Reklama

neděle 8. října 2017

Paní Alexandra Udženija (ODS) : co slovo, to perla!

Jiří Baťa
8. 10. 2017
Poslouchal jsem v TV, ale také četl o tom, co si paní Alexandra Udženija (ODS) myslí o účtenkové loterii. Tento její názor dokonale koresponduje s jejím názorem na EET s tím, že obě systémové aktivity jsou nepotřebné, ne-li zrovna pro (ODS) a některé vrstvy občanů přímo škodlivé. Paní Udženija se k jednotlivým aktivitám MF, resp. pana Babiše, z jehož dílny tento produkt vzešel, se velmi kriticky vyjádřila ve svém názoru pro Parlamentní listy, zde: ParlamentniListy


Paní Udženija odvážně, možná i neomaleně o účtenkové loterii tvrdí, že jako taková je udavačská a vyzývá občany, aby se nezúčastnili. Nejsem ani politik, ani IT, ekonom, tím méně nějaký účetní, abych dokonale rozuměl uvedeným údajům na účtence, nicméně z laického pohledu na účtenku mohu jen konstatovat, že kromě přemíry různých čísel a kódů na účtence nespatřuji nic mimořádného, tím méně pro společnost nebezpečného.

Nicméně, pokud jde o samotnou účtenku a k ní se vztahující tvrzení paní Udženiji že je udavačská, pak kromě toho, co jsem zmínil výše, jsou na ní (dle mého laického soudu) uvedeny všechny již známé informace, které prodejce cestou EET běžně uvádí pro potřeby MF, jsem na účtence nenašel nic, co by potvrzovalo tvrzení paní Udženiji, že by zákazník, který si odebírá účtenku pro slosování, někoho nebo něco udával. Proto nechápu, proč paní Udženija, když už má tak kriticky výhrady a napadá účtenkovou loterii, prohlašuje takové hrubé pomlouvačné tvrzení a také proč současně nepřidá konkrétní důkazy, v čem je účtenka „udavačská“.
Paní Udženija má velmi kritický, resp. odmítavý názor a postoj k EET a proto si lze snadno dovodit, že její názor na účtenkovou loterii je spjat s názorem na EET a proto ani nemůže být jiný než odmítavý. Jinými slovy, protože už samotný systém EET je pro paní Udženiju (a ODS) nepřijatelná, pak i účtenková loterie, zcela logicky, je stejně neakceptovatelná jako samotná EET.

Veřejnosti je dostatečně známé, že ODS ( včetně dalších pravicových stran) je od samé myšlenky zavedení EET až po vlastní realizaci zásadně proti ní, pak je pochopitelné, že budou brojit i proti účtenkovou loterii, pohaněné o přívlastek „udavačská“! Tyto důvody odporu proti ekonomickým systémům, jejichž otcem je Andrej Babiš a který je se svým hnutím ANO nežádoucím konkurentem ODS ve volbách, se ideálně hodí jako součást předvolebního klání, jako jeden z hlavních bodů programu ODS. V něm totiž otevřeně podporují zájmy podnikatelů, svých potenciálních voličů, pro které podle ODS má být EET zdrojem značných problémů v jejich podnikatelské činnosti.

V posledních dnech se také přetřásá otázka podepsaného „Memoranda“ týkající se těžby lithia na úztemí ČR cizí firmou, které podepsal, bez projednání vládou a Poslaneckou sněmovnou, ministr za ČSSD Havlíček. K tomuto bezprecedentnímu kroku se velmi ostře kriticky vyjádřili jak poslanci KSČM, tak SPO, ANO a jiní. Kupodivu, paní Udženija a její kolegové z ODS (ale také TOP 09 a Lidovci) mlčí. Proč asi? Že by jim těžba lithia a zisky pro australskou firmu vyhovovalo? Komunisté v této věci budou iniciovat mimořádnou schůzi a bude zajímavé, jestli také poslanci za ODS návrh podpoří. Pokud ne, pak jsou všechna slova paní Udženiji jen mlácením prázdné slámy.

