Reklama

úterý 10. října 2017

Panika v Izraeli: Asad navzdory všemu vítězí, USA musejí pomoct!

Napsal/přeložil: mbi
10.10. 2017   Eurasia24
 Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman vyzval Washington k účinnější účasti v Sýrii, kde dnes vítězí prezident Bašár Asad. Vysoký izraelský činitel žádá o posílení role USA v dění v Sýrii a tvrdí, že Izrael se ze všech sil snaží bojovat proti „Rusům, Íráncům, Turkům i Hizballáhu“.„Doufáme, že Spojené Státy zvýší svoje aktivity v Sýrii a na celém Středním východě,“ uvedl Lieberman pro izraelský internetový portál Walla News.

„Na severu země čelíme Rusům, Íráncům, ale také Turkům a Hizballáhu. Veřejnost nic neví, a to je dobře, ale jsou to investice a úsilí po 24 hodin denně a sedm dní v týdnu.“

Ministr vyjádřil i své vážné obavy, že „navzdory všemu Asad válku vyhraje“. Situaci v Sýrii popsal také jako „jednu z největších absurdit“.

„Spojené státy mají mnoho svých vlastních problémů, ale trvale platí, že čím aktivněji si počínají USA, tím lépe,“ řekl ministr Lieberman.

Podle slov pravicového izraelského politika „se najednou všichni staví k Asadovi vstřícně“ a dokonce i západní země se najednou „staví do fronty“ na sbližování se syrským prezidentem.

Dalším pro Izrael nevýhodným scénářem je pak podle Liebermana skutečnost, že situace v Sýrii vyvolala i výraznou konsolidaci situace v Íránu.

Přestože se Izrael se v syrské válce veřejně neangažuje, již dlouho dává najevo své obavy ze skutečnosti, že někteří z jeho hlavních nepřátel – Írán a Hizballáh, libanonská ozbrojená politická organizace považovaná Izraelem a USA za teroristickou – jsou v Sýrii pevně uchyceny.

Izraelské obranné síly Cahal (zkratka oficiálního hebrejského názvu izraelské armády Cva ha-hagana le-Jisrael), které tvrdí, že z území Sýrie je Izrael čas od času ostřelován, již několikrát zahájily palbu na pozice syrské armády a jejích spojenců. Izraelská armáda také v Sýrii cíleně ničí vojenské autokolony s tím, že převážejí zbraně pro Hizballáh.

V souvislosti s posledním vývojem v regionu Izrael podpořil referendum o vytvoření nezávislého kurdského státu, a to bez ohledu na skutečnost, že řada dalších zemí toto hlasování odsoudila.

Nejvyšší představitel Hizballáhu Hasan Nasralláh varoval, že snaha Kurdů o nezávislost představuje nebezpečí pro celý region. Referendum prohlásil za součást americko-izraelského spiknutí sledujícího rozdělení Středního východu. Uvedl rovněž, že oba uvedené státy se vrátily k praxi „zasévání“ rozporů mezi země této oblasti s cílem vyvolat chaos.

Zdroj: rt.com, diana-mihailova.livejournal.com

10 komentářů :

 1. V příští válce bude Izrael zničen !!

  OdpovědětSmazat
 2. Izraelski debili este nepochopili, ze Ussa uz nepomoze? Bibi a Avigor, je nacase zrazit opatky a sklonit hlavu, le vam nejakym nedopatrenim odpadne

  OdpovědětSmazat
 3. Jinými slovy, Avigdor LIEBERMAN vlastně vyzval USA aby se vzpamatovaly: "PŘECI NECHCETE ABY ZA ŽIDOVSKÉ ZÁJMY PLATILI SAMI ŽIDÉ ŽIDOVSKÝMI PENĚZI A ŽIDOVSKÝMI ŽIVOTY? KOUKEJTE PLNIT SVÉ GÓJSKÉ POVINNOSTI! ŽIDOVSKÉ ZÁJMY JSOU PŘECI VAŠIMI ZÁJMY! Jak by k tomu vaši věčně ubližovaní, nepochopitelně nemilovaní Židé, přišli, ABY NESLI VÁLEČNÉ NÁKLADY A ZA SVÉ ZÁJMY DOKONCE UMÍRALI?

  OdpovědětSmazat
 4. Je to veřejné odporné prohlášení. Copak je Sirie někdy napadla nebo ohrožovala. Toto je evidentně činnost proti míru a měla by být podle stanov OSN minimálně takto označena a navrženy sankce na tohoto válečného štváče.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasim s 18.39, ale - kazdy muze zadat, co ho napadne, hlavni odpovedny by mel byt ten, kdo nezakonny zpusob realizuje. Kdysi vsechny cesty vedly do Rima, ted do USA (jen pravni ne).

   Smazat
  2. 21:51 nedmáš pravdu. V současné době vedou všechny cesty ne do Říma, ne do USA ale do PRDELE.

   Smazat
 5. Postupně to beztak vyplave na hladinu.
  To, oč na Blízkém a Středním výhodě kráčí, je anglosionistický projekt zničení potenciálních nepřátel. Iráku, Sýrie, Íránu ..
  A jejich transformace v proamerické (proizraelské) vazaly. Dobré leda tak k tomu, aby těžili a na patřičné trhy a správným směrem dodávali své tekuté zlato. Černé i to modré.
  Ti však pro USA ve skutečnosti nepředstavují nebezpečí, protože na to jsou ty USA příliš silné a příliš daleko. Pro USA ty země znamenají jediné, a sice prostor pro další podnikatelské příležitosti US korporací.
  Ale Izrael?, to je jiné kafe!, ten se (a oprávněně) cítí být ohroženým.
  A má i proč! Jakákoliv jeho agrese totiž vyvolává i reakci. Již 70 let ...

  OdpovědětSmazat
 6. Jen ať Asad vyhraje je třeba stabilizovat region.

  OdpovědětSmazat
 7. Vyhrát občanskou válku a pak nastoupit čističi a zlikvidovat zbytek isilských hovad a jejich amerických hovadských poradenských kriplů!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Bývalý hospodský vyhazovač Lieberman odněkud z Moldávie žene svět do války? Doufám, že v ohni skončí rasistický Izrael!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.