Reklama

pátek 20. října 2017

OSN ohromila Západ prohlášením o nezákonnosti protiruských sankcí

20. 10. 2017     zdroj

V Organizaci spojených národů byly protiruské sankce nazvány nezákonnými z několika důvodů. Příslušné prohlášení učinil na mezinárodní tribuně zástupce OSN Idris Džazairi. Podle jeho slov uškodily sankce, uvalené na Ruskou federaci, zemědělství Evropy i Ruska, ale postoj Moskvy se v ukrajinské otázce nepohnul z místa. Džazairi zvláště zdůraznil, že když omezující opatření vedou k negativním důsledkům pro strany, které nemají přímý vztah ke konfliktu (válka na Donbasu), jsou tyto sankce nezákonné.

Úředník mezinárodní organizace soudí , že v důsledku sankcí na obou stranách byla porušena lidská práva, protože byly způsobeny ekonomické škody zemím, a tedy obyčejným občanům těchto zemí. Domnívá se, že v takových případech je třeba předložit škodu těm stranám, které tato omezení zavedly.

Džazairi vyzval všechny země světa, aby se zřekly jednostranných opatření vlivu, protože nejsou v současných podmínkách efektivní. Připomeňme si, že rakouská agentura vyčíslila ztráty EU kvůli sankcím na 30 miliard eur. Více než 11 miliard eur připadlo na Německo. 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Ten Džazairy je tedy blbec a "negramot", který ničemu nerozumí a nic nezná a ještě navíc primitiv, který ani chápat nedokáže. Neměl jsem až dosud představu, jací imbecilové jsou v OSN a požaduji tímto a evidentně oprávněně, její zrušení. OSN se stává stále více přítěží planetě a lidstvu, respektive jejímu zdárnému vývoji, ve kterém Západ předběhl ostatní státy světa hodně a ty mu to vracejí právě tím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, tak já bych ho nahradil, měl bych vyšší plat.

   Smazat
  2. 1:22 No západ hlavně předbíhá v bezcharakternosti, mamonu, lžích, intrikách atd. zkrátka vyznává"západní hodnoty". OSN má pod palcem opět "charakterní" pindos. No a když někdo řekne jednou za čas pravdu, tak se můžeš posrat a hned, tak nějak dle "západních hodnot" začneš urážet. Děláš "chytrýho", přitom na tebe všichni serou i ten pes :oD

   Smazat
  3. Pokud chcete dobře popsat primitiva, jukněte do zrcadla.

   Smazat
  4. Vidím jen nadgénia.

   Smazat
  5. 11:51
   Nad genitála.....

   Smazat
  6. To na co až nyní přišla OSN ví celý rozumný svět dávno.Sankce těžce poškodili
   evropu i USA a rusku neublížili,naopak mu
   pomohly k posílení a samostatnosti v zemědělství a získat nové spolehlivé trhy na východě o které navíc západ přišel.Sankce byly navíc vyhlášeny ze smyšleného důvodu spojeného s občanskou válkou na ukrajině,kterou vyvolaly a zaplatili USA a západníé evropa ji dodnes podporuje.

   Smazat
  7. 11:03 - velmi správně, až na ten strašný pravopis! Co takhle shoda?! y -i !!!

   Smazat
  8. Blbec jsi ty, ale koho to zajímá, že nulo.

   Smazat
  9. Západ predbehol všetkých ostatných asi tak, ako keď mafian predbehne statočných ľudí. No každému statočnému sa také čosi bridí, a nikdy sa nezníži na úroveň mafiana.

   Smazat
 2. 1:22 takže označuješ za pitomce někoho, kdo konstatuje, že sankce poškodily EU třiceti miliardami, z toho SRN jedenácti miliardami Euro, že škody zasáhly ty, kteří z důvody sankcí nemají nic společného, aniž by sankce na předmětu jejich zdůvodnění cokoli změnily? Protože nic z toho nevyvracíš, vyvrátit nejsi schopen, jsi tím pitomcem ty. Ideologu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kuky : Ba..ba ..

   Smazat
  2. Jinak to nejde, přece, státy zastupují vlastní občany, kteří se podílejí na vládě svými jimi zvolenými zástupci, kteří tak rozhodli právě proto, aby byli ti jejich občané chráněni před porušováním mezinárodního práva, které by mělo za důsledek utrpení a asi i změny a nebo dokonce zánik jejich států, kterých jsou tito jejich voliči-občané přímými "podporovateli" a to protože v jejich vlastním zájmu.

   Pokusil jsem se to vysvětlit jedinou větou, protože právě tato fakta by měl na Západě při jeho vývojové úrovni už každý znát a chápat, přičemž jde o komplex vědomí, které definovat trvá negéniu pro hloupého příliš dlouho a vymykalo by se to možnostem psaného textu v diskusi NR. Doufám tedy ve Vaši alespoň minimální Západní inteligenční úroveň a jen připomínám.