52 komentářů :

 1. Všechny "tradiční" partaje jedou v "tradičním" duchu. Jenom arzenál, který používají je každé volební období o něco těžší. Žádná sebereflexe. Žádný, alespoň pokus o nějakou bilanci toho, co jsme udělali špatně, ale pokud dostaneme novou šanci, uděláme lépe. Všechno špatné udělali "oni", my jsme bez poskvrny.
  Neslyšel jsem od nikoho z ODS ani pokus o svém podílu viny na blamáži při nákupu Pandurů, nebo církevních restitucích, které ODS neměla ve volebním programu, které zasáhly do našich životů a negativně zasáhnou do životů našich potomků. A dalo by se pokračovat partaj po partaji a případ od případu.
  Všichni jenom slibují modré z nebe a kydají špínu na druhé. A všichni se těší na možnost rozkradení toho, co tato společnost ještě ani nevytvořila.
  Je mi z této demokracie na blití.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plný souhlas: Pozorný čtenář si dozajista doplní ještě další kauzy této bývalé vládní strany. Tunel Blanka, síťová karta MHD, Promopro, poslanecké trafiky pánů Tluchoře, Šnajdra a Fuksy, problém "Janoušek", Boček, Páleník, Kovanda, Pohůnek, Kocourek, atd.,...

   Smazat
  2. Všichni víme, e všichni podnikatelé pokud mohli, tak nějakou část ze své činnosti nepřiznávali. Dělalo se to tak, že se vařilo 100 obědu a vykazovalo se padesát. Na provedenou práci zněla otázka podnikatele, zda to zákazník chce na fakturu nebo bez, což bylo vždy tzv. levnější. Metody, jak část něčeho nepřiznat a mít z toho nezdaněný zisk, je celá řada. Na druhé straně státní infrastrukturu, zdravotnictví a důchody chtějí podnikatelé na stejné, ne li na vyšší úrovni, než má obyčejný občan, zaměstnanec, kterého se nikdo neptá a každý měsíc jednu třetinu platu odvede státu a basta fidli. EEt je jenom metoda jak navodit stejná pravidla pro všechny.

   Smazat
  3. Problem neni v eet, ale v mire zdaneni a to je u sluzeb likvidacni. Kdysi bylo 5 procent ,potom 10 a dnes 15. Kdyz bylo nizke, lide je vic vyuzivali. Dnes je vysoke a lide opet hledaji moznosti uniku. Bud sluzbu bez papiru, nebo melouchare nacerno. Navic, politici nam in natura predvadeji, jak s nasimi penezi zachazeji. Kradou, nebo rozhazuji bez rozmyslu.

   Smazat
  4. To : 5:05 pan Hricák

   Já považuji, na rozdíl od autora, za největší zásah a to současný a nikoliv budoucí,
   jako zmíněné restituce,
   nynější finanční podporu obnovitelných zdrojů,
   což má přímý a dlouhodobý dopad na mé finance...

   NIKDO nepovažuje už za absurdní,
   že el.energie získaná ze slunce, je násobně
   dražší, než ta klasická, ač by tomu mělo být naopak.
   Ti politici a ostatní, "co spolu mluví"
   byli u zdroje informací a není pak divu,
   že v seznamech majitelů a podílníků solárních elektráren naleznete bývalé i nynější politiky
   napříč stranami,
   neboť peníze nesmrdí, že ano...
   Je to HNUS,
   jaké pazgřivce,patolízaly, nosí tato země.


   Smazat
  5. Pane Hricáku 5:05 - to Vaše „všechny“ a „všichni“ degraduje třeba i dobrou myšlenku Vašeho příspěvku na plácání o ničem. Buď se nad článkem zamyslete a věcně komentujte, nebo nezdržujte čtenáře snad líbivými notorietami na podporu převládajících názorů.

   Smazat
  6. 5:05 https://drive.google.com/file/d/0B3OUOQMVtOnTNWpWbHFualNIdXM/view?usp=sharing

   Smazat
 2. Paní Udženia nezapře, že kope se svými demagogickými názory za stranu, která již dokázala čeho je schopná a co dovede jak měla ve svém heslu. V podstatě jde o osůbku zapšklou a neustále kopající do všeho co není z jejich ranku. Je stně nenávistná jako předseda této pidi strany.

