalem USA, je destruktivní a smrtící!

  OdpovědětVymazat
 9. A teď trochu pohledu do budoucnosti. Myslíte si, že po skončení sankcí se Rusko pohrne do obchodu se západními zeměmi, když ví, že od nich může každou chvíli očekávat opětovné uvalení dalších sankcí. To by snad opravdu udělal jen blázen. Hošánci z EU, ruské trhy jsou pro vás v nedohlednu. V převážné většině si to Rusko vyrobí samo, nebo potřebný tovar nakoupí u spolehlivého obchodního partnera.

  OdpovědětVymazat
 10. Dobře bude na světě, až všechny země budou moci uvrhnout sankce na USA. Kdysi se USA izolovaly od ostatních zemí, tak co zkusit opak - "ostatní" země se budou izolovat od USA. Hned po poklesla válkychtivost, ale ta hrůza zbrojařů, militaristů a jejich rodin: postihla by je bída, bídoucí, možná, že by klesli na úroveň střední třídy - a kdo by dokázal být tak surový k těm masovým vrahům???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16.30-omyl, sankce budou platit a přitvrzovat do té doby, dokud USA a jejich pastolízalové, nepokoří Rusko vojensky či ekonomicky.Nevěřte tomu, že sankce vůbec někdy skončí.USA si nemohou dovolit, aby jejich vazalové z EU rozvíjeli masívní obchodní styky, bohatli a udržovali přátelské vztahy s RF.Obrovký strach mají ze spojení Německa a Ruska, proto Evropu rozvrací a nutí ji masivně zbrojit, uměle zvyšovat strach a nebezpečí z RF.Nyní je doba, kdy USA již z plezíru nemohou napadnout a rozvrátit zemi, která je středem jejich zájmu.Takže nepřipadá v úvahu napadnout Rusko, Severní Koreu, Írán a další středobody, včetně států, které nevlastní jaderné zbraně, jako Venezuela.Jediným řešením odizolování tohoto satanského státu je článek 16.47 to, co popisuje by bylo velmi účinné.Ale ekonomika USA stojí převážně na zbrojním průmyslu, tak místo válčení, nutí své "spojence" z NATO navyšovat HDP, kupovat americké zbraně a dále udržovat správné obchodní vztahy a Blízkým východem a dodávat zbraně do míst konfliktů a tak ho donekonečna udržovat.

   Vymazat
  2. Nakladatelství Svoboda vydalo v roce 1983 soubor sci-fi povídek "Experiment člověk". Výbor uspořádal Ivo Železný. Gert Prokop (NDR) popisuje poměrně realisticky ve své sekci pod názvem "Copak nohy se také kradou ?" vizi USA koncem 21.století. Skutečnost se k této vizi přibližuje. Stojí za přečtení.
   PeS

   Vymazat
 11. Kyvadlo dějin se zastavuje a pohne se druhým směrem, tímto smete všechny válečné štváče, zloděje, lháře, podvodníky a lumpy. Potom bude mír.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:55 Kéž byste měl pravdu a splnilo se to.

   Vymazat
 12. 17.05,naprosty suhlas!Juesej sa chystali na nadvladu nad svetom,ale zatim sa to nekona.Co je pre neokons sklamanie
  .Smrt amerike!

  OdpovědětVymazat