   Smazat
 3. Jenže je otázkou, koho měly sankce skutečně poškodit. Stále častě a stále víc jsem přesvědčený, že hlavní kormidelníci a architekti západní politiky jsou pod vlivem někoho, kdo stojí v pozadí.
  Jednoduše. I blbcovi musí být jasné, že jsou sankce neúčinné. V minulosti nikdy nevedly ke změně postoje země, ne kterou byly uvaleny a ve většině případů dopadly na obyčejné lidi obou stran. Jak té sankcionované, tak těch, které sankce uvalily. Tak že omyl se zdá být vyloučen a na stole zůstává pouze zlý úmysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem ještě větší blbec než by jste čekali , protože od samého počátku jsem tvrdil, že sankce udeří na Rusko jen krátkodobě a že 2 let Rusové dosáhnou plné soběstačnosti. No plná není, ale moc už k tomu nechybí. Kde byly Rusové třeba v r. 1941 se svou voj. technikou a kam se dostali do r. 1945. Rusové nejsou blbým národem - jen strašně pohodlným - a teprve až když jim začne téct do bot pak se teprve projeví v plné síle. Další paralera , kde byli za Jelcina a kde jsou dnes za Putina,

   Smazat
 4. Dzazairi konstatuje fakta.proto je blbec ?zvlastni dusevni pochod .Zapad predbehl ostatni staty ?Procpak asi ?co takhle zdimanim tech ostatnich

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 6. To prohlášení neříká nic převratného, co by si většina lidí již dávno nemyslela. Ale o to nejde, jde o to, že to je projev sílící pozice Ruska na globální scéně a naopak upadající pozice Západu. Kdo čte Pjakina, ví více. P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. Nazvat někoho blbcem,to už je velká odvaha zvlášť když je autor sám blbec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, zírám, kolik lidí mne už zná.

   Smazat
 8. Rád bych sezastavil u poslední věty tučného textu. Cituji: Džazairi zvláště zdůraznil, že když omezující opatření vedou k negativním důsledkům pro strany, které nemají přímý vztah ke konfliktu (válka na Donbasu), jsou tyto sankce nezákonné. Konec citace. Tedy z toho logicky vyplývá, že pokud by sankce přinesly pozitivní důsledky pro strany, které nemají přímý vztah ke konfliktu, byly by zákonné? Například zboží nedodané sankcionované straně by bylo levněji prodáno straně nezůčastněné,(pozitivní důsledek) pak sláva, sankce jsou zákonné! Ach, jak je ta politika srozumitelná a lidská. Zkrátka User friendly.

  OdpovědětSmazat
 9. Na velkou soběstačnou zemi žádné sankce neplatí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:05):
   Sankce jistěže Rusku příliš nepomohly, spíš z počátku uškodily.
   Protože mu do značné míry přiškrtily přístup k fin. trhům a vyspělým technologiím, tj. investicím do průmyslu.
   Na druhou stranu napomohly Rusku stabilizovat a dokonce i rozvinout některá do té doby víceméně stagnující odvětví (zemědělskou a potravinářskou výrobu). A zřejmě i obranný výzkum/vývoj/výrobu.
   Souhlasím s tím, že takto soběstačnou zemi s nepřehlédnutelným bohatstvím a lidským potenciálem bude možno sankcemi sotva porazit. A to je dobře. Ne nadarmo se říká, že: Co tě nezabije, to tě posílí ..

   Smazat
  2. Jak řekl pan president Zeman, mnohaleté sankce nepoložily ani Kubu. Nejzajímavější na tom je to, že Evropa vlivem sankcí úpí a USA vesele zvyšují objemy spolupráce s Ruskem. Takže se nabízí otázka kdo je tady za blba?

   Smazat
 10. Myslím si, že nikdo nemohl od těch sankcí očekávat něco zásadního. To by mělo být jasné i úplnému laikovi. Celé sankce jsou spíš jakési gesto. To že na sankce doplatí firmy EU bylo jasné už při jejich zavádění, ale je naprosto postavené na hlavu, že neúčinné sankce jsou nezákonné a účinné by byly zákonné. Jsou to ale hlavy... A takto se postupuje i v případê demokratické - nedemokratické.

  OdpovědětSmazat
 11. Konečně se to pochopili i v OSN.

  OdpovědětSmazat
 12. Neříkal něco podobného už náš prezident Zeman? Vrhnou se na OSN nyní také s kritikou a dehonestací jeho osoby? Je to všechno k smíchu......

  OdpovědětSmazat
 13. Je pozoruhodné, kolika pisatelům stačí nahradit argumenty skřeky nadávek. Pokud se někdo domnívá, že někdy byly či dnes jsou sankce proti jiným státům, vyhlašované velkokapitálem účinné, tak nechť předloží čísla. Jistě, cílem tzv. sankcí vůbec není dosažení změny v politickém chování země, ale cílem je diverze, poškozování jiných národů se snahou si je zotročit, vytunelovat jejich bohatství. Samozřejmě velkokapitál nedovede v touze po moci a penězích tam, kde nemůže masově svými raketami a bombami vraždit, nic jiného, než vyhlašovat sankce. Pokud by měly kdy sankce za cíl napravovat hříšníky, pak by musely být USA a EU trvale pod sankcemi a nejlépe v izolaci od ostatního světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi považujete ty moje skvělé definice za skřeky a nadávky, doběhlo mně, no, přece jsem to já, kdo je napsal a ne bezdůvodně, jak myslím, jak určuji nynější směr Vašeho pohledu, předpokládám, ale až po mnou Vám zprostředkované informaci, na kterou ještě čekáte, protože jste nepozorný ignorant, bez urážky, také definice, spatřete 10:39 a polkni, potvoro.

   Smazat
  2. 11:56 - naučte se chovat, jájínku! Podobná urážející individua jako vy, redakce NR z diskuzí vymazává. A dělá dobře!

   Smazat
 14. Pani kolegove,RF splnila podminky pro clenstvi v WHO.A jedine who,muze uvalit sankce,jestli jsou k tomu duvody!To co dela zapad je zvule,ktery poskozuje je same.Ale to je jejich problem..kto mecem bojuje,mecem zajde.. zapad vi,ze neni sily,ktera se jim postavi..jiz komanci.definovali kapitalismus,ze je parazitni,korystnicky adnes ji zzahnivajici...jestli chcete,nebo ne!At jdou do pici!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.