  OdpovědětSmazat
 3. Těším se na dobu kdy pronášení veřejných lží bude trestním činem s odpovídající sazbou,
  podobně jako je tomu u obecného ohrožení.*

  OdpovědětSmazat
 4. Tak nejlepší reakcí na tu omezenou slepici je tam ty účtenky co nejvíce posílat...
  Heriot

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Baťo nefńukejte a dejte na Udženiju trestní oznámení za vyvolávání třídní nenávisti , jako to černozádelníci a TOPáci udělali na Okamuru.

  OdpovědětSmazat
 6. nejen čechy ovladli retardi a pani saša seřadi k těm nej daloby se řici s určitosti na vyvoz třeba do brusele by pasovala jak prdel na hrnec

  OdpovědětSmazat
 7. Pane Baťa.
  Jste dost starý,aby jste měl rozum.
  Už zavedení EET je protilidoví počin.
  Loterie bude jen pro vybrané skupiny,aby náhodou nevyhrál někdo nepohodlný.
  Kdo šidí na DPH,toho to nepostihne,ale doplácí na to zákazník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasim. Loterie jsou drobky pro plebs. Berte to jako investici do podnikani. Budou mensi danove uniky a vybere se vice dani. A z tech se teprve zacne krast. Pres ucelove a cinknute zakazky.

   Smazat
  2. Ale jděte.
   ODS za 26 let neudělala pro nižší daně firem a zaměstnanců a slušné platy vůbec nic.
   Vštípila podnikatelům názor, že danit je zločin. Ti si na to prostě zvykli a berou to jako normu.
   O malé živnostníky se nikdy nezajímala, zájem předstírala maximálně před volbami jako nyní.
   Loterie ji děsí právě proto, že by mohla být bičem na zlodějíčky, protože v momentu, kdy budou účtenky zobchodovatelné, lze předpokládat, že se chtiví Češi slosování budou chtít zúčastnit. Jsou-li schopní porvat se o kostku másla... A pak nebudou ti šejdíři vědět dne, ani hodiny. Bude se jim okrádat o něco hůř.
   Sice to nedopadne na velké firmy, sice je Babiš gauner, ale to je zase jiná story.

   Netuším, co myslíte tím "nepohodlným" a "loterií pro vybrané skupiny".
   Totální nonsens.

   A hospody už ceny zvedly, pokud jste si nevšiml. Ale nikoliv kvůli výdajům s účtenkami, nýbrž proto, aby nevzniklo podezření berňáku, protože jejich zisky náhle nápadně vzrostly.
   Podle zvýšení cen poznáte bezpečně zloděje. A ceny zvedly u nás všechny! restaurace.
   Teď budou o něco hůře vyplácet i personál načerno.

   Smazat
  3. Jestli se chcete pobavit, tak se podívejte na nejtrapnější video na světě
   Benda je opravdu debil, který nemá ani kapku sebeúcty. Zase somruje, aby ho stejní blbci zakroužkovali jako minule. Bože, ať už ho konečně vykopnou a jde se živit rukama. Ale ten neschopa neumí vůbec nic. Tohle je ta "reformovaná" ODS, jak pravil soudruh Fiala.


   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Marek-Benda-clovek-jako-vy-Uz-nekolikrat-chtel-zmenit-praci-ale-vzdycky-ho-premluvili-at-zustane-VIDEO-ktere-se-vam-nezda-507104

   Smazat
  4. Anonymní 8:47
   Přesně jste napsal těch větších se to nedotkne,buď si dokáží snížit daně,nebo si přihrají dotace.Proč tak složitě zadávat účtenky ke slosování,já vím,kdyby jim přišlo mil.účtenek,co s tím,jak vybírat výherce.Takhle je mnoho zákazníků vyřazeno ze slosování,nemají internetové spojení,nemají mobil,nebo nedokáží zadat účet,pak je to skutečně ztráta osobních údají,které může další subjekt zneužít.Proč asi zvedly ceny a nejen hospody,narostly jim náklady.To je spojeno jen s odvodem DPH,nejdřív musí DPH vyinkasovat od zákazníka a pak odvést státu.Takže to jen dopadlo,na koncového zákazníka,tak ať se teď tomu nediví.

   Smazat
  5. 10:30 Chcete snad tvrdit, že dříve hospodští neměli DPH v ceníku a že ho od zákazníků neinkasovali? Inkasovali, ale neodváděli, strčili ho do vlastní kapsy. Zvýšením ceny jen přiznávají, že dříve kradli.

   Smazat
 8. Paní Udženija patří spolu s Černochovou a Němcovou k nejodpornějším demagožkám a manipulátorkám v republice. Pokud jsem na nějaké další zapomněl, prosím čtenáře o lejich doplnění, nebylo by špatné mít je alespoň tady na papíře pohromadě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Langšádlová, Semelová, Jourová, Valachová, Stehlíková, Marksová...

   Smazat
  2. Miniseznam si dovoluji doplnit o další odpornou.
   Langšádlovou!, která by nadto proti Rusku tuze ráda použila i A-bomby. Ohrožuje prý její hodnoty.

   Smazat
  3. 8:55 je pozoruhodné, že jste schopen rozlišit, zvlášť některé ženy od mužů, ale já návrhu na výběr rozuměl tak, že má jít o takové, které společnost evidentně poškozují. Pak mi vysvětlete, jaké škody napáchala a páchá poslankyně Semelová, když čas ukazuje, že její stále stejné názory se ocítají čím dál blíž poznatelné pravdě, než například dámy Langšádlové, třeba i Jourové, ale v principu zdaleka ne tak daleko od dam Marxové s Valachovou. Tušíte vůbec co, a proč píšete?

   Smazat
 9. Na Langšádlovou jsem nezapomněla. Ta je s Němcovou a Jourovou úplně nejtupější. Ale Němcka vede!

  OdpovědětSmazat
 10. Milý pane Baťo, netrapte se Sašou. Stejně jako jiný Saša co nemá rád Zemana, protože prý řekl, že ho jeho baba bije, tak i "Krásná" Saša je stejně nenávistná osoba. Smysl a cíl ODS je vše co ještě funguje zničit, pošpinit, tak aby nikdy nikdo už nemohl věci vrátit zpět do funkčního stavu. Proto vše rozprodali, rozkradli, dovolili některým lidem neplatit daně. Jejich cílem je spálená země. Nevolit, to je jediná rada.

  OdpovědětSmazat
 11. Elektorát ODS představují zloději, podvodníci a šizuňkové - logicky tedy ODS brojí proti EET. Vydávat ale Účtenkovku za druh udávání je opravdu hodně silná káva. Udženija asi poněkud nechápe význam slov.

  OdpovědětSmazat
 12. Kdyby u paní Udženije neuvedli vždy že je z ODS tak bych si myslel , že je blbá, jiný komentář k její snaze diskretizovat "účtenkovku" není možný, ale členství v ODS ale i TOP 09 cílí na určitou skupinu voličů z šedé ekonomiky

  OdpovědětSmazat
 13. Každý k svému. Proč ale lidi co jsou zotročeni dávají hlasy těmhle zvrhlým parazitům mě rozum nebere. Historie poučuje jen zvrhlé parazity jak ještě lépe oblbovat lidi. Přeci kdo zná historii tak by v 89 roce nešel cinkat aby se vrátilo otroctví v jeho moderní podobě. Můj otec z kulacké rodiny říkal že to za první republiky v porovnání s komouši stálo za hovno, jako děti dřely celý rok od nevidím do nevidím a byly rádi že můžou do kostela si odpočinout. Stačí znát filmy z první republiky.

  OdpovědětSmazat
 14. A na co má ODS nalákat voliče? Co když budou muset posranci za ODS jít do práce? Tolik ústavů na výzkum totalitních režimů, které by je uživily, nemáme. Chudák třeba pan Benda, do důchodu má daleko, tak mějte trochu lidského pochopení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak- pan Benda je "plzeňskej právník", ten se mezi svýma neztratí. Už bude mít flek u Sokola, nebo Íčka a podobně. Aby takoví pracovali, to by museli být odsouzeni, jinak nula. To ostatní jsou " kecy v kleci"

   Smazat
 15. No jo to je nehorázná zlodějina doložit výdělek a platit daně ods strana pro bohatý.

  OdpovědětSmazat
 16. EET, napohled skvělá věc. Páka na zloděje a podvodníky.
  Jenže v kapitalismu nepoužitelná. Zloději a podvodníci si zase najdou cestu jak se napakovat. Vynahradí si to na nás dole.
  Babiš co by převodník pro zástupce amerických zbrojovek, Stropnického. Aby mohl plnit zadání, nejméně 2 a více procent HDP na zbrojení.
  A oděska jen hraje. Také by to udělali, jen jinak. Snížením platů a důchodu, poplatky i za dychání a svým, snížením daní a odvodů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EET a účtenková loterie usvědčuje autory z ignorance celé řady specifik podnikatelských aktivit. První zrůdností údajů na účtence je povinně uváděné rodné číslo podnikající OSVČ. Je to zneužitelný osobní údaj, nehledě na to, že odkrývá stáří podnikatele, což v případě vyššího věku degraduje jeho postavení na trhu. Nechápu jak, pane Baťo, můžete takovou zrůdnost přehlížet.
   Dalším problémem jsou náklady provozu EET vesměs pro OSVČ „vedlejší“, které si nějakou, drobnou ekonomickou aktivitou pouze přivydělávají, vesměs tedy důchodce. Náklady na EET v prvním roce přesahují deset tisíc Kč a od jednotlivě podnikajícího vyžadují jistou znalost rutin IT. Co s tím důchodce či důchodkyně starší 70ti let, s příjmy do 160ti tisíc Kč/rok, ze kterých se ani daň z příjmu, při existující slevě na dani Kč 24800, vůbec neplatí.
   Je to tedy evidentně diskriminace nejméně drobně podnikajících seniorek a seniorů cestou technicko administrativní zátěže. Při známé úrovni důchodů, nákladech na bydlení a zdravotní služby, je to vynikající dáreček odcházejícím generacím. Pane Baťo, to Vás nenapadlo?

   Smazat
  2. To 11:31
   Milý pane vy jste asi jediný, který ještě neví že vaše o rodném čísle, adrese, telefonu... se již mnoho let prodávají na černém trhu. Vy nevíte, že s těmi údaji už dávno kšeftuje ? To je mi vás upřimně líto. Znám dost starších a seniorů dokonce kolem osmdesátky co pravděpodobně se vyznají v IT lépe než vy. Znám také totálního opilce, který na trhu prodává vajíčka a naprosto perfektně umí vystavit účtenku EET. Nedělejme z lidí blbce jak to dělají naší politici.

   Smazat
  3. Starší generace podnikatelů zvládne různé způsoby účtování firmy, a nezvládne základní úkony internetové obsluhy elektronických pokladem? Ona dokonce nemá ani internetové připojení? Jak si objednává zboží? Dnes? Nenechte se vysmát. To Vaše povídání je jen taková slohová práce. Nicméně: největší test čeká MF v příštím podzimu. To bude teprve řev a vydírání. Mají se připojit podle zatím platného zákona, m.j., také lékaři...

   Smazat
  4. Milý pane 12:59 nedělejte z jiných, bez argumentů blbce. Já se živím jako IT systémář, ten problém znám právě z pohledu těch, kterými jsem žádán o pomoc. Moje rodné číslo mohou prodávat leda stát nebo moje banky. Prvním mi bylo přiděleno a oběma jsem nucen ho znovu a znovu, ze zákona, poskytovat. Jinam jsem svoje rodné číslo z principu nedal a také nedám. Vytrháváním jednotlivostí z reality a bezdůvodným obviňováním jiných z neznalosti se pravdy nedoberete. Praktické a teoretické znalosti či dovednosti máte, abych Vám nekřivdil, jaké, prosím? Srdečně zdravím.
   PS jsem zvědav, jak náš stát zareaguje s rodnými čísly ve vztahu ke GDPR a dodnes nechápu laxní postoj ÚOOÚ k věci. Že zneužití je výjimečné!

   Smazat
  5. 13:34 abych byl úpřímný, jste hlupák. Nemluvím ve svém 11:31 o v plném slova smyslu „podnikatelích“, ale o osobách samostatně výdělečně činných vedlejších, to je o lidech, kteří si vesměs drobnou, zdaleka ne profesionální prací, bez zvláštního vybavení, obchodního majetku atd. atd. vesměs příležitostně přivydělávají, mezi nimi zejména o starodůchodcích, kteří tak nějak „dobíhají“. Sestupte ze svého, zřejmě většoměstského piedestalu, z okruhu svých možná středotřídních, jestli ne i honosnějších vztahů a vězte, že jsou i lidé bez kreditní karty, bez PC, notebooku, tabletu, chytrého mobilu, natož internetu. Přeju Vám dožít se sta let a poznat, jak Vám bez pomoci svět ujede. A to ještě nemusíte špatně vidět, špatně slyšet a sotva chodit, bydlíc kdesi na venkově co kdysi vyučený kovozemědělec, co si jako dobrý řemeslník s manželkou a pomoci sousedů postavil rodinný domek, dnes jeho celý život. Nemluvím ani o vdově ve stejné situaci. Jste natolik omezený, že takoví jsou mimo vaši rozlišovací schopnost. Přeju Vám, opakuji, jejich stáří. Od 80ti do 110ti let!

   Smazat
 17. Baťa fandi StBákům - safra - chudák starý pan Baťa, že jeho jméno nosí takový odpad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:26 Nesouhlasím!

   Smazat
  2. 11:26
   Hele ty eurohovnotnej hovnodolní kolaborantský kriple,mít tě tak v pazourách na pitevním stole zpíval bys Internacionálu po zpátku!!!!!

   Smazat
 18. Mám pocit (oprávněný), že EET funguje v cca 17ti zemích EU. I když ne zcela stejné jako u nás, ale na stejném "základě".
  Pro naši podnikatelskou skupinu, která byla zvyklá na "porevoluční rozmach (urvi, co se dá) je proto EET nepříjemnou novinkou, která je má zařadit do jedné lajny s vyspělejší Evropou. Tím pádem se zlatá žíla zužuje a právě toto je na EET "negativní" z pohledu těch "zlatokopů". Je to taky z trošky opoziční munice ve "válce" s vládnoucí stranou.
  EET je prostě v kapitalismu normální!

  OdpovědětSmazat
 19. Cela politika slavne ODS uz by mela byt jasna kazdemu obcanovi tehle zeme.
  Jaky velitel,takovi vojaci-jaky pan takovej kram!
  ODS je kodove oznaceni smyslu:Oblbovat-Domrdat-Splachnout.
  V tomhle duchu se nesla jejich politika a spravovani veci obcana.
  Tak je volte a bude lip! :-)

  OdpovědětSmazat
 20. Anonymní 11:58
  To jste trefil,zařadit podnikatelé do jedné lajny s vyspělejší Evropou,to jo,dluh kam dohlídnete.

  OdpovědětSmazat
 21. EET je predevsim zakaz amaterskeho prodeje.
  Takovou tu otrhanou babku, ktera na rohu ulice prodava na malem stolku nejake cetky nebo houby, aby neumrela hlady, tu uz tady skoro nezname, tak prisel cas, aby nikdo nekricel, ze je zakazeme docela. Aby amateri a chudaci nemohli prodavat na trzistich (jako v celem rozumnem svete)... Toz doufejme, ze prosperita, pri ktere nemusi chudaci obchodovat amatersky, vydrzi dele, nez totalita, ktera to vse sleduje a zakazuje a kontroluje...

  Stat sice ma prehled o tom, jake ma trzby ktery obchodnik, ale nevi presne, co se prodava (to muze zkontrolovat COI), a nevi, kdo to presne kupuje.

  Takze prijde uctenkova loterie. Lide budou udavat predevsim SAMI SEBE. Date jim nejaky svuj kontakt (jak jinak byste ziskali vyhru?) a nadiktujete jim, kde a v kolik nakupujete. Date jim tak detailni rozvrh svych vlastnich nakupu. Paradni statisticka data ke zpracovani... Jeste krok k tomu, aby se spolu s EET posilal i seznam zakoupeneho zbozi...

  Dokud zatim neplatime vsechno cipem bezhotovostne. Pak uz to bude zpracovane vsechno rigorozne a podrobne, paradni statisticka data pro Aparát.
  Pak take kdejakeho nepohodlneho burice, ktery obtezuje statni spravu treba sirenim nezadoucich informaci, stat jednoduse vypne a uz si nekoupi ani slanou vodu. Taky, az zrusi penize (EET je v tomto smeru milovy krok), zbavime se vsech zebraku a leckterych nadaci (samozrejme krome tech, co podporuji Oligarchove ze svych uctu virtualne) nebo sbirek... Myslite, ze se zebraku zbavime tak, ze se vsichni budou mit fajn, nebo tak, ze jednoduse umrou hlady?

  A jak pisete:
  > "kromě přemíry různých čísel a kódů na účtence nespatřuji nic mimořádného, tím méně pro společnost nebezpečného"
  mi pripomina mou vcerejsi myslenku:

  ---
  Naivní se nebojí, nemajíc na strach pochopení.
  Chrabrý se nebojí, je na nebezpečí zvyklý.
  Realista je přiměřeně obezřetný.
  Vystrašený se bojí představ především.
  (Strašáci živí představy)
  ---

  Myslite, ze domyslenim, kam logicky povede cesta, jejiz je EET milovym krokem, jsem Realista s primerenou obezretnosti, nebo Strasak zivici falesne predstavy?

  OdpovědětSmazat
 22. Alex.Ud. byla m.j. spolu s Langšádl. v Duelu na Barandově, kde "diskutovaly" také na téma drahé máslo. Spolu s Hamáčkem z ČSSD navrhovaly snížení DPH na máslo o 5 %. Dokonce se všichni přeli, koho z nich to napadlo jako prvního. Obě "intelektuálky" již však neprozradily, že asi před 7 mi roky právě jejich strany DPH potravin zvednuly z 5 na 15 %, čili o 10 %. Navíc je samozřejmě vůbec nenapadlo diskutovat o jiných, systémových krocích, například s pozitivní nebo negativní inspirací. Jinak poslat na debatu o odbornějších otázkách někoho, kdo o tom nemá páru, je rovněž vizitkou jejich mateřských stran. Karel z Plzně

  OdpovědětSmazat
 23. Je to zbytečně komplikované , na Tajvanu vylosují jedno trojčíslí a jedno čtyřčíslí a to jsou poslední čísla výherních účtenek , nic se nepřihlašuje , kdo má odpovídající poslední čísla účtenky , jde si po losování rovnou pro výhru ! Nejsou tam žádné problémy , nikoho ani nenapadne , že by účtenku nevydal nebo nepřijal !!

  OdpovědětSmazat
 24. Nebezpečí, které vidím v účtenkové loterii je, že se konkrétní nákupy spárují s konkrétním člověkem. Takže vlastně fízlování.

  OdpovědětSmazat
 25. Pane Baťo nespletl jste se v titulku ? Nepatří tam náhodou co slovo, to pr... ?

  OdpovědětSmazat
 26. No teda - ale ti se bojí "udávání!" - šmejdi zasraní! A že nechali probíhat ostudný proces s několika pitomečky ( prý anarchisté - cha cha - ale cítili se asi důležitě a jako boží bojovníci?) do kterých se naváželi odporní, zasraní, hnusní, policejní provokatéři, kteří je získali, okecali, přesvědčovali, naváděli, a ti pitomci neměli ani tušení, že jde o takové hnusné šmejdy! Měli je za kámoše, kterým jde o společnou věc. No ti potom čuměli!! Asi jako my ostatní na ten odpornej proces, kdy jim za něco, co ani n e u d ě l a l i, hrozilo až patnáct let natvrdo! Naštěstí je zachránilo, že ta udavačská prasečina byla zvlášť odporná, a že provokatéři tak činili již v době před legalizací provokatérství a udavačství. U soudu byli v roli "utajených svědků", snad aby na ně přítomní účastníci neházeli shnilá rajčata, přičemž by zasloužili lopatou do ksichtu! Co to tedy mele Udženija? Zločinný demokratický režim vypustí na lidi provokatérské stvůry, a nikdo si nebude jistej NIKDE! V hospodě, na ulici, v kině, v divadle, na diskotéce, v klubu - všude budou tyhle tlamy! Horší než byla StB! Zkušená generace si nebude pouštět hubu na špacír, ale co ti mladí blbečci? Víte co jich pochytají, a uštrykujou na ně hrdinsky "provaz"? Za terorizmus, extrémizmus, fašizmus... bla bla bla! Vždyť je to neskutečné svinstvo! Tak co ta kráva mele o "fízlování" v souvislosti s účtenkami? Pro pána krále - čím vším se lze zviditelnit! Fuj - to je ale hnus, v čem žijeme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:00 melete páté přes deváté. Jednou věcí jsou policejní provokatéři, jinou sběr dat o tom nebo jiném pohybu jednotlivce, jeho činnosti, nákupu tam nebo jinde, příjmu, směně, spotřebě toho nebo onoho ... to prosím prostřednictvím digi sítí, kamer, vstupních systémů, karet s čipy, čipů, internetu věcí, mobilních telefonů, „chytrých“ aut a dopravních systémů atd. atd. Nechápete míru nesvobody, která z toho plyne, míru možností, jak každého jednoho „usměrňovat“, jak mu to, že bude nucen používat digi prostředky, které si bude muset na vlastní náklady pořizovat, jak bude snadné jejich zablokováním každého jednoho neutralizovat stejně, jako ve vazbě? Nechápete, kam to celé spěje pod jednoduchými hesly o zavedení řádu a pořádku ve prospěch všech nás vzorných a spravedlivých? Dětino.

   Smazat
 27. Poslanci ODS i Top09 podpořili dva návrhy na projednání už před prázdninami.
  Ale byla to od nich klasická finta, protože věděli, že návrh koalice zamítne.
  Teď to využijí pro volby.

  OdpovědětSmazat
 28. Udženija a ODS vůbec se nestydí veřejně podporovat neplacení daní.

  OdpovědětSmazat
 29. FABRIKANTI A VELKOSTATKÁŘI BUDOU VŽDY PROTI PLACENÍ DANÍ ZE SVÝCH ZISKŮ, NIC NOVÉHO, TAK TOMU BYLO VŽDY, NEJEN DNES, ALE VŽDY PŘED TÍM "PODNIKATELÉ" RONILI SLZY, ŽE BY MĚLI PLATIT DANĚ A DÁVKY JAKO ZAMĚSTNANCI. O TO VÍCE SE OVŠEM DOŽADUJÍ, ABY JIM OBČANÉ STÁTU SOLILI POBÍDKY A DOTACE. TAKOVÝ SVĚT "SPRAVEDLNOSTI" JSME SI VYTVOŘILI. MŮŽEME HO ALE ZMĚNIT, KDYŽ VE VOLBÁCH ODBOURÁME TZV. DEMOKRACII "PALETY NÁZORŮ", PŘEDSTAVOVANOU DESÍTKAMI STRAN, KTERÉ VE VOLBÁCH KANDIDUJÍ. UŽ JEN TO, ŽE MÁME V ČESKU PŘES 200 POLITICKÝCH STRAN Z NÁS DĚLÁ DOCELA VELKÉ BLBCE. POTŘEBUJEME DVĚ SILNÉ STRANY, JEDNU VPRAVO A JEDNU VLEVO, TEDY NEJLÉPE DNES ANO A KSČM. U NICH NENÍ ŠANCE, ŽE BY SE ZČUCHLY PROTI OBČANŮM A AŤ SE PŘEDVEDOU. ZA 4 ROKY JE MOŽNÁ VÝMĚNA, NEB LZE ČINNOST OBOU KONTROLOVAT.
  "TRADIČNÍ" VLÁDNÍ STRANY JE NUTNÉ POSLAT NA TRESTNOU LAVIČKU, VYPLUNDROVALY REPUBLIKU A OŽEBRAČILY OBČANY.
  OBOHATILY NÁS AKORÁT O MILION INVALIDŮ, O ŠÍLENSTVÍ A ZMRZAČENÍ NÁRODA, DVA TISÍCE SEBEVRAŽD ROČNĚ, BEZDOMOVCE, NEZAMĚSTNANÉ A ŽEBRÁKY A SÍDLIŠTĚ POD MOSTY!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.